Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

heitgaase vähendab tunduvalt ka katalüsaatori olemasolu, tihtipeale katalüsaatoriga saag on soodsam osta kui aspenit pruukida...
Vasta

(12-12-2017, 08:52 AM)maisalup Kirjutas:  heitgaase vähendab tunduvalt ka katalüsaatori olemasolu, tihtipeale katalüsaatoriga saag on soodsam osta kui aspenit pruukida...

Jepjep. Kuniks see katt umbe läheb... Ja näikse minevat umbes 100 liitri meil müüdava "standardikohase mootoribensiini" läbipõletamise järel. Soomes ja Rootsis nii ei kurdeta, kui just ei pruugita mingeid leivapoest soetatud odavaid tundmatu nimega 2T õlisid.

Suvel soetasin Lihulast sealsest maaparanduskioski kauplusest kah 17 € eest paar 5-liitirist potsikut. Mina olen hobisaagijana rahulWink
Vasta

tuleb saele kuuma anda ja mitte ökotada.Sõiduautodel ka mõndadel inimestel läheb kat umbe, teised põletavad kati seest tühjaks Big Grin
Vasta

(12-12-2017, 09:40 AM)maisalup Kirjutas:  tuleb saele kuuma anda ja mitte ökotada.Sõiduautodel ka mõndadel inimestel läheb kat umbe, teised põletavad kati seest tühjaks Big Grin

Ja see teadmine aitab kuus korda aastas saagi paariks minutiks käivitavat suvilaomanikku kuidas?
Vasta

Et tuleb saag ennem töötegemist korralikult soojaks ajada ja saagida põhjagaasiga mitte poole gaasiga. Aga suvilaomanik kes 2 korda aastas sae 5 minutiks käima paneb ostku aspenit, seal on kulu nii pisike, et kasutagu või raketikütust. 5 minutiga ei hakka ving ka kopsudele ega jää riiete külge, ega see sae heitgaas mingi viirus pole et korra puutud ja kohe jääd Big Grin
Suvila omanik ostku omale üldse akudega elektrisaag...
Vasta

(12-12-2017, 10:06 AM)maisalup Kirjutas:  ...
Suvila omanik ostku omale üldse akudega elektrisaag...

Kusjuures väga õige soovitus. Cool
Vasta

Pigem peaks suvilaomanikku õpetama,et kui saagimise lõpetad,lased paagi tühjaks ja lased sael ka töötada niikaua kuni seisma jääb ehk tilgatumaks. Siis on lootust,et järgmine aasta jälle käivitub.

T.
Vasta

(12-12-2017, 08:52 AM)maisalup Kirjutas:  heitgaase vähendab tunduvalt ka katalüsaatori olemasolu, tihtipeale katalüsaatoriga saag on soodsam osta kui aspenit pruukida...

oh jah!!! Ühe ksf-i kat-iga väike Stihl MS 170 sattus mu kätte. Ei lähe täispöördesse. Kat oli umbes. Hakkasin meelitama poole tuuriga, lõpuks sain täis tuuri kätte ja tühituurile jättes paukus saag lahedalt Big Grin. Saagisin tiba aega ja käima ta jäi.

Kui palgapäev ja linnasõit ees on proovin ka selle Aspeni ära.

Veel pole maha löödud
Vasta

(12-12-2017, 11:22 AM)JaakH Kirjutas:  oh jah!!! Ühe ksf-i kat-iga väike Stihl MS 170 sattus mu kätte. Ei lähe täispöördesse. Kat oli umbes. Hakkasin meelitama poole tuuriga, lõpuks sain täis tuuri kätte ja tühituurile jättes paukus saag lahedalt Big Grin. Saagisin tiba aega ja käima ta jäi.

Kui palgapäev ja linnasõit ees on proovin ka selle Aspeni ära.
Lihtsalt statistiline huvi: Kui suur on vahe kat´i ja vaheseina vahel? mis seisus on kat´i ja õlipaagi vaheline isolatsioon?
Väidetavalt uuematel on vahet suurendatud ja isolatsioon parem.
Vasta

Ma siin kuskil eespool kirjutasin Aspeni majanduslikust "mõtekusest" profi jaoks. Kes kinni maksab? Kliendi käest seda raha küll ei saa Sad  Ja mingid  tavalise bentsu puhul tekkivad karbussijamad tunduvad olema "lastele mõeldud" tehnikal, profitehnikal pole nagu täheldanud...
Vasta

lugupeetavad, kas keegi viitsiks ära seletada, mis krdi teema selle aspeni vihkamisega on?
küsib üks ksf, kust osta. tuleb paar vastust ja siis läeb jälle lahti. mikspärast tekib kohe osadel ksf-del vastupandamatu vajadus kuulutada kui jama see alküülitud küte ikka on ja kui mõnus on tanklabensu aroome sisse hingata.
miks? mis selles bensus nii erilist on?
kui ma sööklas lõuna ajal võtan oma kotleti keedukartulitega, siis ei hakka ju makaronide või tatra eelistajad turmtuld andma.
Vasta

Siin mitte ei vihata Aspenit vaid Aspeni kasutajad vihkavad pigem bensiini kasutajaid. Eks igaühel ole õigus põletada seda mida süda lustib kuid sageli kiputakse oma tegevuse õigustamisrks mõlema osapoole poolt oponenti linnalegendidega üle valama. 
Endise metsamehena on mul väga palju metsamehi praeguseni tutvusringkonnas ja ei ise ega nemad tunne vajadust selle Aspeni järele. Ja samuti on võõrad need bensiiniga kaasnevad  jamad mis enamust Aspeni kasutajaid saadab. Koht kus tõesti ilma selleta ei saa on siseruumid kui tuleb vahel seinte vahel saage kasutada.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-12-2017, 01:25 AM)Daff Kirjutas:  Siin mitte ei vihata Aspenit vaid Aspeni kasutajad vihkavad pigem bensiini kasutajaid.
...
Koht kus tõesti ilma selleta ei saa on siseruumid kui tuleb vahel seinte vahel saage kasutada.

VALE! Sad

Siseruumides ei ole mingit vahet, kuna mõlemad bensiinid tekitavad põlemisel CO, mis päriselt tapab. See, et üks lõhnab mahedamalt ja teine vähe teravamalt, on maitseasi. Võimalik vähki tekitav toime on teisejärguline, kuna meid ümbritseb niigi gaziljon potentsiaalselt vähki tekitavat ainet-ühendit.

Mul on jummalast savi, mida igaüks oma saagi paneb. Aga natuke naljakas on lugeda, et sünteetiline bensiin oma stabiilsete süsivesinikühenditega on täpselt sama fekaal, mis madalakvaliteedilise nafta krakkimisel saadud odavaima bensiini tempimisega tekitatud "standardikohane mootoribensiin". No ei ole....

Küll peavad aspenikasutajaid lollideks inimesed, kes seda ise ühel või teisel põhjusel ei kasuta. Aga kas loll olla on keelatud, et seda peab pidevalt nina alla hõõruma?

Majanduslik aspekt on väga õige ja selle eitamist ei ole minu silmad küll üheski postis lugenud. Kas austet Daff ehk viitaks mõnele kirjutisele, kus Aspenit odavamaks peetakse? Muretumaks, vähemhäirivaid põlemisgaase andvamaks, stabiilsemalt käituvaks - seda küll. Aga selle kõik peame kinni maksma neli korda kõrgema hinnaga. Arusaadav, et näljapalgaga töötavatele väljaõppeta meestele pole mõtet seda tarnida, kuna saed jäävad ikka samamoodi puu alla või muudmoodi "lähevad täitsa ise katki".
 
Tasuta on ainult juust hiirelõksus... Big Grin
Vasta

(13-12-2017, 10:13 AM)v6sa Kirjutas:  
(13-12-2017, 01:25 AM)Daff Kirjutas:  Siin mitte ei vihata Aspenit vaid Aspeni kasutajad vihkavad pigem bensiini kasutajaid.
...
Koht kus tõesti ilma selleta ei saa on siseruumid kui tuleb vahel seinte vahel saage kasutada.

VALE! Sad

Siseruumides ei ole mingit vahet, kuna mõlemad bensiinid tekitavad põlemisel CO, mis päriselt tapab. See, et üks lõhnab mahedamalt ja teine vähe teravamalt, on maitseasi. Võimalik vähki tekitav toime on teisejärguline, kuna meid ümbritseb niigi gaziljon potentsiaalselt vähki tekitavat ainet-ühendit.

Mul on jummalast savi, mida igaüks oma saagi paneb. Aga natuke naljakas on lugeda, et sünteetiline bensiin oma stabiilsete süsivesinikühenditega on täpselt sama fekaal, mis madalakvaliteedilise nafta krakkimisel saadud odavaima bensiini tempimisega tekitatud "standardikohane mootoribensiin". No ei ole....

Pole küll Aspeni vastane aga sõna sunnivad võtma saja protsendilise tõena esitatavad väited. Kohati on need ise endale vasturääkivad kuna kommenteerimise õhinas unustatakse paarinädala tagune mõttevälgatus hoopis.
Näiteks räägitakse kui puhas on Aspeni põlemise ving. Metsas lausa lust töötada. Samas väidetakse, et siseruumides pole vahet, tapab ühtemoodi. Tapab ka metsas. Kuniks me füüsika alustalasid ei suuda kõigutada ja põlemise üheks mürgisemaks jääkproduktiks jääb CO jäävad need gaasid meid tapma nii toas kui õues. Asi on koguses. Kes kui palju seda suudab toota ja sisse hingata.

Kui keegi on käinud Sõmerpalus Leokite hallis sisevõistlusi vaatamas siis ehk on näinud uksel hoiatavat silti , et hallis on lubatud kasutada ainult alkülaatbensiini. Kas see silt on pandud siis üles bensiinikasutajate kiusamiseks või on siin mingi muu põhjus. Nagu juba eespool mainiti siis on peale CO veel miljon mürki mis bensiini lisandite põlemisel või siis mittetäielikul põlemisel tekkivad ja tapavad paremini kui see CO. Siin ongi see kala, et tõde pole kunagi selgepiiriline vaid ta asub musta ja valge vahelises hallis alas.

Pean pattu tunnistama ja ütlema et olen ka ise seda Aspenit kasutanud. Kui vanal talulaudal sisustust välja lõikusin ja seal ventilatsioon soovida jättis siis sai Otepäält toodud kanister sedasamast "eau de vie´t" ja oli hulka meeldivam seda CO-d sisse hingata.

Kui nüüd minna selle vaigu ja muude setete teemale mis karbusse ja muid asju kinni kitivad siis näiteks ise olen kogu oma elu toonud bensiini Otepäält alates ajast kui seal müüdi bensiini Zil-i tsisternist ja lõpetades tänase päevaga. Pole veel ükski saag, trimmer, murutraktor, nii profi kui hobikasutaja oma selle aja jooksul streikima hakanud.
Korra olen olnud jamas kui laenasin trimmerit tuttavale ja sellel lasti päeva ajaga Adinoli õlise seguga sumpa sõel kinni. Ise kasutan eranditult Husqu õli segu tegemiseks ei mingeid muid turuliidreid pole näppinud.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-12-2017, 11:58 AM)Daff Kirjutas:  Pole küll Aspeni vastane aga ...
...
Kui nüüd minna selle vaigu ja muude setete teemale mis karbusse ja muid asju kinni kitivad siis näiteks ise olen kogu oma elu toonud bensiini Otepäält alates ajast kui seal müüdi bensiini Zil-i tsisternist ja lõpetades tänase päevaga. Pole veel ükski saag, trimmer, murutraktor, nii profi kui hobikasutaja oma selle aja jooksul streikima hakanud.
Korra olen olnud jamas kui laenasin trimmerit tuttavale ja sellel lasti päeva ajaga Adinoli õlise seguga sumpa sõel kinni. Ise kasutan eranditult Husqu õli segu tegemiseks ei mingeid muid turuliidreid pole näppinud.

Big Grin

Vat on tubli ja õnneliku käega mees. Kadestan, siiralt. Cool 

Äkki peaksime ka hakkama kütust hoopis Otepäält tooma... Mis firma tankla seal ongi? Ja Husky seguõli kasutama ning saabubki õnn meie õuele odavamalt, kui 4+ € liiter.

Kuidas teised sealtkandi inimesed seda väidet hüvast põlevnestest kinnitavad?
Vasta

Ma juba tükimat aega kasutan sael seguõliks tavalist 5w30 täissünti mootoriõli. Saag töötab hästi ja probleeme ei ole esinenud siiani. Kui vastavas poes kunagi õigel ajal meelde tuleb, siis ostan jälle õiget õli aga kui ei tule meelde, noh siis lasen lõbusalt edasi mootoriõliga. Aga Aspenist ja setetest karbussis... Olen pidanud aasta seisnud aparaatidel karpat puhastama ja Aspeni välja vahetama muidu käima ei saanud enam. Kas see nüüd püha tõde on, kuid minu jaoks see tekitab küsimusi Aspeni idealismuse kohapealt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

See tema on sama nagu arutelu küsimuse üle, et kumb oli enne, kana või muna. 
Ja of topikuna Otepää põlevainetest. Diisel ka enamus sealt külast kui kodus ja lätti asja pole ning veel ei ole leidnud põhjust nurisrmiseks. Audi kütuze filter toimis 6 aastat siis vahetasin igaks juhuks ära. Võibolla ma olen loll ja ei saa aru, et masin katki ja sõidan ikka edasi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-12-2017, 13:24 PM)viplala Kirjutas:  Ma juba tükimat aega kasutan sael seguõliks tavalist 5w30 täissünti mootoriõli. Saag töötab hästi ja probleeme ei ole esinenud siiani. Kui vastavas poes kunagi õigel ajal meelde tuleb, siis ostan jälle õiget õli aga kui ei tule meelde, noh siis lasen lõbusalt edasi mootoriõliga. Aga Aspenist ja setetest karbussis... Olen pidanud aasta seisnud aparaatidel karpat puhastama ja Aspeni välja vahetama muidu käima ei saanud enam. Kas see nüüd püha tõde on, kuid minu jaoks see tekitab küsimusi Aspeni idealismuse kohapealt.

Mida vanema põlve saag, seda tõenäolisemalt ei juhtugi midagi halba kohe. Ning mitte kunagi ei saa me teada, kas päris õige seguõli korral oleks kovigrupp kestnud veel kümme tundi või mitte...

Katilisel mürgitad kati ära, muud ei juhtugi. Seda muidugi eeldusel, et loksutad seisnud kanistrit-tangitud saagi enne pruukimist. Mootoriõli ei ole ette nähtud bensiiniga segunema.

Kui kindel on see, et väljavalatud vedelik oli Aspen ise ja mitte Aspeni ja tavakütuse segu vahekorras 95% tavalist ja 5 aspenit? Küsin seepärast, et ma olen oma ämma tabanud säärast kokteili tegemas oma saagi. Sest "ise ütlesid, et Aspen on säilitamiseks ju hea".  Big Grin

Samas on ka Aspen siiski kokteil erinevatest süsivesinikest ja manustest - ma ei välistaks teatud tingimustel sademe teket. Filtrid-torud-membraanid on ju kaunikesti erinevatest materjalidest ja kunagi ei tea, milline eksperiment võib anda huvitavaid järelmeid. Täpselt nii, nagu meil on mitu inimest, kes kinnitavad tanklakütuse ohutust ja head säilivust. Asi, mida mina oma kogemuste alusel ei saa kinnitada...
Vasta

Võib tunduda loll küsimus, aga kas sael on ka mingisugune spets tihend, millega silinder hermeetiliseks teha. Nagu plokikaane tihend vms. Saeks siis Jonsered 2137turbo. Hakkab ära surema Sad ja vaataks huvi pärast palju rõngast ka järgi on.
Sai ka uus saag soetatud Husqvarna 445. Jõudu on looma eest ja üllatavalt ei tundu raske, kuigi andmetes oli, et nõks üle 5 kg.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

(01-01-2018, 23:11 PM)52mees Kirjutas:  Võib tunduda loll küsimus, aga kas sael on ka mingisugune spets tihend, millega silinder hermeetiliseks teha. Nagu plokikaane tihend vms. Saeks siis Jonsered 2137turbo. Hakkab ära surema  Sad  ja vaataks huvi pärast palju rõngast ka järgi on.
Sai ka uus saag soetatud Husqvarna 455. Jõudu on looma eest ja üllatavalt ei tundu raske, kuigi andmetes oli, et nõks üle 5 kg.

Ainsamad tihendid on vända simmerid ja karburaatori tihend, mille mittepidamisel saag surema hakkab. Silinder enamjaolt ühes tükis.
muudetud: karteritihend ka muidugi, aga see reeglina riba hermeetikut
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne