Elektrikarjuse Generaator, proovin ise teha.
#1

Kuna elektrikarjusele aint möneks kuuks seda generaatorit vaja oleks, siis ei raatsi suure raha eest poest osta. Mötlesin prooviks ise teha süütepoolist.
Töötab küll, kuid kuhu ma peaks oma skeemil panema kondensaatori vöi potentsiomeetri, et tal muutuks sädeme sagedus väga aeglaseks ... no 1 kuni 2 korda sekundis ?
Skeem:
   

Karjusekaabli asemel on joonisel paremaks arusaamiseks süüteküünal.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#2

Eks elektrimehed paranda, kuid kas seesama kontaktidega rööbiti oleva kondeka maht takti määragi?

Oled kindel, et praegune skeem üleüldse katkestama hakkab?
Vasta
#3

Kasuta suunatule releed.
Vasta
#4

(17-10-2013, 15:46 PM)v6sa Kirjutas:  Oled kindel, et praegune skeem üleüldse katkestama hakkab?

Jah, väga kindel (omal nahal proovitud):
   

(17-10-2013, 16:04 PM)virks Kirjutas:  Kasuta suunatule releed.

Miks ma küll ise nii elementaarselt mehhaanilise asja peale ei möelnud, istun siin kinni oma kondeka idees. Tänud.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#5

Mul on üks 20 aastat tagasi Soomest toodud moodul, täitsa tasuta annan ära. Justkui töötas, täpselt ei mäleta, niipalju aega on möödas. Alaldit on ka vaja selle juurde. Ei ole kindel, kas alaldi on alles. Kui on huvi, siis kirjuta raudpats1@hot.eevõi PM
Vasta
#6

Palju sul selle elektrikarjuse omahind tuleb ja oskad ütelda kui pikka tara saab kasutada? 100 euro eest on elektrikarjuse valikult küll ja küll.
Vabandan, et risustan teemat.
Minul oleks osavate inseneeride abi vaja värava ehitamisel. Mitte ei viitsi traktorist välja tulla väravat avama, kui vaja karjamaale sõita.
Hind on siin, tahaks paarikümne euriga hakkama saada
Automaatvärav
Vasta
#7

Suunarelee asemel proovin panna kojameeste relee, see ka viivitiga ja elektromehhaaniline:

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3196]

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3198]

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3200]

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3202]

(17-10-2013, 20:54 PM)hillar2 Kirjutas:  Palju sul selle elektrikarjuse omahind tuleb ja oskad ütelda kui pikka tara saab kasutada? 100 euro eest on elektrikarjuse valikult küll ja küll.

Oleneb ju, kui mitu meetrit karjust panna. Mul läksid traat ja isolaatorid ca 30 €, aga enamus generaatoreid on 100 € kanti, odavaim mis leidsin, oli 60 €.
Kui pikka tara kannatab, on vastavalt Generaatori manualis kirjas, kui mitu meetrit mo omaleiutis kannatab ... ei oska öelda, kuid mul tuleb traati aint 50 m ja sellega ei tohiks tal probleeme tekkida.
Ja kuna mul seda arvatavasti ainult kuu aega üldse vaja on, siis ... ehitangi korra ise, vöi "sportlikust huvist" vähemasti proovin.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#8

(17-10-2013, 20:00 PM)sass Kirjutas:  ... Kui on huvi, siis kirjuta...
Võta heategevus vastu ja pane tööle. Kindel värk...
(18-10-2013, 01:47 AM)overspeed Kirjutas:  ... vöi "sportlikust huvist" vähemasti proovin.
...katsetamisega võid nagunii tegeleda.
Vasta
#9

Ära seda kojameeste releed küll kasuta - liiga aeglase intervalliga ning suhteliselt ebatöökindel (kunagi ei tea millal intervalli osa töötamast lakkab). Sellest on ikka palju töökindlamaid asju.
See muidugi minu isiklik arvamus.



(18-10-2013, 01:47 AM)overspeed Kirjutas:  Suunarelee asemel proovin panna kojameeste relee, see ka viivitiga ja elektromehhaaniline:

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3196]

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3198]

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3200]

[Pilt: files.php?pid=203589&aid=3202]

(17-10-2013, 20:54 PM)hillar2 Kirjutas:  Palju sul selle elektrikarjuse omahind tuleb ja oskad ütelda kui pikka tara saab kasutada? 100 euro eest on elektrikarjuse valikult küll ja küll.

Oleneb ju, kui mitu meetrit karjust panna. Mul läksid traat ja isolaatorid ca 30 €, aga enamus generaatoreid on 100 € kanti, odavaim mis leidsin, oli 60 €.
Kui pikka tara kannatab, on vastavalt Generaatori manualis kirjas, kui mitu meetrit mo omaleiutis kannatab ... ei oska öelda, kuid mul tuleb traati aint 50 m ja sellega ei tohiks tal probleeme tekkida.
Ja kuna mul seda arvatavasti ainult kuu aega üldse vaja on, siis ... ehitangi korra ise, vöi "sportlikust huvist" vähemasti proovin.
Vasta
#10

Kunagi oli mul mõte teha elektrikarjus ja selle asendajaks tahtsin panna traktori magneeto väikese elektrimootoriga vaikselt ringi pöörlema.... Sellega peaks ikka ka paraja suraka saama. Asja miinuseks oleks olnud see,et pikapeale kuluks magneeto ära. Asi jäi aga ehitamata,kuna saime päris õige asja..... Ja kas asi üldse oleks toiminud......ei tea ka.
Ise olen vene aeg seda magneetot maitsta saanud küll. Nimelt jalgrattaraami peale pandud võrrimootoriga kärriga sai sõidetud ja kogemata tuli küünlajuhe maha ja lendas kiire sõidu pealt palja sääre pihta. Ei saanud sõidu pealt ka kohe midagi teha....ja nii ma laksud kätte saingi...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne