õmblusmasin "Singer"
#41

Minu emal on pildil olevaga väga sarnane masin, mida ta üsna tihti kasutab. Kõik kodused õmblustööd saab sellega tehtud. Varem arvasin, et masin EW-ajast pärit, nüüd tänu siit leitud linkidele tegin aga kindlaks, et tootmisaasta on hoopis 1904Smile.
[Pilt: 16260849_cucU2o.jpeg]
[Pilt: 16260851_msSryX.jpeg]

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#42

Teema on kujunenud vägati harivaks Singer masinate osas! Nimelt endal kah mõned Singerid kodus kasutusel.
[Pilt: DSC01768.JPG] [Pilt: DSC01769.JPG]
Masinatel ikka meeletu töökvaliteet ja vastupidavus.
[Pilt: DSC01752.JPG]
[Pilt: DSC01753.JPG]
Peale Singri oman veel ühte huvitavat ja ilusa tegumoega NOVA nimelist masinat.[Pilt: DSC01763.JPG]
Ehk kellelgi infot sellise isendi kohta?[Pilt: DSC01758.JPG]
Netist otsides tulevad ainult neljarattalised Chevroletid välja Smile
[Pilt: DSC01756.JPG]
[Pilt: DSC01760.JPG]
Vasta
#43

Õigeid märksõnu kasutades leian nii mõndagi. Loe terviseks!
https://www.google.ee/search?q=sewing+ma...3&ie=UTF-8

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#44

Juhuu! Meie pere naistegelane sõtkub juba pikemat aega ühte Singerit, algul tuhnisin ise netis, siis jõudsin tänu linkidele selgusele, et masin on 1937 juuni toode, mudel 206K, 6000 tk tehtud, seerianumbriks EB455185.
Sik-sak-i kohta niipalju, et neid lisati masinatele vastavalt tellimustele, sageli, nagu ka meie masin, ei olnud müüjal soovitavat pakkuda ja siis telliti mudel vastavate lisadega tehasest (või sealt, kus oli) Smile . Sama lugu oli ka jalgadeda, alati ei pruugi jala järgi mudeli tuvastamine õnnestuda. Sama lugu ka otsaplaadiga - ühe lehe järgi peaks sellist otsaplaati kandma 201K, kuid seerianumber räägib teist juttu Smile .
Praegu otsin niidipooli, olemas ainult üks, vaja oleks peotäit lisaks...
Pooli mudel peaks olema 66, laius umbes 9,28 mm (või 10) läbimõõt 21,28 mm, siseava 6 mm. Mõõdud ei pruugi olla pääris täpsed... Kui keööeögi on mõni üle siis olen avatud pakkumistele Cool !


Vasta
#45

Tõstan teemat jälle etepoole küsimusega, et kas keegi kah kogub õmblusmasinaid? Üheksakümmnendatel loobiti lasnamäel suurtes kogustes vanu õmblusmasinaid välja ja täitsa huvitav kogu oli juba vaadata, kuidas "singer" muutus "podolsk" ´iks.
Kahjuks läks enamus kollektsioonist kõikse kaduva teed, kuid mõningad eksemplarid ilmusid kolu hulgast jälle päevavalgele.
Küsimust saab lugeda uuesti postituse algusest. Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#46

Annan sulle kahe tõsise tegija andmed, paremaid mehi ma sel alal ei tea Smile : https://www.facebook.com/#!/guido.lindmae?fref=ts
https://www.facebook.com/mohnsund?fref=ts

Mõlemad on toreded mehed ja saad jutule Smile.
Vasta
#47

Tere!Sai ka  vana ,,Singer,,täna maakodust linna toodud,õlitatud.Töökorras paistab olevat.Vaatasin ka eelmisi postitusi,ning jagatud linke ,mis abistaks tuvastada õmblusmaina aastarvu.Mina neile igatahes pihta ei saanud,ega jagatud linkidest polnud abi.Minul siis käsiõmblusmasin ,,Singer,,vist 28K,seerianumbriga A921364.Niipalju sain aru,et tegemist siis Venemaal Podolski tehasega.Tootmisaastat välja ei otsinud,ehk keegi targem oskab aidata.Kastil ka peal venekeelne kiri(eestik.tõlge,,Õmblusmasin kompanii ,,Singer,,Kõik toimib visuaalselt peale õlitamist,aga puudu nõel(kust neid leiaks?Proovisin 60-ndate Venemaa masina ,,Podolsk,,nõelu,ei sobi,kuigi ,,Singeri,,järglane.Puudu ka niidipingutus traadist keerdus vedru,selline aasaga.Oli varemalt juba kõver,hakkasin aasa painutama,aga terastraat läks puru.Mingi aasa sain,aga vedru nüüd keeru jagu lühem.Ei saa ka veel testida,kuna nõela pole.Äkki kellelgil poolpidune  masin ülearu,ning loovutaks mingi sümboolse tasu eest.Ise asun Võrumaal.
Vasta
#48

(28-09-2016, 01:31 AM)pikk63 Kirjutas:  Tere!Sai ka  vana ,,Singer,,täna maakodust linna toodud,õlitatud.Töökorras paistab olevat.Vaatasin ka eelmisi postitusi,ning jagatud linke ,mis abistaks tuvastada õmblusmaina aastarvu.Mina neile igatahes pihta ei saanud,ega jagatud linkidest polnud abi.Minul siis käsiõmblusmasin ,,Singer,,vist 28K,seerianumbriga A921364.Niipalju sain aru,et tegemist siis Venemaal Podolski tehasega.Tootmisaastat välja ei otsinud,ehk keegi targem oskab aidata.Kastil ka peal venekeelne kiri(eestik.tõlge,,Õmblusmasin kompanii ,,Singer,,Kõik toimib visuaalselt peale õlitamist,aga puudu nõel(kust neid leiaks?Proovisin 60-ndate Venemaa masina ,,Podolsk,,nõelu,ei sobi,kuigi ,,Singeri,,järglane.Puudu ka niidipingutus traadist keerdus vedru,selline aasaga.Oli varemalt juba kõver,hakkasin aasa painutama,aga terastraat läks puru.Mingi aasa sain,aga vedru nüüd keeru jagu lühem.Ei saa ka veel testida,kuna nõela pole.Äkki kellelgil poolpidune  masin ülearu,ning loovutaks mingi sümboolse tasu eest.Ise asun Võrumaal.

Huvitav..Kas Sind huvitab puuduv nõel,õmblemine vms.millest aru ei saa.Egas puuduva nõela pärast uut Singerit ei osteta.
Vasta
#49

Uuema malli vahe vanemaga pigem ainult poolis(ehk siis vanematel nn.süstik)
Mul hetkel üks Singeri kloon laua peal.100 prossa toimiv,kasutan seda naha jne.paksema materjali õmblemiseks.Naise oma ikka rohkem õhema kraami jaoks.


[Pilt: 0110528291f5342.jpg]
Vasta
#50

Tere!Ei muidugi ei hakkka toimivat teist eksempl.ostma.Olen näinud Osta.ee-s,Kuldses Börsis ,,poolpiduseid,,ehk mittetoimivaid masinaid.Nende hinnad seal 5-10€.Rohkem disainielementidena.Endal süstikuga mudel,kuid nõelu pole.Soov nõelu saada,ning vaja oleks ka siis niidipingutus peenikesest terastraadist  seda keerdvedru,mis nagu aasakese kujuline ,ning kahe seibi vahelekinnitub mutrikesega.Jah muidugi õmblemine,tahaks seda masinat töökorda saada.
Vasta
#51

(28-09-2016, 08:15 AM)pikk63 Kirjutas:  Tere!Ei muidugi ei hakkka toimivat teist eksempl.ostma.Olen näinud Osta.ee-s,Kuldses Börsis ,,poolpiduseid,,ehk mittetoimivaid masinaid.Nende hinnad seal 5-10€.Rohkem disainielementidena.Endal süstikuga mudel,kuid nõelu pole.Soov nõelu saada,ning vaja oleks ka siis niidipingutus peenikesest terastraadist  seda keerdvedru,mis nagu aasakese kujuline ,ning kahe seibi vahelekinnitub mutrikesega.Jah muidugi õmblemine,tahaks seda masinat töökorda saada.

Nõelad sobivad ju suvalised(kui kant valel pool, käia uus)Uutematel vene masinatel..nt. Podolsk see nn. niidiõgvendaja samade mõõtudega, ainult peegelpildis (st. teispool neid vedruplaate).Niiti suts halvem vahele toppida aga kui masin hääles ei pea seda tihti tegema Smile
PS: Minu ropu töö masina nimi Matador
Vasta
#52

Mina saan küll kasutada tänapäeval müügis olevaid nõelu. V.t, ka minu eelnevaid postitusi nr 18 ja 31 samas rubriigis.
Oluline on ainult nõela pikkus - sellest ju oleneb, kas hakkab siduma, või mitte.
Aga see on minu konkreetse masina puhul nii, neid variante on ju toodetud väga palju.
Vasta
#53

(28-09-2016, 14:29 PM)samodelkin Kirjutas:  Mina saan küll kasutada tänapäeval müügis olevaid nõelu. V.t, ka minu eelnevaid postitusi nr 18 ja 31 samas rubriigis.
Oluline on ainult nõela pikkus - sellest ju oleneb, kas hakkab siduma, või mitte.
Aga see on minu konkreetse masina puhul nii, neid variante on ju toodetud väga palju.

Kirjutasid:
Tsitaat..Hakkasin siis mina ka oma Singeri vastu huvi tundma. Kuna minu Singeri ajalugu on perekonnas teada ja fotograafiliselt dokumenteeritud, siis tean kindlalt, et massin on minu isa poolt ostetud uuena 1928. aastal, kui ta Tallinna rätsepaks õppima tuli. Tegemist niisiis rätsepamasinaga. Sealt alt läheb tõepoolest nii mantliriie, kui nahk läbi!

Ehk oli tegu ikka Vanaisaga.(aastaarvud ju sellised)
Samas,õpitud kah 80 nendatel Tallinna Tehnikakoolis nr.4. Pikal tänaval,meeste rätsepaks.Aeg tegi aga omad korrektuurid Big Grin
Vasta
#54

(28-09-2016, 15:26 PM)linnuke Kirjutas:  ehk oli tegu ikka Vanaisaga.

Ei mitte, tegu on /papa Singeriga/ minu isa sünniaastaks oli 1913.
Vasta
#55

(28-09-2016, 08:15 AM)pikk63 Kirjutas:  Tere!Ei muidugi ei hakkka toimivat teist eksempl.ostma.Olen näinud Osta.ee-s,Kuldses Börsis ,,poolpiduseid,,ehk mittetoimivaid masinaid.Nende hinnad seal 5-10€.Rohkem disainielementidena.Endal süstikuga mudel,kuid nõelu pole.Soov nõelu saada,ning vaja oleks ka siis niidipingutus peenikesest terastraadist  seda keerdvedru,mis nagu aasakese kujuline ,ning kahe seibi vahelekinnitub mutrikesega.Jah muidugi õmblemine,tahaks seda masinat töökorda saada.

Sain täna oma masina korda.Leidsin Netist ,,poolkatkise,,teise masina,mis oli varuosadena  müügis.Tuli välja ka ,et siiski sobivad ,,Podolski,,masina nõelad sinna ilusti.Asi siis selles,et puudu oli minu masinal siis ka veel selline jämedam aasake,mis nõela ees,ning kinnitub kruviga .See kruvi fikseerib nagu nõela sügavuse nõelapesas.Selle peenikese terastraadist spiraalvedrul õnnestus uus aas keerata,mitte nii ilus väike,nagu originaalis,aga suurema kaarega.Ajas asja ära küll,proovisin ka masinaga õmmelda,toimib kõik.Kuid siiski tahaks teada,mis aasta masin mul on,ise ei suutnud midagi välja otsida,ega ka siin eespool antud linkidest polnud kasu.Tegu siis käsiõmblusmasinaga ,,Singer,,28K mudel.Seerianumbriga A921364.A täht viitab valmistamisele Venemaal  Podolskis,aga mis aastal?Äkki keegi targem aitab?Suured tänud ette tändes.
Vasta
#56

Kui Singeri tootmisaastat tahaks kindlaks määrata, siis  siit saab abi. Singeri saksa tehase paberid tegi vene sõjavägi kahjutuks. Saksamaal toodetud masinate andmed on lünklikud .
http://ismacs.net/singer_sewing_machine_...abase.html
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne