12v akust 6v saamine?
#1

siin igasugu särtsuteemasid, aga peris õiget ei leid. ehk moded vajadusel liigutavad.
aga probleem järgmine. on kaamera, mis tahab 6v toidet ja on hulgim 12v autoakusid. kas on mõni hea variant seuksest akust 6v välja võtta?
võiks ju 6v pirni või takisti jadamisi panna, peaks toimima kui takistused võrdsed. a esiteks ei tea kaamera takistustki ja no seuke sisteem tarbib muidugi asjatult voolu ka. ehk on midagi tänapäevasemat.
ja kui see on oluline, siis asi peaks olema suuteline välitingimustes töötama.
Vasta
#2

Keera aku korgid lahti ning vala üleliigsed 6 volti välja... Toungue

Kui võimas see kaamera on, leiaks ehk mõne alaldi kiirelt.
Väljas töötab enamus elektroonikat kui otseselt vett peale ei kallata. 4-5 aastat olen sisetingimustes kasutatavaid alaldeid väljas kasutanud, aastaläbi on pingestatud ja isegi -30C ei ole tõrkeid põhjustanud.


http://www.autoladu.ee/rehvid/2024

Suht kehv näide sai aga terve internet neid täis, mõned täitsa võimekad.

Saab kodustes tingimustes ka sellise alaldi kokku kruvida aga see eeldab natuke eelteadmisi, minu amatöörelektriku jutt saaks siinkohal vist liialt pikk et keegi seda läbi viitsiks lugeda.. Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#3

Peab 3 purki maha lõikama või lahti ühendama ja ongi kõik mis vaja.
Vasta
#4

Parim lahendus on impulsstoide. Aga tarbitavat võimsust/voolu on vaja teada valikul. Saab ise ehitada, kui tahtmist on, aga hiinlased müüvad sehokseid vidinaid kommiraha eest:
http://www.ebay.com/bhp/12v-to-6v
Vasta
#5

Jah, soovitan ka Hiinast tellida. Kaamera jaoks peaks seesugusest piisama küll: http://www.ebay.com/itm/SN9F-Car-Charger-Converter-12V-To-6V-3A-18W-DC-To-DC-Buck-Step-Down-Module-/121217585953?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item1c39219321
Kui pole just võimsamat sorti välku/ir valgustust kaamerasse sisse ehitatud. Wink
Vasta
#6

nii, uurisin vahepeal andmeid ja siin juba lugupeetavad usinalt vastanud.
riistapuu ise on uovision um565 ja lõpuks leidsin, et niisama tööd tehes tarbib 200milliamprit ja välguga 650.
uurin edasi.
Vasta
#7

Kui omal jootekolb peo manu püsib, siis peaks UA7806 ju ka sobima. Ühe jala lükkad maha, teisele vurtsu peale ning kolmandamast tulebki nõutud 6V.

Ma pole siiski elukutseline elektroonik, rohkem kõrvalt kiibitseja, nii et ärge väga kõvasti lööge, kui see ei sobi. Eelisteks on kindlasti hind, suurus ja saadavus, "tühikäiguvool" peaks ka mõistuse piirides olema... Välitingimustest saab selle samuti väga lihtsalt isoleerida, kasutades näituseks paart juppi termokahanevat vms.
Vasta
#8

(02-01-2014, 21:10 PM)41Degree Kirjutas:  Kui omal jootekolb peo manu püsib, siis peaks UA7806 ju ka sobima. Ühe jala lükkad maha, teisele vurtsu peale ning kolmandamast tulebki nõutud 6V.

Ma pole siiski elukutseline elektroonik, rohkem kõrvalt kiibitseja, nii et ärge väga kõvasti lööge, kui see ei sobi. Eelisteks on kindlasti hind, suurus ja saadavus, "tühikäiguvool" peaks ka mõistuse piirides olema... Välitingimustest saab selle samuti väga lihtsalt isoleerida, kasutades näituseks paart juppi termokahanevat vms.

Päris nii lihtne ei ole. Kolmandale jalale vaja miinus vedada ning võibolla ka kondekas silumiseks, et ei tekiks pinge kõikumisi. Googlest leiab kindlasti mitmeid skeeme ja tehtav on ta küll kui jootekolb vähegi käes püsib.
Vasta
#9

(02-01-2014, 21:29 PM)olli Kirjutas:  
(02-01-2014, 21:10 PM)41Degree Kirjutas:  Kui omal jootekolb peo manu püsib, siis peaks UA7806 ju ka sobima. Ühe jala lükkad maha, teisele vurtsu peale ning kolmandamast tulebki nõutud 6V.

Ma pole siiski elukutseline elektroonik, rohkem kõrvalt kiibitseja, nii et ärge väga kõvasti lööge, kui see ei sobi. Eelisteks on kindlasti hind, suurus ja saadavus, "tühikäiguvool" peaks ka mõistuse piirides olema... Välitingimustest saab selle samuti väga lihtsalt isoleerida, kasutades näituseks paart juppi termokahanevat vms.

Päris nii lihtne ei ole. Kolmandale jalale vaja miinus vedada ning võibolla ka kondekas silumiseks, et ei tekiks pinge kõikumisi. Googlest leiab kindlasti mitmeid skeeme ja tehtav on ta küll kui jootekolb vähegi käes püsib.
Kindlasti on vaja see radiaatorile kinnitada, muidu kuumeneb üle
Vasta
#10

ka see kaamera 5 voldiga ei tööta?
tänapäeval müüakse igas suuremas toidupoes sigarisüütajasse topitavat telefoni laadijat 5V USB pesaga.
Vasta
#11

7806 peaks sellise voolu juures käima küll. Kondesi soovitan panna väljundisse kaks rööpi. Üks keraamiline junn 0,1mikrot ja teine selline toekam elektrolüüt 10 mikrot või suurem. Soenemist peaks igaksjuhuks jälgima võimalik, et saab üsna väikese radikaga hakkama.

Ja kui osta lihtsam, siis välja pakutud impulstoited on tegelikul need mida vaja.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#12

Kas nende 12 V akude ehitus ei võimalda äkki akupurkide vaheliselt sillalt väljavõtet teha, tarbitav vool ju väike? Keerad näit. plekikruvi sisse ja ongi 6 V olemas!

Tervitab Veteran.
Vasta
#13

(02-01-2014, 22:56 PM)MeelisV Kirjutas:  ka see kaamera 5 voldiga ei tööta?
tänapäeval müüakse igas suuremas toidupoes sigarisüütajasse topitavat telefoni laadijat 5V USB pesaga.

Ei usu et need 650mA välja kannatavad.
Vasta
#14

(03-01-2014, 18:56 PM)tiit Kirjutas:  
(02-01-2014, 22:56 PM)MeelisV Kirjutas:  ka see kaamera 5 voldiga ei tööta?
tänapäeval müüakse igas suuremas toidupoes sigarisüütajasse topitavat telefoni laadijat 5V USB pesaga.

Ei usu et need 650mA välja kannatavad.

üks esimesi mida googeldades leidsin

http://www.oomipood.ee/product/p.sup.usb...v-2-1a-10w
Vasta
#15

(03-01-2014, 18:56 PM)tiit Kirjutas:  
(02-01-2014, 22:56 PM)MeelisV Kirjutas:  ka see kaamera 5 voldiga ei tööta?
tänapäeval müüakse igas suuremas toidupoes sigarisüütajasse topitavat telefoni laadijat 5V USB pesaga.

Ei usu et need 650mA välja kannatavad.

Müüakse ka 2000 mA väljastavaid. Iseasi, kas pesa kaitse ja juhtmestik säärase sööma üle elavad...Toungue
Vasta
#16

Mis küsimus see nüüd oli ?
Sigarisüütaja pesas on vooluvaru küll rohkem kui 1...2 A


(04-01-2014, 09:43 AM)v6sa Kirjutas:  
(03-01-2014, 18:56 PM)tiit Kirjutas:  
(02-01-2014, 22:56 PM)MeelisV Kirjutas:  ka see kaamera 5 voldiga ei tööta?
tänapäeval müüakse igas suuremas toidupoes sigarisüütajasse topitavat telefoni laadijat 5V USB pesaga.

Ei usu et need 650mA välja kannatavad.

Müüakse ka 2000 mA väljastavaid. Iseasi, kas pesa kaitse ja juhtmestik säärase sööma üle elavad...Toungue
Vasta
#17

Minu GSM tahvilit ei suuda alla 2A ära toita.

Kui õieti arusain on tegu metsakaameraga:metsakaamera
Vaadates andmeid siis sellesse peaks saama ka patareid panna.
Samas Oomipood pakub ka 6V akusid:6V akud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne