400 kuubikulisele ATVle 400-500 kuubikulise krossika summuti?
#1

Tere. Küsimus oleks sedapuhku selline et kui täpselt margikohane ja õige suurusega peab olema summuti? Avastasin täna et mu ATV summuti on lootusetult läbipõlenud. Kust saada Krossika summutit, profisportlased ju asendavad originaalsummutid mingite vingematega, kuhu pannakse originaalid?
Vasta
#2

Originaalid jäävad garaaži vedelema, või äritakse tuttavate kaudu maha.
Asendada saab muidu edukalt, kui gabariidid sobivad ja mootori töötaktide arv...

Taivo
55624799
Vasta
#3

Kui tegemist päris ATV-ga, siis väga hea valik ei ole. ATV väändekõver vähe teine ja summuti võiks olla ka vastavalt sellele. Muidugi on veel palu pisiasju mis asja mõjutavad.

Antud andmete põhjal arvates võib juhtuda see, et madalal jõud kaob ja ülemisele otsale tuleb juured või ongi ainult üleval jõuvaru hea aga ei ole see mis tehas lubas.

Aga üldiselt on nii nagu juba eelnev postitus ütleb:" Kui gabariidid sobivad, siis sobib".
Ütlus on antud olukorras nii hea, et võiks vabalt kulla fondi panna Big Grin.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#4

Tänud vastajatele.Mul ikka päris ATV, YAMAHA KODIAK 400 4X4. Niisiis kui kellegi juhtub olema 400+cc masina summutit siis andke teada, ehk saame kaubale. Müra mind ei häirigi, aga plastikule hakkab mootorist tulev kuum heitgaas, kipub ära sulama Smile Veel niipalju et mootor on neljataktiline.
Vasta
#5

(13-11-2013, 00:16 AM)tondu1 Kirjutas:  Tänud vastajatele.Mul ikka päris ATV, YAMAHA KODIAK 400 4X4. Niisiis kui kellegi juhtub olema 400+cc masina summutit siis andke teada, ehk saame kaubale. Müra mind ei häirigi, aga plastikule hakkab mootorist tulev kuum heitgaas, kipub ära sulama Smile Veel niipalju et mootor on neljataktiline.

Juba kaua olen igasugu torusi katsetanud oma 700 cm3 atv-l. Tulemus on: vaikne ja jõudu pole või taga rattas ja pläriseb isegi läbi kiivri. Parim tulemus on üldse ilma pütita, ainult klappidega kiivrit vaja. Tümm põhja ja hirmuta naabreid :-)
Kõige lihtsam ja odavam oleks originaal osta. A mulle see ei sobi, nädalavahetusel keevitan ise ühe püti kokku, eks paistab mis saab. Torud ja muud jupid juba olemas, see kõik muidugi kuid kestnud uuringute ja lõputute jooniste tagajärjel.
Vasta
#6

Mul tuli mõte proovida mõne sõiduauto tagumine pütt Atv külge pookida. Idee järgi peaks ju 1600cc auto summutil olema piisav läbilaskevõime 400cc ATV jaoks. Ka peaks autosummuti olema piisava mürasummutusega, võrreldes ATV oma summutiga. On keegi seda proovinud, või omab mingeid kogemusi? Jään arvamusi ootama.
Vasta
#7

(03-12-2013, 19:23 PM)tondu1 Kirjutas:  Mul tuli mõte proovida mõne sõiduauto tagumine pütt Atv külge pookida. Idee järgi peaks ju 1600cc auto summutil olema piisav läbilaskevõime 400cc ATV jaoks. Ka peaks autosummuti olema piisava mürasummutusega, võrreldes ATV oma summutiga. On keegi seda proovinud, või omab mingeid kogemusi? Jään arvamusi ootama.


Proovida ikka võid, nii saadki teada mis sobib, mis mitte.

PS: Minu sumps töötab hästi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne