"Norma" kuivainete purgid
#1

Väike ajalooline ülevaade
"Riisi" näol.

"Norma" kuivainete purgid

[Pilt: DSCN0913.JPG]

Henry

sai vist kõik öeldud
Vasta
#2

Keskmine ja parempoolne on sugulaste/tuttavate riiulitelt vägagi tuttavad, vasakpoolse päriltoluaega mälu ei aga enam ei ulatu...Rolleyes
Vasta
#3

Vasakpoolne peaks vist viiekümnendatest pärinema. Kaheksakümnendail kasutati kodus naelte jm. hoidmiseks. Peab uurima, äkki mõni veel mingil kujul säilinud.
Vasta
#4

No minulgi selline RIISI esimene vanem variant ja tahan tädile kinkida.....sest tädil ongi selline perekonnanimi....Big Grin
Vasta
#5

[Pilt: large_28159653_wkjh.jpg]
Leidub sellise kujundusega purke mul

Veel pole maha löödud
Vasta
#6

Viimati mainitud näidisele sarnased purgid on hetkel Ostas müügil.
Tehasepakendis.

sai vist kõik öeldud
Vasta
#7

Esimesel pildil kõige vasakpoolsemad purgid - kas keegi teab, milliseid sisaldas terve komplekt?

Endalgi suvilas selliseid üks hunnik olemas - kes teab, ehk kõik säilinud =)
Olid need üldse komplektina müügis või üksikuna?

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#8

(22-07-2013, 18:48 PM)Tambets Kirjutas:  Esimesel pildil kõige vasakpoolsemad purgid - kas keegi teab, milliseid sisaldas terve komplekt?

Endalgi suvilas selliseid üks hunnik olemas - kes teab, ehk kõik säilinud =)
Olid need üldse komplektina müügis või üksikuna?

Olid 6+6+6 komplekt: http://www.osta.ee/en/kuivainete-purgid-...37861.html

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

Mul siiani köögis aktiivses kasutuses Norma kuivainete purgid, mil peal igasugu arhitektuurimälestiste a la Estonia teater, Raekoda või Pikk Hermann pildid, neljas küljes ja kõik erinevad ... tunduvad stiili järgi vähemalt viiekümnendate algusest pärinevat.
Vasta
#10

(22-07-2013, 20:34 PM)honkomees Kirjutas:  Mul siiani köögis aktiivses kasutuses Norma kuivainete purgid, mil peal igasugu arhitektuurimälestiste a la Estonia teater, Raekoda või Pikk Hermann pildid, neljas küljes ja kõik erinevad ... tunduvad stiili järgi vähemalt viiekümnendate algusest pärinevat.

Mul on ka sellised kasutuses, elan vanas palkmajas ja sobivad siia hästi. Aga oleks vaja uut suhkru topsi, enda oma on ära roostetanud. Ehk kellelgi üleliia?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#11

ja veel üks variant:
[Pilt: 1_1_16861586.jpg]

Ostas komplekt müügiks

sai vist kõik öeldud
Vasta
#12

(22-07-2013, 20:04 PM)aavu Kirjutas:  
(22-07-2013, 18:48 PM)Tambets Kirjutas:  Esimesel pildil kõige vasakpoolsemad purgid - kas keegi teab, milliseid sisaldas terve komplekt?

Endalgi suvilas selliseid üks hunnik olemas - kes teab, ehk kõik säilinud =)
Olid need üldse komplektina müügis või üksikuna?

Olid 6+6+6 komplekt: http://www.osta.ee/en/kuivainete-purgid-...37861.html

Kas sama kehtib kõikide erinevate kujundusega purkide kohta?
Mina pidasin isiklikult silmas sellel pildil vasakpoolseid:
(18-07-2013, 09:10 AM)Henry Kirjutas:  [Pilt: DSCN0913.JPG]

T.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#13

Mul kasutuselolevate vanemat tüüpi nn arhitektuurimälestistega purkidest on justkui ainult kahte suurust, seda hilisemate täpiliste purkide (need laste juures) kolmandat, kõikse pisemat suurust ei ole igatahes ühtegi säilinud. Sealjuures, lingil toodud variandis on kasutusel tinglikult suur, "pool suurust" ja "veerand suurust", minu vanad purgid siis nendele vastavalt suur ja veerand suurust ning hilisemad kaheksakümnendate täpilised kolmes suuruses: suur, veerand suurust ja kaheksandik suurust (need olid mingid maitseained jms, eriti pisikesed). Ühesõnaga, neid müügilolevas komplektis olevaid suurtest natuke väiksemaid pole ma ise näinud, samas võin mitte mäletada, vanasti sai neid Norma purke Venemaale vahetuskaubaks defitsiidi vastu veetud küll ja küll. Ja olid olemas ka veel suuremad purgid, aga need ei olnud komplektis, vaid ühekaupa ja ilma kirjata müügis.

Ja vist oli küll 6+6, köögis on 4+5 alles, aga kusagil aidas oli veel midagi.
Vasta
#14

Sellest "vasakpoolsest" on mul olemas ka väiksem purk.
[Pilt: DSCN0934.JPG]

Paraku on ajahammas teda kõvasti närinud.

"Vasakpoolsetel" on külgede pildid kõik sarnased. Esiküljel muutub vaid kuivaine nimetus.
Pakun, et neid toodeti 1952 aastal
[Pilt: DSCN0936.JPG]

Ka kaane "hinge" tegumood on erinev.
Varasemal purgil on ka kaanel kujunud aga hilisematel, nendel kollastel ja mummulistel kaane kujundus puudub.

Lisasin veel fotosid

See detail ei kuulu eelpoolmainitud purkidele.
[Pilt: DSCN0937.JPG]
Võibolla mõnele teistsugusele.

sai vist kõik öeldud
Vasta
#15

Pilte eraldi ei viitsi lisada, aga mul sellised asjad kapis. Tunduvad vanemad kui hallitanud leib.. http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=31133052

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#16

Kahtlustan, et sarnaseid purke võidi hakata tootma juba enne sõda... omal nimelt üks pleekinud purk, kus kujutatud Pikka Hermannit ning selle otsas sinimustvalget lippu.
Vasta
#17

(24-07-2013, 11:38 AM)indrek Kirjutas:  Kahtlustan, et sarnaseid purke võidi hakata tootma juba enne sõda... omal nimelt üks pleekinud purk, kus kujutatud Pikka Hermannit ning selle otsas sinimustvalget lippu.

Kui saaks, siis hindaks seda kommentaari maksimumpunktidega. Pole veel kuulnud nende "totsikute" sõjaeelsest ajaloost. Aitäh. Muutub aina põnevamaks.
Vasta
#18

Suure huvi tõttu lisan siia nüüd pildid ka oma purgist. Et, noh, kellel suurem purk või nii... Lubasin lahkelt Eesti lippu, aga kui nüüd foto pealt vaatan, siis hakkaks ise ka kahtlema. Silmadega vaadates on siiski trikoloori olemasolu äratuntav. Muidugi annab vihje ka see, et purk on mõeldud ainult manna, kuid mitte манна jaoks.

       
               
   

Annaks nüüd siinsetele purgidetektiividele järje üle.
Vasta
#19

No nende antud piltide järgi võiks pakkuda, et torni otsas ripuvad kas von Ribbentropi kaotatud trussikud või Caligula kolmevärviline voorusevöö...
Proovime edasi.
Vasta
#20

Hingedega purke ei mäleta, võivad küll EW aegsed olla. (Või Kolja aegsed).

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne