Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Jonseredi summutipoldid (m5x80mm) kerisid ka ennast lahti ja kadusid ära. Korduvalt. Proovisin tavalisest M5 keermelatist uued teha, ei jäänud kinni.
Ostsin kirvehinnaga orig.Husq summuti poldid, lõikasin lühemaks, keermestasin juurde ja paikapanekul lükkasin igaks juhuks poldiauku törtsu Bosali summutipastat. Siiani pole lahti kerinud. Kuskilt jäi meelde, et need poldid on analoogselt plokikaane poltidega elastsed, ehk venivad. Kui juba veninud, siis lootusetu,et pidama jäävad.
Antud polt vist liiga lühike,et elastsus mõjuma pääseks, pigem keere kulunud. Jonseredi otsakaane poldid sarnaselt eeltoodud soovitusele M6 peale üle lõigatud. Originaalidel kas keere maas või logisesid lahti.
Vasta

Pildilt paistev odav lahendus, kus polt on kinnitatud läbi vedru otsa tehtud aasa, ei saagi eriti kaua koos püsida. Vedru niheleb ja pöörab polti mingil määral siia-sinna.
Hea lahendus oleks paksem fikseeritud asendiga seib. Kasvõi sektor välja käiata ja vastu jahutusribi toetada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tea midagi - kui sai emmkuuele ümber lõigatud, lõppes vedru lahtitulek. Tõsi, siis hakkas vedrusid minemaWink
Vasta

Vint õnneks veel p**ses pole, aga maru halb on seda ülekeermestada sest see sarnaneb rohkem kruvi kui poldi vindile. Kuid hea ksf Marko andis selle seibiga küll hea idee, mis mul juba peas valmis on tehtud. Tehagi suurem seib, mis istub ribide vahele. Poldile keermeliimi ning kui vedru liigubki, käib ta vastu seibi. Nii ei saa ta otse vastu polti olla ja seda lahti "nühkida" . Vaatab homme ja eks annan teada, kas see lahendus toimib.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

Halvad ideed jätan avaldamata.
Big GrinBig Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ja toimiski see seibi lahendus. Muidugi ta ei tahtnud kinni püsida, kui ei pannud "abivahendeid". Ma ei pannud liimi vaid, seda sumpsipastat sest liim lihtsalt ei hoidnud. Aga tundub et sai hea küll.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

leidsin karbitäie vanemate saagide jubinaid, äkki kellelgi vaja? Süütemäng oleks justkui uus vist.

                       

raudpats1@hot.ee
Vasta

(27-06-2017, 09:45 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(20-06-2017, 14:49 PM)JaakH Kirjutas:  
(20-06-2017, 10:48 AM)Kult Kirjutas:  
(17-04-2017, 14:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Nüüd edasi saab "nalja" ja eks varsti on selge, kuidas asi lõikab. Kas töötab või sai ~75 euri (99-10kast-12kett-võti) lihtsalt "maha visatud". 

Kuidas on saag vastu pidanud ja ennast õigustanud.

Just!!!! Räägi meile!!!

No kuulge, ega ma siis proff metsamees pole Big Grin Need paar puud on maha võtnud mõnusalt ja minusugusele jagub jõudu palju. Mul veel testimisaegsed viimased metsakuivad lõhutud puudki VEEL tuppa sügisootuseks-kütteperioodiks varjule viimata, täna hakkame alles puhkama. Mis aga ÕIGUSTAB, on kandekast, millega on ikka sigahea saagi autosse ja maha tõsta.

Et tõin täna viimase haagisetäie puid maalt koju ära, võib suures piires sellele hooajale joone alla tõmmata. Kindlasti tuleb veel mõnede Sõprade juures mõned jalaka ja saare saagimised teha aga nagu abikaasa viimane kord metsas tabavalt ütles: see saag on juba oma raha tagasi teeninud!!! Naisterahvas saab ka aru, kuipalju kiiremini puud langevad/tükelduvad ja kui palju vähem aega pean ma küürutama ja plärinat "taluma". 

Lõpuks sain ka käivitumisega sõbraks, ei ole vaja nibu pressida ja üle ühe korra toorega tõmmata. Siis käivitub kohe ja alati.

Kuna ma pole täpselt mõõtnud ja omajagu on suvega juba ka saunaahjust läbi käinud, siis miskine 7-8 tihu vast on saetud. Poolteist kankut õiget bensiini ka läbi põletatud ehk 1/4 sae omahinnast... Big Grin Muuseas, Haapsalu-Uuemõisa R-tehnika elik siis Aiatehnikaeksperdi poes maksis Aspen-2 17 raha... tarbimisega on ka hind omajagu kukkunud!!! 
Ahjah, tegin siis ka tihedas põõsastikus kuivanud kadaka lõikamist ja lepa-toominga eemaldamist - seal õhk ei liigu aga tolle Aspeniga, no tundsid ikkagi heitgaasi lõhna aga see ei olnud "tappev"! Ennevanasti tegid paagitäie ära ja siis olid loll kui zombie, sittagi ilmaasjadest aru ei saanud esimesed 15 minti! Autobensiin ja ise segatud saebena on ikka mõrvarlik kooslus!!! 

Nii sai lõigatud ja välja veetud ning lõpuks korraliku Fiskarsiga halgudeks ka löödud Big Grin Kui vanadest varudest peaks väheks jääma, siis kevadeks on need puud juba ideaalsed ahju ajada. Tegelikult on metsakuiv õigel hetkel maha võetuna jumalik küttepuu: keset suve lauspäikeses tuule käes nädalaga saunakõlbulikuks.  Ahjah, haagis on portekõrgendustega ehk ruumijagu ongi peal, seda ka "tunnetusliku" kaalu põhjal :Big Grin

Kas olen odava saega rahul??? JAH! Kas julgeks teistele ka soovitada??? Jah, kui tegu on koduse majapidamisega ja puid ei tehta iga kord kümnetes tihudes! Edeva brändi odavaimgi saag on siiski jõuetu, lühikese lati ja peene ketiga oksasaag, millega 50-sendise diameetriga puu kallal pole suurt essugi teha. 

[Pilt: BmqTHU04u0NQYFVSvCH_iC6vdHkgDjyMK8QyXy-a...18-h404-no]

[Pilt: MweeH8kjaGr_pGDlo1MRt2lG0yTkBMZyZToA1lpJ...18-h404-no]
Vasta

Kas Husqvarna 244 RX vanema malli reduktori korpust või siis vähemalt selle otsakaant on kellelgi pakkuda?  Kataloog ei pidavat nii vanu asju enam sisaldama. Muidu korras riist, aga reduktori korpusest killud väljas. Uus reduktor maksab tiba üle 200€ ja korpuse saaks ka eraldi, aga vanale sisule see ei sobi.
Vasta

(06-09-2017, 21:16 PM)Raudpats Kirjutas:  Kas Husqvarna 244 RX vanema malli reduktori korpust või siis vähemalt selle otsakaant on kellelgi pakkuda?  Kataloog ei pidavat nii vanu asju enam sisaldama. Muidu korras riist, aga reduktori korpusest killud väljas. Uus reduktor maksab tiba üle 200€ ja korpuse saaks ka eraldi, aga vanale sisule see ei sobi.

Just maadlesin jonseredi raketiga, mis pmst Husq244rx kloon, ja juhtumisi jäi terve reduktor üle, uued laagrid sees, tigu ja hammakas ok, aga ikka kippus tiba kuumaks minema. Kui huvi on, siis võlli ja kaela mõõdud ps-i. Tartus asub muidu.
Vasta

eks see ving on vanade ja hiina saagide mure, mul katalüsaatoriga sael pole auto bensiiniga mingit vingu tunda, vana saag sama küttega aga tossab nagu kolksvaageni mootorid  Big Grin
Vasta

(07-09-2017, 07:43 AM)maisalup Kirjutas:  eks see ving on vanade ja hiina saagide mure, mul katalüsaatoriga sael pole auto bensiiniga mingit vingu tunda, vana saag sama küttega aga tossab nagu kolksvaageni mootorid  Big Grin

Nõus (kerge reservatsiooniga muidugi) aga kui suur on samaväärsete saagide hindade vahe??? Husky 445 II maksab 479 eur!!! See on 4,8 KORDA rohkem!!! Või et hinnavahe on 380 eurot. Katalüsaatoriga Stihli hind on VEEL +50 euri (MS251 näiteks). Makita/Dolmariga ja Echo'ga sama häda, et samade omadustega saagide hinnad on ikka väga käest ära, 500+ euri! 
Seega hetke hindades Aspen2 5 liitirt 17 euri, 5 liitrit tanklast koos õliga jäme 6 euri. Vahe 11 euri ehk üha vähemaks jääb. 380 euriga sab osta 22 kankut ehk siis 110 liitrit ehk 220 paagitäit tipp-toodet. Bensujaamast saab 315 liitrit ehk siis 630 paagitäit mürki. Vahe on 410 paagitäit, niipalju benssu peaks ROHKEM sae eluajal läbi saagima, et asi kuidagi ennast ära tasuks!!! 

Teeme arvutuse lihtsustatud kujul: töönädala pikkus 40 tundi, paagitäis kulub ära 1 töötunniga (koos keti viilimise ja puhkamisega). See teeb siis 10 nädalat ehk 50 tööpäeva ehedaimat palgalist metsatööd, et olla kallima (aga kindlasti parema) sae ja odavama bensuga nullis
Arvutuskäik 2 oleks läbi juba saetud/lõhutud küttepuude DDP Koduõu, mida Tallinn-Nõmmel pakutakse 35-45 euri ruum kuivade puude puhul! Ainuüksi saagide hinnavahe pealt on see vahe 10 ruumi puid, mis minul tähendab 2 talve. Pannes kõik muud kulud juurde, saab vaat et 15 ruumi! Aga et too odav aga võimams saag on siiski hobi korras iseenda metsa hooldamiseks, kuskohast tuleb suvekodu küte ja jääb üle teatud mahus ka talvekodu kütet. No puudub igasugune põhjendus osta kallis saag ja siis odavat bensiini! Ma pigem ostan odava sae ja kallimad klapid VÕI vaheraha eest hoopis turvavarustuse, mis oleks kõige õigem!, aga kalli saega kopsuvähk saada või jalg otsast lõigata, milleks??? 

Lisaks ei ole sae olematu suurusega katalüsaator ikkagi imevahend juba tehnoloogiliselt kordi mürgisema bensiini jääkgaaside puhastamiseks... mõtle nüüd ise, kui suur on mahtude vahe auto kat vs sae kat ja kui väike on kütusekulu vahe ajaühikus! Autode katalüsaatorid kaaluvad ise sama palju ja rohkem, kui saed Big Grin 5-6 kilo ja suurtel kateldel veel rohkem. Aga kütusekulu vahe on näiteks 10-kordne (5 liitrit tunnis).

Sestap ma olengi jõudnud läbi omaenda katsetuste ja raudse kulu-efektiivsuspõhise loogika sellele järeldusele, et "minusugusel" hobi-metsaomanikul, kel on a'la 6-7 ha metsa kokku ja kes tegeleb seal vaid hooldusega, ei ole mitte mingit mõtet kallist saagi osta! Natuke mõeldes ja pisut ka "usaldades" saab täiesti pädeva töövahendi kordades odavamalt. Pigem kasutada paremaid küstuseid ja äkki ka paremaid turvavahendeid (milles ma olen eriti kehva...) 
Küll on näidanud Sõpradega katsetused võsasaagide elik suuremate trimmeritega mereäärsete uudismaade loomisel, et nende puhul tasub läbi kalkuleerida ka kallimad ja head variandid! Seal hakkavad rolli mängima reaalsed töötunnid, mis ulatuvad päevadesse ja kümnetesse tundidesse ning kuskohas odava otsa nonamed  lihtsalt a'la 25 töötunniga otsa saavad või vajavad korralikku ümberehitust! Tuleb tahtmine suurusjärk hektar roostikku/mereäärset ülekasvanud loopealset korda saada, pole mõtet odavat asja osta. Need on kõik otsa saanud... Hetkel on jälgimise all see Echo ja ootame, millal sellele mudelile echolik ehk korralik allahindlus tuleb Big Grin Samas päris metsatöömasinat ka vaja pole ehk jämeda võsa saagi, mis maksavad veel väga palju rohkem. 15-sendist puud lõigatakse ikka kettsaega! Makital on ka sinna hinna-omaduste klassi üks 4-taktiline olemas aga kaaluvahed on märgatavad. 

Selle apastraadi 2-taktiline vanem vend oli Sõbral kasutusel ja ei saa väga vinguda, et ei suudaks roogu lõigata. Aga esimesena läks too idiootne traaditükikestega starter, asendus minu vana Partneri korraliku starteriga. Õnneks sai ka hoorattad ümber tõsta. Siis muidugi surid ära käepideme kinnitused. Ja lõpuks ka reduktor. Aga ütleme, et 100 raha eest tegi ikka tööd ka. Minul mereääre tee servad mitmed korrad, niisama trimmerdatud ja kuniks Sõber ka meie külla maa ostsis, siis see osa ka uudismaad tehtud. Mingi 30-40 liitrit bena on läbi lastud aga nüüd on lõplikult surnud! 
Pilt: teha paremal pool veel kõvasti, mul on sellist mereäärt ligi 2 hektarit, kuhu pehmuse pärast rasket trakatsit purustajaga ei taha lubada... Siin umbes 3000 ruutu. Ehk u.5000 ruutu uudismaad roostikus, natuke muru trimmerdamist ja prügimäele.
[Pilt: qFcOPV8PhTj9TjHAYRSjMsBcOidSYI1BJePH7IdU...36-h920-no]
Vasta

Ma kuulsin enda kohta, et olen paras sitapeast praagi müüja Big Grin . Helista ja räägime asjad jutti, kui helistada ei julge siis kirjuta . 


See selleks, on kellegil kokku jooksnud Husqvarnat 353 või 357 sealt oleks mul vaja esimest käepidet. Muidugi hullult kallis ka pole osta aga äkki kellegil on üle?

Veel pole maha löödud
Vasta

(07-09-2017, 21:03 PM)JaakH Kirjutas:  Ma kuulsin enda kohta, et olen paras sitapeast praagi müüja Big Grin

Ära märgi,Sina ka? Big Grin
Vasta

(07-09-2017, 21:23 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(07-09-2017, 21:03 PM)JaakH Kirjutas:  Ma kuulsin enda kohta, et olen paras sitapeast praagi müüja Big Grin

Ära märgi,Sina ka? Big Grin
Nii et tere tulemast klubisse

Veel pole maha löödud
Vasta

(07-09-2017, 21:42 PM)JaakH Kirjutas:  
(07-09-2017, 21:23 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ära märgi,Sina ka? Big Grin
Nii et tere tulemast klubisse

Tänan aga mind pole kuhugile kutsutud ega ka ära aetud. Big Grin
Vasta

(07-09-2017, 15:58 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(07-09-2017, 07:43 AM)maisalup Kirjutas:  eks see ving on vanade ja hiina saagide mure, mul katalüsaatoriga sael pole auto bensiiniga mingit vingu tunda, vana saag sama küttega aga tossab nagu kolksvaageni mootorid  Big Grin

Nõus (kerge reservatsiooniga muidugi) aga kui suur on samaväärsete saagide hindade vahe???


Aga kui juba julgesid riskida , siis miks mitte see? https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Selline oli minu esimene intensiiv kasutuses trimmer. Kestis ca 6 kuud, siis oli vajavahetada veovõll ja siduritrummel ja see maksis mingi 30€. Selle 6'e kuuga tegin ca 70ha kultuurihooldust ja 20 ha valgustust. Muidugi 2013 maksis see 180€.
 Hiljem ostsin Stihl FS410' ne , maksis ca 850€ . Remondiks kulunud praeguseks ca 250€ esinduses + see mis kodus tehtud (kolme aastaga)
Vasta

no minu 365euri maksnud dolmar sai eelmisel aastal läbi põletada umbes 40 liitrit bensiini, iga aasta kulutan saega umbes 50 liitrit ja võsalõikur neelab ligikaudu sama koguse, ja kallis võsalõikur mis omal ajal maksis 600 eur kärab 10 aastat hiljem veel väga hästi ja lõikab ka 15 cm jämedusi puid kui vaja. 
Aga trimmerdamise kohapealt on see tükimaad raskem töö kui saekettaga 15cm puid saagida. Mina soovitaks- https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi saad korraliku masina mis rohu ees ei värise ning kasutada korralikku jõhvi mis nii kiirelt ei kulu
Sobiks ilmselt ka eelmises postis pakutud 154 senna tunduvalt paremini kui 29 kuubised mis võivad olla kvaliteetsed aga pole mõeldud heinamaa hooldamiseks vaid 3 rohukõrt niitma kuskilt aia servast....
Vasta

Tere

Pole saagidega kunagi tegemist teinud ja küsiks targematelt nõu.
Tegelen talisuplemisega ja olen mõelnud osta elu lihtsustamiseks sae.
Eelmine aasta oleks teda vaja olnud umbes neljal viie korral, siis jäi pikem vahe sisse oli juba raske auku lahti raiuda.
Palju raha ei soovi kulutada, vaatasin osta.ee´st hiina saage.
Bass,Vaiper,Hecht,Fighter
Kuidas nad selliseks tegevuseks sobiks?
Või on mõistliku mõni tuntuma firma kasutatud saag osta?
Vasta

(10-09-2017, 22:33 PM)Reflex Kirjutas:  Tere

Pole saagidega kunagi tegemist teinud ja küsiks targematelt nõu.
Tegelen talisuplemisega ja olen mõelnud osta elu lihtsustamiseks sae.
Eelmine aasta oleks teda vaja olnud umbes neljal viie korral, siis jäi pikem vahe sisse oli juba raske auku lahti raiuda.
Palju raha ei soovi kulutada, vaatasin osta.ee´st hiina saage.
Bass,Vaiper,Hecht,Fighter
Kuidas nad selliseks tegevuseks sobiks?
Või on mõistliku mõni tuntuma firma kasutatud saag osta?

Vaevalt sa õli sees supelda tahad Rolleyes . Hecht'iga selline kogemus, et oli kasutusel tali kalastusel aukude saagimiseks jäässe ja kuna ei tahtnud reostada, siis ketiõli ei kasutatud. Peale mõndakümmend auku sai õlipump otsa. Miski 20€ vististi maksis  ja töötas jälle. Teistega kogemus puudub. 
PS: sõber druzba toimis igas asendis. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne