Kahetaktilise mootoriga võsasae Dolmar lahkamine
#21

Kas neid poole uuesti mähkida ei saa? Nende hindade juures tundub suht jumekas ja ise teeks vast korralikumalt ka kui väikesed kollased käekesed dollari eest päevas viitsivad...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#22

Kollased käed neid ei mähi ja hinna st 3-400% norm jaehinnale otsa panevad nn ärikad siin, kelle ämma puhkusereisi sa kinni maksad..

Hiinast odavaid kvaliteetseid asju ei saa
Vasta
#23

Süsteemi olemusega olen kursis.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#24

(13-08-2013, 11:15 AM)Marko Kirjutas:  Kas neid poole uuesti mähkida ei saa?
...

Sae süütepooli? Tundub kuidagi peentööna (mis kipub vastavas hinnaklassis olema..).

Poolist pilti ei ole, kuid siin videol on detailide paiknemine kenasti näha:
http://www.youtube.com/watch?v=oMalp6KL7G8

Kes meil Prantsusmaal oligi... terve mootor 200€ (kui ma nüüd õigesti aru saan):
http://www.leboncoin.fr/jardinage/371428825.htm#
Vasta
#25

Võsa katseta ära, siis minul ka kindlam tellida =) .
Kätte saad selle, kui keerad lahti juhtraua ees oleva plastik jubina toru küljest.
Siis liigub juhtraud koos paagiga kaugemale, lahti tuleb arvatavasti teha ka kütusetoru seest, saab raua kaugemale ja on ilusti ruumi lahti keerata sidurikoja korpus. Sidurikoja korpuse alla on auk süütepooli alumise poldi kohal, sealt läheb täpselt tähtvõti läbi ja saad süütepooli lahti. Kui siduri poolt mootorit vaadata, siis süütepooli tuleb veidi vastupäeva keerata ja tuleb vabalt sealt kinnitussammaste vahelt välja ilma murdmisetta see pool.
Vasta
#26

Ei katseta ma praegu midagi - mul nii vähe tegemist, et kannatab kenasti praeguses seisus tarbida.Toungue Töötab ju probleemideta ja külmalt on esimese tõmbe pillCool (kui paaki just tühjaks ei ahnitsenudSad ).

Lammutama tuleb hakata eestpoolt jah. Esimene kord oli täitsa nuputamist.Rolleyes

Samas valesti kokku panna ei anna - ikkagi saksa inseneritööCool

Natuke ettevaatlikuks teeb mootori ja jõuülekande ühendus: nelja kruvi plastraami keeramine. iga kinnitamine kulutab ava ja pea need järgi ei anna... Pole ju mõeldud pidevaks avamiseks see sõlm...

Siduri on küll tummineCool
Vasta
#27

Plastiku sisse kruvide keeramisel on selline nipp: tuleb vana keere üles otsida. See käib vastupäeva keerates kuni kruvi alla vajub, siis võib õigetpidi keerama hakata. Pesade eluiga pikeneb olulisel määral.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#28

(15-08-2013, 09:52 AM)Marko Kirjutas:  Plastiku sisse kruvide keeramisel on selline nipp: tuleb vana keere üles otsida. See käib vastupäeva keerates kuni kruvi alla vajub, siis võib õigetpidi keerama hakata. Pesade eluiga pikeneb olulisel määral.

Märkus õige - seda nippi igaüks ei tea. Ning pingutamisel tuleb piiri pidada - 10 Nm on maksimum.
Vasta
#29

ksf Markol õige märkus, olen ise lõpuks sellise asjaga hädas olnud. Ei tule selle pealegi et taolisi asju üles anda.

Veel pole maha löödud
Vasta
#30

Eks selline võte on hää küll, mina kasutan seda isegi tava poldi puhul, kindel, et õige asi läheb õigesse kohta.
Täna aga tellisin siis selle sachs dolmar 112-116 ja sobib ka dolmar 6000 seeria mootorsaagidele pooli ära, kui kohale jõuab annan teada kuidas sobis. Õues hakkab juba rohi ülepea kasvama, viimane vihm viis olukorra kontrolli alt välja =)
Vasta
#31

Pool jõudis kohale. Pool erineb pildist mis on poe lehel, tegelikult tuleb süütejuhe teiseltpoolt välja kui pildi peal (pildil tuleb kinnituspoltide poolt tegelikult tuleb kinnituspoltide vastas poolselt küljelt). Suretus juhe on ka teisel pool.
Poldiaugud on vanaga täpselt ühes kohas ainult 1mm väiksemad, neid saab vajadusel saeviiliga parajaks teha.
Ei andnud rahu, käisin proovisin ära, seal on ruumi nii vähe, et teiselpool oleva juhtmega pool ei sobinud senna füüsiliselt jäi ruumi väheks. Eks täna suhtlen jälle hortulusega.
Vasta
#32

Kas kõrgepingejuhe ulatas? Minu võsakas on praegu kokku keeratud, mistap ei saa vaadata, kuid minu mäletamist mööda peaks saama hoorattakarterisse juhtme tarvis augu õõnestada - piip käib ju küljest ära...

Suretusjuhtme jätkamine on väike probleem.Big Grin

Kui füüsiliselt sobib, siis pean oma D115 jäänused välja otsima - süütega sellele küll probleeme ei olnud. Äkki saab asja saama...Rolleyes
Vasta
#33

Juhtmed on täpselt ühepikkused, kuna aga oli juhtme väljatulek valel pool siis ei sobi külge, ruumi on vähe.
Aga sinu sae oma peaks minema, kuna hortulusest öeldi, et Dolmar 109, 110, 111, 115 mudelite poolil tuleb juhe õigelt poolt, dolmar 110,112,113 ja 116 mudelitel on süütepool peegelpildis.
Saatsin pooli hortulusse tagasi, ootan teist pooli, siis saan juba kindlalt öelda kas läheb 115 oma või mitte.
Paneks siia pilte ka, aga minu omad on liigasuured millegipärast ja ei lase panna. Jutt muidu võib kohati keeruline ja arusaamatu olla.

Õhtul jõudis see 109, 110, 111, 115 mudelitele sobiv pool kohale, kõik juhtmete väljatulekud ja asjad on nüüd minu pooliga 1:1 ja peaks 100% sobima.
V6sa arvan, et sinu 115 pool peaks senna ka ilusti peale minema küll, tasub kuurinurgast välja otsida see saag.
Vasta
#34

Paigaldasin pooli peale ja kõik sobis ja toimis, kuni mootor soojaks läks maks 2min. Pealeseda suri välja ja käivitus uuesti peale maha jahtumist. Käivitudes algul käis ilusti, siis hakkasid pöörded tõusma ning suri välja, vast saab keegi jaole mis jama see on.
Säde on kuidagi punane, ei ole selline sinine nagu peaks. Kas Võib hoopis olla hooratta viga? Aga seal ei tohiks ju soojenedes miskit muutuda.
Mul hakkab juba mõistus otsa saama, tuleb vist see masin maha kanda ja husq soetada. Sad
Vasta
#35

Soenedes saab hoorattal muutuda magneti tugevus mis natuke nõrgeneb. jahtudes taastub aga seda ei usu.

Kuna esimeses postis mainisid hoorattale tekkinud kriime, siis võid proovida ka sellist asja, et keera hooratas asendisse kus magnet on poolis ja kanguta mingi orgiga hooratast poolist eemale. See näitab natuke vända laagri seisukorda. Kui pilu muutub liialt, siis sealgi vea võimalus.

Kui sa magnetpilu sätid, siis tõmmatakse hooratas magnetiga parajale kaugusele, et pilu õige oleks aga tegelikult töllerdab siia sinna.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#36

järgmine nädal läheb masin remondimehe juurde, ta dolmari juppidega mässata ei viitsi, aga oli nõus vea üles otsima.
Vasta
#37

Esialgne diagnoos siis pandi selline, et sael on tihendid ära, saab lisaõhku. Eks näis, mis saab kui need vahetatud.
Vasta
#38

(02-09-2013, 10:15 AM)maisalup Kirjutas:  Esialgne diagnoos siis pandi selline, et sael on tihendid ära, saab lisaõhku. Eks näis, mis saab kui need vahetatud.

Palju Su mootoril töötunde on, et tihendid juba hõredad?

Mina tegin eile paar tundi vihmas tööd - jahedamas saab mõne korra ikka seisata ka. Aga lõpuks oli ikka vaikus...

Otsisin isegi oma D115 välja, kuid osandama ei ole veel hakanud. Riiulis jäi silma, et ka Stihl 026 pool on kangesti õiget nägu kinnitustega. Kui oma võsaka taas ä lahkan, siis teen proovi.
Vasta
#39

Tunde on 50 ringis, kuid tootmisaastat vaadates on toodetus 2002 aastal nii, et 11 aastat juba. Minu oma ei lase üldse tööd teha, läheb soojaks ja vaikus majas
Vasta
#40

Lõpuks olevat ikkagi viga olnud karbussis, see olevat öö otsa ligunenud mingis spetsiaal vannis mis pidavat puhastama ja olevat korras. Kui metsa saan ja ära proovin annan teada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne