"Tillu"
#21

(22-05-2015, 21:27 PM)Tift Kirjutas:  maitus

Ära muretse, küll saab. Momendil polegi nagu midagi veel vaadata, plätserdasin raami ja poritiibasid...

Mis sa seda plekki plärtsardad ? 
Pane asi liikuma ja kallutama siis plätserda seda plekki siia sinna Big Grin
Ülim oleks kui sellel aparstaadil oleks veel alla niidu organ Big Grin 
See oleks tase Big Grin
Ennast huvitab, kas Eestis ka kusagil murutraktorite romulat on ? Oleks vaja tagasilda hüdrostaatilist, ei hakka ju uut teemat tegema kui siin kõik murutraktori asjatundjad koos Big Grin Enda murukal keeras pere seal sees olevad enamus võllid kas pooleks või siis sõlme ja kuidagi keevitusega suutsin veel äkki selleks suveks ära elustada aga kauaks seda vist enam pole ja raha uue ostmiseks ka pole !!!
Vasta
#22

(22-05-2015, 21:37 PM)Qunts Kirjutas:  
(22-05-2015, 21:27 PM)Tift Kirjutas:  maitus

Ära muretse, küll saab. Momendil polegi nagu midagi veel vaadata, plätserdasin raami ja poritiibasid...

Ennast huvitab, kas Eestis ka kusagil murutraktorite romulat on ? Oleks vaja tagasilda hüdrostaatilist, ei hakka ju uut teemat tegema kui siin kõik murutraktori asjatundjad koos Big Grin Enda murukal keeras pere seal sees olevad enamus võllid kas pooleks või siis sõlme ja kuidagi keevitusega suutsin veel äkki selleks suveks ära elustada aga kauaks seda vist enam pole ja raha uue ostmiseks ka pole !!!

Romulat veel ei ole. Vaatan ise ka huviga ringi, et äkki koperdan mõne sellise otsa. Ühes teemas siin keegi suskas murukale auto silla alla ja isegi vist käigukasti... Kui muud üle ei jää, siis seegi on variant. Muuseas... tasub vahel sisse astuda esinduste remondimeeste juurde, neil vahel liigub vajaminevat stuffi. Olen nii hankinud üht-teist. Neil vahel jääb asju ja juppe üle, kui kliendile vahetatakse ära terve sõlm, siis nad ei raatsi vahel asjalikke juppe koohe minema pilduda Smile .


Vasta
#23

(22-05-2015, 22:19 PM)Tift Kirjutas:  
(22-05-2015, 21:37 PM)Qunts Kirjutas:  
(22-05-2015, 21:27 PM)Tift Kirjutas:  maitus

Ära muretse, küll saab. Momendil polegi nagu midagi veel vaadata, plätserdasin raami ja poritiibasid...

Ennast huvitab, kas Eestis ka kusagil murutraktorite romulat on ? Oleks vaja tagasilda hüdrostaatilist, ei hakka ju uut teemat tegema kui siin kõik murutraktori asjatundjad koos Big Grin Enda murukal keeras pere seal sees olevad enamus võllid kas pooleks või siis sõlme ja kuidagi keevitusega suutsin veel äkki selleks suveks ära elustada aga kauaks seda vist enam pole ja raha uue ostmiseks ka pole !!!

Romulat veel ei ole. Vaatan ise ka huviga ringi, et äkki koperdan mõne sellise otsa. Ühes teemas siin keegi suskas murukale auto silla alla ja isegi vist käigukasti... Kui muud üle ei jää, siis seegi on variant. Muuseas... tasub vahel sisse astuda esinduste remondimeeste juurde, neil vahel liigub vajaminevat stuffi. Olen nii hankinud üht-teist. Neil vahel jääb asju ja juppe üle, kui kliendile vahetatakse ära terve sõlm, siis nad ei raatsi vahel asjalikke juppe koohe minema pilduda Smile .
Jah ega ei viska need mehed midagi ära aga raha oskavad küsida korralikult, kui teavad uute asjade hindasid.
Üks võll mida vajan maksab 125€ (uus) ja teine sinna kanti siis mehed oskavad küsida tagasilla eest sinna 300+(kasutatud) ja garantiid ei anna, mis korras, siis paneb mõtlema kas osta vana sild või taastada oma vana, uute osadega mis maksab küll vähe rohkem aga endale teeks ikka korralikult !
Juba tekkis mõtte, et hakkan kokku ostma niidukeid ja siis juppi kaupa müüma ja arvan, et turgu oleks, kuna uued asjad maksavad rohkem kui kilo kulda ja samas on turg suht suur ja konkurentsi esialgul ei ole !!!
Vasta
#24

Miski aeg soovis üks mees müüs remonditud tagasildasid igasuguseid ja ise remontis neid... Vaatasin meilboxi üle, pole enam tema kontakte alles mul, remonditud sillad algasid 190 eurost.
Vasta
#25

Olen remontinud TuffTorg mõlemat sorti sildasid, nii hüdrostaatilist kui ka manuaalset ehk hammasratastega. Hüdrostaatilisele tellisin jupid Saksamaalt, pisemaid detaile olen ostnud Reginett oü vahendusel. Eks kauplevad nendega ka paljud teised.
 Minu meelest on nende sildade üheks miinuseks pooltelgedel laagrite puudumine. On vaid üks väike tihend, koormuse peab vastu võtma pooltelje ja sillakorpuse vaheline tugipind. Ei saa öelda, et see vastu ei peaks - peab küll. Kuid vaadates tekib küll tahtmine asi kohe ringi teha.
 Nõrgaks kohaks on osutunud differentsiaali taldriku hammasratas - äkilise suunamuutuse või muude liigutuste korral saab see šokklööke ning ei pea vastu. Õnneks on väga sageli nende sildade sisuks olevad komponendid omavahel vahetatavad.
 Normaalse kasutuse ja hooldise juures on see tehnika siiski suhteliselt vastupidav. Sildadel, ma mõtlen tagasildasid, võiks siiski teatud aja tagant vahetada õlisid ja määrdeid. Samuti muid kuluosi - vedava võlli nõellaagrid kipuvad õhtale minema jms. Eks ole jälgimise küsimus - kui ikka ainult tuld antakse, ega siis asi väga pikalt kesta ka.


Vasta
#26

Lahe värk! Kas mootorile tuleb ikka mingi kate ka peale?
Vasta
#27

(05-06-2015, 01:52 AM)maitus Kirjutas:  Lahe värk! Kas mootorile tuleb ikka mingi kate ka peale?

Ikka! See on mul originaalist välja lõigatud, aga tahab veel keevitamist. Mina enda elektroodidega ei saa seda "õmmelda", "nõel" o liiga jäme Smile ! Sadat jewrot mul ehk ei ole, aga ühe sobiva keevitusaparaadiga sõbra ikka leiab Smile .
 Probleeme on veel sellega, et trakats on valmistatud "onu Sam`i" saarel ja keermed on tollimõõdustikus, nii mootoril kui ka masinal tervikuna - igat kruvi otsi oma "loogilises segaduses" tikutulega taga ja mälumäng "mõista-mõista, kus see on" käib päevast päeva .... Igav e hakka!


Vasta
#28

(05-06-2015, 06:55 AM)Tift Kirjutas:  
(05-06-2015, 01:52 AM)maitus Kirjutas:  Lahe värk! Kas mootorile tuleb ikka mingi kate ka peale?

Ikka! See on mul originaalist välja lõigatud, aga tahab veel keevitamist. Mina enda elektroodidega ei saa seda "õmmelda", "nõel" o liiga jäme Smile ! Sadat jewrot mul ehk ei ole, aga ühe sobiva keevitusaparaadiga sõbra ikka leiab Smile .
 Probleeme on veel sellega, et trakats on valmistatud "onu Sam`i" saarel ja keermed on tollimõõdustikus, nii mootoril kui ka masinal tervikuna - igat kruvi otsi oma "loogilises segaduses" tikutulega taga ja mälumäng "mõista-mõista, kus see on" käib päevast päeva .... Igav e hakka!

Kui jäme on jäme? Ma keevitasin just sõbra murukat, 1,6 sega ei viitsinud enam sulatada, läks käiku 2,5 ja kui need otsas sai proovitud ka 3,2 kuid see kippus sellesse õhukesse plekki vahest auku sulatama kui kauaks kohale jäi Big Grin 
Aga vägev "tillu" sul, soovin sulle palju vaba aega, et ta varsti valmis saaks Rolleyes
Vasta
#29

Kui jätta kõrvale herr maisalup`i "muud kiidusõnad" Big Grin ... siis ühe tsitaadi toon ära:
..soovin sulle palju vaba aega, et ta varsti valmis saaks [Pilt: rolleyes.gif]
Vot see on üks asjalik ja ütlemata hää soov!


Vasta
#30

Ei tea muidugi midagi murutraktoritest, kuid kas seesugune täisnurkne rooli asetus on sõites ka mugav? Või vähemalt reguleeritav istuja poole?
Vasta
#31

(05-06-2015, 08:40 AM)alfredo Kirjutas:  Ei tea muidugi midagi murutraktoritest, kuid kas seesugune täisnurkne rooli asetus on sõites ka mugav? Või vähemalt reguleeritav istuja poole?

Mugav? Tegu on ju traktoriga, mis liigub ringi aias, pikim ühe korraga läbitav vahemaa vahest 50 m. Ette nähtud vedama aiandis taimekaste, kuhu korjatakse sisse tellitud taimi. Kast ei tule isegi kallutatav. Vähemalt esialgu. Selleks toiminguks on selline minimalistlik lähenemine täiesti rahuldav. Või peaks mõtlema topsihoidja jm sellise stuffi peale  Rolleyes Rolleyes ..hmm, paha ju poleks. Lähiminevikust leiame sellise masina, nagu T-16...ja Dt-20 samuti, neil püstrool ja tunde neil masinatel töötanud rahvas sai hakkama Smile . 


Vasta
#32

iPhone või tabletihoidja põhivarustusse.  Mõtle kui hea, sõidad ja ajad näpuga tabletilt tellimuste ridasid taga.

Topsihoidja muidugi ka. 

Ja vihmavarjuhoidja.   See suurem, üle-meetrine on nii hea, et pärast mõtled miks nii  lihtsad asjad küll kohe pähe ei tule.

paras torujupp istme kõrvale millesse vars pista ja ongi päikese ja vihma eest katus.

Mul kunagi ammu oli ketassaeraami kõrvale tehtud, käidi ja imestati. Muidu seisa päev otsa, päike paistab pähe.
Vasta
#33

(05-06-2015, 10:53 AM)pkmp Kirjutas:  ... tabletihoidja põhivarustusse.
Kui tervis nii halb, et tabletid peavad käepärast olema, siis midagi netis leidub:  Wink
   
Vanasti hoiti tablette purgis...
   
Aga kui möla korraks maha jätta, siis soovitus päeva- või vihmavarju kasutada on omal kohal, toodetakse lausa tööstuslikult selliseid asju:
       
Naljakas et meie kehva suusailmaga riigis pole näinud neid pakutavat.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#34

(05-06-2015, 08:56 AM)Tift Kirjutas:  ...
 T-16...ja Dt-20 samuti, neil püstrool ja tunde neil masinatel töötanud rahvas sai hakkama Smile . 

Hakkama saab, aga on ebamugavalt kaugel. No Tillu puhul kannatab ehk jalga üle visata, kuid saskal on küll igavene häda roolisambaga. Keermaiseks liiga kaugel, kuid sisseronimisel jääb isegi minu olematu numbriga saabas istme- ja roolisamba vahele kinni.

Ma ei tea Tillu strateegilis mõõte, kuid mul on kuurinurgas üks silma järgi pasliku mõõduga elektrikapp. Minu üleliigsega pole Sul mõtet oma pead koormata, kuid tasub kaeda ringi - toormeks päris asjalik kast. Idee on kasutuseks ja modifitseerimiseks vabaWink

Mina plaanin sellest teha hobuste liikuvsõime põhja. Parajasti auke täis vee ärajuhtimiseks ja tummine talumaks näljaste nügimist.
Vasta
#35

(05-06-2015, 12:09 PM)v6sa Kirjutas:  
(05-06-2015, 08:56 AM)Tift Kirjutas:  ...
 T-16...ja Dt-20 samuti, neil püstrool ja tunde neil masinatel töötanud rahvas sai hakkama Smile . 

Hakkama saab, aga on ebamugavalt kaugel. No Tillu puhul kannatab ehk jalga üle visata, kuid saskal on küll igavene häda roolisambaga. Keermaiseks liiga kaugel, kuid sisseronimisel jääb isegi minu olematu numbriga saabas istme- ja roolisamba vahele kinni.

Ma ei tea Tillu strateegilis mõõte, kuid mul on kuurinurgas üks silma järgi pasliku mõõduga elektrikapp. Minu üleliigsega pole Sul mõtet oma pead koormata, kuid tasub kaeda ringi - toormeks päris asjalik kast. Idee on kasutuseks ja modifitseerimiseks vabaWink

Mina plaanin sellest teha hobuste liikuvsõime põhja. Parajasti auke täis vee ärajuhtimiseks ja tummine talumaks näljaste nügimist.

Hää mõte! Ma  tean, kus üks säänne vedeleb... Kui mõõdud sobivad, siis toon ära!


Vasta
#36

Minuarust on ksf Tift asjale natuke valest küljest lähenenud Wink    Kui juba murukat ümber ehitada siis stiilselt  Big Grin



[Pilt: 1qu8qK_gbHHARqg0pWPF3rlYNWhFuLZVa2iqzBi0sXU=s531-no]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#37

Ei...noh..mis ma oskan öölda, herr msluik? Su suust tuleb aint puhast kulda! Siin on lugupeetaval jäänud märkamata vaid üks pisike detail - nimelt koos ümberehitamisega on muutunud masina eesmärk. Tillu ei torma enam mööda hainamaad ringi järades rohelist ollust! Nüüd hakkab ta tegema ainult ja ainult transporditööd.
 Lähitulevikus suskan üles ka väikse vidio, kus näha Tillut ka liigutamas, küll ilma kastita veel. Asjal oli eesmärk - saada aimu, kas ja kuidas sistemid funkavad. Alguses sujus hästi, pold nagu viga. Aga siis hakkas tunduma, et midagi on nihu. See mootori tiksumine on väljalaskeklapist tingitud ja arvan, et see tuleb lihtsalt ära vahetada. Ülejäänud haigused aga...on tingitud vanast oma aja ära elanud karbussist. Ma veel üritan tallle eluvaimu sisse puhuda, kuid lootus on nullilähedane - ujuki ebatiheduse tõttu jooksis kogu bessiin lobinal mootorisse Smile . Noh, saabki karteri puhtaks... 
Teine probleem on - masin on kole aeglane transa jaoks! Tuleb veetav rihmaseib ja sellega koos ka rihm välja vahetada. Mitte et näkkupuhuv tuul kohe patsi sirgeks sikutaks, aga ..noh õige pisut kiirem võiks ta olla küll.
a..muuseas, herr msluik... see niiduorgan, mis mul Tillu algmaterjalist üle jäi...vot selle ma suskan küll miskisele kavalale asjale külge. Mitte küll Mercedesele, nagu mõnel kombeks, aga ..eks aeg näitab. Seisma see kindlasti ei jää.


Vasta
#38

(09-06-2015, 08:45 AM)Tift Kirjutas:  ...
Tuleb veetav rihmaseib ja sellega koos ka rihm välja vahetada. Mitte et näkkupuhuv tuul kohe patsi sirgeks sikutaks, aga ..noh õige pisut kiirem võiks ta olla küll.
...
Lihtsalt uitmõte, mis tekkis teema alguses Tillu hargivahet kaedes...

Rattamõõdu suurendamine parandaks kliirensit, kergitaks kiirust ja parandaks haardumist (pind ju suureneb). Õuekasutuseks vajaliku velje õmbled elektroodiga suurepäraselt valmis.

Kui Eesti protirehvid ka muuks ei kõlbavat, siis Masteri 155R13 "kuuse" veovõime pinnasel on hämmastav! Pruukisin seda mudelit oma õuemosse all:
[Pilt: Master_Plus.jpg]

Hetkel on Nordic2 SK all samal otstarbel ja peale kehvema isepuhastumise ei ole etteheiteid. Veab küllSmile
Vasta
#39

"Lihtsalt uitmõte, mis tekkis teema alguses Tillu hargivahet kaedes..."


 Krt ..ma ei ole veel "sina"-peal selle VASTA-kastiga. Igasugused raamid ei kustu ja ... siis tekib vastamisel mõttetut ruumiraiskamist ja muud ebaolulist .
 Aga "hargivahe"? Olen ka vaadanud seda...tagumist otsa. Tillul on originaalid all ja need on suht soliidselt laiad. Sel laiusel on omad plussid ja miinuseid peaaegu nagu polegi.
 Tillu hakkab kandma ikkagi suurekasvulisi inimesi..niiöölda "täismõõdus"! Ja see papude laius sobib päris hästi ka pehmema pinnase korral. Seepärast ma jätsin selle lahenduse kui ühe vähestest võimalustest kõrvale.


Vasta
#40

Nii....

https://youtu.be/Pc5gnwYX5u0

Tsemendikott on raskuseks, suur aku on seepärast, et originaal on kutu.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne