Tagurpidi-Antsu aiatraktor

(17-05-2014, 12:11 PM)Roostesurm Kirjutas:  JVVi vedava käigukasti ette on kasulik sidur paigaldada- kuna niitmiseks kasutatakse vähemalt kolmandat käiku, siis niiduki paigalt käimasaamist hõlbustab see tunduvalt. Loomulikult annab startida I-II-III käik ilma sidurita ja väikese meelitamisega, aga see muutub varsti tüütuks ja koormab sünkronisaatoreid.
Sellel masinal peaks sidur tulema mootori ja jvv käigukasti vahele. Või õigemini sidurimoodi asi- pingutatav rihmülekanne. Ega ma täpselt ei tea, kui hästi selline asi töötab, kuid olen näinud, et seda sarnastes kohtades kasutatakse.

(17-05-2014, 12:11 PM)Roostesurm Kirjutas:  Samuti oleks vajalik (ja millest näiteks mina oma niiduki juures suurt puudust tunnen) niidukit käitav JVV ots varustada piduriga.
Piduri peale ma mingil hetkel täitsa mõtlesin, kuid siis see teema kuidagi ununes ning nüüd on laagripukid/võllid juba niimoodi paika keevitatud, et piduriketas/support sinna plaanitud kohta ei mahu. Tegelikult peaks vist sellest hoolimata vähemalt piduri kangile 'kabiinis' koha reserveerima.
Vasta

Omast arust tegin kõik nagu peab- üks kord mõõtsin ja üheksa korda lõikasin aga nii kui kokkukeevitamisel hetkeks valvsuse kaotasin vedas raami tagaotsa propellerisse.
[Pilt: traktor32.jpg]
Tegelikult ma ei teagi, mis juhtus. Võibolla lõikasin tagasilla kiiget ümber tehes midagi liiga lahti, võibolla toestasin seda seda osaliselt lahtilõigatud raamiosa tungrauaga kuidagi kehvasti. Igatahes oli tulemuseks kõver raam. Eks siis lõikasin raami tagaosa uuesti lahti ning keevitasin kõik uuesti ja seekord korralikult kokku.

Mõned vihmased õhtupoolikud on võimaldanud masinaga edasi minna. Paika sai parandatud kiigega tagasild ning alustasin ka raami ülemise osa ehitamist. Ja paika loksus ka radikas. Esialgse plaani järgi pidi tulema kaks väiksemat radikat masina külgedele, siis tulid igasugused teised ideed ja soovitused. Mõnda aega plaanisin radika panna istme seljatoe ja veokasti vahele. Ning lõpuks maandus radikas taha otsa veokasti serva alla. On see koht nüüd hea või halb- see on lihtsalt ainuke koht, kuhu radikas mahub. Alumise lõdviku väljatulek radikast jääb küll tagarattale liiga lähedale aga eks näeb.
Ja laheda õhupuhasti leidsin ka.
[Pilt: traktor33.jpg]
Vasta

Radikale torud-lõdvikud veetud ning paisupaak paigas. Nüüd tuleb veel ventikate juhtmestik vedada. See punane paak ei käi sinna kus ta pildil on.
[Pilt: traktor34.jpg]
Siiapoole küljepeale tuleb veel summuti ning vist kütusepaak ka.
Vasta

Summuti paigas. Tagant otsast on veel üks tripp puudu.
Punasest kanistrist tuleb kütusepaak.
[Pilt: traktor36.jpg]
Vasta

Millal häält teeb ? Ei jõua ära oodata millal videot saab näha Smile!
Vasta

(20-06-2014, 00:32 AM)maitus Kirjutas:  Millal häält teeb ? Ei jõua ära oodata millal videot saab näha Smile!
No täna ega homme see ei juhtu, kuid vähemalt on asi juba nii kaugel, et enam pole käivitamine kusagil ebamäärases tulevikus. Võibolla juba nädalapärast- oleneb, kuidas kütusepaagi ehitamine õnnestub.
Vihmased ilmad võimaldavad üha edasi ehitada- õhufilter koos torustikuga ning koht akule.
[Pilt: traktor37.jpg]
Vasta

(01-10-2013, 22:17 PM)maitus Kirjutas:  Aga, Puravik, sul seal kasti all ruumi küllalt- pane siis juba väike Nš10 ka sinna mootori otsa ja tee see kast kallutav - töö palju lihtsam pärast Smile. Samuti saaksid ka talvel lund lükata kui sahk muruniiduki vastu välja vahetada ja seda sahka oleks mugav hüdroga tõsta. Kui teha , siis juba teha Smile....
Nagu lugupeetud ksf maitus näha võib tuleb masinale igasuguseid asju külge riputada ja "ruumi kasti all" kipub väheks jääma Smile! Ma vaatan ja jätkuvalt imestan kuidas kogu see stuff auto kapoti alla ära mahtus Smile .


Vasta

(22-06-2014, 07:22 AM)Tift Kirjutas:  
(01-10-2013, 22:17 PM)maitus Kirjutas:  Aga, Puravik, sul seal kasti all ruumi küllalt- pane siis juba väike Nš10 ka sinna mootori otsa ja tee see kast kallutav - töö palju lihtsam pärast Smile. Samuti saaksid ka talvel lund lükata kui sahk muruniiduki vastu välja vahetada ja seda sahka oleks mugav hüdroga tõsta. Kui teha , siis juba teha Smile....
Nagu lugupeetud ksf maitus näha võib tuleb masinale igasuguseid asju külge riputada ja "ruumi kasti all" kipub väheks jääma Smile! Ma vaatan ja jätkuvalt imestan kuidas kogu see stuff auto kapoti alla ära mahtus Smile .
No ma riputan seda suuremat staffi rohkem masina servadesse- esiteks selleks, et asjadele ka ilma kasti üles tõstmata ligi pääseks, ning teiseks- sellega olen mootori ja radika vahele tekitanud päris suure tühja ruumi, kuhu peaks mahtuma nii kasti tõstemehhanism, kui ka mida iganes mootori otsast ringi on vaja ajada. Kasvõi hüdropump siis.
[Pilt: traktor40.jpg]

Kanistri küljest kõik ebavajalik maha lõigatud. Lisaks mingi sõiduauto bensupaagi laetükk ja kõri.
[Pilt: traktor38.jpg]

Kõik kokkukeevitatuna. Lisaks pean tegema tuulutustoru ning keevitused tinaga üle käima. Selline on vähemalt idee.
[Pilt: traktor39.jpg]
Vasta

Kaval mõte põhjast läbimädanenud kanistrit pruukida.

Endist täiteava tühjenduspunniks jätta ei tahtnud? Või ei sulgunud korralikult?
Vasta

Nii-nii...! Kas juba "mürtsub mootor ja vii-led kõ- la- vaad!?" Paak on lahe - möödab tasapinda ka, eks ju?


Vasta

(23-06-2014, 09:18 AM)v6sa Kirjutas:  Endist täiteava tühjenduspunniks jätta ei tahtnud? Või ei sulgunud korralikult?
Kork oleks kehvasti summuti ligidale jäänud. Pealegi, kui kanister tagurpidi pöörata, ei jää kork üldse eriti madalale.
[Pilt: traktor41.jpg]
Kuna pühapäev oli vihmane, sain hulga edasi teha- või õigemini mitmeid poolikuid asju lõpetatud. Kütusepaak, kütuseandur ja voolikud-torud paigas. Kütus sees ja esialgu püsib. Lõdvikud üle käidud ning tosool sees. Samuti hulga elektritöid- näiteks radika ventikad-releed ülejäänud juhtmestikuga ühendatud. Lisaks hulk igasuguseid väiksemaid keevitamisi ja virblite paikasättimisi. Käivitamast takistavad vaid mõned väiksemad tööd nagu gaasitrossi kinnitus ning roolivõimu tagasivool. Siis õlid sisse ja käima.
Ja võibolla kunagi hakkab omal jõul sõitma ka. Kunagi tulevikus vast.
Vasta

Ehk oleks mõttekam kütuse võtutoru allapoole paigutada. Õhk torudes, pumba võimekus jne.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(30-06-2014, 02:12 AM)viplala Kirjutas:  Ehk oleks mõttekam kütuse võtutoru allapoole paigutada. Õhk torudes, pumba võimekus jne.
Konsulteerisin siin kohalike tarkadega ka ning tundub tõesti, et pealevoolu võiks madalamale lasta. Mingil hetkel pean nagunii paagi uuesti maha võtma, eks ma siis teen.

Esimene käivitamine:

Kuna minu eelnev kokkupuude diiselmootoritega on minimaalne, siis võttis ikka aega, et asi ellu ärkaks. Teadsin, et peale kokkupanekut on kütusetorudes õhk sees ja võib seetõttu raskelt käivituda. Käima ei läinud- selge, õhk sees. Nii ma seda õhku siis sealt välja ajasin, kuid käima ei tahtnud masin sellegipoolest minna. Kuni lõpuks selgus, et hoopis eelsüüterelee ei tööta. Aga lõpuks ma selle mootori käima ajasin ning tundub et käib küll. Või kui palju ma diislitest tean.
Vasta

Tubli töö!

Respect,

IP
Vasta

Meeletu vaev selle aiakulguriga nähtud.Kas haakeseadmed ka külge saavad?
Vasta

Tubli - mitte igaüks ei taipa küünaldele otse voolu anda. Läks näpu alt kuumaks ka?Big Grin

Jääme ootama liikuvat pilti liikuvast preparaadistCool Mind huvitab väga, kuidas nii lühike asjandus säärase pöördenurgaga juhtratastele allub...Cool
Vasta

(03-07-2014, 11:16 AM)v6sa Kirjutas:  Mind huvitab väga, kuidas nii lühike asjandus säärase pöördenurgaga juhtratastele allub...Cool
Mulle hakkas ka silma, et tagaots tundus kuidagi kerge olevat ja rattad pöördusid nagu muuseas. Kui peaks rattad loha võtma, siis vaja lisaraskust peale.
Aga muidu - respect, man! Cool
Lahe apastraat! Näeb välja ka selline mõnusalt räige tehno.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

raskuseks tuleb veel ju kast taha.
Vasta

Noh, mister puravik, aeg asja liigutama hakata... mäed ja mudaaugud olgu sinu! Big Grin


Vasta

Jõudsingi ära oodata... super! Smile Sain sellest videost ka ise indu juurde ehitamiseks Smile[/i]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne