Teema on suletud

Kus on küll see LAZ buss toodetud
#1

kas lazid on toodetud Ukrainas?

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#2

(01-01-2014, 01:33 AM)al101 Kirjutas:  kas lazid on toodetud Ukrainas?
LAZ ehk Lvov Avtobus Zavod


#3

Mulle ei ütle need sõnad mitte midagi, mida sa just praegu mulle ütlesid, ainult avtobuz ütleb, et autobuss.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#4

(01-01-2014, 14:48 PM)al101 Kirjutas:  Mulle ei ütle need sõnad mitte midagi, mida sa just praegu mulle ütlesid, ainult avtobuz ütleb, et autobuss.
Kui vana sa üldse oled lugupeetud bussihuviline? Sinu vastusest loen välja,et geograafia on sul nõrgavõitu.Big Grin

Vihjeks: http://en.wikipedia.org/wiki/Lvov


#5

Ma arvan, et geograafia ei mängi antud hetkel tähtsust, kuna sa ütlesid mulle ju vene aegseid asju vene keeles, aga ma ei mõika kumbagi, ma olen 29 muidu.
Ma küsisin lihtsa küsimuse, kas laz on tehtud ukrainas, aga sellele vastust ei tulnud.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#6

Loogiline,et tehtud Ukrainas seda juba linna nimi Lvov ütleb. Märgib see siis bussitehase asukohta. Oleksin võinud öelda kohe ja otse aga tahtsin,et ehk mõtleb ka ülejäänud rahvas kaasa, enese harimise eesmärgil.Wink
Mul venekeelega ka head lood pole aga juba 15.a teadsin kus LAZ bussid valmisid. Seda tänu ühele vanale bussijuhule.


#7

(01-01-2014, 14:48 PM)al101 Kirjutas:  Mulle ei ütle need sõnad mitte midagi, mida sa just praegu mulle ütlesid, ainult avtobuz ütleb, et autobuss.
Ehh ...
http://en.wikipedia.org/wiki/Lviv_Bus_Factory
Vaskul tulbas võid valida ka erinevaid keeli.soovitan valida siiski vene(Русский) või ukraina keele.(Українська) need kõige asjalikumad.Kui tekstist aru ei saa siis pilte ikka näebWink
#8

Ma ei ole tõesti geografias nii tugev, et iga riigi kõiki linnu ka väiksemaid teaksin, üle maailma.
Neid inimesi leiab vähe.
Te siin lihtsalt teate seda mujalt, mitte koolist geograafia tunnist, ei ole vaja kohe ülbeks minna sellepärast, aga see on siin foorumis vist tüüpiline.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#9

Keegi niisama norima ei hakka, asi selles,et mõnedel on veidi parem teadmiste taust ja eeldatakse,et niisugust asja nagu Lvovi linn peaks teadma. Ning tegu pole üldse väikeasula või väikelinnaga vaid üsna pika ajalooga (tööstus)linnaga. Mina seostan seda kohta vanatehnikast just LAZ bussi ja Lvovi mopeedidega.
Nii moodi on võimalik nii mõnigi raske nimega linn või asula hästi meelde jätta maailma kaartil.Big Grin
Aga jätame nüüd need erimeelsused, arusaamatused kõrvale ja vähemalt nüüd peaks kõik teadma,et kus on Lvovi linn ja mida seal valmistati.


#10

hüva, vanuse järgi pole veneaegset kooliõpet saanud ja siis ei pruugi lvov palju midagi öelda. seega arusaadav. ja ega silmaringi laiuse kallal pole ka põhjust keelt teritada. (visaku esimene kivi, kes ...)
aga igaks petteks enne siia postitamist kasutasin veidi guuglit. esiteks niisama laz, no midagi juba leidis esileheltki. aga laz bus andis esilehel juba bussifirma kodulehe tänapäeva noortele rohkem mõistetavas välismaa keeles ja lisaks mitu muud informatiivset lehte.
seega peab siiski nõustuma, et lugupeetaval on ikke pisut laiskust sees ja siit omakorda järeldaks, et teiste foorumlaste ülbitsemisele vihjamine on küll kohatu.
head uut bussiaastat!
#11

http://et.wikipedia.org/wiki/Lviv

loll on loll olla.
#12

Ma ei arva, et peaksin iga asja hakkama kohe netist hullult otsima, tihti peab taolist infot päris kaua taga otsima ka.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#13

(02-01-2014, 15:11 PM)al101 Kirjutas:  Ma ei arva, et peaksin iga asja hakkama kohe netist hullult otsima, tihti peab taolist infot päris kaua taga otsima ka.
No selle infoni jõudmiseni, millele mitu kaasfoorumlast eespool viidanud on, kulub küll kõige enam minut või paar...

No ja kui ikka ise üldse ei viitsi endale huvipakkuva info leidmisega vaeva näha, siis ei ole mõtet ka kaasfoorumlasi süüdistada, et vastus nagu päriselt ei rahulda vms.

Ja muide, jõudmaks kinnituseni, et Lvov (millest küll hilisemal ajal on saanud Lviv) asub Ukrainas, kulus mul praegu vast kümmekond sekundit!

http://en.wikipedia.org/wiki/Lviv

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
#14

Ja paar sekundit hiljem avastad sealt lehelt viite LAZ bussitehast tutvustavale vikipeedia leheküljele.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#15

Ah, ärge nähke vaeva.

Ei saa santi sundida kui sant ei taha kõndida...
#16

Teil on lihtne, te teate mida otsida, aga mina mitte.
Trükkisin praegu laz history sisse, ega ikka ei leia küll suurt midagi.

Nüüd leidsin tõesti ukraina kohta.
aga reeglina ei käi sellist asjade kohta info otsimine alati nii lihtsalt, nagu ka mul esimene otsing läks mööda.

see päritolumaa info, seda võiks ikka jagada, mitte hakata siin jamama, üleolevalt käituma.
See on väga konkreetne ja lihtne info, miks peaks sellepärast hullult netis kaevama hakkama?

Samamoodi nagu osad lambad mingile lihtsale küsimusele jätavad, vastamata ütlevad, et loe raamatut.
Miks ma pean läbi lugema terve raamatu, et teada saada üks väike asi? See on mingi vanema generatsiooni inimeste ülbamine.
Ja siis räägite, et noor generatsioon on ülbe, muidugi on, kui teie nii üleolevalt käitute meiega.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
#17

(02-01-2014, 22:04 PM)al101 Kirjutas:  Teil on lihtne, te teate mida otsida, aga mina mitte.
Trükkisin praegu laz history sisse, ega ikka ei leia küll suurt midagi.

Nüüd leidsin tõesti ukraina kohta.
aga reeglina ei käi sellist asjade kohta info otsimine alati nii lihtsalt, nagu ka mul esimene otsing läks mööda.

see päritolumaa info, seda võiks ikka jagada, mitte hakata siin jamama, üleolevalt käituma.
See on väga konkreetne ja lihtne info, miks peaks sellepärast hullult netis kaevama hakkama?

(01-01-2014, 10:15 AM)MAZ Kirjutas:  
(01-01-2014, 01:33 AM)al101 Kirjutas:  kas lazid on toodetud Ukrainas?
LAZ ehk Lvov Avtobus Zavod

oleksid viitsinud/tahtnud kasvöi googlisse lüüa sisse selle nime mille ksf! MAZ ütles ( Lvov Avtobus Zavod ), leiaksid esimese kirjena wiki seletuse asja kohta ... (inglise keeles pealekauba, kui vene keelt ei möista)

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

#18

No kui on "väike asi", siis ei ole ju mõtet ka siin erilist draamat teha, veel vähem kedagi lambaks sõimata!

Niipalju peaks ikka taipu olema, et kui esimene otsing läheb mööda, siis proovida erinevaid märksõnu jne.


No ja hoopis ise teema on see, et kes siin üleolevalt käitub...

(02-01-2014, 22:04 PM)al101 Kirjutas:  Teil on lihtne, te teate mida otsida, aga mina mitte.
Trükkisin praegu laz history sisse, ega ikka ei leia küll suurt midagi.

Nüüd leidsin tõesti ukraina kohta.
aga reeglina ei käi sellist asjade kohta info otsimine alati nii lihtsalt, nagu ka mul esimene otsing läks mööda.

see päritolumaa info, seda võiks ikka jagada, mitte hakata siin jamama, üleolevalt käituma.
See on väga konkreetne ja lihtne info, miks peaks sellepärast hullult netis kaevama hakkama?

Samamoodi nagu osad lambad mingile lihtsale küsimusele jätavad, vastamata ütlevad, et loe raamatut.
Miks ma pean läbi lugema terve raamatu, et teada saada üks väike asi? See on mingi vanema generatsiooni inimeste ülbamine.
Ja siis räägite, et noor generatsioon on ülbe, muidugi on, kui teie nii üleolevalt käitute meiega.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
#19

Kuulge poisid. Ärge nüüd nii mõistmatud ka olge. Poisil on huvi ja soov hakata vanade bussidega tegelema ja see on ju tore. Minu esimene postitus siia foorumisse oli ka pehmelt öeldes asjatundmatu, kuid leidsin siit toredaid toetajaid ning tänaseks on mul juba kolm ja pool bussi ning taastamine käib. Seega rohkem mõistmist ja teineteise aitamist. Pole ju kasu õpetajast, kes tuleb klassi ette ja selle asemel, et oma tarkusi edasi anda, ütleb kui rumalad teised on.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
#20

Kõigele saaks otse ja kohe vastata aga vanatehnikas on üks oluline aspekt(isegi kui tegu pole poldi ja mutri tööga). Vaja on ka ajalugu teada ja ka olusid ja kohta,kus üks või teine asi tehtud on. Vastasel juhul võib tekkida, mõne objekti taastamisega teatud illusioonid ja suured ootused. Aga valmis saades võib tabad aga pettumus või aru saamine,et see ikka see pole,mida ma tahtsin.
Sellepärast ongi vajalik raamat/internetileht läbi lugeda(isegi kui tahad vaid 1 asja teada!),et maailmapilt ja intellekt avarduks. Sellel pole midagi pistmist,kiuslike pensionieelikutest õppejõudude või muidu tähenärijatega.


Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne