Tagurpidi-Antsu aiatraktor

See kombineeritud kahe lülitiga ahel - pidur-iste ja siis sinna juurde veel see, et kui terad käivad, siis jääb alati mootor seisma, kui istmelt tõusta. Minu meelest on kõik need kolm vajalikud. Elus on erinevaid olukordi ja tuhandeid eri situatsioone, kõigis neis ei ole tarvis ühte või teist. Aga kui on tarvis, siis õigustab igaüks neist ennast sajaprotsendiliselt. Harjumise küsimus samuti. Olen ka mõelnud nende lülitite eemaldamisele. Kuid...nähes situatsioone kuna neid vaja läheb, siis olen aru saanud, et neid ON tarvis. EI taha ju keegi, et näiteks sõiduhuviline põngerjas masinaga kuskil kummuli käib või juhtub veel hullemat! Ma saan aru iseehitatud masinatest- seal on küsimus ehitajas - kuidas ta asjasse suhtub.


Vasta

Roolile pane kindlasti roolinupp, tunduvalt mugavam ja kiirem saab roolimine olema.
Vasta

Antud masina turvanupusüsteem peaks minu hinnangul olema kolme lülitiga. 1) Jõuvõtt
2) Käigukast
3) Iste.

See tähendab siis seda, et kui jõuvõtt või käik on sees, siis sureks masin istmelt tõusmisel välja, kui neutraalis, siis käiks edasi.
Vasta

(26-08-2014, 20:17 PM)Tift Kirjutas:  Elus on erinevaid olukordi ja tuhandeid eri situatsioone,

Just, ja kindlasti on ka selliseid situatsioone, kus seiskuv mootor osutub eluohtlikuks Big Grin. Näiteks kallakust alla sõites- esirattad satuvad mingi takistuse taha ja koos masina tagaosaga kerkib õhku ka enda tagumik ja kui esirattad siis pidurdavad, siis on masin kindlasti kaelas Smile. Mina olen näiteks pääsenud korra eluga sellepärast, et turvavöö ei olnud kinni. lendasin läbi akna õue nagu lärakas tatti ...aga juhi jaoks seal autos peale matsu enam ruumi ei olnud Big Grin. Minu arvamus seega on sinna mitte midagi paigaldada, säästa närve, aega ja raha, sõita mõistlikult ja näha ohte ette.
Kui asi on nii ohtlik, et laste pärast hirm on, siis tuleb lapsed sellest riistast eemal hoida- püssi ju ka lapse kätte ei anna... onju Big Grin...
Vasta

(26-08-2014, 21:32 PM)maitus Kirjutas:  .. säästa närve, aega ja raha, sõita mõistlikult ja näha ohte ette.
Kui asi on nii ohtlik, et laste pärast hirm on, siis tuleb lapsed sellest riistast eemal hoida- püssi ju ka lapse kätte ei anna... onju Big Grin...
Just - piisab normaalsest süütevõtmest, mitte käivitusnupust! Ja võtme hoidmisest seal, kuhu lapsed ei küüni.


Vasta

(27-08-2014, 08:39 AM)Tift Kirjutas:  
(26-08-2014, 21:32 PM)maitus Kirjutas:  .. säästa närve, aega ja raha, sõita mõistlikult ja näha ohte ette.
Kui asi on nii ohtlik, et laste pärast hirm on, siis tuleb lapsed sellest riistast eemal hoida- püssi ju ka lapse kätte ei anna... onju Big Grin...
Just - piisab normaalsest süütevõtmest, mitte käivitusnupust! Ja võtme hoidmisest seal, kuhu lapsed ei küüni.

Mina nii irooniline poleks. Pole palju vaja, et rataste alla sattuda. Väike tähelepanematus ja ongi korras. Nähtud, korduvalt.

Isand Maituse mainitud juhtum laskumisel on aga puhas juhi hoolimatus, mille eest ei ole end võimalik kaitsta muudmoodi, kui ainult tähelepanelikkusega. Ettevaatlik ja ohtudeks valmis juht aga ei "satu" rataste alla.

Mis aga laste eemalhoidmisesse puutub, siis seda oleme juba arutanud mujal: lapsi tuleb õpetada ohte märkama ja nendega arvestama. Mitte neid vatti peita. Arvestades, mihandse rõõmuga minu kuueaastane tütar kõige põriseva rooli ronib, oleks patt seda harivatel eesmärkidel kasutamata jättaBig Grin.

Ning miski ei õpeta paremini oma asju hoidma, kui ise muruniitjat lükates näha üht oma mänguloomadest tükkidena heitetorust väljumas... Oli kurb hetk küll, kuid vedelevate asjade vähenemise järgi hinnates mõjus hästi.Cool
Vasta

ehk leidub mõni minut liikuvat pilti ka eemalt vaadates
Vasta

(25-08-2014, 09:21 AM)v6sa Kirjutas:  Kena töö. Palju esimese käigu kiirus on? Videos oli päris nobe, kudi kas seal ikka esimene käik oli?

Minule pakub huvi see, kuidas säärane asi reaalselt haagist vedades rooli kuulab.
Kiirus on jah veidi nobe, kuid usun, et saab hakkama ning ega seal midagi muuta pole. Karvajagu saaks mängida, kui otsida näiteks aeglasem Sierra reduktor, kuid mingi aeglusti lisamine kuhugi vahele on välistatud. Lihtsalt pole ruumi ning masin on juba niigi poole suurem, kui ma alguses ette kujutasin.
Käru tõmbamisest. Loogika ütleb, et kui käru on raske ja maapind libe, siis läheb keeramine keeruliseks. Samuti takistab suurema koorma- just nurga all- sikutamist raami ehitus. Aga seda masinat ehitan konkreetsele objektile ning käruga tuleb seal vedada rohkem kergemat kraami.

(27-08-2014, 20:17 PM)MeelisV Kirjutas:  ehk leidub mõni minut liikuvat pilti ka eemalt vaadates
Eemaltvaadet hetkel pole. Kui kunagi see pidev vihmutamine järgi jääb ning kui olen rippseadmega kuhugi jõudnud, siis teen mingi filmijupi.
Vasta

(28-08-2014, 23:29 PM)puravik Kirjutas:  ...kui käru on raske ja maapind libe, siis läheb keeramine keeruliseks.
Sõltub. Kui sul on üheteljeline käru, siis mingi osa koorma raskusest vajutab tagaratastele ja haakumine paraneb. Kaheteljelisega on kindlasti keerulisem.


Vasta

Hakkasin eesmist rippsüsteemi ehitama. Hetkel asjad lihtsalt paika punktitud. Alumised aisad ning ülemine kiige on juba niiöelda päris. Ülejäänu on lihtsalt suvalistest tükkidest kokkulaotud, et hakkaks mingi ettekujutus tekkima, kuidas asi käitub. Enam-vähem. Ülemine kiige tuleb veidi allapoole lasta, muidu läheb parempoolne hüdrosilinder vastu süütelukku -st juhul kui tekib vajadus teise silindri järele.
Vahepeal tegin ka pedaalid ringi. Lõikasin kõik tükkideks ning keevitasin uuesti kokku. Gaasipedaal on nüüd pea poole lühem, ning kui pedaal on põhjas, siis pumba pealt on vast ca 60%. Tegelikult võiks veel vähemaks võtta. Sidur on ikka liiga äkiline, niiet siduripedaali saab veel lõigata-keevitada.
[Pilt: traktor47.jpg]
Vasta

Poogen see teine silinder, probleemiks võib osutuda hoopis see, et keerates künnab perse hange.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(04-09-2014, 02:05 AM)viplala Kirjutas:  Poogen see teine silinder, probleemiks võib osutuda hoopis see, et keerates künnab perse hange
Teise silindri olemasolu või vajadus võib muutuda oluliseks, kui tööriistad on ..
toekad ja vajavad tuge. Eks see raam ei ole ka teab mis tugevuse etalon. Ma pean silmas seda vertikaalset ...tala, mille külges rippsüsteem on. Kas alla või üles võiks luua tugevduseks nii-öölda "kolmnurga" nende talade ja masina raami vahel. Hüdrosilinder hakkab ülevalt "kangutama" ja ilusal hetkel saab raamiga "hakkama".
"Lume kündmisest" rääkides - eks igal masinal ole omad iseärasused käitumises ja juhtimises. Kui lumme ei roni - ega siis ei künna kah.


Vasta

Silindri(d) saaks ka ettepoole tuua...

Tervitab Veteran.
Vasta

Isiklikult paneksin ka silindi(d) etepoole.
Oleneb milliseid silindeid on võimalik kasutada, sellest oleneks silindri nurk.
http://samtra.en.made-in-china.com/produ...Sunco.html
Ise võtaksin eeskujuks midagi sellist.
Kus saha kasutamise korral pannakse lisa tugevdus aisade vahele(seoteakse omavahel kokku)
Vasta

Tere,

Siin veel üks võimalus. Saab kasutada ka nö ujuvas asendis.

Esirippsüsteem


Tervitades, IP
Vasta

Ainult viimasel isapulli pildil on silinder õiget pidi. Vart välja lükates on kolvi pindala suurem, järelikult ka tõstejõud suurem. Varre poolt surudes tuleb varre pindala maha arvutada.
Vasta

Vaata ka kuidas on esimene rippsüsteem lahendatud sellistel väiketraktoritel nagu Ventrac ja Steiner
Vasta

Tagurpidi-Antsu aiatraktori projektil sai aasta täis! Siin võrdluseks täpselt aasta tagasi joonistatud visand ning täna tehtud foto. 
[Pilt: traktor48.jpg]
Vasta
Photo 

Leidsin interneedusest suht sarnase masina teema

http://harvelit.proboards.com/thread/892
Vasta

Traktor on nüüd kohe päris pikalt tagaplaanil olnud, kuna hakkasin ühel hoonel alumist palki vahetama. Ja siis teist ja kolmandat. Ning siis- kuna maja oli juba üles tõstetud- ka vundamenti remontima. Jne jne. Niiet kogu vaba aeg ja raha on läinud sinna. 
Aga rahapuudusest hoolimata on traktor nüüd sealmaal, et hüdraulika töötab. Ja mitte niisama hüdraulika, vaid auto roolisüsteemist ehitaud hüdraulika. Voolikud ja hüdrojagaja pole veel omale lõplikku kohta leidnud, niiet need on suht pillapalla. Aga vähemalt on nüüd asi niikaugel, et traktorit saab juba kasulikult ära kasutada. Näiteks küttepuid vedada. Nüüd tuleks kiiremas korras tegelda kogu selle kabiiniosa korrastamisega- põrand, iste, nupud-hoovad jne. Lisaks tuleb kiiremas korras tegelda käsipiduri ehitusega.
[Pilt: traktor49.jpg]
[Pilt: traktor50.jpg]

Lisaks video, kus ma räägin hästi tarka juttu ja näitan kuidas see auto-roolisüsteemi-rippsüsteem toimib. Ning kasutan hästi palju sõna "põhimõtteliselt"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne