PUCH 200
#1

Sai ostetud saksast üks mittekomplekte Puch 200 aastast 38..39 on puudu rattad,esituli,spido lenks,riistakast.
Üle on mootor käigukastiga ja tuletoru ja 125 ning 250 Puch osasid.
Puhci mehed ühineme,vahetame, ostame,müüme.
Vasta
#2

Nii, hakkab jälle pihta mingi vanatsikli jura! Sad Kuigi siin on piisavalt põnevat lugemist mootorsaagidest ja silokombainidest, ikka on kellelgi vaja hakata foorumit risustama mingi puhhijutuga...
Aga olgu, nagu jätkuvalt ütleb Pikk-Tom! Smile
Puchidega on nii, et me ju juba ühinesime ja müüsime, minul enam Puchi põle...ah et mis mees siis mina olen, isegi Puchi põle?
Aga anna mulle miskit ära (kas oled ikka korralikult lugenud teemat "ise ei söö ja kassile ka ei anna? Istud seal oma S - hunniku otsas ja kuhjad aga koli juurde, isegi välismaalt vead kohale, selmet et Türile vanaraua kokkuostu kraami tuua!) ja siis võime jälle ühineda nii et maa must ja silm sinine! Toungue
Ise ma nendest Puchidest jällegi suurt ei tea aga ega neid meil pole ja mis on, need on kõik juba Armexi käes, mõni üksik veel mujal ripakil, peamiselt 250 ccm mudelid, üks puudulik 350-ne liikus ka ringi ja 125-ne vist oli Lagedil muuseumis?
Ja mingi 200-se võrriga nii kõval mehel nagu Armex ei sobiks üldse tegeleda, 125-sega ammugi mitte, ikkagi Beljajevi nimelise preemia laureaat, suure kuldkarika võitja ja rohelise M-i piloot, aga mina ei hakka kedagi õpetama, kuidas tuleb elada ja keda valida.
Kuigi ainuõige oleks suunata kogu aur ja Võhma vabad vahendid hoopis 800-se Puchi suunas, see on juba meeste masin! Nagu on Armexi Peterburi semu Juri rääkinud, siis oli eelmise sajandi 80-ndatel Tallinnas täiesti selline aparaat olemas, loovutati aga sinnasamasse Leningradi (no ei ole ainult nii, et ise ei söö ja blokaadi läbiteinutele ei anna) kust ta tänaseks päevaks on edasi liikunud "Euroopasse". Tehti neid 4-pütaseid Puche vist ainult 550 tk või midagi sinna kanti, N.Liidus paar tükki omal ajal oli, nüüdseks on teada ainult mõni detail, ka 500-ste puchidega pole kiidelda. Targemad võiksid kirjutada, kuidas nende suurte Puchidega meil olnud on, aga nad ei kirjuta, kui ei sunni! Aga sunnime siis - ksf! Urmast, Sina ju ikka tead neid vanatsikli asju, kirjuta paar rida Puhhidest ksf! Armexile!
Aga Arno, tee teema aktraktiivsemaks, lisa emutsiooni ja kirjelda restoreerimist ka! Toungue Pane pilte üles ja lae videosid alla!
Lisan siia ühe poolakate lingi, sealt saavad huvilised seda imelooma 200-st Puchi kaeda ja Sulle neid tükke oma s-hunnikutest välja valida!
http://www.zabytkowemotocykleirowery.pl/puch_200/en
Vasta
#3

Võin ka mööda panna, aga minumeelest Ksf. Tsiklimeistril peaks üks enam-vähem komplektne ja vist ka taastatud Puch olema, nii umbes 200 kuupi.
Vasta
#4

Midagi uut siia perspektiivikasse teemassesiis kahjuks lisatud pole! Sad Eks ta ole - loll räägib, mida teab ja tark teab, mida räägib!
Ksf! Armex ka ei jaga infot kuidas on Puudustkannatavate Puchimeeste Pundi arengud, kuidas neil toimub ühinemine, vahetamine ja ostmine. Ilmselt on tegevus tormiline, sestap polegi aega seda eetris valgustada. Mis puutub ksf! Sassi vihjele ksf! Tsiklimeistri 200 ccm Puchi kohta, siis mine tea, on ju Tsiklimeistri teed ja sammud suuresti saladusloori ja müstikaga kaetud. Olles küll temaga ühest pudelist joonud ning isegi ühes voodis maganud - siiski pole vaatamata sellisele intiimsele lähedusele tema Puchiteemaga kursis...aga üsna kindlalt pole tal ennesõja 200 ccm Puchi, vb midagi uuemat ehk. No kui ma just ei eksi muidugi...
Oli meil kuni 1935-nda aastani Puchi tsiklitega kaunis tagasipidihoidlik lugu, vast 2 -3 tk oli neid kirjas. Aga 01.01.1940 seisuga oli neid kirjas juba 24 tk. Ei mäleta, kes meil neid Puche siin esindas, igal juhul 1935 aasta autonäitusel oli Baltika Puchi tsiklitaga väljas, vb tema hakkaski neid esindama ja müüma ja sealt ka see kasv 24 tsiklini 1940-nda aasta alguseks. Kusagilt ajakirjast on meeles nimgi firma müüdavate Puchi tsiklite reklaam koos 500 ccm või isegi 800 ccm Puchi joonistatud pildiga...
Eks sõda ja sõjajärgne Saksamaa vabastamine vanatehnikast tõi neid siia lisaks, igal juhul mingi arv 200 ccm Puche meil kindlasti on ka enne ksf! Saksamaal käiku olnud on, Varbolas vist mootor või paar?, omal oli kunagi sadulakummi räbal ühe DKW peal... kindlasti kellelgi ka midagi komplektsemat aga ei tea või ei tule meelde. Rolleyes
Vasta
#5

Olen nõus Ksf. Kassiga et täielik vaikus nii foorumis kui ka moblas ju siis Puchimeestel kõik tsiklid komplektis ja valmis ja pole midagi vahetada mis siis ikka rääkida.Rääkimine hõbe..vaikimine kuld.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne