Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(09-12-2018, 22:48 PM)veix__ Kirjutas:  
(18-11-2018, 21:38 PM)veix__ Kirjutas:  Oma sae kasutusjuhendist:

Ärge kasutage metüülalkoholi sisaldavat või enam kui 10 % ulatuses etüülalkoholi sisaldavat kütust.

Seda, et bensiin 95 sisaldab kuni 5% etanooli, sellest on vast kõik teadlikud, aga kui ma selle teema kohta õigesti välja lugesin, siis praegusel hetkel meie tanklabensiinis võib olla ka kuni 3% metanooli?  Rolleyes

Ei ole keegi kursis meie tanklate bensiini metanooli sisaldusega?

Ega seda keegi ei ütle, mida nad täpselt sisse segavadSad Ametlikult on alkomahooli täna on 5%, alates maist 2019 10%. MNT arvab asjast nii:
https://www.mnt.ee/et/soiduk/kutusekulu-...d-soidukid

Kolisin oma harvatoimiva väiketehnika 98 peale üle. Boonuseks veidi pehmema lehaga heitgaasid ja stabiilsem tühikäik. Saed käivad Aspeni pealt.

Kevadel sihilikult Alexela 95 tangitud ja loomkatseks pooliku paagiga säilitatud poolsurnud muruniiduk paagis oleva haisva ollusega enam käivituda ei jaksanud, ainult popsus. Jätsin selle sodi paaki, et oleks kevadeks näha katastroofi ulatus.
Vasta

Kus häda suur, seal abi lähedal.


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Üks kasulik link veel:

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Aspelund, mis sul seal on ka?
Mingi ERROR OKURED.
Vasta

(07-12-2018, 22:37 PM)JaakH Kirjutas:  
(07-12-2018, 19:32 PM)Raudpats Kirjutas:  Kusagil siin oli juttu nendest Hiina odavatest saagidest, ei leia enam üles. Keegi nagu ostis? Nüüd peaks juba piisavalt palju aega möödas olema ..... Kuidas kestab? Oleks huvitav teada.

mina ka otsin jätkuvalt aga nende odavsaagede kiituseks ütlen peavad küll vastu. Nüüd alles andis märku odav trimmer  et aitab küll 5 aastat oled mind ruunanud.
Vaatasin et müüakse kohe komplektset mootorit 40.- oli moto tükihind. Ei leia seda kodulehte enam ülesse (ehk keegi teab?)

Mina ostsis iseterituva ketiga 125-eurose Oregoni elektrika ja 99-eurose kastiga Hecht 45 Box'i. Mõlemaga SIGARAHUL! 

Eriti Hechtiga, mis töötab nagu loom ja suurt 1.5-millist ketti jooksutab imekiiresti läbi puude. Elektrikaga lihtsalt piisavalt vähe teinud siiani aga no on mõnus Wink 
Kui on vaja "julma loom" jämedate puude tükeldamiseks aga raha ei taha palju raisata, siis mina võtaks selle ligi. Vähe lahjem pill on kohe Hansaposti Järve poes letis katsuda - jättis ka täiesti pädeva mulje. Olles ka saaginud täiesti no-name 52-kupsise hiinakaga (see soovitud vedrukäivitus, mis oli ka hea), siis ei ole mingit eelarvamust ega kartust hiinakate suhtes! Too kõikse kangem 230€ eest on juba märgatavam summa aga minu 99-rahane: ma olen nüüd 2 hooaega sellega müranud ja see on olnud puhas rõõm. Tänaseks juba oma raha "tagasi teeninud" ja edasi "toodab ainult plussi". 

Ma tõesti ei oskaks kuidagi mingit "kõlava nimega neli korda kallimat" taga igatseda! Ja ma olen saaginud jämedat metsakuiva saarepuud ja ei ole saag hätta jäänud. Küll jäi hätta 1,3-millise ketiga väike ja odav, aga siiski mitukümmend raha kallim,  mäkkullok. Mul on õnnestunud Sõprade maadel kõikide saagidega saagida samasuguses läbimõõdus metsakuiva saart ja jalakat u. 10 erineva mootorsaega ning "kanged hiinlased suure ketiga"on olnud selgelt parimad! Kusjuures saetud on nii 256ga kui ms180ga, partneritest ja jonsidest rääkimata. Kindlasti oleks kange pika lati ja jämeda ketiga profisaag veel parem aga hind.... Elektrisaag on nendest aga selgelt aeglaseim. Aga kuhu on hobiks puid tehes kiiret? Eriti linnas, kuuris või pööningul.
Vasta

(10-12-2018, 12:14 PM)v6sa Kirjutas:  
(09-12-2018, 22:48 PM)veix__ Kirjutas:  
(18-11-2018, 21:38 PM)veix__ Kirjutas:  Oma sae kasutusjuhendist:

Ärge kasutage metüülalkoholi sisaldavat või enam kui 10 % ulatuses etüülalkoholi sisaldavat kütust.

Seda, et bensiin 95 sisaldab kuni 5% etanooli, sellest on vast kõik teadlikud, aga kui ma selle teema kohta õigesti välja lugesin, siis praegusel hetkel meie tanklabensiinis võib olla ka kuni 3% metanooli?  Rolleyes

Ei ole keegi kursis meie tanklate bensiini metanooli sisaldusega?

Ega seda keegi ei ütle, mida nad täpselt sisse segavadSad Ametlikult on alkomahooli täna on 5%, alates maist 2019 10%. MNT arvab asjast nii:
https://www.mnt.ee/et/soiduk/kutusekulu-...d-soidukid

Kolisin oma harvatoimiva väiketehnika 98 peale üle. Boonuseks veidi pehmema lehaga heitgaasid ja stabiilsem tühikäik. Saed käivad Aspeni pealt.

Kevadel sihilikult Alexela 95 tangitud ja loomkatseks pooliku paagiga säilitatud poolsurnud muruniiduk paagis oleva haisva ollusega enam käivituda ei jaksanud, ainult popsus. Jätsin selle sodi paaki, et oleks kevadeks näha katastroofi ulatus.


Tundub, et etanooliga muret poleks, aga kui bensiinis on ka metanooli, siis tootja nõuete kohaselt seda kasutada ei tohiks. Siit võib lugeda, et metanooli võib olla kuni 3%: https://www.riigiteataja.ee/akt/82567
Mind isiklikult see ei puuduta, sest kasutan 2T mootorites Aspenit, aga oleks huvitav teada kas siis meie tanklates olev bensiin siis ongi selline, mis sae tootja poolt keelatud on.
Vasta

aspelundi videote kõrvale pakkus juutuub ka sellist vaatamist:
https://youtu.be/vtz9367lCpQ
kodanik väidab, et bensu sisse segatud igasugu muu rämps põhjustab muresid.
tea, misasja meil bensu nime all müüakse ka?
Vasta

Mootorsael seda "õiget võimu"näitab kw või kuubid?
Millist valida kui:50 kuupi ja 2,8kw või 62 kuupi ja 3kw?
Vasta

kw on kw, olenemata kuubikutest. Vaata kaalu ka.
Vasta

Võimsust mõõdetakse ikkagi wattides. Ehk siis kW ikka, see et 50cm3 saag annab samapalju välja kui kehva 62ccm näitab mootori suurema mootiri kehva efektiivsust, või väiksemat forsseerituse astet. Ehk siis sama töö tegemiseks võib eeldada, et kulub kehvema efektiivsusega mootoril rohkem kütust, aga see ei pea alati paika.
Vasta

(12-12-2018, 21:16 PM)mutikas Kirjutas:  Mootorsael seda "õiget võimu"näitab kw või kuubid?
Millist valida kui:50 kuupi ja 2,8kw või 62 kuupi ja 3kw?

Mida selle "õige võimu" all mõeldakse? Lõikekiirust? Kiirendust?
Vasta

(12-12-2018, 21:16 PM)mutikas Kirjutas:  Mootorsael seda "õiget võimu"näitab kw või kuubid?
Millist valida kui:50 kuupi ja 2,8kw või 62 kuupi ja 3kw?

oletuslikult (kui on võrdse kvaliteediga asjad) on 50 kuubine töötamiseks mugavam/erksam ja 62 kuubiline kestab kauem, "võimu *"on samapalju aga kiirused võivad olla hoopis erinevad... üks laseb siuh palgist läbi ja töine töristab rahulikult.
Vasta

no kas eelistate autos sama võimsuse juures 1.6 liitrist või kahe liitrist mootorit?
umbes sama suurusjärgu vahe ju.
tõenäoliselt see 62 kuubine veab ketti ringi veel siis kui viiekümnene on ammu kokku vajunud palgi vahel seisma jäänud. 
samas käe otsas tassida on ta muidugi ustavasti törts raskem.
Vasta

(12-12-2018, 21:16 PM)mutikas Kirjutas:  Mootorsael seda "õiget võimu"näitab kw või kuubid?
Millist valida kui:50 kuupi ja 2,8kw või 62 kuupi ja 3kw?

Sädesüütega sisepõlemismootoril näitab võimsust vaid ja ainult kilovatt. Võimus - võime teha tööd! Millest nüüd see võimsus tuleb, on teine teema. Õigemini on see imelihtne: pöörete arvu ja pöördemomendi elik pöörava jõu suhe ajaühikus ongi võimsus. Saagide puhul tähendab see tavaliselt kõrgemaid pöördeid aga 50 vs 62 puhul on märgatav vahe ka pöördemomendis ja see avaldub võimes teravat jämedat ketti täiskiirusega läbi paksu palgi jooksutada. Ehk toodud näites suudab too 62cc/3kW 18-tollise latiga 1,5-millist ketti läbi meetrise tammepaku jooksutada, teisega on piiriks 14/15 tolli latt/kett. 
Nothing beats cubic inches! 

Mul on 45cc ja 2,1kW ning 16-tollisega jääb täispikkuses puus olles lahjaks. Kuigi keti kiirus on üks kõrgemaid ehk mootori pöörded kõrged, 23,1m/s, siis jääb justnimelt pöördemomendist ja toorest jõust palju hambaid korraga saagimas hoida puudu ning sealt tuleb ka kallimate saagidega võrreldes ajakaotus ühe lõike ajas. See on nüüd odavama otsa "häda". Aga ma arvestasin sellega 99-rublast asja ostes ja ei kavatsegi 20-25 tolliste lattidega hiidsekvoiasid ja 500-aastaseid tammesid langetada "kuum nuga sulavõis"-kombel Wink Nende jaoks tuleb 10 korda kallimaid saage vaadata... Ja mul ei ole hobiks ka nii kiire, sest vanast nõrgast 1,3-millise ketiga Partnerist on ta ikkagi 2 korda kiirem! 

Siin üks täiesti idiootne võrdlustest aga samas näitabki kõnealuse probleemi ja küsimuse vastuse kõige paremini ära. Odav, lahjem ja väiksema kubatuuriga ongi aeglasem... aga kordades odavam Big Grin Kas 139€ või siis 849€???
Vasta

Nüsisin siis uue saega ka vähe. husqu 135
Võiks öelda, et täitsa OK
Mis aga natuke häirib on see, et vastikut vingu ajab ninna.
10a vana Husqu 345 seda ei tee.
Sama bens, sama õli.
Ja seda auku, kust sidurit määrida, ei leia ma kummalgi sael Sad
Vasta

Kui on sama kett ja keti kiirus sama, siis pole vahet kas 62 cm3 või 50 cm3 töötab oma maksimumvõimsusel, on täpselt võrdsed.
Vasta

Mul üle echo cs600sx 60ccm 3.0kw kaalun 6kg. Sae kaalu optimeerimiseks on stihl15tolkine plaat ja kett, kaasa tuleb originaal 18 tolline pkaat ja kett. 
Aparaat töökortas. 
Tule kohale katseta ja vii minema kui meeldib. Hinda küsiks 200
Vasta

(13-12-2018, 10:05 AM)maisalup Kirjutas:  Mul üle echo cs600sx 60ccm 3.0kw kaalun 6kg. Sae kaalu optimeerimiseks on stihl15tolkine plaat ja kett, kaasa tuleb originaal 18 tolline pkaat ja kett. 
Aparaat töökortas. 
Tule kohale katseta ja vii minema kui meeldib. Hinda küsiks 200

Kaua kasutatud? Midagi kohe sättimist ka vajab? Kus asub?
Vasta

(13-12-2018, 11:28 AM)ivo86 Kirjutas:  
(13-12-2018, 10:05 AM)maisalup Kirjutas:  Mul üle echo cs600sx 60ccm 3.0kw kaalun 6kg. Sae kaalu optimeerimiseks on stihl15tolkine plaat ja kett, kaasa tuleb originaal 18 tolline pkaat ja kett. 
Aparaat töökortas. 
Tule kohale katseta ja vii minema kui meeldib. Hinda küsiks 200

Kaua kasutatud? Midagi kohe sättimist ka vajab? Kus asub?

Saag ise 5 aastat minu käes. 3 aastat tagasi mootori kappremont stokkeris kuna kusagilt tuli metallitükk ja jooksis kinni. Peale seda praktiliselt seisnud. Töötab hetkel, vahest käivitan ja saen. Asub järvamaa, imavere ja võhma vahel. Pane käima ja lõika. Töökorras
Vasta

(13-12-2018, 08:36 AM)veix__ Kirjutas:  Kui on sama kett ja keti kiirus sama, siis pole vahet kas 62 cm3 või 50 cm3 töötab oma maksimumvõimsusel, on täpselt võrdsed.

Ei ole võrdsed sest füüsikaliselt ei saa olla sama pöörlemiskiiruse juures sama pöördemoment ja sealtkaudu sama võimsus elik töövõime, kui töömahud erinevad märgatavalt. Ma olen muudkui mõelnud ja mõelnud omale ka osta kauglugev tahhokas aga peaks ära tegema! Reaalsed mootori pöörded on tegelikult määrava tähtsusega ja "kõrva järgi" võib kurt vanaisa punnvõrri häälestada... Kuigi juba sellestki videost, nagu ka paljudest teistest erinevate saagide saagimiste omadest on "kuulda" (kasutades telefoni helitahho äppi, mis on ju suht suvaline) väga erinevad pöörded. See on nüüd küll selge, et odavsaed on aeglasemad või on nad aeglasteks reguleeritud, et kestaksid. Siin videos "hiinlase"(tundub olevat sama, mida minagi olen testinud, too 52-kupsise vedrukäivituja) ja Husqi vahe oli saagides pea 1400rpm. Helina enda saagi videolt mõõtes, siis tühjalt käib ka 9600rpm juurde aga saagides üle 9000 ei lähe. Kallid, suurema kubatuuri ja suurema võimsusega asjad aga lähevad. Mis oleks tegelikud täppisnumbrid metsas, mitte telefoni mikriga läbi video ja kõlarite? See ongi saagimisaja ja ostuhinna vahe Toungue   Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne