MTZ mehaaniline aeglusti?
#1

http://www.soov.ee/polvamaa/MTZ_80_82_me...m?ca=1&w=3 Küsiks targemate meeste käest, et millega tegemist ja milleks selline asi hea on?

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#2

Ma arvan, et eesmärk on kõiki käike aeglustada. Big Grin
Idee arvatavasti pärineb t-40 kasti sees olevast aeglustist. (ei pretendeeri tõele)
Kui masinal jõudu vähe, siis tuleb ülekannet aeglustada, et masinal jõudu oleks. Proovi russiga, täis palgi koormaga metsas roomata. Natuke vähe jõudu on masinal - tänu aeglustile saad käike jällegi valida.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#3

Kusakilt on meelde jäänud, et aeglustab ainult parema ääre käike, ehk siis tagurpidi käigud ja esimene-teine.
Vasta
#4

(25-09-2013, 21:20 PM)meli666 Kirjutas:  Kraaviketiga masinatel on selline aeglusti tavaliselt küljes.
Samuti kasutati teda porgandi ja peedikombainiga toimetamiseks.

Arvan, et osaliselt vale vastus. Kraaviketiga masinatel on üldjuhul hüdrauliline aeglusti: pump ja hüdromootor vasaku külje peal. Sõltuvalt pinnasest, keti laiusest ja kraavi sügavusest ja veel muudest tundmatudest asjaoludest on sujuvalt muudetava liikumiskiirusega tööjõudlus suurem, rääkimata mugavusest. Ei mäleta enam, mis käikudega kasutada sai. Üheksandaga kindlasti ei võinud lülitada.

Teine idee, mis keegi välja pakkus, et veojõu suurendamiseks, saab kasutada, aga mitte kaua. Pole arvestatud sellisele momendile. Algselt mõeldud igasugustele istutus- ja koristusmasinatele, mis vajasid aeglast liikumiskiirust.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#5

Tere olen näinud sellist aeglustit ühel metsa MTZil ,sellel siis oli see pandud tõstuki toitmiseks vene 80 l kolb pumpa ringi ajama .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne