Vana hea "Družba"

(10-03-2015, 13:34 PM)deeremees Kirjutas:  Sain siis ka Druzbale hääled sisse. Süütelahendus samamoodi lahendatud nagu  eelpool lisatud videotes. Kuna original bensiinipaaki polnud võtta kusagilt, siis asendasin vana muruniiduki omaga. Kütusefiltri aretasin lisaks ka vahele . Ainult tuleb kraan vahele panna, muidu uputab karburaatori ära. 

Süütepoolile lihtsalt vool peale pandud ?

Omaette nokitseja.
Vasta

(27-02-2015, 11:21 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Olen ühe Druzba väntvõlli moodsa õliga kokku lasknud.... 1:50-le on liiga vähe. Ma arvan,et piisaks 1:40-le. Sest rohkem pole midagi hullu juhtunud. Seda kahetaktilise õli võib ka rohkem panna aga mitte nii,et suur suits järgi tuleb.
Mis puutub Autooli kasutamisse siis seda sai pandud 1:20-le ja piisas täiesti. Sai ka pandud 1:25-le. Tossas igaljuhul vähem ja ei juhtunud ka midagi.
T.
Vasta

Mina olen Tuula mootoris kasutanud segubensiini valmistamisel selliseid õlisid. Hetkel ongi kasutusel see Addinol SUPER 2T MZ 406. Siiamaani on mootor ilma tõrgeteta töötanud (ptüi,ptüi,ptüi). Muidugi olen kindluse mõttes veidi rohkem õli bensiini sisse lisanud. Kunagi sai Husqvarna oma kasutatud, aga siis hakkas jubedalt suitsema. 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                   
Vasta

Kuidas täpsemalt Druzba ketiõlitus toimub.  Tavaliselt käis neil ketiõli raami püsttoe torusse, sealt hoovaga juhti õli, aga minu omal sinna õli ei saa lisada.  Kas siis kuidagi isevooluna läheb reduktorisse ja sealt siis kuidagimoodi ketile. 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Mastiõlitussüsteem ei olnud eriti levinud. Või täpsemalt öeldes, tehas ei viitsinud/suutnud neid valmistada. Seetõttu laisemad metsategijad ei õlitanud üldse ja virgemad võtsid objektile kaasa ämbri (vana)õliga, kuhu aeg-ajalt latt sisse torgati. Vigane värk juba sünnist saati.
Pildil oleva konkreetse objekti reduktoril tundub nagu oleks stuts õlituseks olemas, tõenäoliselt kanalid ka. Mast on ilma õlidoseerimise võimaluseta. Kas on tehasest nii juba tulnud, või kunagi ise ümberkomplekteeritud. Mõlemad võimalused on võimalikud.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Siin videos paistab olevat, et reduktoris on mingi pumba taoline asi. Õlikanalis on näha,et mingi asi surub sealt õli välja.  
Vasta

Sellel viimasel videol on Urali reduktor, koos sisseehitetud õlipaagi ja pumbaga. Selliseid kasutati ka Družbadel. Tavalisel Družbal oli lihtne, ilma õlituseta reduktor. Küll aga kuulus sae komplekti tavotiprits, umbes selline:
   
 See tavaliselt ei olnud töökorras, või oli tühi või oli kadunud. Aga põhimõtteliselt sai sellega plaati ja ketti määrida. Hoolsamad mehed kasutasid seda. Eriti suvel oli see oluline, talvel väidetavalt lumi leevendas probleemi natuke, loomulikult lumi ei määrinud midagi , aga jahutas natuke plaati ja ketti. Talvel pidas ilma määrimata komplekt nats kauem vastu , kui suvel. No vanad metsamehed vähemalt räägivad nii.
Vasta

Addinol on hea õli,kui Haapsalu raudtee taastatakse hakatakse sellega liipreid immutama Toungue muuks ta eriti ei sobi,aga see on minu arvamine kogemustele tuginevalt.
Vasta

Eks igal õli tootjal ole odavamaid ja edevamaid pudeleid. Aga kuskilt kõrvu jäänud ka jah, et Addinol teeb mootoriga 1:0 (adin-nol)
Vasta

Paluks fakte. Senikauaks on see jutt sarjast "Naised saunas viskasid villast".

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Tõepoolest on natuke raske uskuda, et vene avtoolist midagi hullemat on välja mõelda suudetud ja seda ka aastakümneid pankrotti minemata turustatud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(29-03-2015, 20:51 PM)Aspelund Kirjutas:  Paluks fakte. Senikauaks on see jutt sarjast "Naised saunas viskasid villast".

A.

poolt!

Sai sõidetud aastaid ja ligikaudu 160 000 OPEL Vectra STW 2005 Addinoliga, õli vahetatud õigeaegselt e. 10-12 tuh. Mootor nagu uus.

Kui üritad sõita lõputult siis ei pea ükski vastu. Õli pärast pole veel ükski laiali läinud, pikem õli viga polnud - õli ei olnudSmile

Jätke taddinol rahuleSmile

H.
Vasta

Pole midagi veel Tuula mootoriga juhtunud. Mul motoplokk igapäevases kasutuses. 
Vasta

Kasutasin aastaid Pannonial ja Jawwal segu tegemiseks Ikaruse mootoriõli oli GFL vist,kui varud lõppesid ostsin Järvelt Addinoli ja Pannil jooksis kepsulaager kokku.Izuzu Trooperil jooksis 4kepsusaale kinni peale Addinoli sisse kallamist-peale seda kasutanud seda marki ainult saeketi määrimiseks ja muudes vastusrikastes kohtades.
Vasta

Addinol pesi eelmiste heade õlide poolt mootorisse unustatud saasta lahti?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sugulane elab Soomes ja sõidab Mitsubishiga, paar aastat vana masin, garantiiga veel. Ametlikus esinduses käib hooldust tegemas ja seal igatahes valatakse mootorisse Addinoli täissünteetiist õli. Kui selline firma julgeb Addinoli kasutada, siis peab kvaliteet taga olema. Ise olen samuti kasutanud erinevatel sõiduautodel umbes 15 aasta jooksul üksnes Addinoli ja siiamaani mitte ühtegi õli põhjustatud jama ei ole olnud. Hulgi ostes on Addinoli hind konkurentsitult parim. Mina igatahes kvaliteedi üle ei kurda.
Vasta

(30-03-2015, 10:28 AM)ahtos Kirjutas:  Kasutasin aastaid Pannonial ja Jawwal segu tegemiseks Ikaruse mootoriõli oli GFL vist,kui varud lõppesid ostsin Järvelt Addinoli ja Pannil jooksis kepsulaager kokku.Izuzu Trooperil jooksis 4kepsusaale kinni peale Addinoli sisse kallamist-peale seda kasutanud seda marki ainult saeketi määrimiseks ja muudes vastusrikastes kohtades.

kahetaktiliste viga ju alati olnud, et kui kasutad rasvast ära mine kuivale üle. Need vanad nõelad tahavadki rasvast segu ja tänapäevast mixi tulebki teha 1:25 siis veel kannatab sõita, aga kokku võivad ikka minna - tean seda isegi, seal alati ka muid vigu simmerid ja muud loomad.

Ei tea mis mootoriga Isu sul on, aga vanad Opelid omavadki probleemi tagumised saaled ja määrimine ning madal rõhk vedelama õliga.

Nõukaaegsed kardid ja vanad OPELid need mu sõbrad
Vasta

Sai  siis proovitud esmakordselt Druzbaga puid lõigata. Esmamulje normaalne hobikorras vahetevahel  võib. Aga see selleks.  Vahepeal panin talle uuemat tüüpi karburaatori peale muidugi enne peale panekut võtsin karpa algosadeks puhastasin ikka ära. Panin peale läks kohe ka tööle. Kuidas sellist tüüpi karburaatorit reguleerida.  Lõikamise ajal rohkem gaasi andes sureb välja. Räägitakse, et sel juhul tuleb seda suuremat reguleerimiskruvi keerata kuhugi poole lõikamise ajal. 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Keera kruvi väljapoole. Siis saab rohkem kütet kätte.
Vasta

(30-03-2015, 10:28 AM)ahtos Kirjutas:  Kasutasin aastaid Pannonial ja Jawwal segu tegemiseks Ikaruse mootoriõli oli GFL vist,kui varud lõppesid ostsin Järvelt Addinoli ja Pannil jooksis kepsulaager kokku.Izuzu Trooperil jooksis 4kepsusaale kinni peale Addinoli sisse kallamist-peale seda kasutanud seda marki ainult saeketi määrimiseks ja muudes vastusrikastes kohtades.

Sorry, lugupeetud ksf-id, aga teen nüid ühe off topicu siia. Pange vangi, kui tahate, a ärge näkku lööge Smile . Ma ei taha laulda oode kiituseks, räägin, nagu asi on. Olen Addinoli kasutanud erinevates kohtades (rasked tingimused ja kerged tingimused, bensiinimootorid ja diiselmootorid, käigukastid, hüdraulika jne.) juba mitu head aastat, alates 1998 aastast alates. Eks vahel ka midagi muud - kui masinal on eelnevalt sees old Mobil vms, siis ikka sama sort sisse tagasi, kui klient on soovind. Olen ka kliendi soovil laboriproove lasknud teha, et olla kindel, milles on viga olnud. Mitte ühelgi korral pole saanud kaevata õli kvaliteedi pärast. Seepärast on väga häiriv lugeda selliseid postitusi, kus aetakse süü lihtsalt õli kaela, kui tegelik probleem võis vabalt olla mujal. 
 Muuseas, üks rataslaadur, kus on kasutuses Addinol juba sünnist saati, on töötanud tõrgeteta 40500 tundi ja seda sõna otseses mõttes 23/7. Ka oma sidrunibussil kasutan Addinoli, südametunnistus ei piina ja masin töötab heaste. Addinoli 2T ainus viga on see, et ta on selline... läbipaistev - segad bensiini ära ja aru ei saa, et ON segatud. Ses mõttes on Husqvarna oma parem. Ja kui HQ kasutada, siis ka ei suitse, kui segada segu õieti Smile .


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne