Pikk raam.
#1

Minu kolahunnikutesse lisandus selline kummaliselt pikk meesteka raam.Ühel ülesvõttel on võrdluseks kõrval tavapäraste mõõtmetega vene meesteka raam.Teisel ülesvõttel lisasin raamile suvalised rattad-lenksu-sadula, et proportsioonidest pilti saada.Raami kaelal paiknenud embleemist annavad tunnistust kaks horisontaalselt paiknevat auku. Aukude vahe on 42mm.
Millise tootja või kaubamärgiga võiks tegu olla?

[Pilt: P1010087.JPG]

[Pilt: P1010088.JPG]

[Pilt: P1010089.JPG]

[Pilt: P1010090.JPG]

[Pilt: P1010091.JPG]

[Pilt: P1010092.JPG][Pilt: P1010093.JPG]

[Pilt: P1010094.JPG]

[Pilt: P1010095.JPG]

[Pilt: P1010096.JPG]

[Pilt: P1010097.JPG]
Vasta
#2

Näib lätlase moodi - nt. Liva? Raamikael sobib üsna hästi Liva omaga.
Võrdle: http://foto2.inbox.lv/arvidz/iespeejams-...G-6691.jpg
Kas neediaugud on ka Sinu raamil all ja ülal?

Raaminumbris on mõned numbrid selgelt üle löödud ja ebaühtlane, viitab mõningasele vusserdamisele möödunud segaste aegade käigus.

Raami pikkus on täiesti tavapärane Läti päritolu raami kohta; Nõukogude päritolu raamiga võrreda pole mõtetki.
Vasta
#3

Ksf! Illi123 viskas siin õhku Wandereri wariandi ja ma ei näe põhjust selles eriti kahelda, kahjuks on kõik mu wandererisildi erakogu esemed kuhugi kadunud aga numbri algus klapib (lõpus on ja midagi sogatud), lambikronsa ja esihark on kindlasti Wanderer, raami kaelaosa küll mitte eriti levinud vist Wandereril aga vb on ka. Sobita Wandereri silt ette!

Võtsin nüüd lõpuks vaevaks kõik pildid läbi vaadata, pole kahtlust, et tegu Wandereriga, tagahargi alumine/tagumine kinnituspunkt on ju wäga wandererlik!
Vasta
#4

Ma nii lihtsat vastust ei otsinudki!
Vasta
#5

Hmm, veerandsada aastat tagasi sai omale vanaisa kuuri lakast leitud juppidest jalgrattas kokku pandud. Raam oli väga sarnane, pikk. Kui Turistiga kõrvuti tagarattad vastu seina panna, siis too ulatus minu rattale esiratta võllini. Lenks sarnane allapoole kõver nagu siin viimasel pildil. Esimene hammasratas meeletult suur, vist 62 või 64 hambaga. Polegi varem ega hiljem nii suurt hammasratast kohanud jalgrattal. Täitsa äga riistapuu oli, algul ei saanud vedama ainult. See-eest jalamuskel muudkui kasvas. Turistiomanikud ei kippunud järgi jõudma..Smile Poisikesena muidugi ei osanud mingitele siltidele ega kirjadele tähelepanu pöörata, sai teine lihtsalt üle võõbatud. Kahjuks jalutas kulgur aastaid hiljem keldrist (60 korteriga maja) suuremate torutööde teostamise ajal minema..Sad Mine tea, äkki on veel kusagil Paide kandis vedelemas kusagil...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne