Probleem Minski elektriga
#1

TÄHELEPANU ENNEM KUI VASTAMA HAKKAD PALUN LOE MU JUTT VEEL KORRA LÄBI JA ÄRA KIRJUTA MIDAGI SÄÄRAST, ET IMELIK MINUL ON KÕIK KORRAS JNE. MIND EI HUVITA KUIDAS KELLELGI ON. SOOVIN SAADA VASTUSEID INIMESTELT KES MIDAGI TEAVAD. ÄRGE SOLKIGE TEEMASID ÄRA KUNA NENDEST VÕIVAD KASU SAADA KA TULEVASED JA OLEMAS OLEVAD FOORUMI KASUTAJAID. AITÄHH TÄHELEPANU EEST.



Mul on minsk 125 mootor mis on pandud kardile. Jama on nüüd selline, et hakkasin paneme taga tuld ja enne lisamist tahtsin teha ühe mõõtmise, et kui palju volte kätte saab sellelt mootorilt ja en näe imet. Generaatori juurest kontrollisin kõik juhtmed üle ja kõige kõrgem mille sain oli 3,5v . Sama ehk 3,5 sain ka selle halli karbi juurest.
Ma nüüd ei saagi aru, et kas mul on generaator omade peaaegu läbi või saan mina millestki valesti aru. Et leiaks kiiremini lahenduse siis küsin ka kohe järgmise küsimuse. Geneka peal on kirjas 7v 45w ja kui ma nüüd soovin panna uue geneka ja uus on mul 12v kas siis tuleb nii see hall karb või muunudur vms mis see ka ei ole ja siis ka see süütepool välja vahetdad, kuna 7 asemel oleks siis 12. Mootor ise käib ei ole süütega mingeid jamasid.
Vasta
#2

(10-12-2013, 21:05 PM)alpa Kirjutas:  TÄHELEPANU ENNEM KUI VASTAMA HAKKAD PALUN LOE MU JUTT VEEL KORRA LÄBI JA ÄRA KIRJUTA MIDAGI SÄÄRAST, ET IMELIK MINUL ON KÕIK KORRAS JNE. MIND EI HUVITA KUIDAS KELLELGI ON. SOOVIN SAADA VASTUSEID INIMESTELT KES MIDAGI TEAVAD. ÄRGE SOLKIGE TEEMASID ÄRA KUNA NENDEST VÕIVAD KASU SAADA KA TULEVASED JA OLEMAS OLEVAD FOORUMI KASUTAJAID. AITÄHH TÄHELEPANU EEST.



Mul on minsk 125 mootor mis on pandud kardile. Jama on nüüd selline, et hakkasin paneme taga tuld ja enne lisamist tahtsin teha ühe mõõtmise, et kui palju volte kätte saab sellelt mootorilt ja en näe imet. Generaatori juurest kontrollisin kõik juhtmed üle ja kõige kõrgem mille sain oli 3,5v . Sama ehk 3,5 sain ka selle halli karbi juurest.
Ma nüüd ei saagi aru, et kas mul on generaator omade peaaegu läbi või saan mina millestki valesti aru. Et leiaks kiiremini lahenduse siis küsin ka kohe järgmise küsimuse. Geneka peal on kirjas 7v 45w ja kui ma nüüd soovin panna uue geneka ja uus on mul 12v kas siis tuleb nii see hall karb või muunudur vms mis see ka ei ole ja siis ka see süütepool välja vahetdad, kuna 7 asemel oleks siis 12. Mootor ise käib ei ole süütega mingeid jamasid.

Muud ei oska öelda, et kas digitaalne v analoog mõõteriist?

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#3

Alguses sai mõõdetud analogica ja siis tunus, et äki ei toimi riist ise ja digitaliga oli sama jutt.
Vasta
#4

(10-12-2013, 21:13 PM)alpa Kirjutas:  Alguses sai mõõdetud analogica ja siis tunus, et äki ei toimi riist ise ja digitaliga oli sama jutt.

Okei, tavaliselt on digitaalsega probleeme - kõrgepinge jms. Aga 6V pirn tagatule sisse ja proovi kas põleb.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#5

Indrek mis sa sellest teisest küsimusest arvad, et kui generaatori välja vahetan kas siis tuleb kõik muu elektri teema ka välja vahetada.
Vasta
#6

(10-12-2013, 21:24 PM)alpa Kirjutas:  Indrek mis sa sellest teisest küsimusest arvad, et kui generaatori välja vahetan kas siis tuleb kõik muu elektri teema ka välja vahetada.

Ilmselt jah, kaasaarvatud ka süütepool.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#7

Tuttav asi. Süüte plokki võid panna nii mopeedi kui ka Minski oma,süüte osa toimib,lihtsalt tuledes on vahe,et kas 6 või 12 V. Minu tsiklil asi toimis nii,sest õiget 12 v. plokki polnud võtta ja panin mopeedi oma. Ja süütepool jäi ka 12 v. oma,vahetada polnud vaja.
Vasta
#8

Tuttav paigaldas mopeedile Hiina jalgratta abimootori süüte.Külge jäi ka mopeedi oma generaator,selgus et see väljastab üle 14 voldist pinget.Tegi väikse pinge regulaatori ja elektrisüsteem sai 12V peale.
Seega arvan piisab kui ainult mopeedi"hall karp" paigaldada.Väljund pingeks saab 6V ja süütepool "toidetakse" kindlasti ära.
Vasta
#9

(11-12-2013, 00:15 AM)genn Kirjutas:  selgus et see väljastab üle 14 voldist pinget.
Kuidas selline asi saab üllatust valmistada? 12V süsteemi puhul ongi laadimine maksimaalselt 14,5v. Vanematel riistadel jääb 14 piirimaile.

Teemasse: Kui mõõtsid generaatorilt otse laadimist, siis sääl kas pole mitte vahelduvvool ? Dioodsild teeb selle alaliseks ning regulaator piirab ära ülepinge. Seega, küsiks: Mis ala peal oli multimeeter? Alalis või vahelduv?
Vasta
#10

(11-12-2013, 15:57 PM)Dexter Kirjutas:  
(11-12-2013, 00:15 AM)genn Kirjutas:  selgus et see väljastab üle 14 voldist pinget.
Kuidas selline asi saab üllatust valmistada? 12V süsteemi puhul ongi laadimine maksimaalselt 14,5v. Vanematel riistadel jääb 14 piirimaile.

Teemasse: Kui mõõtsid generaatorilt otse laadimist, siis sääl kas pole mitte vahelduvvool ? Dioodsild teeb selle alaliseks ning regulaator piirab ära ülepinge. Seega, küsiks: Mis ala peal oli multimeeter? Alalis või vahelduv?

Tegemist oli nõukogude"MINI" mopeediga,millel tehasest oli 6V elektrisüsteem.
Vasta
#11

(11-12-2013, 15:57 PM)Dexter Kirjutas:  Kui mõõtsid generaatorilt otse laadimist, siis sääl kas pole mitte vahelduvvool ? Dioodsild teeb selle alaliseks ning regulaator piirab ära ülepinge. Seega, küsiks: Mis ala peal oli multimeeter? Alalis või vahelduv?

Iga enamvähem pädev multimeeter ei näita DC peal AC mõõtmisel midagi ja analoogvoltmeetri(seieriga) seier tõmbleb AC sagedusega. (iseasi kui sellel on mittepolaarsuse jaoks dioodid sees aga sel juhul peaks näitama enamvähem sama mis vahelduvpinge)

Teemasse:
Tuleks mõõta geneka mähiste takistused, kui sellel genekal ei pea massi ühendust olema(näiteks tähtühenduses AC genekas) siis massi suhtes mõõtes ei tohi väikest takistust olla. Dioodiplokk ja kõik teised koormused peavad lahti ühendatud olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne