Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

See on lihtsalt generatsiooni teema.

Stihli tähistus algas 017 siis tuli 170 ja nüüd on 171 . 017 ja 170 erinevused on pisikesed ning paljud jupid sobivad üks ühele. 170 ja 171 on juba täitsa erinevad.

170 hakkab juba ladudest otsa saama ning seetõttu pole seda enam väga müügil. Huvitav näide on sellest,et kuna 170 vorbiti tohutult ning vahepeal läksid keskkonna nõuded karmimaks siis poogiti nendele katalüsaatorid külge!
170D on täpne mudeli nimi. Samas ei ole see alati välja toodud poodides. Masina tähise ja kobakama summuti järgi saab kindlaks teha. Neid on Eestis ka liikvel.
Vasta

(20-03-2014, 00:25 AM)Gravity Kirjutas:  See on lihtsalt generatsiooni teema.

Stihli tähistus algas 017 siis tuli 170 ja nüüd on 171 . 017 ja 170 erinevused on pisikesed ning paljud jupid sobivad üks ühele. 170 ja 171 on juba täitsa erinevad.

nojah mina olen näinud viimasel ajal vaid 170D müügil.
Aga asjatundjatele elik Gravity'le küsimus, kui palju ühist-erinevat on minu 025 ja tänasel päeval müügiloleva 251 vahel?
Vasta

(20-03-2014, 07:32 AM)honkomees Kirjutas:  
(20-03-2014, 00:25 AM)Gravity Kirjutas:  See on lihtsalt generatsiooni teema.

Stihli tähistus algas 017 siis tuli 170 ja nüüd on 171 . 017 ja 170 erinevused on pisikesed ning paljud jupid sobivad üks ühele. 170 ja 171 on juba täitsa erinevad.

nojah mina olen näinud viimasel ajal vaid 170D müügil.
Aga asjatundjatele elik Gravity'le küsimus, kui palju ühist-erinevat on minu 025 ja tänasel päeval müügiloleva 251 vahel?


Kahjuks pole 251 oma käega näppida saanud. Jube kaua läks aega ennem kui need Eestisse müüki tulid.Siis olin juba töökohta vahetanud.

Kuid 171,181 ja 211 olen päris palju saanud kokku/lahti teha.

025 ja 251 omavahel sobivaid juppe pole kui jätta kett,tähik ja starteri nöör jm kõrvale.

025 ja 250 on väga sarnased.Erinevus paagikorkides,karburaatori tähises,starteri kaane väliskujus ja summuti ning silindri vahelise pleki puudumises. Osad plastik detailid on kosmeetiliselt erinevad ainult .
Silindrit ,kolbi ja väntvõlli nüüd peast ei mäleta enam. Minu arust oli neil kolb sama koos vändaga aga silndri kanalid natukene teistmoodi. Ehk jupid on omavahel vahetatavad küll.

Ja olen isegi siukse upgrade teinud,et 025 korpuse vahetanud 250 oma vastu. Istub üks ühele.

Kellel Stihli asjade vastu huvi tõmmake endale Media Cat. See on stihli varuosa programm kus kõik õpetused,uuendused,asjade sobivused jne sees.
Vasta

Tõin omale McCulloch Titan 40. [Pilt: large_28646433_sCzr.jpg]
Jube õudse häälega aga muidu töökorras pill, 12a olla riiulis seisnud. Proovisin et kas käima läheb ja tööle jääb. Polnud probleemi. Probleem selles, et juhtplaati pole. Omal olevad plaadid ei sobi juhtplaadi kinnituse tõttu. Eks vaatab edasi.
Samast kohast tõin ka võsakas Partner B440, mis on laiali kui tuvis..t. See õnneks ju HQ 244Rx-i teisend. Nüüd saab aprillis saed kokku laduda. Kokku siis tuleb 3 tk-i
Miks teen? Igal lollil oma lõbu....

Veel pole maha löödud
Vasta

Oleks omale ka miskit väikesaagi vaja. Suur kolakas siiani stokkeris laiali ja ootame uut silindert-kolbi japsidelt. Kui kellegil juhtub kodus jalus olema mõni johnsered või dolmar nii 45-50ccm3 ootaks huviga
Vasta

Mul on uus, tõsi küll, 10 aastat seisnud Stihl MS 250 pakkuda. Maksis uuena poes pea 7000 krooni. Praegu annaks ära 300 €-ga.
Vasta

No mul on täitsa töökorras Jobu pakkuda....Wink Hinda küsiks -70€ ....
Vasta

(23-03-2014, 21:58 PM)vant Kirjutas:  ... 10 aastat seisnud Stihl MS 250 pakkuda. ...
huvitav, kuna see 250 müügile tuli ja millal ma siis oma 025 ostsin, krt, ikka väga ammu vist, hästi on teeninud.
Vasta

Üheks probleemiks miks esimesed 3 seeria Husqvarna saed hästi ei käivitu või ei tööta, on Hiina karbuss. Kui karpal ilutseb suurelt CHINA, siis võib probleeme sealt otsida. Oma 353 ei tahtnud ka hästi käivituda ja külmalt töötada, sai hiina karpa asendatud welbro omaga, maksis 50 euri kanti ja nüüd korras.
Vasta

(23-03-2014, 17:03 PM)maisalup Kirjutas:  Oleks omale ka miskit väikesaagi vaja. Suur kolakas siiani stokkeris laiali ja ootame uut silindert-kolbi japsidelt. Kui kellegil juhtub kodus jalus olema mõni johnsered või dolmar nii 45-50ccm3 ootaks huviga

Kui 50 kuupi saag on väike, siis mihuke see kolakas siis veel on?Cool

Miks just Jonsered rootslaste kolmikust?
Dolmar on huvitav valik...Rolleyes
Vasta

Kuna jonsered istub kuidagi jube heasti minu käes, tundub palju mugavam kui sarnane husqvarna.
Dolmariga lihtsalt head kogemused nii varuosade saadavuse, vastupidavuse kui hinna osas, mõistlikuma hinnaga masin kui stihl.
Suur saag algab alates 3kw või siis 6kg kaalust, 50ccm3 saag on 5,1kg seega kerge/väikeBig Grin
Need 6,5kg kaaluvad hiina husqvarnad millel 1,5kw on ka suured saed Wink
Kui ma 14 aastaselt esimest korda saega metsa läksin siis oli mu esimeseks saeks onule kuulunud 254XP... Väiksest peale harjunud heade masinategaRolleyes

Vahepeal kaalusin ka uue Dolmar PS5101 soetamist, kaalun siiani. Saaks praegu seda Viljandisse vaatama näppima minna . Kuna siiski garantii korras vana korda tehakse, siis ei teagi. Kui peaks hakkama iga 2 aasta tagant 2 kuud sae juppe ootama siis ostan kindlasti järgmisena dolmari, praegu aga jääb vist ära.
Vasta

ksf maisalup tuletas meelde kui hea saag on ikka 254 XP. Mul oli (kahjuks minevikus juba) esimeseks tööriistaks metskonnas XP. Kulunud veidi aga töötas.... kui ma ei eksi siis ehk teenib karteriosa ksf pen.skari juba.
Mägihull Titan 40 sai mul ka plaadi koos ketiga lõpuks. No on ikka makarooni küll. Kõik on teisiti tehtud!!!!
Küsimus ega kellegil ei ole juhuslikult üle Stihl FS 450 kolvisõrme???
Eraldi seda junntükki ei müüda ja kogu komplekti osta ei taha Big Grin
Muuseas mainiksin et Viljandi Nurme ehk Nurm.ee on täiesti tasemel vanemate saagede varuosade tellimisel. Meelisele seal suur tänu abi eest!!!!

Veel pole maha löödud
Vasta

Mõni aasta tagasi korraldasin seltskonnaga metsategu. Ostsin siis ka hää mälestuse järgi paar tükki pruugitud 254 jasid. Nu natuke aega käisid aga hakkas ikka kruttimist liiga palju ette tulema. Too oli mul küll vanadest aegadest viimse kruvini selge, lappisin need kaks jälle üheks kokku jne. aga teenistus kippus nigelaks...Toungue
Tuli leppida tõsiasjaga, et nende aeg lihtsalt möödas. Tootmise lõpust kui kümme aastat möödas. Küllap kodukasutuses oleks veel mitmeks setmeks aastaks piisanud aga suures metsas said paari kuuga otsa.
Kõndisin poodi ja võtsin riiulist 357XP ja 346XP. Kuna nüüd jälle nii intensiivselt metsa ei tee, siis võib-olla oma pinsini ei pruugi rohkem saage osta.
Ja hää muretu tunne on tarviduse korral lihtsalt kamorkast saag võtta ja saagima hakata. Wink

Aga siis, sel mõneaastatagusel ajal nägin üks öösi märga unenägugi sellest kuis miskilt oksjonilt vana laojäägi leidsin ja omale viis tutikat vabriku pappkarbis 254XP- d sain.Big Grin

loll on loll olla.
Vasta

Oleks vaja Partner 462 kolbi ja silindrit.
PARTNER B 450 C, B 450 G, P 450, P 462 (42mm)
Kas neile mingeid "No name" analooge ka saada on?
Vasta

ilmselt Husqvarna ja Jonseredi kataloogiga ühtib! Pean vaatama üht oma jonssi sellel oli sarnane kolb.

Veel pole maha löödud
Vasta

Oleks tore.
Olemasoleval kolvil on sumbutaja juurest 0,5 mm maha kulunud.

Oleks hea teada, mis jupid teiste masinatega ühtivad?
Vasta

nii vaata ja võrdle!!!! Jonsered 2041 ja sinu saag
Partner P 462 http://www.societe-aubertin.com/Vues%20e...x%2001.pdf ja Jonss 2041 http://www.diyspareparts.com/parts/jonse...1483/7931/ Mu arvates nagu silindrid ja muud on ühe koodiga. Jonsi juppe mul peaks veel olema. Saaks sahtli tühjemaks Rolleyes ja sina jupi võrra rikkamaks aga homme annan teada täna on pime juba.

Ahsoo homme saab siis 2054 kokku laduma hakata, lõpuks tulid jupid kohale. Kahe "rõõmurõnga" ehk simmerlingi eest küsis üks firma 48 euri ja Viljandi Nurmelt sain 13 euriga - müstika
NUTUMÜÜR mu poolt on kellegil väga pekkis Stihl FS 450-i. Mul vaja sealt kolvi sõrme ja sõrmelukke. Muidugi oleks kogu saest huvitatud.
Mis veel? Kurtke muret selle jaoks see teema ju ongi.

Veel pole maha löödud
Vasta

(31-03-2014, 08:49 AM)tõnn Kirjutas:  Oleks vaja Partner 462 kolbi ja silindrit.
PARTNER B 450 C, B 450 G, P 450, P 462 (42mm)
Kas neile mingeid "No name" analooge ka saada on?

Kas silindri komplekti saaks asendada ka võimsama vastu näit: jonsered 2050 ?
Vasta

ega kellegil ei ole üle partner 450 süütepooli? sobivad ka vanade 40-50ccm jonseded ja husqvarna poolid. Äia sael on see jubin arvatavasti läbi, praod on sees poolil ja saag ei tööta üldse või puterdab.
Vasta

Mul veel paar pooli veel alles! Kui huvi veel on anna teada! Mul Husqvarna ja jonsi poolid.

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne