Säde puudub.
#21

Küpsetamise kasuks räägib ka minu kunagine kogemus muruniiduki süütuse pooliga. Oli mingi vanaaegne ämeericka kahetaktiline, mis mulle niisama anti. Oli aastaid toa peal vedelenud ja sädet netu. Otsustati et pekkis ja anti mulle. Kiskusin süütemängu välja ja kuivatasin kas radika või pliidi peal, täpselt ei mäleta. Ja oh imet, säde tuli ja jäi. Massin käis paar hooaega, enne kui mehaaniliselt ära lagunes. Süüde oli vist ainus terve asi mis jäi... Big Grin
Mäletan ka oma poisipõlves "tuunitud" võrre, milledel tsikli süütepool või lausa traktori magneeto peale aretatud. Originaal süütemäng on võrril ikka täiega pask.
Tsikli ja auto poolid on kinnised ja õli sees. No vähemalt need mis minu kätte sattunud. Niiskuse probleemi seega pole. Võrri oma ja veel mõned "lähisugulased" on lahtised ja kehvasti lakitud. Paar tiiru lakiriiet suurt millegi eest ei kaitse. Sellest ka kogu praadimise idee ja vajalikkus.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#22

Tervist just regisreerusin,kuid lugenud foorumit olen juba kaua. Mul lapsepõlve võrriajast meeles isa õpetus ja ka kasutanud olen. Süüttepool tuleb vedelas parafiinis (küünavaha) keeta kuni lõppeb mullitamine. Peale seda nõrutada, jahutada ja magneeto ning kontaktpinnad puhastada.
Vasta
#23

Kui keerata multimeetri režiim 2000kΩ peale ja panna üks mõõteklemm vastu magneeto hoburaua terasosa ja teine vastu messing (valgevask) klemmi, siis mida multimeetri ekraan kuvab?

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#24

Alati ei pea viga olema kohe niiskes süütepoolis. Tasuks kontrollida kontakte, ega haamer ja alasi lühises pole. Haamerkontakti võllil on isolatsiooniseib, mis peab olema piisava paksusega, et vältida haamerkontakti ehitusest tulenevat metallosade kokkupuudet kontaktide alusplaadiga. Seibi puudumisel võib haamerkontaktil kontakti enda alusplaadike küljega nühkida mööda suurt alusplaati.
Vasta
#25

(08-11-2013, 09:20 AM)taruvaras Kirjutas:  Alati ei pea viga olema kohe niiskes süütepoolis. Tasuks kontrollida kontakte, ega haamer ja alasi lühises pole. Haamerkontakti võllil on isolatsiooniseib, mis peab olema piisava paksusega, et vältida haamerkontakti ehitusest tulenevat metallosade kokkupuudet kontaktide alusplaadiga. Seibi puudumisel võib haamerkontaktil kontakti enda alusplaadike küljega nühkida mööda suurt alusplaati.

Täpselt õige vastus. Tehases pandi veel eboniidist seib, siis imeõhuke vaskseib ja siis haamerkontakt. Endalgi kunagi selline probleem olnud, et see vaskseib kulus ära ja säde kadus.
Vasta
#26

See võrr hetkel on tule torusse saanud. Wink Viga oli magnetis.
Vasta
#27

(08-11-2013, 19:05 PM)urmet48 Kirjutas:  See võrr hetkel on tule torusse saanud. Wink Viga oli magnetis.

et siis vända peal nihkes , või magnetismus nõrk ?
Vasta
#28

Novot jah,äi ole töö kõrvalt aega saand kirjutada aga jah mul lõppes asi sellega et keerasin magnetil teise külje,säde läks hulga võimsamaks ja mootor läks plärtsti käima,käib siiani,kui bensiin otsa pole saand.Aga jah midagi nihkes ei saand seal olla sest kiilusooned on identsed ja paralleelsed.Ma ei saagi siiani aru mispärast see säde siis asjalikumaks läks,aga tähtis on lõpptulemus.Proosit.
Aaa see ka veel,et ühe mähise katkestus kuivas ka praadimise teel kokku ja nüüd töötab nagu miilenki,nii ei TALUPOJA loitsud töötavad,igasugune loogiline seletus sellele jälle puudub.
Vasta
#29

(08-11-2013, 22:38 PM)martpoiss Kirjutas:  Novot jah,äi ole töö kõrvalt aega saand kirjutada aga jah mul lõppes asi sellega et keerasin magnetil teise külje,säde läks hulga võimsamaks ja mootor läks plärtsti käima,käib siiani,kui bensiin otsa pole saand.Aga jah midagi nihkes ei saand seal olla sest kiilusooned on identsed ja paralleelsed.Ma ei saagi siiani aru mispärast see säde siis asjalikumaks läks,aga tähtis on lõpptulemus.Proosit.
Aaa see ka veel,et ühe mähise katkestus kuivas ka praadimise teel kokku ja nüüd töötab nagu miilenki,nii ei TALUPOJA loitsud töötavad,igasugune loogiline seletus sellele jälle puudub.

sääru tihtipeale loogikale ei allugi , aga see ahjuasi ju vanatuntud nõks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne