Kutsekeskkoolid.
#1

Põllumajandust saab hetkel õppida Olustveres ja Põltsamaal.
Aga milleks oli vaja ära kaotada väikesed kutsekeskkoolid, nagu Vana-Antsla Kutsekeskkool, Helme Kutsekeskkool. Ise läksin peale põhikooli lõpetamist Vana-Antslasse põllumajandust õppima. Koolis oli kasutuses põhiliselt vene traktorid. Mtz 82, mtz 80, T 25A, Niva CK 5M1.
Aga näed mida see kooli reform tegi liitis Vana Antsla Võrumaa Kutsehariduskeskusega kokku. Sama oli ka Helme kutsekooliga mis ühines Valgamaa Kutseõppekeskusega.



On siin foorumis mõni kes on ka kunagi põllumajandust õppinud nendes koolides. Huvitav oleks teada ja kuulda erinevaid lugusid, ja missugused masinad olid. Kindlasti on siin Valgamaa ja Võrumaa inimesi.


Pildidel on üks ja sama traktor mis oli pärit Helme KKK-st.

Traktor oli olnud oksjonil. Alghind oli olnud 2000 Eur. Tänu Olustvere koolile osteti traktor välja ja traktori sai endale Valgamaalt pärit künnimeister Indrek Zilensk.
http://www.pikk.ee/print/true/varia/uudi...-oksjonist


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#2

Ise õppisin Olustveres. Väga rahul olin. Kui saaks läheks tagasi. Kui veebruaris kutseeksameid tegime, siis tulid Vana antslast kaks meest juurde, need olid vist ainukesed, kes tahtsid paberit saada. Väga huvitav oli nendega rääkida. Mõlemad osapooled said kassiahastused, kui muljetasime endi kunagisi koolipäevi. Olustveres on rohkem Lääne masinaid, aga venelasi on ka hulgas. Ja praksis, mis nendega tehtud sai on üks parimaid, mida mina sain masinatega. Neid tarkusi otsisin enne Olustveret tikutulega taga. Põltsamaal on jälle vene toodangut rohkem. Olen sealt omajagu mööda sõitnud, mõned tuttavad, kes seal käinud on, on ka rääkinud.
Ja olustverega seoses tuleb meelde, et seal oli kunagi MT3 100. Tuttav, kes paar aastat enne mind lõpetas, rääkis sellest. Ise pole seda elukat veel kohanud, tehnilist(teoreetilist) poolt tean, aga reaalselt näinud pole.
Kindlasti on midagi veel, mis kohe meelde ei tule.

Almost Again
Vasta
#3

Mis see kutseeksam endast täpsemalt kujutab. Ma lähen ka seda tegema veebruaris. Hea on kui ikka tehtud saab. Ja neid Vana Antsla omasid ka tean. Need ainukesed kes lõpetasid. Teised ei saanud seda nuusutadagi. Toungue
Vasta
#4

Praktiline osa. Õppetalus toimub. Seal on päris omajagu asju. Adra haakimine, kombainile heedri külgehaakminine/küljest haakimine, seadistamine ( paned käima, trumli viskad paika, tuuliku jne.) Taimekaitseprits - sellel viskad pihustid paika vastavalt kiirusele ja teistele kriteeriumitele, filtrid ja muu värk on vaja ka ära näidata. Siis oli väetisekülvik ja tavaline teraviljakülvik (4m väderstad).
Pneumokülvik on ka veel. Koleml viimasel pead normid paika panema ja mingid vigurid olid veel, mis eksamineerija võib seal teha. Atra haakides tuleb raskus ka ette haakida. Ja ega kõike eksamil ei tee. Tõmbad pileti ja seal on kaks asja kirjas, mida teed.
Ma soovitan soojalt sul kasvõi korraks nende asjadega kokku puutuda. Siis on vähe lihtsam, kui seal seletama hakatakse. Eelnev kokkupuude teeb asja tunduvalt lihtsamaks. Kordades! Aga kõik seletatakse ära, mis teha tuleb. Ahjaa GPS ka veel... Pead oskama seadistada ja kasutada.
Antsla vennad said päris hästi hakkama. Võtsin nad sappa ja midagi seletasin ära. Järgmistel päevadel majandasid juba ise. Nädal aega on valmistumiseks. Ja ära tegid ilusti.
Sinna on veel omajagu aega, Aga kui tegema lähed, siis säilita külma närvi. Ja edu! Smile

Almost Again
Vasta
#5

Omalgi peast läbi käinud et minna Olustverre uuesti põllumajanust õppima.
Vasta
#6

Täna oli siis see kaua oodatud põllumajanduse lõpueksam. Kõik läks plaanipäraselt nimelt SOORITATUD.SmileSmile
Tuleval nädal siis Olustvere praktiline eksam.
Vasta
#7

Tubli!

Pole seal raketiteadust: hakkad otsast harutama ja ära ohutusnõudeid unusta!
Vasta
#8

Mina õppisin 2003-2006 helme kutseõppe keskuses, olin üks viimaseid lende kes sealt veel tulid.
Olin muidugi puidutisler. Üks kopaga kunn oli ega seal õpetati minuaeg ainult teooriat, siis praktikat seal polnud.
Vasta
#9

Tahtsin midagi öelda, aga ksf v6sa võttis sõnad eest ära Big Grin
Jääd rahulikuks ja ära närveeri. Pealtvaatajatega võid ka arvestada, mul oli neid seal terve kursus... Kusjuures lõpus hoidsid enam-vähem kõik kokku ja aitasid üksteist. Traktorist tule selg ees kindlasti välja ja enne tagurdamist anna hea doos signaali. Siis on väga hea.
Aga ole rahulik, ära teed kindlasti! Smile

Almost Again
Vasta
#10

Head sõbrapäeva. Täna 14.02. 2014. sai siis Olustvere praktiline eksam ka sooritatud. SmileSmile
Minu praktilises eksamis oli siis adra haakimine ja külvinormi arvutamine, külviku Vaderstad haakimine ning seadistamine.
Vasta
#11

Tubli poiss!!! Õnnitlused.
Kodumaa vajab haritud põllumehi! Wink

loll on loll olla.
Vasta
#12

(14-02-2014, 18:02 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Tubli poiss!!! Õnnitlused.
Kodumaa vajab haritud põllumehi! Wink
Ja ära unusta joonistamist deeremeesWink
Vasta
#13

Täpselt sama mis mul oli. Ader läks vanale Valmetile järgi? Norm tuli esimese korraga välja?
Täitsa tubli mees!

Almost Again
Vasta
#14

Nüüd siis kutsekool edukalt läbitud.SmileSmileSmileSmile
[Pilt: ssdsds.jpg]
Vasta
#15

(28-02-2014, 16:54 PM)deeremees Kirjutas:  Nüüd siis kutsekool edukalt läbitud.SmileSmileSmileSmile

Reguleeri pilti vähemalt niipalju, et Sinu isikukoodi avalikulkt näha poleks.

Aga muidu Õnnitlused !!

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta
#16

(28-02-2014, 16:54 PM)deeremees Kirjutas:  Nüüd siis kutsekool edukalt läbitud.SmileSmileSmileSmile
Õnnitlused ka minu poot SmileWinkSmile Ja tühja sest isikukoodist - kuis sul masinatejuhtimisega nüüd on? Lubatud "põkast - 701"ni või kuidas?
Vene ajal kutsekast 700 luba vist kohe ei antud aga jossi võisid painata juba kutseka esimesel kursusel...
No ok aitab vene ajast.Teised masinad/võimsused/seadused jne...
Vasta
#17

Nüüd enam neid "liike" pole nagu siis oli. Nüüd ainult T kat ja vsjoo. R kadus ära. Nüüd, kui T käes on, siis lase kasvõi liigendi/lindi või kombainiga ringi.

Õnnitlused ka minu poolt! Smile

Almost Again
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne