Tagurpidi-Antsu aiatraktor

Käivitamisest selgusid siis ka mõningad probleemid. Esiteks ei toiminud tahhomeeter ning puudus laadimine. Mõlemal juhul oli veaks lahtiununenud juhtmed, niiet tahho ja laadimine on nüüd ok. Keerulisem on eelsüüte jama. Eelsüüte relee on iseenesest küll korras, kuid ei saa juhtplokilt siis niiöelda käsku. Kogu süsteem sai Primera juhtmestikust välja harutatud ja kusagil on nüüd viga sees. Usun, et detailid on töökorras, kuid midagi on valesti kokku ühendatud, või on näiteks mass või toide kusagilt puudu. Suuremast juhtmestikust mingi osa eraldamisega juba teinekord on nii, et vahel ei saa aru, kus üks süsteem lõpeb ja teine algab. Eks ma pusin veel selle kallal- igakell saab ju lõpuks lihtsalt nupu panna.
Mis puutub kergesse roolimisse- ega see tagaots nüüd niiväga kerge olegi, kuid roolivõim töötab hästi ja on ikkagi arvestatud täiskaalus Primera esirattaid keerama. Niiet mingi aiatraktori rattad on nagu nuusata.
Vasta

Eelsüüte relee võid suvalise vajutatava nupu alla panna juhul kui viga üles ei leia.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-07-2014, 23:32 PM)viplala Kirjutas:  Eelsüüte relee võid suvalise vajutatava nupu alla panna juhul kui viga üles ei leia.

+1. Pealegi saad niimoodi reguleerida vajalikku eelsoojenduse kestust ise. Vastavalt vajadusele ja mootori iseloomule.

Ma Nissanit küll ei tunne, kuid mõningatel selleealistel japsidel olen kohanud releevälist temperatuuriandurit, mis eluneb kusagil mootoriruumi esinurgas.
Vasta

Arvan ka et eelsüüde nupu alla. Kuna mootor paistis käivitumise järgi mitte enam esimeses nooruses olevat, ei pruugi automaatika enam pädev olla, otsustamaks kas, millal ja kui palju küünalt anda.
Selle, kui kaua nuppu mingi ilmaga all hoida, õpid väga ruttu ära! Wink
Ühele vanale diislirondile, mis minu käest läbi käis, meeldis näiteks pakasega kõige rohkem, kui esimene törts starterit anti ilma küünlata. 1-2 mootori pööret piisas. Siis mehiselt küünalt(2 tsüklit järjest, vahepeal sekundiks süüde välja, et veel ühte törtsu saada) takka ja käis. Nupuga on see veel lihtsam kui automaadiga. Mõnedki emotsionaalsed hetked ema meenutades jäävad ära. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tegin kunagi Bluebirdi mootori LD20 eelsüüte ümber kuna tollel hetkel polnud saada eelsüüteküünalde releed sobiva raha eest. Otsisin varuosakataloogist sobiva pikkuse ja keermega eelsüüte küünla mis tarbis 11v. ja kasutasin VW grupi eelsüüteküünalde releed.
Cool

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta

Eelsüüde toimib ja mootor käivitub nüüd nagu üks sõiduauto mootor käivituma peaks. Tegelikult päris huvitav pähkel oli ja ega ma ise polekski asja toimima saanud, kuid mitme peale saime lõpuks kotermanni kätte. Probleem sai alguse sellest, et olin juhtmestiku autopealt maha võttes pooleks lõiganud- no värvide järgi saab ju aru, mis kuhu läks. Eksole? Näiteks peenike must juhe, valged triibukesed peal- mass. Neid on ikka paras posu ja kõik jooksevad lõpuks keresse. ...välja arvatud üks. Nimelt on kavalad jaapanlased otsustanud, et kasutavad eelsüüte juhtploki ja eelsüüte relee vaheliseks juhtmeks täpselt sama juhet. Mina arvasin värvi järgi, et on mass ja ühendasin teiste massijuhtmetega kokku. Oli ikka üksjagu nuputamist, skeemides tuhlamist ja vidinate lammutamist, et eksitusele jälile saada.
Aga targemaks sain ka. Näiteks arvasin ma siiamaani, et diiselautol on eelsüüteküünlad järgi niikaua, kuni armatuuris kollane märgutuli põleb. Selgus aga, et tule kustumine näitab vaid et võib käivitama hakata. Küünlad jäävad ikka tööle ning püsivad isegi peale käivitamist (Primeral ca 5 minutit, kui moto temp on alla 60 kraadi) järgi. Sellel traktorile saanud mootoril on lisaks see süsteem, et küünlaid hakatakse soojendama kohe, kui võti süütelukku pista.
Vasta

(05-07-2014, 01:50 AM)puravik Kirjutas:  Näiteks arvasin ma siiamaani, et diiselautol on eelsüüteküünlad järgi niikaua, kuni armatuuris kollane märgutuli põleb. Selgus aga, et tule kustumine näitab vaid et võib käivitama hakata. Küünlad jäävad ikka tööle ning püsivad isegi peale käivitamist (Primeral ca 5 minutit, kui moto temp on alla 60 kraadi) järgi. Sellel traktorile saanud mootoril on lisaks see süsteem, et küünlaid hakatakse soojendama kohe, kui võti süütelukku pista.

Siin on nüüd küll mingi jama. 5 min küünlale on paras overkill. Ja see süüteluku varianti ma ka ei usu. See ei ole lihtsalt arukas lahendus.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(05-07-2014, 01:56 AM)viplala Kirjutas:  Siin on nüüd küll mingi jama. 5 min küünlale on paras overkill. Ja see süüteluku varianti ma ka ei usu. See ei ole lihtsalt arukas lahendus.

Toon veel näite: VW Transporter T4-l mingite teatud mootoritega, mitte kõigil, lülitakse küünlad sisse juba siis, kui juhiuks lahti tehakse. Kui ust avatakse juba mitu korda, saab aru, et teda tüssatakse ja sõitma ei kavatsetagi minna ning küünlaid taha enam ei lülita.
Pikemaajaliselt hoitakse alatihti küünlaid veidi alapingega, läbi takisti või elektroonilise piiraja. T4 2,4 (eelpritsekambritega) mootoriga, lülitab talvel külmaga ja külma mootoriga, küünlad hoopis tagant ära ca 10 minuti pärast.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Kõik diislid hoiavad peale käivitamist mingi aja (oleneb mootori temperatuurist)küünlaid järgi.
Vasta

(05-07-2014, 12:29 PM)autojuht Kirjutas:  Kõik diislid hoiavad peale käivitamist mingi aja (oleneb mootori temperatuurist)küünlaid järgi.

Paraku su väide on pisut vale,kuna kõik diiselmootorid ei ole varustatud eelsüüteküünaldega
Vasta

no eks diislil ja diislil vahe ka, töö juures daewoo tõstuk mis ei lähe isegi +20C käima kui eelsüüteküünlaid ei saa, mul ford sõiduautol hakkab alles -5C kraadist näitama eelsüüdet ennem seda ainult keera võtit.
Vasta

(05-07-2014, 18:46 PM)AsTroSS Kirjutas:  
(05-07-2014, 12:29 PM)autojuht Kirjutas:  Kõik diislid hoiavad peale käivitamist mingi aja (oleneb mootori temperatuurist)küünlaid järgi.

Paraku su väide on pisut vale,kuna kõik diiselmootorid ei ole varustatud eelsüüteküünaldega

Said ju aru küll mida mõeldud oli (loogiline ju, et kui ei ole küünlaid siis pole ka ju midagi järgi hoida).
Seekord annan su rumala kommentaari andeks aga järgmine kord ei pruugi seda juhtuda.
Vasta

(05-07-2014, 21:34 PM)autojuht Kirjutas:  
(05-07-2014, 18:46 PM)AsTroSS Kirjutas:  
(05-07-2014, 12:29 PM)autojuht Kirjutas:  Kõik diislid hoiavad peale käivitamist mingi aja (oleneb mootori temperatuurist)küünlaid järgi.

Paraku su väide on pisut vale,kuna kõik diiselmootorid ei ole varustatud eelsüüteküünaldega

Said ju aru küll mida mõeldud oli (loogiline ju, et kui ei ole küünlaid siis pole ka ju midagi järgi hoida).
Seekord annan su rumala kommentaari andeks aga järgmine kord ei pruugi seda juhtuda.
Ootan huviga.
Ma väidan ,et nii Kubota ja Yanmar seda kohe kindlasti ei tee ja need ilma küünaldeta ei käivitu isegi 20c juures.
Ma oletan,et su jäik seisukoht on autode poole kogemuste põhjal tekkinud
Vasta

Teie kisklemine teemaalgatajat edasi ei aita.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-07-2014, 22:54 PM)Marko Kirjutas:  Teie kisklemine teemaalgatajat edasi ei aita.
Kui juhtusite (või ei juhtunud) teemaalgataja postitust lugema, siis temal on probleem ammu lahendtud. Smile Selge, et erinevad masinad-mootorid sisaldavad erinevaid lahendusi, mis mõtet on neid siin kõiki lahata. Lähme eluga edasi ja ootame põnevusega, millal herr puraviku "hävitaja" astuma hakkab Smile .


Vasta

Vasak poolass. Kuigi kokkuvõttes ei midagi keerulist, siis lihtsalt sobivate tükkide otsimine on käinud ikka projekti algusest peale. Ma ei saanud lihtsalt võtta Sierra poolassi ja seda lühemaks lõigata, kuna selle poolassiotste mõõdud ja ehitus ei sobinud, et saada nii lühike poolass kui vaja. Ja ei saanud ka võtta enamuse muu automargi poolasse, sest nende poolassiotsad on liiga suure läbimõõduga, et sealt sellest august läbi mahtuda. Kes teab, kuidas trummelpiduritega Sierral poolasse vahetatakse, see teab mis august jutt. Aga kokku ma need jubinad korjasin ja poolass on nüüd igatahes olemas.
[Pilt: traktor43.jpg]

[Pilt: traktor44.jpg]

Niiet esisild on nüüd koos. Selleks pidin ka difrit lammutama-ehitama, sest kuna see on pööratud jalad ülespidi, siis ei saanud enne õli sisse panna, kui vana õhutuskanal kinni pandud ja uus puuritud.
Hetkel käsil käiguvahetuse korralikult käimaõpetamine.
Vasta

Ootan ja ootan, aga ei midagi.... kas palavus on tööisu ära võtnud Smile ?
Vasta

(04-08-2014, 11:39 AM)maitus Kirjutas:  Ootan ja ootan, aga ei midagi.... ?
Kes kannatab, see... Lase herr puravikul "atra seada". Kiirustamine ei maksa midagi, aga hiljem maksab kätte Smile .


Vasta

(04-08-2014, 12:20 PM)Tift Kirjutas:  
(04-08-2014, 11:39 AM)maitus Kirjutas:  Ootan ja ootan, aga ei midagi.... ?
Kes kannatab, see... Lase herr puravikul "atra seada". Kiirustamine ei maksa midagi, aga hiljem maksab kätte Smile .
Sul on tuline õigus, tean omast käest. On aga ka selline kogemus, et peale pikka venitamist kipuvad jupid kaduma ja ei oska enam lahtivõetud asju kokku panna Big Grin
Vasta

Vahepeal oli tõesti periood, kus isegi paksude kiviseintega töökojas ei saanud midagi teha, ilma et kaenlaalused ei kleepuks. Aga nüüd olen projektiga edasi läinud- või õigemini natuke tagasi. Üks hetk sai selgeks, et juhtmestik ei kõlba kuskile. Kaitsmekarp ei mahutanud vajalikul hulgal kaitsmeid, juhtmed tilpnesid suvaliselt kus juhtus, releed olid pilla-palla mööda masinat jne. Lõpuks mässis osa juhtmestikku end ümber roolikardaani ning läks kärssama. Kogu juhtmestik sai siis uuesti veetud ning kõik kaismed-releed kolivad ühte kappi kokku.
[Pilt: traktor45.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne