2d/3d modelleerimine ja visualiseerimine
#1

Uuriks siis kui palju foorumlasi tegeleb siis 2d või 3d modelleerimise ja visualiseerimisega ning mis programme kasutatakse.

Ise olen kasutanud kolme programmi:

a)Blender - algajale hea aga pigem ilusate asjade tegemiseks, täpsuset jääb puudu
b)Solidworks - eelnevast programmist pakub palju rohkem võimalusi kuid ka sellevõrra raskem, seda programmi veel päris käppa pole saanud

c)Autodesk Inventor on siis minu poolt kõige rohkem kasutatud programm. Algajatele leidub palju step by step õpetusi ning programm väga loogiliselt üles ehitatud.

Uuriks siis mis programme keegi veel kasutanud on ning arutleda nende plussidest ja miinustest. Ehk on kellegile kasu kes asjaga tegeleda tahab aga pole suutnud õiget programmi välja valida.
Vasta
#2

Kasutan ca 3. aastat õppetöös Solid Edge´i, hetkel käsil versioon ST6. Põhioperatsioonideks 3D mudelite valmistamine ja seejärel nende põhjal jooniste tegemine. Edge näol on tegu Solidworks´iga väga sarnase programmiga, mõnede arvates on seda isegi lihtsam kasutada, maitse asi. Alustasin Solidworks´iga, kuid kooli tõttu kolisin Edge´i ümber. Opereerimisloogika on mõlemal väga sarnane, seega ühelt teisele minnes pikalt ümberõppima ei pea.
Vasta
#3

SW
SE
3D max
plaanis vabavara blender ka enavähem selgeks teha, aga viimasel ajal ei ole üldse vaba aega

SW üleminek SE, võib ju vormiliselt kerge tunduda, aga vahest ajab ikka halliks küll, nagu canon vs nikon, mõlemad on head aga ühelt teisele kolides on ikka mingid väiksed asjad mis tatistama ajavad.
Vasta
#4

Vaadake üle, milleks Sketchup võimeline on ja pärast pole Teie maailm enam endine.

Olen teinud Inventoriga... peale Sketchupi "avastamist" paljusid asju enam ei tee.(niikaua kuni edasi CAM vaja pole)

Eriti vägev "trikk" on see
http://www.youtube.com/watch?v=zOx1KjedJpw

Lisaks tonnide viisi valmis juppe, seos Google Earthiga, pluginad, jne jne
Vasta
#5

Tere,
AC(3a)>SE(3a)>Inventor (5a)>SW(pisut üle 1 aasta)...töölisena on selline areng ning alati on hea liikuda paremuse/lihtsuse poole.
Inventor oli neist minule kõige loogilisem. Tööl kasutan täna SW ning saan ka hakkama - erinevad rakised ja detailid freesimiseks,treimiseks ja muidu joonised. Mina töötan detailist alates (ei ole mudelist alla liikumist enesele selgeks teinud) ning siht on cam`i abil valmis tükini jõudmine...painutamine, puurimine, freesimine, treimine, stantsimine ja erinevad laserid (toru/tasapind). Inventor toimetas loogiliselt ning kuna tasapinna puhul on enamasti väljundiks DXF, saab/said seadmed aru kõige paremini autocad`iga seotud programmist.
Freesimisel ja treimisel olen lähtunud 3D väljundist cami tarvis ja Mastercam sööb kõike Smile.
Mudelite koostamine detailidest ning jooniste genereerimine on Inv.SE ja SW korral suhteliselt ühte auku.
...samas vedasin kunagi IZ planeta 5 tarvis jutmestiku skeemid (vabavarana) SE draftis ning see oli ka huvitav kogemus.
Vahet pole millega 3D teed...kontrollida ideed ekraanil on kordades kiirem, lihtsam ja odavam hallis viilimisest.

Lugupidamisega,
Kaarel Kotkas
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne