Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(30-01-2018, 18:20 PM)honkomees Kirjutas:  Huvotav, kaua kestavad? Mul rullist tehtud ketid tükkisid poole kulumise pealt katkema, Stihli originaalidega seda ei juhtunud, viimase hamba mahakulumiseni kestsid.

Eks saab näha, kui lõppu jõuan, annan teada kui meeles on.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(30-01-2018, 18:42 PM)maisalup Kirjutas:  
(30-01-2018, 18:13 PM)honkomees Kirjutas:  Oot-oot, 325 kett ju 1,5 või 1,6 mm soonele????

husxvarna x-cut ja oreguni speedcut on saada igatahes 325 sammuga.Mul on dolmar 420 originaalis 13" plaat ja 1,3 soonega ning x-cut kett peal sellele pakuti ka 15tollist 1,3 soonega.  Echol on olemas 3/8 ja 325 kuid mulle millegi pärast meeldib see viimane variant rohkem, lõikab justkui kiiremini aga stopperiga mõõtnud ei ole.
Vaatasin järgi ja ongi husku sellise lahenduse teinud. Tavaliselt ikka nii, et 3/8 ja 1,3 või 1,2 mm soon ning .325 ja 1,6 või 1,5 mm soon. Polnud isegi pähe tulnud, et ka teistsugu lahendused olemas on. Peab ikka järgi uurima, millise latiga sel müügisoleval Dolmaril tegu on.

Mul stihlil 2 latti, üks 1,3 soonega ja 3/8 sammuga ketiga ning teine uuem 1,6mm soonega ja .325 sammuga, sellega ikka jõulisem võtta aga 3/8&1,3 on ökom, vähem saepuru ja kulutab vähem mootorit. Ka kunagi husku oli 1,5 soonega.
Vasta

Mina tellisin makservist omale dolmari ja ise ütlesin ette millise keti/ latiga tahan, originaalis oleks olnud 15 tolline varustus küljes. Õhufilter oleks olnud see fliisist, selle lasin ka kohe tehasest tellida koos nailonfiltriga. Hind ei muutunud ja sain kohe sellise nagu soovisin ning ei pidanud eraldi midagi juurde hakkama ostma. Originaal on 325 1,5mm soonega mingine oregoni kett 15 tollise plaadiga
Vasta

Mis mootorsae pealt on maha kopeeritud Bauhoffis müüdav Clint CYC52 - http://www.clint.ee/toode/mootorsaag-cycs52/
Vasta

Meenutaks nagu dossarit... Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

See ei ole maha kopeeritud, see on kõige tavalisem massiliselt levinud hiinas toodetav kärakas 
https://www.aliexpress.com/wholesale?isrefine=y&site=glo&g=y&SearchText=chainsaw+5200&page=1&CatId=1250302&initiative_id=SB_20180221003100&needQuery=n
Alibabast hulgi ostes on tüki hind alates 30 eur
Vasta

Õlipump on neil suht õrn koht, õigemini õlipumbatigu

Veel pole maha löödud
Vasta

(21-02-2018, 11:55 AM)JaakH Kirjutas:  Õlipump on neil suht õrn koht, õigemini õlipumbatigu

Ja millisel sael see ei oleks nõrk koht? Big Grin
Vasta

(21-02-2018, 10:24 AM)tõnn Kirjutas:  Mis mootorsae pealt on maha kopeeritud Bauhoffis müüdav Clint CYC52 - http://www.clint.ee/toode/mootorsaag-cycs52/

See on mingi jaapanlase (Hitachi) algselt Hiina versioon. Nüüd toodavad seda kõik kes vähegi viitsivad. Kunagi ammu kui ühele sellisele starterit otsisin siis selgus,et kaheksa nime all teda müügis. Suvel ostsin 68 euri eest uue ja seekord Tšehhis toodetud HPG, 57 kuubikune. Oli pikka plaati vaja ehitusel ja saag maksis sama raha mis plaat ja kett Mehkas. Tegi oma lõikused ära, teenis ennast tasa ja nüüd "toodab kasumit."
Ma arvan, et kui bränd pole oluline ja naabrimehe ees uhkeldada ei taha siis hobikasutajale talvepuude tegemiseks piisav.
Vanal Hiinlasel näiteks lõpetasin  elupäevad väga sadistlikult. Lõikasin tuhaplokke pooleks. Lõpuks oli küünla all ka tuhatolm.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(21-02-2018, 12:12 PM)Daff Kirjutas:  ...
Ma arvan, et kui bränd pole oluline ja naabrimehe ees uhkeldada ei taha siis hobikasutajale talvepuude tegemiseks piisav.
...

Kah õige. Lisaks kasvab muskel ja kosub majandus, kui vajalikust suurema saega majandada. Big Grin
Vasta

Kas ja mis juppe oleks sel sael võimalik kasutada, näiteks mille karburaatorit või remont komplekti võiks sinna proovida, kui masin on jõuetu, ei lähe korralikult pöördesse kuid käivitub ilusti.
Vasta

(21-02-2018, 17:06 PM)tõnn Kirjutas:  Kas ja mis juppe oleks sel sael võimalik kasutada, näiteks mille karburaatorit või remont komplekti võiks sinna proovida, kui masin on jõuetu, ei lähe korralikult pöördesse kuid käivitub ilusti.

Walbro karpat pannakse sinna peale. See HPG, üks paljudest mudelitest näiteks on Walbroga.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mingit vahet pole mis karpa paned, kinnitused peavad istuma lihtsalt. Enamasti ongi vilets karburaator peamiseks mittetöötamise põhjuseks. Kunagi remontisin äia hiinas tehtud hekilõikurit, ka ei töötanud ja polnud jõudu. Külge sai pandud mingise kokku jooksnud partner võsalõikaja karburaator. Läks paremaks kuid hiina asi on ikka hiina asi. Ega tast ikka õiget töölooma ei saanud.
Vasta

Kes soovib väikest-kerget profisaagi?
Husqvarna 339XP
   
Heas seisus (13´ latt ja kett vajaks vahetamist)
Näha ja katsuda saaks Tallinnas. H: 200,-
Sax 51 O2 932
Vasta

Tere!

Pakkuda siis sümboolse tasu eest....   Echo CS-4601 ja CS-4611 soomekeelne kasutusjuhend.

[Pilt: 25187323499d06_l.jpg]


Tel. 56 95 60 13
Vasta

Kuidas seltskond aku-trimmeritesse suhtub, näiteks Makita 18V trimmer, kuhu paneks 5ah aku külge.
Kas piisab, et 700ruudusel platsil kasvuhoone, garaasi ja majavundamendi ääri puhastada?
Vasta

(01-03-2018, 10:21 AM)tõnn Kirjutas:  Kuidas seltskond aku-trimmeritesse suhtub, näiteks Makita 18V trimmer, kuhu paneks 5ah aku külge.
Kas piisab, et 700ruudusel platsil kasvuhoone, garaasi ja majavundamendi ääri puhastada?

Mul on selline. 400-ruudusel linna kinnistul saab isegi kaasas olnud 1,5 Ah akuga majaääred ja põõsaalused ühe korraga nibin-nabin lastud. Mul 5 Ah akud ka olemas, aga pole isegi nagu vajadust olnud neid kasutada trimmeri jaoks. Jõudluselt suht võrreldav umbes sama suurte 220V masinatega, aga ilma juhtmeta muidugi märksa mugavam. Ehk siis ainult seinaäärte jaoks julgeks soovitada küll, aga millestki enamast (natuke suurema platsi niitmisest) ei tasu unistadagi.
Vasta

Need Makita trimmerid,hekikäärid ja drellid mul ammu kasutuses. Saab omavahel akusid vahetada ja kestavad üllatavalt kaua. Igati hea valik.

Täiendaks veel seda rida. Mul ka Makita raadio kuid see sööb akusid rohkem kui näiteks trimmer. Aru ma ei saa kuhu ta selle voolu paneb.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Tervist keegi taiga 214 diagnoosi tahab panna? Mootor käivitub dopkaga jääb käima ainult tooreklapiga mängides või mingis kindlas asendis hoides. kas lisaõhk või karburaatoriga miskit pahasti?

Omaette nokitseja.
Vasta

Keegi oskaks kommenteerida Stihl MS280-ga juhtunut.

Starteri nöör rebenes, nagu ikka 5cm käepidemest.
Poest uus nöörijupp, natuke pusimist ja asendatud. Poolile tiir-poolteist eelpingeks peale ja kokku. Käis kenasti, prooviks paar tõmmet tühjalt, keris korralikult kõik nööri sisse ja tundus ok.
Lõikamise rõõmu jagus hetkeks, tuli mingi kilin sisse, jätsin seisma ja... starteri käepide kadunud.
Ja see oli jäämäe tipp, seest kaane alt kõik sodi, kaas ise katki, poolist-kutsikatest ainult räbalad, vedrul ots maas, nöörist ainult villatuust, hiljem selgus, et isegi süütepool/juhe pihta saanud, säde kadunud.
Neid nööre ennegi vahetatud, siiani edukalt, aga sellist fataalset laksu pole enne näinud.
Mis valesti läks? Kas seda nööri ka mitmes mõõdus saada, äkki sai liiast jäme ja ei kerinud korralikult peale?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne