Vanad pildid
#1

Sai nädalavahetusel seoses oma 60-70ndate aastate projektiga natukene \"uurimistööd\" tehtud ja leidsin meie riigi saavutusi kajastavates brosüürides päris huvitavaid pilte... 0sad masinad on spetsiaalselt pildistatud, osad kogematta pildile jäänud.
Mõtlesin, et jagan oma rõõmu ka teiega...

http://www.hot.ee/oldmoped/vanadpildid

äkki keegi oskab panna diagnoosi ka nende kahel vävipildil oleva auto kohta...
Vasta
#2

Service\'i pildil on kohe kindlasti mingi isetehtud aparaat.Õismäe omal oletaks,et vana Kadett (A või B,pilt üsna ähmane).Võib ka jällegi isetehtu olla,kuid see variant on siiski ebatõenäolisem.
Vasta
#3

Mulle endale tundub, et õismäe pildil on mingi moskvithi baasil tehtud apastraat.... kuigi jah, selle pildi järgi on võimatu täpset diagnoosi panna
Vasta
#4

Sellise iseteenindamise kaupluse LAZ-de kered vedelesid 80-ndate keskel koos kolme Zil-164 jäänustega Viljandis gaasikontori lähedal. Nende vahel/sees sai kunagi hoolega turnitud.

Muide, nädalavahetusel sain ma endale samasuguse bussi varuosade kataloogi, aastast 1963, nii et kui keegi seda taastama hakkab, siis võib mind info jaoks piinata.

Teisel värvipildil olev masin on üks vist kolmest siin 70-ndatel ehitatud liikurist. Neist kaks peaks olema hetkel Kohila piirkonnas. Pikemalt siin: http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=5643

Asp
Vasta
#5

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
Õismäe omal oletaks,et vana Kadett (A või B,pilt üsna ähmane).

B ei tohiks olla - sellel pole esiklaas nii kumer ja tagumised küljeaknad on ka teistsugused. Ja A-Kadetti kupeeversioon nägi ka mäletamist mööda hoopis teistsugune välja.
Vasta
#6

Service pildil aparaat on Eestis ise ehitatud ja neid tehti nii mõnedgi, kahjuks täpsemalt ise ei tea kes ja kus tegi, aga nimetati teda ´´mesilaseks´´, see on veel päris selgelt meeles.
Vasta
#7

Oleks tore kui sa neid teistegagi jagaksid!
Vasta
#8

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: UM
Service pildil aparaat on Eestis ise ehitatud ja neid tehti nii mõnedgi, kahjuks täpsemalt ise ei tea kes ja kus tegi, aga nimetati teda ´´mesilaseks´´, see on veel päris selgelt meeles.

Tunnen seda meest kes ehitas sellise auto , nagu paistab Service pildil.
Mõni-aeg tagasi vestlesime temaga põgusalt sellest autost. Rääkis seda , et auto kere on enamjäolt plastikust, käiguosaks kastutas Vaz-i juppe.
Tal on isegi hulga pilte säilinud, kui ma temaga veel kohtun, siis katsun täpsema ajaoo kirja panna ning pildid sisse skännida.
Vasta
#9

Millegi pärast tundub mulle ka sellel esimesel värvipildil (punane tulilind) on mingi mosse aretis. Vaata näiteks:
- tagumine rattakoopa äär
- tagumine stange
- esimene poritiib

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta
#10

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: North
Millegi pärast tundub mulle ka sellel esimesel värvipildil (punane tulilind) on mingi mosse aretis.

Samas aga esiklaas on minu meelest pisut liiga vähe \"panoraamis\" ning natuke liiga kaldus. Omapärane aparaat igal juhul, mille kohta vähe rohkem infi ootaks hea meelega...
Vasta
#11

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: UM
Service pildil aparaat on Eestis ise ehitatud ja neid tehti nii mõnedgi, kahjuks täpsemalt ise ei tea kes ja kus tegi, aga nimetati teda ´´mesilaseks´´, see on veel päris selgelt meeles.
Sellest autost tegin põgusalt juttu ühe teise teema sabas. Niipalju kuimina lapsepõlvest mäletan on selle auto aluseks 2106 või 03 ja sai teist üsna suure huviga maal (Klooga-Ranna parklas)igal suvel takseeritud.
Mäletan ka üht kandilisemt Ferrarile saranevat masinat samast ajast ja mustade numbritega.

Too õiesmäel jäädvustatud masin seisi kunagi mustakal kõrvalmaja juures ja oli ehitaud ilmselt IZ kombi baasil, kasutdes ka LADA detaile.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#12

Sry, et läbustan, öismäe autol tasemel Nike-i tuuning:lol:lol:lol
Vasta
#13

Asp, üks nende \"70-ndatel ehitatud liikurite\" loojaid töötas mõned aastad tagasi Prillimäe lammutuses mis asub suhteliselt Kohila külje all. Äkki ta on oma kätetööd hakanud tagasi ostma?
Vasta
#14

Mõned vanad slaidid, nostalgiat ja muidu huvitavat...
Vasta
#15

Siia tänapäeval enam autodega ligi ei pääse:
http://213.180.29.70/slaidid/%231/thumbs/tr_dia_7.jpg

Pilt tehtud Lahemaal Jaani-Tooma Suurkivi juures

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#16

Õismäe pildil olev auto on ise tehtud ühe Olav Levkoi poolt. See peaks veel alles olema kuskil Vabaka kandis. Auto küll enam ei sõida. Masin on ise kokku pandud kõigest kättesaadavast. Ja eeskuju oli Opel ja Audi kupeed.
Service auto on Lada baasil kuid kere on Skoda Sport 1100 GT mudel või koopia. See kust kere vormid eestisse tulid küll ei tea.
Mu isa kunagi jamas sellega kuid jättis pooleli. Kahju.

Just a man!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne