#1

kas mopeedilubasid saab teha ainult ark s?ma lugesin et nõmme noortemajas saab ka neid teha aga pole 100% kindel.....ja kas keegi teab lehte kus on exami sisu üleval??:???
Vasta
#2

vana sa oled HHHkalm
Vasta
#3

Profiili järgi vaadates on ta 14,saab varsti 15.Neid lube peaks ju autokoolides ka teha saama.
Vasta
#4

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: HHHkalm
kas mopeedilubasid saab teha ainult ark s?ma lugesin et nõmme noortemajas saab ka neid teha aga pole 100% kindel.....ja kas keegi teab lehte kus on exami sisu üleval??:???

Ahh.. mis sa neist ikka teed 700.- maxavad ka ju. Siin pärnus paljud 10-12 aastased tatid sõidavad 50ccm rollerite ja mopidega ringi... mul sõber jäi ka 125ccm chopperiga mendile vahele ja ment ytles ,et jalgratturi lubadega saab ju sõita aint 50ccm. õnnex ta isa tundis menti ja ei juhtunud midagiBig Grin
Vasta
#5

mopi load maksavad 100.-
Vasta
#6

Smileheh mul pole jalgrattalubasidki...:keersilm
Vasta
#7

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: HHHkalm
Smileheh mul pole jalgrattalubasidki...:keersilm

Ma tegin oma jalgrattaload vanal ajal kui sai veel koolis ilma sõidu examita ja tasuta.

100.- eeku on siis kui sul on jalgratturi load ja pead tegema ainult sõiduexami ,sest teooria on jalgrattal enam vähem sama mis mopil
Vasta
#8

hmm.mina tegin oma load ka noortemajas. aa see oli 3 aastat tagasi. enam seal teha ei saa. aga omad vanad load võin sulle 100 krooniga maha müüaBig Grin lükkad oma pildi peale,määrid suvalise templiga kokku ja kärab kahBig Grin
Vasta
#9

jah kui jalgratta load olemas peab ainult praktika eksami tegema
Vasta
#10

a kui ma mopi lubasi teen nad kontrolliva ju jalgrattalubasid ning kui sääl mingi suva tempel ...:???
Vasta
#11

Võibolla suhtumise asi... aga mina laseks kõik ostetud lubadega ja lubadeta liiklejad (olgu siis mootorratta või autoga) kohapeal ilma hoiatuseta maha kui potensiaalsed mõrvarid.
Ja igale lubadeta rolleri/mopeedimehele teeksin min 10000 trahvi... kuna mopeedidel nagunii liikluskindlustust ju kahjuks ei ole ja enamus neist sõita kah ei oska, siis ei saa kohtumisest sellise mopeeduriga liikluses palju hullemat olla...
Ja samamoodi ootan pikkisilmi, millal politsei võtab midagi ette kõnniteedel sõitvate või ühesuunalisel teel vastassuunas tulevate jalgratturitega.

Vasta
#12

Moppedilubade riigilõiv on 30 krooni!
Vasta
#13

Mul on alles mopiload tehtud Big Grin ja teada sain et kui jalgratta omad on olemas siis on vaja ainult platsisõit teha. Lõiv oli jah ainult 30 eeku Smile Aga kui muidu sinna arki lähed ja ütled et sa tahad lube siis sa pead tegema sama raske teooria-eksami nagu autojuhilubadel.
Vasta
#14

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: oldmoped
Võibolla suhtumise asi... aga mina laseks kõik ostetud lubadega ja lubadeta liiklejad (olgu siis mootorratta või autoga) kohapeal ilma hoiatuseta maha kui potensiaalsed mõrvarid.
Ja igale lubadeta rolleri/mopeedimehele teeksin min 10000 trahvi... kuna mopeedidel nagunii liikluskindlustust ju kahjuks ei ole ja enamus neist sõita kah ei oska, siis ei saa kohtumisest sellise mopeeduriga liikluses palju hullemat olla...
Ja samamoodi ootan pikkisilmi, millal politsei võtab midagi ette kõnniteedel sõitvate või ühesuunalisel teel vastassuunas tulevate jalgratturitega.


seepärast ma tahangi load teha Wink
Vasta
#15

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Taastaja
Mul on alles mopiload tehtud Big Grin ja teada sain et kui jalgratta omad on olemas siis on vaja ainult platsisõit teha. Lõiv oli jah ainult 30 eeku Smile Aga kui muidu sinna arki lähed ja ütled et sa tahad lube siis sa pead tegema sama raske teooria-eksami nagu autojuhilubadel.
kaua sa neid moppi lube tegid .wõi mitu korda käisid .
Vasta
#16

www.ark.ee
seal on olemas kõik võimalik info igasuguste juhilibade kohta
mehed uurige õigetest alllikatest kylajutud ei ole sellex kyll tõsine koht

Ostan Mini juppe!
Vasta
#17

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Qubik
www.ark.ee
seal on olemas kõik võimalik info igasuguste juhilibade kohta
mehed uurige õigetest alllikatest kylajutud ei ole sellex kyll tõsine koht
ma käisin seal ma kyll midagi moppi lubade kohta sealt ei leind või otsisin siis nii sitasti:keersilm
Vasta
#18

Ok täpsustame siis kui segaxes jäi:
Jalgratta ja mopeediga sõitmine.
Jalgratast võib sõiduteel juhtida vähemalt 10-aastane isik.
Mopeedi võib juhtida vähemalt 14-aastane isik.
10-15-aastasel jalgratturil ja 14-15-aastasel mopeedijuhil peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas vastav juhiluba.
Jalgratta või mopeedi ning nendega võrdsustatud sõiduki juhtimiseks ei nõuta juhiluba isikult, kes on vähemalt 16-aastane.

Jalgratturi ja mopeedijuhi eksamineerimist ja juhtimisõiguse andmist reguleerib Jalgratturi ja mopeedijuhi eksamineerimise ja neile juhilubade väljaandmise eeskiri (RTL 2001, 78, 1074).

niih ja see viide riigiteatajale sisaladab järgmist:


Väljaandja : Teede- ja Sideminister
Akti või dokumendi liik : määrus
Teksti liik : algtekst, terviktekst
Redaktsiooni jõustumise kpv. : 01.06.2002 (eRT kasutuselevõtmine)
Redaktsiooni kehtivuse lõpp : Hetkel kehtiv
Avaldamismärge : RTL, 28.06.2001, 78, 1074




Jalgratturi ja mopeedijuhi eksamineerimise ja neile juhilubade väljaandmise eeskiri
Teede- ja sideministri 22. juuni 2001. a määrus nr 70

Määrus kehtestatakse «Liiklusseaduse» (RT I 2001, 3, 6) § 10 lõike 5 alusel.

1. peatükk
ÜLDSÄTTED

§ 1. Reguleerimisala

Määrus reguleerib 10–15-aastase jalgratturi ja 14–15-aastase mopeedijuhi (edaspidi juhi) eksamineerimist, neile juhtimisõiguse andmise korda ning kehtestab juhilubade vormid.

§ 2. Juhiloa väljaandmise tingimused

(1) Jalgratturi juhiloa väljaandmise õigust omavad lasteaed-algkoolid, algkoolid, põhikoolid, gümnaasiumid, huvialakoolid (edaspidi koolid), politseiprefektuurid ja mootorsõidukijuhi koolitamise luba omavad koolitajad.

(2) Mopeedijuhiloa väljaandmise õigus on Autoregistrikeskuse (edaspidi ARK) büroodel.

(3) Jalgratturi või mopeedijuhiluba võib taotleda isik, kes:
1) on saanud Vabariigi Valitsuse 8. märtsi 2001. a määruse nr 89 «Laste liikluskasvatuse kord» (RT I 2001, 24, 139) § 8 kohaselt vastava ettevalmistuse või
2) on osalenud vastavaid tingimusi sisaldanud ametlikel võistlustel ja on saanud kirjaliku kinnituse selle kohta, et ta vastab jalgratturi juhiloa saamise nõuetele või
3) on omaalgatuslikult valmistunud eksamiks mootorsõidukijuhi õpetaja või sõidupraktika juhendaja juhendamisel.

(4) Juhioa taotlejal peab olema lapsevanema (seadusliku eestkostja) kirjalik nõusolek jalgratturi või mopeedijuhiloa saamiseks.


terviktext aadressilt :
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=85710



Ostan Mini juppe!
Vasta
#19

tänxSmile
Vasta
#20

arkis käisin ainult 1 korra Big Grin Esimese korraga tegin ära mis muud seal edasi-tagasi tõmmelda Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne