Sae ja hööövelpingi ehitamine
#41

(25-08-2013, 10:04 AM)Wiki432 Kirjutas:  ...
markeriga jutt peale...

siis peab küll uhke marker olema. seukse soetaks isegi.
päriselus tahvad säänsed riistapuud ikke peegliriba. ehk siis maakeeli helkurkleepsu veidike.
Vasta
#42

Nojah, võib-olla. Kuskilt oli nagu selline "markeri jutt" meelde jäänud. Justkui oli mingi aparaadiga kaasas või midagi taolist.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#43

Veneaegne see olemas mul aga see junn on mul puudu sealt otsast ..... ;(

Omaette nokitseja.
Vasta
#44

Pole küll eriline elektrimootorite asjatundja, aga kui arvad et sulle sobivad kasutatud max. 4A mootorikaitselüliti ja 3 faasiline c20A kaitselüliti (ausõna ei tea kas sinu mootorile sobivad või mitte) võin need sulle projekti edasiarenduseks kinkida.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#45

Loodan,et teema algataja ei pahanda,et panen mõne pildi vanaisa ehitatud paksusmasinast kuna rahvas tungivalt nõuab.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#46

Vast keegi ei pahanda, kui seda teemat torgin. Kuidas teemaalgatajal aretis/leiutis ennast üleval on pidanud?

Minu lugupeetud äiapapa ostis rauakokkuostust sellise asja ja kinkis mulle:
   
Peale ühe laagri (mitte rihmaseibipoolse!) meeletu lõtku ei paista asjal suurt häda olevat. Seisis see asi mul mitu aastat, kuni töökaaslane teatas, et tal on üleliigne 5,5 kW 2800p/min mootor, mille ta on nõus mõistliku hinna eest loovutama. Paras aeg oleks leiutustegevus aktiveerida, sest majapidamises kulub asi marjaks ära.

Kas olen õigesti aru saanud, höövli jaoks peaks antud juhul valima ülekande 2:1 kanti?
Vasta
#47

pink on ammu kasutuses, kuid kiirused said sellised, et saagimiseks aeglasem ja hööveldamisek kiire... kuid ma ei sa päris täpselt aru mis sa mõtled selle all ülekanne 2:1 kanti? Hööveldamise noavõll teeb ca 5000 pööret minutis...

Omaette nokitseja.
Vasta
#48

Mootori 2800 rpm teeb 2:1 ülekandega võlli jaoks 5600 rpm'i mis on täitsa ok.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#49

Lugesin siin iseehitamistest ja tuli meelde, et mul on riiulis üks kasutatud võll, kus on 300 mm lai höövli osa (terahoidjad on olemas, terasid aga pole), ühte otsa võimalik panna saeketas ja teises otsas on Morse 2 koonus. Võllil on kahe soonega B-profiili rihmaratas välise läbimõõduga 90. Küljes on ka nõukaaegsed laagripukid, kuid laagrid tahavad kindlasti vahetust. Kui keegi tunneb, et võiks tema tööpingi projektile sobida, siis saatke PS.
Vasta
#50

(26-08-2014, 20:38 PM)Jahimees Kirjutas:  Lugesin siin iseehitamistest ja tuli meelde, et mul on riiulis üks kasutatud võll, kus on 300 mm lai höövli osa (terahoidjad on olemas, terasid aga pole), ühte otsa võimalik panna saeketas ja teises otsas on Morse 2 koonus. Võllil on kahe soonega B-profiili rihmaratas välise läbimõõduga 90. Küljes on ka nõukaaegsed laagripukid, kuid laagrid tahavad kindlasti vahetust. Kui keegi tunneb, et võiks tema tööpingi projektile sobida, siis saatke PS.
Austet ksf! Huvitab te pakkumine! Mis hind oleks?

Veel pole maha löödud
Vasta
#51

Uurisin postituses #46 presenteeritud võlli lähemalt. Selgus, et loperdav laager ongi loperdav, markeering 1308. Kas sellel on mingi sügav tagamõte, mida ma ei taipa, või on tegemist ajastutüüpilise olukorraga: asjade koostamisel ja remontimisel kasutati kätte juhtunud komponente. Täpsustan, et too laager on saeketta, mitte rihmaseibi poolses otsas.

Kas keegi on lahke valgustama võhikut saeketaste osas? Ava läbimõõt on 32 mm, pealiskaudsel guugeldamisel tundus, et mitte just kõige levinum mõõt. Et milline kaubamärk, hinnaklass, hammaste arv jne oleks piisavalt hea? Oletan, et ketta läbimõõt võiks 300...400 mm kanti olla.
Vasta
#52

13xx laager on iseseadistuv.Võimaldab vähemat trei- ja koostekvaliteeti.
Vasta
#53

See loperdav Big Grin laager lubab laagripukkide toetuspinnas mõningat ebatäpsust, tavaliste üherealiste kuullaagrite korral peaks alus ideaalis tulema lihvpingist. Uuri selle loperdise max lubatud pöörded algatuseks välja!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#54

Uurisin:
http://www.mpk-bearing.ru/catalog/sharik...ml?boxed=1  Hööveldamise kontektis täiesti piisav.

Soovitan teistelgi siin http://www.mpk-bearing.ru/ "kaevata", saab leida sotsialistlikele laagritele kapitalistlikke vasteid jne.
Vasta
#55

Tuli pähe mõte, et äkki on tegemist "ebaõiglusega". Kas on loogiline, et ainult ühes laagripukis on "loperdis", mis peab võimalikke ebatäpsusi tolereerima, ja teises vaatab jäik laager seda tuima näoga pealt. Ehk on asi nii, et originaalis olid mõlemad "loperdised" ja rihmaseibipoolne, mis on rohkem valu saanud, on tavalise vastu välja vahetatud?

Muide, olin vahepeal höövelpingi valmimisele üsna lähedal. Müüdi ühte ilma võllita ja teadmata seisukorras mootoriga raami, hind sümboolne. Aga enne, kui reageerida jõudsin, oli asi juba läinud.
Vasta
#56

mul vedeleb üks võll, koos tugilaagri ja selle pukkidega ja koos rihmaseibidega. Kellegi vbla huvi selle vastu?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne