Laste kolmerattaline "SPĀRĪTE"
#1

Terv!

Hakkasin juba suvel otsima enda lapsele õiget vanakooli kolmerattalist. Mõni pakkumine tuli ka. Nüüd sain lõpuks läbi sõbra endale sellise, "aitäh" eest. Plaanis antud isend taastada ning ehk juba kevade poole saab poisi sõitma õpetada.
[Pilt: WP_000029.jpg]
Selle kolmeka tootmist alustati 1974. aastal Lätis. Mingi hetk lõpetati tootmine, kahjuks ei tea millal täpsemalt, aga 2012 hakati uuesti tootma. Uue ratta hind 92€.

Minu rattal on kõik peale pedaalide ja rataste minu jaoks heas seisukorras ning lihtsalt taastatav. Siit ka küsimus, et äkki mõnel foorumlasel leidub heas korras rattaid ja/või pedaale. Kui leidub korralike detailidega terve ratas, siis mõistliku summa eest oleksin nõus ka terve ratta ostmaSmile

Liskas huvitab ka kunagine logo. Minu rattal kahjuks see nii kulunud, et igasugune tuvastamine võimatu. Saaks kasvõi mõne pildi mille järgi arvutis uus logo teha.

Tänud ette!

Reiner
Vasta
#2

Tjahh... mul oli küll selline, musta raami ja punaste ratastega äge pill aga seitsmekümmekaheksanda suvel läks raam raibe pooleks.... nuuks...Sad
Issi pold keevitaja ka... nuuks nuuks...

Sadul oli sama punane kumm nigu rattadki, pealt ruuduline. Rutskad vanamoelisemad ja pedaalid ka "läbipaistvad".
Sul vast vähe uuem versioon, igast helkureid-asju ja moodsad rutskad ja puha.
Küsi Jalgratta Jaani käest. Kui keegi, siis tema teab.
http://vana.jalgratas.ee/

Foorumis põle teda ammu näha olnd... Siin Türi mehed lehvitavad voolikuid ja Valdo nii massuute asjadega ju üldse tegemist ei tee...Rolleyes

loll on loll olla.
Vasta
#3

No-no, türimehed ei lehvita siin midagi, meil on siin foorumis spets - mehed, kes meie eest lehvitavad!
Ja meie luurajal Sorgel või tema väikevennal võib midagi sellist ka lakapeal massledemete all vedeleda. Ja ksf! Oldmoped on täielikult stagneerunud, vb pole isegi enam ksf!
Vasta
#4

Oli minu pereski taoline. Tegin sellest hiljem kaherattalise, peaks lakas praegugi alles olema.

Tervitab Veteran.
Vasta
#5

Valmieras hetkel sarnasne ,punasterataste jms. kaubanduses saada. Lisaks on veel täis ketikaitse. korralik nostalgia tuli peale.Cool

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#6

Mul õnnestus selline ratas vanarauast päästa:

Kolmerattaline

Kroom detailid on head, rattad ja raam sirged, kõik plastik ja kumm läinud.

Vajadusel võin juppideks teha või müüa.
Vasta
#7

selliset toodeti ka varasemat mudelit. Tollel oli sirge toruga lenks. Ise tallasin sellist 1971.
Vasta
#8

See on väga hea jalgratas. Meie peres läbis selline eelmisel suvel 100 km maastikul. Päevas tõmmati mitukümmend korda mäest üles ja siis sõideti alla. Kasutajaks 2a poiss. Siledal maastikul ta küll sellega sõita ei suutnud peab tunnistama.
Vasta
#9

Mul ka selline töökorras, sai Oldmopedi käest hangitud ja ise korda tehtud. See keskjooks, ketipingutus ja vändamäng on ülimalt igerik, seal sai üksjagu tööd tehtud: näiteks peened torujupid poldiaukudele risti läbi raamitoru keevitatud, et oleks võimalik polte reaalselt kinni keerata. Pedaalikumme ei ole muidugi (saab puuklotsid panna) ja suurem mure on sadulakummiga. Peaks uurima, kas kuskilt mänguväljakute hooldajate kaudu pole võimalik hankida mingeid sobivaid kiikede ja karussellide plastmassist istmealuseid - kruvid aga selle plekist sadule külge ja korras.
Vasta
#10

Mul hetkeks ratas pulkadeks võetud. Istme kate on täitsa olemas, aga see on pleekinud ja näeb niisama jube välja. Seega on plaanis ise teha normaalse pehmendusega ja nahast kate. Kuna rehvid mõralised ja halvas seisukorras nagu ka pedaalid, siis võtsin eile Lätiga ühendust. Hindadest veel ei rääkinud, aga vastusest sain aru, et täitsa võimalik on saada sealt uus jooks rehve ning pedaalid Smile
Tahavad lihtsalt täpsemalt teada milliseid pedaale mul vaja on. Eks õhtul saadan neile pildi.
Vasta
#11

osta.ee -s on mitmel korral trevanud. ilmselt on täiesti korras isendit juba raske saada. hakka või valmierasse minema.
Vasta
#12

Mäletan omagi sõiduharjutusi analoogse riistaga. Sellise rattaga tagad oma lapsele juba varases eas tugevad jalalihased. Täiskummist rehvid, plastpuksidel rattad ja keskjooks... võeh. Vaevahigi pärlendas otsaesisel kui mööda tasast maad "tuiskasid" Smile Pidurid olid asjaga sellele relvale monteerimata jäetud, niikui pedaalide pressimise lõpetasid, kohe ratas seisis kah. Seetõttu pruugitigi neid üldjuhul ainult mäest alla laskmiseks. Tasase maa peal sai jalgsi kiiremini.
Vasta
#13

Vahepeal sai jälle Lätiga suheldud: pedaalid 2€ tükk ning uue rehvi hind 7€

(22-01-2014, 13:15 PM)karel Kirjutas:  Mäletan omagi sõiduharjutusi analoogse riistaga. Sellise rattaga tagad oma lapsele juba varases eas tugevad jalalihased. Täiskummist rehvid, plastpuksidel rattad ja keskjooks... võeh. Vaevahigi pärlendas otsaesisel kui mööda tasast maad "tuiskasid" Smile Pidurid olid asjaga sellele relvale monteerimata jäetud, niikui pedaalide pressimise lõpetasid, kohe ratas seisis kah. Seetõttu pruugitigi neid üldjuhul ainult mäest alla laskmiseks. Tasase maa peal sai jalgsi kiiremini.

Kusjuures nii palju kui lugenud ja kuulnud olen, siis need tänapäeva plastmassist esiveolised kolmerattalised pidavat olema palju raskem kohalt liikuma saada, hoogu hoida jne. Eriti just pööramise ajal väntamine raskendatud, ning ka püksisääred määrduvad jõle nobedalt.
Isegi sai väiksena sellisega sõidetud, aga ei mäleta, et see tegevus raske oleks olnud.
Vasta
#14

Nende originaal-rattad võivad suht defitsiitsed olla, sest mu mäletamist mööda tehti neist roolikelgu roole (see õige, uisumoodi jalasega roolikelk), mõnel olid kitsad lauajupid kah rooli asemele pandud, aga need vist peale Knight Rideri nägemist alles.
Vasta
#15

Ilmarise roolikelgule pandi Tartus ikka katkiläinud hokikepi juppe. Originaal bakeliitrool kestis esimese korralikuma käblani. Kelk alles, peaks pilti ka tegema.
Vasta
#16

Vaata parem siia, siit saad täitsa uue "Sparite" osta: https://www.facebook.com/RetroKolmerattaline

Täpselt samasugune nagu esimeses postituses pildi peal, ainult uuem Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne