Soe kuut kassile ?
#1

Kuna mul ootamatult ilmsiks tulnud kassi-allergia tõttu on meie pere kass sunnitud veetma oma öise aja garaasis, kus tal on nähtavsti juba külm ja ebamugav.
Nii siis tekkis plaan ehitada kiisule garaazi soojendusega väike kuut kus tal hea nina soojendada.
Ideed:
Puitkasti installeeritud elektripirn, mikrolaineahi, elektripllit, soojapuhur jne... Toungue
P.S.
Kui on kellegil muid erinevaid ökonoomseid, loomasõbralikke, lihtsaid, odavaid või ägedaid lahendusi pakkuda siis olen üks suur kõrv.
Vasta
#2

penoplastist põrand peaks hea olema, vaip viska ka maha. Rohkem ei peaks kassil vaja olema.
Vasta
#3

Tuttaval oli pandud põhja mingi soojendus kaabel, vist põrandakütte oma.
Vasta
#4

Meie pere mikrolaineahju juhendis on eraldi keeld kassi kuivatamise kohta...Toungue

Üldiselt oskab üks mõistlik kass endale ise sooja koha leida. Asja teeks talle meeldivamaks tükk peno, mille peale on pandud pererahva lõhnaga pehme villane riie - kleit või pintsak on hää.

Samas ei asenda ükski kuut ega pintsak kassile peremehe sooja sület, kuhu end kerra kerida...
Vasta
#5

Tsitaat:Tuttaval oli pandud põhja mingi soojendus kaabel, vist põrandakütte oma.[quote]

Kassile põrandaküte Cool See oleks meie majas küll erandlik luksus Big Grin

Mis selleks vaja oleks ?
Piisaks vist umbes meetrisest kaablijuppist aga kuidas see kaabel vooluvõrku ühendub ?
Vasta
#6

(23-10-2013, 10:07 AM)korralik kodanik Kirjutas:  ...Piisaks vist umbes meetrisest kaablijuppist aga kuidas see kaabel vooluvõrku ühendub ?
Pidin juba hakkama ilmekalt kirjutama, kuidas meetrist kaablijuppi ühendada vooluvõrku, aga mõtlesin ikkagi ümber. Tulemus võiks olla sama, mis kassi mikrolaineahju pistmiselgi ja mõni es saa äkist naljast aru.
...mõte arenes ja idanes ... vaja termoandurit ja ... siis aga tuli meelde miskit massaasi "aparaat", mida ämma juures nägin. On nagu hobuse harja moodi, aga harjaste asemel kuulid. Enne tegutsemist pistetakse seinatepslisse ja see läheb soojaks. No ei usu mina, et kedagi pole seda sinna unustanud - pole veel kuulnud maja põlengut massasi aparaadi läbi. Võimsus võiks olla kuskil 5w. Kui sellina apastraat panna kassi "masseerima", siis võiks tal seal soe olla küll. Kui ta nii loll on ja massaasi aparaadi juurde minna ei oska, siis pole tal mette külm.
Smile
Vasta
#7

vana auto istmesoojenduse padi sinna visata, toidad läbi 12V trafo (alaldada poleks vaja). Kui trafot pole, siis arvuti toiteplokk on ka väga levinud asjandus. Arvuti toiteploki puhul saaks katsetada äkki ka 7V peal asja töölepanemist, kui 12 liiga soojaks osutub.
Vasta
#8

Ole hää, kui tahad olla tegelikult korralik kodanik, mine tee mõnele kodutule INIMESELE tuult pidav 1X2 meetrit "kuut" kuuse alla. Ahjah, kuuski ju ei ole ... veel. Sooja oskavad nad ise ka saada.

Ning mina muudkui mõtlen, kuskohast tulevad need inimesed, kes kassidele tuletõrje kutsuvad, et too elukas puu otsast alla tuua??? Nüüd siis tean... aga ise oma silmaga ei ole ühegi puu otsas kassi korjust näinud.
Vasta
#9

(23-10-2013, 02:40 AM)korralik kodanik Kirjutas:  Kuna mul ootamatult ilmsiks tulnud kassi-allergia tõttu on meie pere kass sunnitud veetma oma öise aja garaasis, kus tal on nähtavsti juba külm ja ebamugav.

Meie peres lahendati probleem nii: väikestele öeldi, et läks ühe hea tädi juurde elama, tegelikult teda enam pole.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#10

(23-10-2013, 17:08 PM)aavu Kirjutas:  
(23-10-2013, 02:40 AM)korralik kodanik Kirjutas:  Kuna mul ootamatult ilmsiks tulnud kassi-allergia tõttu on meie pere kass sunnitud veetma oma öise aja garaasis, kus tal on nähtavsti juba külm ja ebamugav.

Meie peres lahendati probleem nii: väikestele öeldi, et läks ühe hea tädi juurde elama, tegelikult teda enam pole.

Ma tahtsin ka just välja pakkuda, et ma võin kotti laenata ja kui omanikult süda maru härdaks läheb, siis koti ise jõ..e visata. Rolleyes

Aga teemasse ka, siis ega kass loll ole - kui on külm, siis leiab endale sooja koha.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#11

Tuli meelde, et vene ajast oli mingi "elektrikott", millel kolmeastmeline lyliti, kust siis soojust/temperatuuri vahetada.
Selline tumesinine riie millegi krabiseva (kile) ymber ja päris soojaks läks.
Vasta
#12

Issand. Tee kassikesele lihtsalt sooja pesa, kus tal oleks võimalik ennast sisse mähkima, sellest piisab täiesti. Kui on VÄGA külm, anna talle rohkem kaloririkkast toitu.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#13

Kui sa kassi liigse soojaga ära hellitad, ei kasva talle õiget talvekasukat. Jääb sihuke rääbakas ... ja saab just kuskil külma ning sureb maha. Ega ta seal pesas kevadeni käppa ime, ikka tahab välja häda tegema ja koiba sirutama minna. Ennevanasti kõlbas sületäis heinu, kuhu elukas ise sisse ronib kui tahab. Nüüd jah, peno ja põrandaküte ... my ass! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#14

Tsitaat:Ning mina muudkui mõtlen, kuskohast tulevad need inimesed, kes kassidele tuletõrje kutsuvad, et too elukas puu otsast alla tuua??? Nüüd siis tean... aga ise oma silmaga ei ole ühegi puu otsas kassi korjust näinud.
Tsitaat:Meie peres lahendati probleem nii: väikestele öeldi, et läks ühe hea tädi juurde elama, tegelikult teda enam pole.
Tsitaat:Issand. Tee kassikesele lihtsalt sooja pesa, kus tal oleks võimalik ennast sisse mähkima, sellest piisab täiesti. Kui on VÄGA külm, anna talle rohkem kaloririkkast toitu.

KRT. kisub vägisi delfi naistekaks ära Rolleyes, ärge muretsege, kassil on kõht täis ja kartulikorvis soe karusnahkne ase.

Vist oleks pidanud antud teema Jaan Tatika nalja-rubriiki postitama.
Tänud reageerimast kõigile. Cool
Vasta
#15

No kassil väljas ka miinus kolmekümnega talv üle elada pole probleem. Minu Kuttil läheb sügisel karv tihedaks ja hakkab eriti läikima. Kui süüa-juua tahab, riputab end minutiks köögi aknaäärele ja vaatab sisse. Kõht täis, läheb ise välisukse juurde. Vihma puhul jah sätib toolile kerra. Garaazis pane pesaks pappkast vana särgiga, kempsuks teine pappkast saepuruga. Minul saab toiduks linnuluud- saab ülessulatamisega ise hakkama, krõbinaid harva(odavatega varsti vetarsti juurde asja). Vaat koera moodi lumest joonuks ta ei saa. Ja garaaz peab nii kindel olema, et hulkurkassid tema kulul elama ei pääseks.
Vasta
#16

väike vahemärkus. kui kass on pidevalt tubane, ehk soojas, siis talle ei kasva talvekarva ja siis külmetab mõnuga õues. kui aga kiisu vähemasti pool päevast õues on, siis tuleb talvemunder selga ja pole tal külma käes häda kedagist. kõht peab jah muidugi täis olema. peno küljeall on hea asi, aga osad võõristavad seda. buhvaikast "koobas" meeldib neile ka. asukoht peaks olema soovitavalt kõrgemal ja vaatega ruumile. kass tahab ümbritsevast pidevalt ülevaadet omada.

edit: nähh, kuni ma lugesin ja kirjutasin on teised talvekarva spetsid juba ammu ette jõud. a ega küll küllale liiga tee.
Vasta
#17

Nüüd jääb üle vaid ksf! kassi seisukoht tema uue kodu küsimuses ära oodata.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#18

(23-10-2013, 21:21 PM)Walter Kirjutas:  Nüüd jääb üle vaid ksf! kassi seisukoht tema uue kodu küsimuses ära oodata.
Justtäpselt. Mina isiklikult Lgp. Ksf! Kassi ei tunne ega tea aga pidavat teine hulkuma kusagil kesk-Eestis, põhiliselt mingi T-tähega asumi kandis. Kuidas ja kus tema kodumaiste karmide talvedega rinda pistab, oleks huvitav kuulata. Ja kas põrandasoojenduse, soojapuhuri, elektripliidi ja mikrolaineahjuga penoplastist kuut on ikka ülepakutud?
Vasta
#19

Midagi sellist oligi oodata, manipuleeritakse foorumlaste teadvusega ja heidetakse rumalat nalja kasside raske olukorra üle! Sad Ilmade jahenedes, kui inimesed hakkavad suvilatest tagasi pöörduma Keskerakondlikusse Linna talvekartulite ja talvepuude ning tasuta ühistranspordi juurde, täituvad loomade varjupaigad hüljatud kassidega...Sad
Teile teadmiseks - minul talvekarv juba kasvab, penoplast käib ööseks ka külje alla ja mullikile peale ning töö asutises edutati mind eelmine nädal põlevkiviõli katla juhataja-kütjaks ning küttetrasside õhutajaks. Nii et talveks on soe kuut ja tore huvitegevus lisaks põhitööle garanteeritud, kas kevadet mu silmad enam näevad, ei julge arvata! Rolleyes
Vasta
#20

peno alla, karvane lambanahk peale, mis siin ikka kosmoseraketti leiutada Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne