Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ega kellelgi ei vedele ülearust MS 280 või 270 väntvõlli ja hooratast?
Vasta

(18-04-2014, 23:36 PM)autojuht Kirjutas:  Ega kellelgi ei vedele ülearust MS 280 või 270 väntvõlli ja hooratast?

Ma spetsiaalselt vaatasin varud üle.Kahjuks pole.

Mis põhjusel üldse neid välja vahetada tahad?
Vasta

Karteri poldi väristas lahti ja see hakkis ventika labad ära. Hakkasin siis lahti hooratast keerama ja murdus väntvõlli otsast keermeosa maha( ülen kohe ära, et keerasin vastupäeva).
Vasta

(19-04-2014, 18:28 PM)autojuht Kirjutas:  Karteri poldi väristas lahti ja see hakkis ventika labad ära. Hakkasin siis lahti hooratast keerama ja murdus väntvõlli otsast keermeosa maha( ülen kohe ära, et keerasin vastupäeva).

No selge.Seal pole enam midagi teha.

Hea õnne korral vb leiad doonori.

Uute juppidega on see remont kuskil 150-250 eurot.
Vasta

Täna leidus aega siis saega tegelemiseks, puurisin väntvõllile augu sisse ja ajasin keerme sisse. Esialgsetel katsetel jäi asi pidama, eks näis kas ka pikemaks ajaks.
Vasta

Kuna oma Stihl Fs 450 varuosadeks müük ei õnnestu, siis ladusin kokku ja las olla! Müstilisel kombel jäi täna üks karp ette ja mida ma näen puuduvad Stihli osad! Krt kuna ma nad sinna toppisin on arusaamatu? Egas midagi silinder maha ja korralikud jupid sisse! Praktiliselt kolmanda tõmbega läks käima! Müdises rahulikult pool tundi siis veidi tuuritasin ja võib metsa küll minna!
Homseks on planeeritud Partner 20X lahkamine! On ikka vedruvasikas välja mõeldud. Väike Stihl Ms 160 jääb järgmisesse kuusse! Aga tont seda teab! Kuna erilist inspiratsiooni enam pole võsakas HQ 244 taastamiseks läheb see koos partner b440ga (täpselt sama mis varna) müüki 60 euriga. Saab kuuri aluse tühjemaks! Ega see Partner 20X ka leiab tee müügiks ka mingi 70.- vast aga eks näis!

Veel pole maha löödud
Vasta

(10-06-2014, 22:43 PM)JaakH Kirjutas:  Kuna oma Stihl Fs 450 varuosadeks müük ei õnnestu, siis ladusin kokku ja las olla! Müstilisel kombel jäi täna üks karp ette ja mida ma näen puuduvad Stihli osad! Krt kuna ma nad sinna toppisin on arusaamatu? Egas midagi silinder maha ja korralikud jupid sisse! Praktiliselt kolmanda tõmbega läks käima! Müdises rahulikult pool tundi siis veidi tuuritasin ja võib metsa küll minna!
Homseks on planeeritud Partner 20X lahkamine! On ikka vedruvasikas välja mõeldud. Väike Stihl Ms 160 jääb järgmisesse kuusse! Aga tont seda teab! Kuna erilist inspiratsiooni enam pole võsakas HQ 244 taastamiseks läheb see koos partner b440ga (täpselt sama mis varna) müüki 60 euriga. Saab kuuri aluse tühjemaks! Ega see Partner 20X ka leiab tee müügiks ka mingi 70.- vast aga eks näis!

Mul FS450 varuosi isegi üht teist on.Uusi ja kasutatud ning üks poolik mootor.

Kui peaks miskit vaja minema.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Vaja oleks tegelkkult Fs-le torx kruvisid ming 5tk ! muu asjaga saaks hakkama.Gaasitross on mul asendatud tsikli omaga, käib küll!

Veel pole maha löödud
Vasta

(10-06-2014, 23:35 PM)JaakH Kirjutas:  Vaja oleks tegelkkult Fs-le torx kruvisid ming 5tk ! muu asjaga saaks hakkama.Gaasitross on mul asendatud tsikli omaga, käib küll!

Milliseid täpsemalt ? Kuhu kohta need peavad masinal minema?

Osad on nö isekeermestavad,teised tavalise meeterkeermega.Pead ka erinevate kujudega.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Lohistasin ksf JaakH juurest Husqvarna 244rx jäänused ära ja juba kokkugi lapatud aga puudu on veel: kolvirõngas(42x1,5mm), kolvisõrm, sõrme laager ja õhuklapi nupp.
JaakH pidi ise ka otsima aga igaksjuhuks edastan siia ka abipalve, ehk kellegil leidub.
Tahaks juba vanakese (aastast 1983) põrinat kuuldaToungue
Vasta

Sain puuduoleva kolvirõnga reginetist, sõrm ja laager on pärit mingilt mootorsaelt. Puudu on veel õhuklapi heebel ja välja suretus lüliti plekitükk aga selle saab plekist ise teha.
Ühesõnaga, vanake käib aga vaja karbussi veel timmida.
Vasta

Minu "sae laadne toode", otsustas iseloomu näidata ja kütust väljutada korgi kaudu. Mitmeid aastaid riiulis seistes seda ei juhtunud, aga peale seda, kui korra talle kaugelt puud näitasin, siis tema kukkus pildil oleva augu kaudu "pissima". Kas lahenduseks on uus kork või aitavad ka mõned nõiasõnad?

[Pilt: 2014-06-15_20.56.24.jpg]


https://www.upload.ee/image/4113990/2014....56.24.jpg
Vasta

Võta korgis olev kummilutt välja ja kae üle.

Parimal juhul on mingi jama sees ja peale puhastamist enam ei urineeri.
Kehvemal juhul on vaja uut lutti, mida ei olnud nõus tellima isegi Hortulus...

Jonsered? Sama kork on saelaadsel tootel Partner 351...
Vasta

Partner P4-20XT Big Grin

Aga sees tundus ainult mingi plastik koonus olevat...kummilutt selle all peidus? Augu poolt üritasin tuult sinna suunata, aga tulemusele ei viinud.
Vasta

Stihl MS 260 eile töötas hästi (jätsin ise seisma)aga täna sikuta või käed villi aga käima ei lähe.
Keerasin küünla maha ja segus, et säde puudub ja nii mitme küünlaga proovides, diagnoosiks panin: süütepool on õhtal omadega.
Siinkohal ka mu appikarje; kui kellelgi vedeleb korras süütepool siis võib seda mulle pakkuda (tasus saame kindlasti kokkuleppele).
Vasta

Juhtmed kindlasti üle vaadatud? Vahest kipub suretuslüliti juhe küljest tulema ja massi minema, siis ka säde lännu.
Vasta

(03-08-2014, 13:14 PM)maisalup Kirjutas:  Juhtmed kindlasti üle vaadatud? Vahest kipub suretuslüliti juhe küljest tulema ja massi minema, siis ka säde lännu.

Suretus juhe on pooli küljest lahti ühendatud ja kõrgepinge juhtme vahetasin ka ära aga sädet ei ole. Kui näpp piipu panna siis õige õrnalt on tunda, et miski nagu sügaks piipus näpuotsa.
Vasta

Vaata veel üle magneti ja pooli pind, et seal ei oleks mingit roostet või mustust. Samuti pane paika magneti ja pooli vahe, mis peab olema sisuliselt olematu (kuskil paberilehe paksus) peaasi, et pool vastu magnetit ei käi. Sellise olematu vahega on säde tugev ja olemas ka nõrga tõmbamisega.
Vasta

lähevad müüki [Pilt: large_28928719_3wAC.jpg]
hind vaid 40.-
Muidu andke aga tuld, ehk kurtke muresid
No Stihl MS 170 on ka varuosadena saadaval. küsi ja vaatan järele.
On olemas ka HQ 254 silinder ja starteri kaan plastvidinaid lisaks.
Üks Bauhofi Partner 20X limited edition läheb ka müüki varuosadena, kaasa 16" plaat See oleks 35.-
PS
või
5139361

Veel pole maha löödud
Vasta

Kuna vahepeal sai uus pisi Stihl Ms 170 soetatud ja nüüd on mõnuga tööd tehtud, siis tegin ka hoolduse. Andsin lahinguülesande saele Big Grin
Ei sure ta veel.
http://static4.album.ee/files/1160/77/la...5_BijM.jpg

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne