vana küsimus- mida annab must number
#21

Kui on näiteks sõiduk, mille raami leidsin metsa alt, mootori Kurtna laadalt ja igal teisel detailil on oma ajalugu v. replicana tehtud siis ei saagi ju sellisel pillil mingeid dokumente olla. Samas hindamisakti alusel kui masin on piisavalt originaal siis saab sellega arvele sellise ise kokkupandud sõiduki.
Vasta
#22

(02-10-2013, 17:24 PM)mossepower Kirjutas:  Kui on näiteks sõiduk, mille raami leidsin metsa alt, mootori Kurtna laadalt ja igal teisel detailil on oma ajalugu v. replicana tehtud siis ei saagi ju sellisel pillil mingeid dokumente olla. Samas hindamisakti alusel kui masin on piisavalt originaal siis saab sellega arvele sellise ise kokkupandud sõiduki.

Ja mis puutub siia must numberRolleyes. Sedasi saab iga iseehitatud auto arvele mis vastab nöuetele..
Vasta
#23

Vanasõidukina tunnustamise akt ei võta loomulikult kohustust tõendada sõiduki omandamise seaduslikkust. Küll aga on see hinnang sõiduki vastavusele valmistaja nõuetele, st puudub vajadus eraldi tõendada, et tegemist ei ole aastal 2013 valmistatud iseehitatud sõidukiga, mille juures on kasutatud mõnda vana detaili.

Päris nii lihtne see asi ka ei ole, et varastad Saksamaalt 1978 aastal valmistatud BMW, lased vanasõidukina üle vaadata ja tunnustada ning saadki selle liiklusregistris registreerida.

Indrek Sirk
Vasta
#24

ok. tänud teile..sain põhimõtteliselt vastuse. tundub et hakkan asja edasi ajama. ei viitsi iga aasta üv punktis rääkida et sel rattal pole ega saa kunagi peegleid ja suunatulesid olema. kusjuures kui viimane kord käisin siis vana suutis moka otsast mulle öelda et KUI ma peeglid külge panen siis uunikumina arvele enam ei saa aga kui on tavaline ehk valge number siis tegelikult nagu peaks olema ikkagi tehnonõuded täidetud aga seda konksu seadusest pidid vähesed teadma ja üldiselt ei nõuta. niisis teadjadmehed....kusotsast alustama peaks et protseduur eduliselt läbida?

valge mees ei kiirusta---IZ 56----Cool
Vasta
#25

Lihtsalt öeldes,kui läheb mustaks numbriks,peab masin nägema sellel hetkel välja nagu oleks otse tehasest tulnud.Kas Sinu tsikkel näeb välja nagu uus?
Edu!
Vasta
#26

100 prossa ei pea olema orginaal, 96 prossa, või midagi sellist pidi olema, et mustad numbrid kätte saada.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#27

(03-10-2013, 08:36 AM)uko Kirjutas:  Lihtsalt öeldes,kui läheb mustaks numbriks,peab masin nägema sellel hetkel välja nagu oleks otse tehasest tulnud.Kas Sinu tsikkel näeb välja nagu uus?
Edu!

Kust see uue nõue pärineb? Järjekordne vindi ülekeeraja?

Ei pea olema uus, peab olema originaalne ja toonastele tehnonõuetele vastav. Kulumaterjalide (rehvid, rihmad, pirnid) vahetamine ajastutruude värskemate vastu on ju ka lubatud.

Tehnoülevaatajatel on kah naljakaid arvamisi. Nii vanale tsiklile ei kohaldu tänased nõuded. Iseasi, kas peegliteta sõitmine tänases liikluses mõttekas tegevus on...
Vasta
#28

(03-10-2013, 08:52 AM)phyl Kirjutas:  100 prossa ei pea olema orginaal, 96 prossa, või midagi sellist pidi olema, et mustad numbrid kätte saada.

Nõuded vanasõidukile

Kood 2001. Vanasõiduki originaalsus

Nõuded: 1) vanasõiduki vastavus originaalsusele:
a) valmistamisajaga enne 01.01.1930. a – vähemalt 70% ulatuses;
b) valmistamisajaga alates 01.01.1930. a kuni 31.12.1945. a – vähemalt 75% ulatuses;
c) valmistamisajaga alates 01.01.1946. a kuni 31.12.1960. a – vähemalt 85% ulatuses;
d) valmistamisajaga alates 01.01.1961. a kuni 31.12.1970. a – vähemalt 90% ulatuses;
e) valmistamisajaga alates 01.01.1970. a ja vähemalt 35 aastat tagasi – vähemalt 95% ulatuses;
2) originaalsuse hindamisel kontrollitakse sõiduki kere, pinnakatte, veermiku, mootori, jõuülekande, elektriseadmete, interjööri, varustuse ja muude osade vastavust originaalsusele;
3) originaalseks loetakse ka originaaliga äravahetamiseni sarnased detailid, seadmed, pinnakate ja muud osad;
4) sõiduki interjöör, istmed, lahtikäiv katus, polsterdus ning muud riide, naha või muu sarnase materjaliga kaetud detailid (sh plastdetailid) peavad olema terved ja puhtad;
5) sõiduki nähtaval välispinnal ei või olla korrosiooni ega pinnakatte kahjustusi.
Vasta
#29

ühesõnaga kuna esineb roostet ja värvikahjustusi(ülevaatuselt läheb veel läbi) siis ei ole nagu mõtet jändama hakata... originaalsuse protsent on olemas aga värvi vist jääb vajaka....

valge mees ei kiirusta---IZ 56----Cool
Vasta
#30

(03-10-2013, 09:29 AM)ahvenas Kirjutas:  ühesõnaga kuna esineb roostet ja värvikahjustusi(ülevaatuselt läheb veel läbi) siis ei ole nagu mõtet jändama hakata... originaalsuse protsent on olemas aga värvi vist jääb vajaka....

Siin lähevad puristide ja taastajate seisukohad ju lahkuBig Grin

Ühtede meelest armid kaunistavad, teiste meelest peab iga sõiduk olema tunnustamisele esitamisel parem, kui tehasest tulles.

Eks tõde on kusagil vahepeal.

Kuigi mina ei julgeks esitada tunnustamiseks sõidukit, millel lappide kaupa värvi puudu või roosteauk sees.Sad
Vasta
#31

Miks ei rakendata eestis hoopis selline asi nagu on Põhja-Ameerikas, mõiste alla : permanent licens plate!
Ehk kõik üle 30.a vanad pillid saavad uunikumi staatuse ja saavad edasi sõita, selle registrimärgiga, mis algselt välja anti. Tingimused olid ka seal ja neid oli päris palju. Seega igas suvaline romu selle alla ei lähe. Kuid kindlasti polnud seal taastamise nõuet ega ka tehase originaali nõuet(90-100%), kui sõiduk vastab tehniliselt, osariigis kehtestatud nõuetele.


Vasta
#32

ühesõnaga uus värv ja uueks taastatud jupid oleks originaalsuse mõttes parem kui rahuldavas korras säilinud originaal tehasetoodang..... silmailu rohkem nagu sest kui värvida ja nikeldada kõik osad üle siis ta ju ei ole enam originaal vaid originaali lähedane?

valge mees ei kiirusta---IZ 56----Cool
Vasta
#33

Võib olla räägiks sellest,mis masinaga tegu on? Rolleyes


Vasta
#34

(03-10-2013, 09:53 AM)MAZ Kirjutas:  Võib olla räägiks sellest,mis masinaga tegu on? Rolleyes
Esimene postitus:
algaja vanatehnikasõber nagu ma olen, tahaks teada mida reaalselt annab must number. mul endal näiteks 1958 aasta iz 56 mille 100% originaalsusest puudu vaid pumba voolik ja indikaatortulede klaasid. kas oleks mõtet musta numbrit ajada ja kas oleks ka lootust?
Vasta
#35

(03-10-2013, 09:49 AM)ahvenas Kirjutas:  ühesõnaga uus värv ja uueks taastatud jupid oleks originaalsuse mõttes parem kui rahuldavas korras säilinud originaal tehasetoodang..... silmailu rohkem nagu sest kui värvida ja nikeldada kõik osad üle siis ta ju ei ole enam originaal vaid originaali lähedane?

Siin arvamise asemel võta ette ekspertide nimekiri ja käi oma liikuriga tema jutul. Küllap tema juba oskab öelda, kas ja mida peaks enne tunnustamisele esitamist kõbima.

Must number ju ongi omamoodi mööndus. Kas ja millisel viisil see edasi areneb, sõltub juba meist kõigist.

Olles veidi kokku puutunud USA reeglistikega, siis ma ei ole üldse kindel, et sealne "permanent plate" kuigi hõlbus pidada oleks.

Ei ole nagu märganud, et meie ülevaatajad keskmisena just ülipüüdlikud oleks (erandeid muidugi leidub) asjaomase määruse tõlgendamisel.
Vasta
#36

Minule isiklikult meeldiks sõita autoga/mootorrattaga, millel on eelmise riigikorra registrimärgid, sest see on ajastutruum, kui praegused euromärgistusega numbrid. Aga eks see ole, siinkohal rohkem minu veider nägemus asjadest.
Muidugi ma võin seda ka praegu teha aga vahele jääda ei tohi,sest muidu ootab ees soolane trahv ja lõputu selgitus töö, korrakaitsjatele.


Vasta
#37

(03-10-2013, 09:49 AM)ahvenas Kirjutas:  ühesõnaga uus värv ja uueks taastatud jupid oleks originaalsuse mõttes parem kui rahuldavas korras säilinud originaal tehasetoodang..... silmailu rohkem nagu sest kui värvida ja nikeldada kõik osad üle siis ta ju ei ole enam originaal vaid originaali lähedane?
Originaalplnnakattega, kuid kulunud- kriimustatud- roosteplekkidega on originaal küll, kuid kui asi peab välja nägema, nagu tehasest tuli ja see on juba teine asi.
Nii kaoks ju restaureerimise mõte üldse !Esitle oma päevinäinud ISENDIT (mis totter väljend!) lihtsalt, nagu leidsid ja vaeva polegi vaja näha!

Tervitab Veteran.
Vasta
#38

laisk nagu ma olen...ehk oskab keegi nende spetside nimesid või kontakte suunata kuhu pöörduda?

valge mees ei kiirusta---IZ 56----Cool
Vasta
#39

(03-10-2013, 15:23 PM)ahvenas Kirjutas:  laisk nagu ma olen...ehk oskab keegi nende spetside nimesid või kontakte suunata kuhu pöörduda?

See, et sa laisk oled on näha jah...


http://unic.ee/eksperdid/

Huvitav kuidas Sa selle tsikliga söita yldse viitsidBig Grin
Vasta
#40

no andke andeks noh...ag mis ikka jalgratast leiutada kui on olemas targemaid kelle käest nõu küsida. ja üks asi on mis seadused ette näevad teine asi millele vastust lootsin saada oligi see et mis reaalses elus toimub.

valge mees ei kiirusta---IZ 56----Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne