Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Kas kellelgi on äkki üle jäänud Husqvarna 36 (41 / 136 / 141)  summutajat?
Samuti on huvi pealmise katteplastiku vastu.
Vahetuseks võin pakkuda Partner 351 juppe
Sax 51 O2 932, Tallinn
Vasta

(05-01-2015, 17:38 PM)Marko Kirjutas:  Spetsid koos ja teema kuumaks puhutud Smile
Kasutan juhust ja küsin: kas see
http://www.kuldnebors.ee/search/search.mec?pob_action=show_post&pob_post_id=43955942&pob_cat_id=10792&pob_link_type=mypost
saag tuleks kohe minema visata või hoiaks veel mõne aja kuulutust üleval?

Ikka alles, keegi lubaja tuleb ja tuleb, vist tuleb jala ...
Kaubeldav.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(19-05-2015, 16:12 PM)Marko Kirjutas:  Ikka alles, keegi lubaja tuleb ja tuleb, vist tuleb jala ...
Kaubeldav.

Enamus tulebki jala ja hirmus kaua. Jäävadki teele ja unustavad ära,kuhu tulla. Selliseid on jube palju. Tänapäeva ühiskonnas on mõtted kiired tulema ja muutuma. Big Grin
Vasta

See pane tõukerattale hea kimada Big Grin .
Vasta

Hea idee! Lapselaps on juba 6 aastane. Ja korralik rauast tõukeratas on ka olemas. Eks tast midagi sellist saab kui keegi vahepeal omale ei taha.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Täna Bauohfis jalutades avastasin, et seal müüdav Glint võimas mootorsaag on täpselt sama nagu mu kolm tundi tööd kannatanud hiinlane(lihtsalt värv ja silt teine)! Niiet seda küll ei soovita kellegile!
Vasta

Tootjat vaatasid? Mul oli kunagi ka hiinlane mis oli Hitachi täpne koopia. Hitachi on tubli jaapani päritolu tööloom  aga minu hiinlane peale oma välimuse küll millegagi ei hiilanud. Kuigi silt oli peal Husqvarna XP75

Aquila captas non muscas.
Vasta

(20-05-2015, 20:15 PM)fm25 Kirjutas:  Täna Bauohfis jalutades avastasin, et seal müüdav Glint võimas mootorsaag on täpselt sama nagu mu kolm tundi tööd kannatanud hiinlane(lihtsalt värv ja silt teine)! Niiet seda küll ei soovita kellegile!

See Clint on üldse 1 saast. Nädal tagasi ostsin alumiinium redeli, 4 päeva ja kõver. Ilma vaidlematta anti uus mis juba poes pool kõver oli, õnneks märkasin. Kolmandaga sain päeva ronida ja rohkem selle jamaga ei tegele.  Viimase redeliga lugesin isegi kasutus õpetust, et äkki ronin valesti, a väljaheide on ikka pehme  Smile
Vasta

Veidi ot aga minil oli ka clint firmaga paar halba kogemust
1. ostsin ketassae, kuna plaanisin kodukasutusse seda, siis mõtlesin, et kui kull see ikka saab olla, kestis 2 kuud siis reduktori laagrid läbi. Tagasi pole viinud kuna antakse teine samasugune risu vastu katsun mingi aeg laagrid ise ära vahetada
2. ostsin 4x3 clint redeli, esimese avamise ajal kukkus mingi murdunud metallitükk liigendist välja ja üks lukustus korralikult ei tööta, tagasi ei vii aga samal põhjusel, et antakse vastu võibolla uus ja hullem, saab sellega kuidagi ära tehtud oma tööd
Aga hiinlane suudab ikka igasugust sitta valmis toota
Vasta

(21-05-2015, 08:20 AM)maisalup Kirjutas:  ...
Aga hiinlane suudab ikka igasugust sitta valmis toota

Ei teeks ja kindlasti ei tassitaks seda saasta siia müügiks, kui inimesed oma ahnuses seda prahti ei ostaks.

Aga ikka loodame saada odava raha eest head asja Toungue
Vasta

Küll pisut OT, aga kuna siin oli juttu Clint tööriistadest, siis olen üksainus kõrv. Nimelt olen kohe-kohe välja vahetamas muruniidukit. Olen vaadanud Bauhofis sellist Clint niidukit:
http://www.bauhof.ee/muruniiduk-s530vhybs675.html
Ostaks kasvõi järelmaksuga, sest vana niiduk on pealt 10a töötanud ja üsna räbalaks läinud. Viimane niitmine sisaldas rohkem tööriistadega manipuleerimist ja "ema meenutamist" kui niitmist.
Teine kandidaat on K-Rautas müüdav "Mägihull":
https://www.k-rauta.ee/ehituspood/toorii...150cc-51cm
Kumb on parem? Või on mõlemad kehvad? Clindi üksmeelne kirumine selles teemas oli mulle nagu pangetäis külma vett kaela. Sooviks on suured vedavad tagarattad ja suur koguja, boonuseks võiks olla multšimine või külgväljavise. Kindlasti peab olema B&S mootor, hiinakat ei taha. Niidulaius võiks olla üle 50cm. 46cm jääb vähe kitsaks ja väga pisikest mootorit ei tahaks ka piinama hakata. Toimiv pesuotsik ei teeks ka paha. Vanale niidukile panin pesuotsiku ise, aga ei hakanud toimima. Võib olla paigutasin valesti...
Krunt on 1500m2. Sinna lisandub vahel teeäärne ca 300m2, kui valla niiduk juhtub hiljaks jääma ja väga silma riivab. Väiksemad niidukid on mõeldud minu teada kuni 800-1000m2 alale. Murutraktorit osta ei jõua ja see oleks ka poolenisti kasutu, sest manööverdamist on paljuvõitu. Vedavad rattad võimaldavad peale mugavuse ka laste töökasvatust ellu viia. Siiani nad niidukit pikalt lükata ei jaksa.
Mida konsiilium arvab?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Stihli fännina vaataks ise selles suunas (reaalne kogemus Vikingiga küll puudub): http://saemeister.ee/index.php/viking-mu...iikuv.html
Tagarattad küll väiksemad kui eelpool pakututel, aga see-eest kuullaagritel.
Vasta

Osteti poest uus Clint niiduk,bensiin paaki ja niitma-natukese aja pärast jäi seisma-karteris polnud õli Big Grin ,mootor kinni,õli sisse ja tera liigutades saadi mootor liikuma,uuesti käima ja niitma ja niidab juba kolmandat aastat.
Vasta

Mul kodus ema klint niiduk- 1. ei läinud pöördesse, mootor on 90ccn1,5kw tavaliselt need vähemalt130cc 3kw, Karbuss lekkis uuest saati. Seisis talve ära, siis oli kadunud säde, kompressiooni praktiliselt polnud. 
Asi paranes kui keerasin selle clint pasa korpuselt maha ja asemele läks flindist pärid 135cc 5hj hiina mootor, mootor mis maksis sama palju kui eelmisel aastal terve muruniiduk kokku Big Grin Istus 1:1 täpselt vana mootori asemele
Mats tõmbad mootor käib, jõudu parasjagu ja vaiksem on ka. 
Lisaks veel rattad pole reguleeritava kõrgusega ja on aastaga lääpa vajunud, kuna aga mul uus maja ja murust võib igasuguseid üllatusi tekkida teravahele, siis ei tahaks siin seda 500eurist niidukit ratsida. Flint kaubandus müüb eraldi iga üksikut mootori tükki ja kohe laos olemas kui juhtub kännu otsa minema tera.
Vasta

Tänu herr Võsale kolisin oma probleemi sobivamasse teemasse ja vastan seal:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=20480&pid=370369#pid370369

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Ma usun, et see Clint pole mingi tootja vaid Bauhofi poolt leiutatud nimi, et erinevaid hiina asju saaks selle alt müüa ja päris nimetud poleks.
Ise ostsin sealt sellenimelise diiselpuhuri sügisel ja senini veel töötab Smile, samuti poldid-mutrid ajavad asja ära.
Ostes tuleks järelikult vaadata asja ennast, mitte nime. Kui tundub närakas, siis nii ongi.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(21-05-2015, 10:21 AM)maisalup Kirjutas:  Lisaks veel rattad pole reguleeritava kõrgusega ja on aastaga lääpa vajunud,
Lääpas rattaid ravib rattatelgede otsa pikad mutrid ja nende vahele keermelatt. Ühel kunagi tegin nii.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(21-05-2015, 14:01 PM)aavu Kirjutas:  
(21-05-2015, 10:21 AM)maisalup Kirjutas:  Lisaks veel rattad pole reguleeritava kõrgusega ja on aastaga lääpa vajunud,
Lääpas rattaid ravib rattatelgede otsa pikad mutrid ja nende vahele keermelatt. Ühel kunagi tegin nii.

Ei saa nii toimida, kuna rattad poltidega korpusest läbi ja kui senna leermelatt panna, siis jääb niiduki terale ette. Mul plaan kunagi uus sild ehitada, nii et saaks ka kõrgusi muuta ja rattad oleks kuullaagritel et kergem lükata oleks 
Vasta

Täna toodi üks üpris uus Stihl ja öeldi et muidu nagu laksupill aga nääää ketiõli ei kuluta. Oh püha jumal kui plaadi maha võtsin! Esiteks ketisoon sitta täis, teiseks vale õli oli õlipaagis (mingi tavoti laadne ollus). Lasin mõnuga njahh kuigi ei tohiks, bensiiniga läbi. Sain tööle selle sae. Eile just oma kolmele saele tegin hoolduse! Ca 1,5 tundi läks ära! 

Veel pole maha löödud
Vasta

Just teles oli reklaam, et vist kõige kõigem see Glint ikka bauohfist Big Grin  tea kas sellele varuosi ka kusgilt saada on, kui on siis ma paneks oma (no ütleme et on ka Glint aga teise sildiga) ka uuesti tööle Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne