Ise ei söö aga teisele ka ei anna (ei müü).
#1

Panen siia väikese teemaarenduse üles. Alustuseks selline asi
[Pilt: large_28378395_4ZQV.jpg]

Veel pole maha löödud
Vasta
#2

Pealkirjast lähtudes tuleb mulle meelde,et see ongi eestlaste tüüpiline teema stiilis: sulle fašist ma seda asja ei jäta...ennem mädanegu mullaks.

Ilmselt sellest ideest ja ütlusest ajendatuna on ka see teema pealkiri.Kuid ,mis siis on asja point? Kui inimene müüa ei taha siis ei taha, ise olen seda rada X astmes korda läbi käinud ja aru saanud,et teiste inimeste mõttemaailma ja nägemust elust.Muuta pole reaalselt võimalik. Eriti kui kodanikul on mingi kinnisidee peas. Võib olla oleksin pidanud mõne tuttava psühholoogi kaasa vedama, sääraste kodanike juurde. Aga elu juba kord on nii,et tagant järele oleme kõik targad.Rolleyes


Vasta
#3

Point kui selline on antud asjal ilmselt vanarauda minek. Palju on nii ju tehnikat minema läinud.

Veel pole maha löödud
Vasta
#4

Minu kogemused sellised - kunagi märkasin naaberkülas taluaia ääres võsa ja kõrge rohu sees lahedat maamootorit. Pärimise peale see ära osta, vastati, et pole müügiks,olla mälestus vanaperemehest. Nii ta seal siis muutub seal tasapisi huumuseks, igatahes suvel oli veel alles.
Vasta
#5

Aastaid tagasi oli suht sümboolse hinnaga müügis seitsmekümnendate neljaukseline full-size ameeriklane. Odav hind, kuna dokumentidega probleem ja omanik surnud. Pidasin tõsist plaani ta ära osta ja viia maale "monumendiks". Eks see taastamine oleks olnud kõvasti kallim, kui Usast samasugune või isegi kaks korralikku tuua. Sellest ka mõte - las seisab silmailuks ja saab ajapikku loodusega üheks. Õnneks/kahjuks aga jõuti must ette ja nõnda olen pääsenud ka kõiksugustest tegelastest, kes seda kindlasti ära osta tahaksid ja mind veelgi hirmsamaks inimeseks peaksid, kui ma juba olen.
Ümbruskonnas kuigipalju teatakse, mis mul katuse alla pargitud on ja on käidud korduvalt juttudega, et "mis ta sul siin seisab, müü ära". Las seisavad ja ootavad oma aega ning kui seda ei tule, siis on vähemalt võimalus olemas olnud. Hetke plaan on, et kui kunagi nii 10+ aasta pärast poegadest mõni peaks tehnikahuviga olema, siis saaks koos ehitada talle tolleks ajaks üsna muheda retroliikuri.
Vasta
#6

ma põhimõtteliselt midagi pööblile suunatud kohtades, nagu igasugu okitokid, ei müü ., ega vast mingi kaks autot olen elujooksul loovutanud. ülejäänud seisavad kenasti hoovis, vahest mõnedele noorematele sõpradele meeldib neid loendada.
miks nii , põhjus lihtne ,ostjad kipuvad olema igasugu metellikullid, rullnokad ja muidu madalalaubalised, ei näe põhjust sellistega vaieldes hingeõhku raisata. iga paarikuutagant on mingeid nn huvilisi hoovis, mul tänapäeval koera pole, kujutavad teised endale ette ,et kui mul seisab,missest et hästi seisab ,et siis peaksin nagu poolmuidu mingile suvakale loovutama. oli siin suvel üks tatt aiapeal kõõlumas , et palju e30 maksab , no oli tõesti jalus. lubasin 300 ära anda, vana oli teinepäev tagasi ,et kakspool ilma ratastetta. no OK, võta , aga too rattad ilusasti tagasi.
andis 240, sujuvalt jäi kümnekas ülesse, ma suht liberaalne ja pohui, aga tegime mingi ostumüügi paberi ka igaksjuhuks.
tuleb tunnistada ,et rattad toodi tagasi , kuid kummid olid nädalaga olematuks sõidetud. vist oli selle selli naaber kellel päevas kahed bemmikummid läksid. no ma ei hakand ohkima ka ,polnud ju mingid uuekesed ka enam, lisaks tatt tahtis veel esiuksi ,karteripõhja ja veel midagi osta. no sott, vana rahul ,aga plekki pole kopkatki, lunis siis karteripõhja võlapeale kätte ja pealeseda ma teda nägingi rohkem. norm 2,4 diisel moto jäi lääbakile kuuritaha vedelema, soolikad välja lastud.
võimalik ,et see erand juhtum, kuid miskipärast võtan kahelda.
Vasta
#7

Paljude asjade müüdavus sõltub pakutavast summast.Tuleb teha piisavalt hea pakkumine, selliste mullaks muutuvate asjade puhul vähemalt kahekordne metallihind.Pakkudes metallihinna või veel vähem, ei maksa imestada, et tehingut ei toimu.
Kes oma asju ka hea raha eest ei müü, ei vea neid enamasti ka metallikokkuostu.
Vasta
#8

no nende monumentidega ongi nii, et las seisab ehk järeltulev põlv kasutab. Tean kohta kus vaevu sisse töötanud T 25 seisab ja samuti juba looduseks saab, samas kohas on ka ET autorollereid 2tk. Karm aga tõsi. Pakkusin variandi T 25-e koha et 50 000 eeku lauale. Teen asja korda. Rehvid juba hullemad kui mu 16-nel ega see mootoripoolelt teab mis head oodata pole. Ei müü.... enne Kuusakoski aga ei müü

Veel pole maha löödud
Vasta
#9

(15-10-2013, 17:01 PM)JaakH Kirjutas:  ...
Ei müü.... enne Kuusakoski aga ei müü

Igal tülil on kaks poolt.Rolleyes

Enne käis juba läbi sihuke mõistlik pakkumine: kaks vanarauahinda, ümardatuna alla. Seni oleme kaubale saanud, kui vajadus on tekkinud.

3+ k€ põksinäksi eest ei ole mõistlik pakkumine ehk ilmselgelt on müügisoovi puudumine inimsuhete taga. Need omakorda aga pahatihti minevikus kinni ja kõrvalseisjale pahatihti arusaamatud...
Vasta
#10

Omast käest olen taga ajanud Smile
kahte zaz965-te, millest üks juba maaga ühte võtmas on teine sama rada astub. Esialgu müügiga nõus olnud vanake, keeldus siis kui treileriga kohale jõudsin, masinad pidid olema samuti mälestuseks vms.
vaz 2121, huvitav oli see, et omanik oli nõud müüma autot 10000 krooni eest, aga enesest mõista ei olnud too liigiesindaja seda hinda väärt. Lõppkokkuvõteks läks auto ikkagi taaskasutusse, kus maksti minu pakutavast hinnast ikka kordakaks vähem.
RS 09 tüüpi trakorit, millest juba aegade vältel puud läbi kasvanud on, niiet põka kättesaamiseks tuleks ka drusba käima tömmata, oletatav omanik keeldub asja loovutamast ükskõik mis hinna eest.
Vasta
#11

Tean ühte prouat,kellel oli ka mitmeid masinaid õues ja teepeale ka näha. Käisid tatikad süstemaatiliseselt nurumas,et müügu ära. Raha neil ka palju polnud aga proua tüdines lõpuks ja andis ära..... Autod rapiti kohapeal tükkideks,plastik ja klaas jäeti vedelema,osa raha jäeti maksmata....ja rohkem polnud neid poisse näha...... Proua siis koristas teiste rämpsu..... Seega tuleb ikka mõelda,et kellele müüa ja rahad tuleb kohe ette küsida! Enamjaolt otsitakse lollikesi,kes oma asjad mudu käest annavad ja lähevad kavalpeade õnge. Õnneks suurem läbu juba läbi aga aeg-ajalt on kuulda,kuidas petmised käivad...
Ka minu õue peal on käidud asju nurumas. Olen siis seletanud,et kuulge sellid,õues on kaks kaubikut.......... ma saan ju ise oma vanaraua ära vedada. Mul ei ole selleks teie abi vaja.....Big Grin Aga.... mulle on jäänud ka mitmed korrad selline mulje,et minu ütlemine ei jõudnud pärale.....
Vasta
#12

Aga miks üldse peaks esimesele küsijale seisva asja kohe "proo-jektiks" müüma?
SIIN üks hea näide sellest, kuidas põlluservas seisnud "tööriistakuur", mis oleks võibolla ka tulevastele põlvedele seal silmailu pakkunud, läks sujuvalt kõige kaduva teed.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#13

korvimehel õige jutt!!!! Aga miks müüa? Võib olla on omanikul seda va eurorubla "dohujaa i bolse" Miks tõmmata omale sekeldusi kaela, kui saab niisama hakkama
Antud M-i raam on seisnud ca 12a ühe kohapeal. Ehk suudan augu pähe rääkida ja oma hoovile selle toimetada. Eelmine omanik andis mootori päevase puuveo eest ära ja oleks ehk selle raamigi saanud kui....
vana peremehe viis vikatimees igavikku ja nii see asi ripakile jäi....

Mis üldse selle teema mõte on?

Mõte kui selline on üllas ainult kuidas see välja kukub, see on ise asi. Säilitada ja võimaluse korral taastada asi. Ise mängisin maha Fiat-Lada 2101-e Fiati mootoriga. Samuti läks Azlk 2140 aafrika variant vanarauda. Ohh kahetsen vägagi neid asju nüüd.

Veel pole maha löödud
Vasta
#14

Tuttav värk, eks see kui ise huvi üles näidata või omanik näeb, et mõni inimene veel sarnaseid asju väärtustab "tõstabki" teinekord hinna üles.

Endale pakuti kunagi üht `74 aasta 01 siksi, mis muidu igati korras, kuid kunagi mingi mitte autovärviga üle värvitud ja kõik värv nahkas. Omanik tahtis masinat rauda viia või siis maha müüa 1500.- eeki eest. Minu maksimumpakkumine oli 1000.- eeki, vana polnud nõus müüma, et kas 1500 või mitte midagi. Kokkuvõttes viis ikkagi rauda ja sai 200.- krooni selle eest. Tegelikult minu jaoks õnnelik diil, sest tagantjärgi mõeldes polnud selline masin tolajal 1000.- väärt.

Ise samas ka idikast omaniku nahas olnud. Mingiaeg tagasi müütasin invakäru 400.- euriga, keegi kohale ei tulnud, kuid pakuti 100 kuni 200.- euri meili teel ning sõimati ka liiga kõrge hinna pärast. Mõni kirjutas mulle ka, et Sellise Masina hind on just Selline ja mis mul viga on? Seletasin ka mõnele rohkemate ajurakkudega inimesele, et miks hind just selline ning vanaraua hind või sinna viimine polegi kunagi variandina olemas olnud minu jaoks.
Vasta
#15

Võtaks ka siis sõna.
Vanamehel, kadunukesel, vedeles maja ees Fiat Regata. Alguses oli masin korras, pärast jäi suurenevate hädade tõttu seisma. Eks vanamees sunnik kippus ikka vahel sellega sõitma ka, ilma kindlustuse, ülevaatuse, ilma põhjata ja piduriteta. Rohkem aga seisis niisama "ilu pärast". Eks tal oli vaja ennast mehena tunda ja ju siis ilma selle aksssuaarita ei tulnud välja...
OK, ühel päeval saabusin koju ja rullnokad askeldasid ümber selle romu. Vanamehel õnnis nägu peas - ära müüsin! Omal mingi 500 eeku näpu vahel. Hea küll, ise teab, oma auto. Rullnokad vedasid slepis minema, et püüda käima tõmmata. Kohapeal nimelt käivitada ei õnnestunud.
Varsti rullnokad tagasi, käigukang kännupealt ära murtud. Käima ei olevat saanud. Sõimasid ja nõudsid raha tagasi. Vanamees siis lõpuks andis, aga jättis 100 eeku murtud kangi eest endale. Siis läks alles õige tüli lahti. Kangi pidi saama iga keevitaja juures kümneka eest tagasi keevitada jne.
Läksin lõpuks ligi, andsin jobudele oma taskust puuduva sajalise ja tegin selgeks, et sellesse õue ärgu enam oma jalga tõstku. Ja hakaku nüüd ruttu-ruttu minema.
Siis sain vanamehe käest razjobi, et miks ma raha andsin.
Siis lõi mul endal ka kaane pealt minema. Küsisin, kas see tuleb odavam kui kaagid mingi sajalise pärast minu äsja paigaldatud pakettaknad sisse loobivad? Ja mida ta üldse mõtles kui andis auto ilma vormistamata suvaliste tattlapakate kätte, kelle nimegi ta ei tea? Kelle ukse taha tulevad vormis inimesed, kui need jobud kellegi surnuks sõidavad ja põgenevad? Või teevad avarii? Või lihtsalt pargivad keelatud kohta? Hakka siis tõestama!
Siis vajus vanamees longu. Ta ei olnud sellele mõelnud.
Tellisin Tolmetexist auto ja lasin romu ära viia. Sai isegi veidi raha selle eest. Papremajanduse ajasin ka ARKis ilusti korda, nii et midagi ripakile ei jäänud.
Nii et medalil on kaks poolt, seltsimehed.
Muidugi on kahju vaadata hävinevat tehnikat, aga mõnes olukorras on vanarauaplats parim lahendus.
Ei saa ju igale üle aia lunijale taustauuringut ja IQ testi teha.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#16

Basiliol õigus, medalil on kaks külge tõesti. See mitte säravam toob tavaliselt sekeldusi

Veel pole maha löödud
Vasta
#17

Üks nendest, kes midagi ära ei anna, olen mina!

Ja põhjus lihtne, alati on pärast takkajärgi virisemist, et kaup kehva ja hind kõrge või siis vastupidi ... lõppeks on see kola ju minu haiguse leevendamiseks, mitte teistele näpuga näitamiseks.

Igast aia peal kõõlujad olekski õigem koer kallale ässitada ...

Dad.
Vasta
#18

No ma ei tea.. kõik tunduvad siin ühel meelel olema, nii et lausa hirm oma sõna sekka öelda. Minu mõte on aga see, et miks mul peab mingi kola hoovis vedelema kui mul endal seda ilmaski vaja ei ole.... kas mul peaks olema kahju või kade meel selle üle, et mõni omale asja saab mis talle rõõmu valmistab ??? Kui tunnen inimest ja tean, et tõsine tehnikamees on ja tahab taastada, siis annan kasvõi niisama. Kui aga võõras, siis on ka selge, et kui inimene maksab vanaraua hinna, siis ei hakka ta seda asja ka koske tassima- ta jääks ju kahjumisse nii või naa...kui aga müüb osadeks, siis las teenib, mina ju seda tegema poleks hakanud ja ju nende osade arvel jälle mingi vrakk elu sisse saab.
Oma Audi 100 -ja lasin just nii ära viia, et tulid mingid rullnokad ja küsisid.. ütlesin, et olgu nad poole tunni pärast siit kadunud ja auto ka.. Smile , Hinna suhtes prooviti küll kaubelda, aga siis ütlesin, et olgu hoovipealt kadunud poole minutiga aga ilma autota Smile ....laoti raha peaopeale ja läinud see asi mul oligi. Isegi käima läks. Numbrid kruttisin muidugi küljest ära ja paprimajandus jäi ka minu kätte. Tol ajal sai veel lihtsalt arvelt maha ka võtta, nii , et mingeid lammutustõendeid polnud vaja. Hoov lage ja polnud vaja autot lahti lammutada, et raua eest rohkem raha saada ja ka trantsport jäi ära ja lastel rõõmu kui palju.. Smile.
Vasta
#19

Mul kogemus kastiga uaz-tüüpi sõidukiga. Oli mees peaaegu pere tuttav. Vedeles uaz hoovis rauakoorem peale pandud. Küsisin, et kas läheb kokkuostu, mille peale öeldi, et ei veel. Perepoeg olevat tahtnud hinge sisse puhuda masinale. Leppisime siis kokku, et kui perepoeg asja käsile ei võta, siis saan masina omale 2x kokkuostu hinnaga. Pakkusin reaalselt 400€. kaks nädalat hiljem sattusin kokkuostu platsile, kus täpselt sedasama uaz-i tükeldati. Mingit vimma ega vihapidamist meie vahel pole kunagi olnud ja mees teadis, et mul siiani kõik käsilevõetud masinad on eluvaimu sisse võtnud.
Vasta
#20

(15-10-2013, 23:55 PM)urmet48 Kirjutas:  Mul kogemus kastiga uaz-tüüpi sõidukiga. Oli mees peaaegu pere tuttav. Vedeles uaz hoovis rauakoorem peale pandud. Küsisin, et kas läheb kokkuostu, mille peale öeldi, et ei veel. Perepoeg olevat tahtnud hinge sisse puhuda masinale. Leppisime siis kokku, et kui perepoeg asja käsile ei võta, siis saan masina omale 2x kokkuostu hinnaga. Pakkusin reaalselt 400€. kaks nädalat hiljem sattusin kokkuostu platsile, kus täpselt sedasama uaz-i tükeldati. Mingit vimma ega vihapidamist meie vahel pole kunagi olnud ja mees teadis, et mul siiani kõik käsilevõetud masinad on eluvaimu sisse võtnud.
Uhke on olla eestlane.. Big Grin Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne