Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(25-04-2017, 14:59 PM)Daff Kirjutas:  genni jutule lisaks: Lugesin aastat paar tagasi Kuldset Börsi ja seal torkas silma kuulutus, "Müüa aasta vana võsasaag, täiesti töökorras. Hind 50 euri." ????
Helistasin, mis pull on, ehk hinnas mingi trükiviga. Ei olnud. Seletati, et tegu mingi liinipuhastajate firmaga ja nemad ostavad iga kevad  uued 120 eurised võsakad. Aasta peab kenasti vastu. Tulevat niimoodi käitudes tunduvalt odavam kui Husquga tööd teha, mille reduktori remont maksab kaks sellist võsakat. 
Lasin siis Hansapostil omale ka saata selle 52 kuubise kommejandi ja hobikasutajale nagu mina, kes selle masinaga kuus paagitäit eelmine suvi maha ajas, see masin täitsa ok.

kusjuures olen ka mina ühe sellise 99 juudirubla sae omanik (tasuta anti) lõikab,  trimmerdab mida sa veel hing tahad Big Grin Mul tuli säändse pilliga eelmisel aastal trimmerdamis hektareid 7 ja võsalõikust nii 1,5ha. Veaks soojalt käima ei lähe!!! Aga kuna kavaldan alati sellise "pilusilmse" üle siis lihtsalt motot seisma ei jäta kui boksipaus tuleb. 
Vahepeal sai hääled sisse selline nikastus
[Pilt: DSCN3211_zpshar3vurk.jpg]
Stihl 024

Veel pole maha löödud
Vasta

vabandust, mul juhtmed pikad ja taip ka kesine. sooviksin teada saada, mida ksf! ants80 öelda tahab?
päriselt siis tahaks teada.
soovitavalt ühe-kahe lihtlausega.

mudu jutt on peen ja keeruline, kõiki sõnugi ei tunne ja "point" pole kahjuks kohale jõudnud.

mis aga lugupeetud meelist ja markot puudutab, siis mõlema mehe juttu tehnilistes küsimustes vaikimisi küll usaldan. peab mitu vastupidist arvamust olema, et tasahilju kahtlema hakkaksin.
Vasta

(25-04-2017, 09:54 AM)olli Kirjutas:  Internetist saab neid odavamalt.

(25-04-2017, 11:25 AM)olli Kirjutas:  Ka impulss tahhod on päris odavad internetist tellides. Wink

 Tellisin pullipärast mõlemad ära, siis saab proovida ja võrrelda et kuidas töötavad. Kasvõi meelelahutuseks. Samas võimalus saed "joonele" panna  Big Grin   Rolleyes Toungue

(25-04-2017, 20:16 PM)diesel Kirjutas:  mis aga lugupeetud meelist ja markot puudutab, siis mõlema mehe juttu tehnilistes küsimustes vaikimisi küll usaldan. peab mitu vastupidist arvamust olema, et tasahilju kahtlema hakkaksin.

Marko jutust saan veel isegi aru, ega ANTS 80 räägib ka tegelikult täiesti õiget juttu ja valesti pole minumeelest midagi öelnud... - lihtsalt võiks aksepteerida et teistel võib olla teine nägemus asjast. 

Vaat mina aga olen küll põhulõug kes niisama vahele torgib  Big Grin    Ei ole hariduselt ei mehaanik ega insenär, lihtne maapoiss kes õpib omades vigadest... kui sedagi Big Grin    
 
  Metsa ja võsalõikamisega ning viimasel ajal ka istutamisega tegelenud põhitöö kõrvalt juba mitmeid aastaid ning saagideks olen omal poolt välja pakkunud kõige odavamad stihlid (170). Kui mees soovib teistsugust saagi siis selle ka saab muidugi, aga minumeelest on lihtsam võtta otsasaanud 170 ja visata konteinerisse ning poest riiulist järgmine tutikas käiku lasta.  Eks mõnikord kirjutab nende saagide tootlikusest ja vastupidavusest lähemalt, suht täpne arvestus olemas. 
Kindlasti on teistsuguseid arvamusi ja mõtteid, aga see ongi normaalne, ei ütle et see variant oleks nüüd ainuõige viis kuid lihtsalt endale tundub et kulud on kontrolli all ja kõik on rahul.
Suuremate puude jaoks mõni husku ning üks shindaiwa ning asi saab tehtud.

Jaak ja Toomas aga on siin teemas mehed kelle ees võtan alati mütsi maha, vähe möla ja pikk samm. Sitast teevad ka saia mis kõlbab täitsa süüa ju.

Priidu puhul on hea see kuidas keegi viitsib teemase sügavamalt süüvida ja pikemalt faktidega aruelu välja kirjutada. Täitsa hea lugemine igatahes.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Tore. Vihmane ilm on mehed jahutanud. Ei mingit suurt vingu....ei saagidest ega mujalt... Big Grin
Aga tänud Meelis! Kui saad oma odava tahhomeetri kätte,tulen kohe külla oma Perkinsi pätaka pöördeid kontrollima. Iseasi kuidas sõidu ajal mõõta saame.... Mõne vana sae võiks ka pöördesse lasta ja uurida kas 7000p. tuleb välja. Ja kui see asi nii hea on siis muretseks omalegi. Saaks kõik saed ühtlast joru ajama.
Vasta

viskan Talupojale ka oma paar uut hingamist vajavat saage kaasa Big Grin Kõrva ja tunde järgi regullitud

Veel pole maha löödud
Vasta

(25-04-2017, 20:16 PM)diesel Kirjutas:  vabandust, mul juhtmed pikad ja taip ka kesine. sooviksin teada saada, mida ksf! ants80 öelda tahab?
...

Lihtne: liigne õlitilk segus teeb sae katki. Sad  Muu on vähemoluline, aga kütus võiks ka olla jooksva nädala oma.
Vasta

(25-04-2017, 20:41 PM)mlsluik Kirjutas:  
(25-04-2017, 09:54 AM)olli Kirjutas:  Internetist saab neid odavamalt.

(25-04-2017, 11:25 AM)olli Kirjutas:  Ka impulss tahhod on päris odavad internetist tellides. Wink

 Tellisin pullipärast mõlemad ära, siis saab proovida ja võrrelda et kuidas töötavad. Kasvõi meelelahutuseks. Samas võimalus saed "joonele" panna  Big Grin   Rolleyes Toungue

(25-04-2017, 20:16 PM)diesel Kirjutas:  mis aga lugupeetud meelist ja markot puudutab, siis mõlema mehe juttu tehnilistes küsimustes vaikimisi küll usaldan. peab mitu vastupidist arvamust olema, et tasahilju kahtlema hakkaksin.

Marko jutust saan veel isegi aru, ega ANTS 80 räägib ka tegelikult täiesti õiget juttu ja valesti pole minumeelest midagi öelnud... - lihtsalt võiks aksepteerida et teistel võib olla teine nägemus asjast. 

Vaat mina aga olen küll põhulõug kes niisama vahele torgib  Big Grin    Ei ole hariduselt ei mehaanik ega insenär, lihtne maapoiss kes õpib omades vigadest... kui sedagi Big Grin    
 
  Metsa ja võsalõikamisega ning viimasel ajal ka istutamisega tegelenud põhitöö kõrvalt juba mitmeid aastaid ning saagideks olen omal poolt välja pakkunud kõige odavamad stihlid (170). Kui mees soovib teistsugust saagi siis selle ka saab muidugi, aga minumeelest on lihtsam võtta otsasaanud 170 ja visata konteinerisse ning poest riiulist järgmine tutikas käiku lasta.  Eks mõnikord kirjutab nende saagide tootlikusest ja vastupidavusest lähemalt, suht täpne arvestus olemas. 
Kindlasti on teistsuguseid arvamusi ja mõtteid, aga see ongi normaalne, ei ütle et see variant oleks nüüd ainuõige viis kuid lihtsalt endale tundub et kulud on kontrolli all ja kõik on rahul.
Suuremate puude jaoks mõni husku ning üks shindaiwa ning asi saab tehtud.

Jaak ja Toomas aga on siin teemas mehed kelle ees võtan alati mütsi maha, vähe möla ja pikk samm.   Sitast teevad ka saia mis kõlbab täitsa süüa ju.

Priidu puhul on hea see kuidas keegi viitsib teemase sügavamalt süüvida ja pikemalt faktidega aruelu välja kirjutada. Täitsa hea lugemine igatahes.

Meelis!!! see varna süütepool anna Toomasele, kui ta sind külastab.

Veel pole maha löödud
Vasta

Kuskil metsades tegutseb saemeeste brigaad, kes ostab hech 45'sid. Pidavat kannatama ca 500tm langetust, siis prügikasti ja uued. Olevat arvanud, et selle raha eest saage küll ja veel. Ise proovisin nädalavahetusel hech 956'ga väheke rohkem tutvust teha ja hetkeseisuga tundub, et see saab mul järgmine suurem saag olema. Jõudu tundus ikka päris mehiselt olema ja kui võrrelda hinda mingise nimekama saega, siis miski 4x vahe. Mehel see 956 miski aastake toimetanud ja ega ta eriti ei hellita ka saeb ta sellega kõikemida kannatab. Tööriist olla ikka sihipäraseks kasutamiseks, mitte iluasi  Big Grin .
Vasta

No nii.Ei ole loonud kontot siia selleks, et kedagi solvata, kellegi kalla närida või kedagi mustata, et ise targem välja paista.Inimesed on erinevad, erinevad arvamused erinevatest asjadest see on aksepteeritav, psühhoterror ei ole aksepteeritav.

Kahe noormehe lennukatest ideedest on siis sündinud selline täiesti toimiv saag.Tühikäigupöördeid sel isendil 45 000p/min.Kuidas kellegile.Mõne inimese jaoks mõtetu ajaraiskamine mõne inimese jaoks kunstiteos.

[Pilt: shrf.jpg]
Vasta

(26-04-2017, 00:51 AM)Ants80 Kirjutas:  Kahe noormehe lennukatest ideedest on siis sündinud selline täiesti toimiv saag.Tühikäigupöördeid sel isendil 45 000p/min.Kuidas kellegile.Mõne inimese jaoks mõtetu ajaraiskamine mõne inimese jaoks kunstiteos.

Ma olen ka mõne sae oma elu jooksul korda teinud ja mõnega isegi tööd teinud. Aga sellist saagi ei kujuta hästi ette. Pilt on muidugi ka hästi õnnestunud, selline piltmõistatuse laadne. Kui tühikäik on 45 000, siis tööpöörded on umbes pool milli? Kui suur on siis keti liikumis kiirus? Mitu kuupi on mootor ja kitu kW või HJ välja annab. Kunstiteos see võib ju olla, siin peale Jarmo ja Viktoria  kunstnikke vist ei ole nagu, rohkem töömehed on siin.
Vasta

ei tule välja kahjuks. vähemalt bensuga mitte. või kui siis ainult detoneerides. normaalselt põledes ei saa bensumootorist kuidagi 45 tuhat pööret ka täisgaasil mitte. kolvi kiirus selliste pööretega peaks juba segu põlemise kiirusest oluliselt suurem olema. ehk vanker sõidab hobusel eest ää.

oma eelnevale küsimusele paluksin ikka ka asjaomase enda kommentaari kui vähegi võimalik.
Vasta

(26-04-2017, 00:51 AM)Ants80 Kirjutas:  Tühikäigupöördeid sel isendil 45 000p/min.

[Pilt: pic.png]

Või veel parem, tehke video.
Vasta

Ants jätab olulise info valikuliselt välja. Youtubes kõik olemas:
https://www.youtube.com/watch?v=_Aog-6mFPcY

A ma ootan, et Ants oma imesaest kah pildid üles paneks. Sama ootavad siin ilmselt ka teised. Praegu tundub nagu ullikesel oleks raamat põlve peal lahti, kust ta siis tarkust foorumisse ümber trükib.
Vasta

Ja kuhu te sõbrad sellise vilinaga lähete. Pakku saagis ikka samamoodi nagu tavalisega. Ei olnud siin mingit arengut. Big Grin
Vasta

45000 pööret!!!! ilmselt helikoptri gaasiturbiin peale pandud, ei usu! Side lõpp.

Veel pole maha löödud
Vasta

(23-04-2017, 23:47 PM)v6sa Kirjutas:  ...

Krt, ma pean end meldima Priidu juurde seda hehti käes kaaluma.

Raske on, rsk. Aga täitsa saag - odava päris sae otsijale paslik asi. Õunapuu harvendamiseks hästi ei sobi, aga palki järada kõlbab küll. Kandekast on läbimõeldud tervik saega. Mulle meeldis.

Hea kitsas saag on. Vibratsioon käepidemes on talutav ja saag loksub vähe. Ketipingutus kaane küljes on muidugi saast, aga hinda arvestades pole häda.

Amüsantse nüansina - Priidul on veel kasutuskõlblikuna saelaadne toode Partner 351, mis kaalub käe otsas Hechtiga samasse auku.  Kaalusime mõlemad oma Kalibreeritud Kuldsete Kätega. Aga pauku tuleb sellest kollasest õnnetusest kõvasti vähemWink Seda võin kogemuse sügava rinnahäälega kinnitada küll: isegi .325 ketile üleminek ei teinud eksikombel Partneri silti kandvast saest tööriista.

Ja ikkagi ostsin endale väikesaeks sama raha eest pruugitud MS170. Lollakas, eksoleWink Toungue
Vasta

(26-04-2017, 14:48 PM)v6sa Kirjutas:  
(23-04-2017, 23:47 PM)v6sa Kirjutas:  ...

Krt, ma pean end meldima Priidu juurde seda hehti käes kaaluma.

Raske on, rsk. Aga täitsa saag - odava päris sae otsijale paslik asi. Õunapuu harvendamiseks hästi ei sobi, aga palki järada kõlbab küll. Kandekast on läbimõeldud tervik saega. Mulle meeldis.

Hea kitsas saag on. Vibratsioon käepidemes on talutav ja saag loksub vähe. Ketipingutus kaane küljes on muidugi saast, aga hinda arvestades pole häda.

Amüsantse nüansina - Priidul on veel kasutuskõlblikuna saelaadne toode Partner 351, mis kaalub käe otsas Hechtiga samasse auku.  Kaalusime mõlemad oma Kalibreeritud Kuldsete Kätega. Aga pauku tuleb sellest kollasest õnnetusest kõvasti vähemWink Seda võin kogemuse sügava rinnahäälega kinnitada küll: isegi .325 ketile üleminek ei teinud eksikombel Partneri silti kandvast saest tööriista.

Ja ikkagi ostsin endale väikesaeks sama raha eest pruugitud MS170. Lollakas, eksoleWink Toungue
oot MS170 on umba hää asi Toungue  Pole sa lollakas midagi! Mul neid Partnereid on sitaks ja kõigil on erinevus sees, kokku lapates anna otsad, üks jupp ei sobi teisega jne. Kokkujooksevad nad super hästi kui vale seguga ringi sõidad. Seda Ehhhi tahaks juba ise ka katsetada, hammas verele aetud. Mul nn joonestuslaual on see Steeli kolakas järgmisena. 70cc ja peale. Kui ölipumba käima saan siis läheb testimiseks, kui mitte siis on järgmine kandidaat saeviskevõistlusele

Veel pole maha löödud
Vasta

(26-04-2017, 14:48 PM)v6sa Kirjutas:  ...Ja ikkagi ostsin endale väikesaeks sama raha eest pruugitud MS170. Lollakas, eksoleWink Toungue

Naabrimees käis hechtiga, õli lekkis, puhastasin plaadi alt ära ja keerasin mutikad kinni, enam ei lekkinud. Aga pöördesse läheb ikka erikrdi uimaselt. kuidagi imelikult istus käes, aga see harjumuse jõud.
170 sai uue kandilise nurgaga keti ja uue lati. Ilma aspeni ja 98-ta kärab ja järab kui hull. Hoia ainult kett terav, üks lõige liiva ja hakkad viilima. Kitsas lõige annab peenemas puidus pea sama kiiruse mis suurel.


Vasta

Aitäh minu küsimusele, kas HQ555 või S560, kaasa elajad ja nõu andjad. Kuna põõsad juba lehte kisuvad, siis ei mallanud enam oodata ja sai koju toodud 555FXT. Esimene paagitäis ka maja ümber õhku lastud. Esmamuljed head, midagi silma riivavat ja kõrvujäävat pole. Mootor mõnus võimas, suure kolvi pots käib varrest läbi, kui pöörded kukuvad. Pöidlagaas on OK, nagu oleks kogu aeg sellisega tööd teinud. Ainult, kui parema käega mõnd puud eemale visata, siis võib oks lapatsi ja varre vahele kinni jääda. Lühike vars on 190 cm lõikajale päris sobiv, pikaga enam võsas võidelda ei taha, vaatab, kuidas ülepea kasvanud lapse selga passib. Miks HQ, on lõplik põhjus müüjates. Stihli ei saanudki käega katsuda ja hinda parajaks. Sai küll mõnes kohapeal käidud ja teisi helistatud, kuid tarneajad teadmata ja huvi puudus kliendile midagi, mida riiulis pole müüa. Husqvarnal on hetkel ka kampaania, kuid sain hinna veelgi paremaks ilma suurt tüli tegemata. Kohe leiti ka koht, kust sama päev kätte sain, muidu oli kuni viis päeva ooteaega. Nüüd saab jätta vana nõrgema (2,2kw) võsaka rahulikult rohtu lõikama.
Vasta

Jäi siin kusagil silma ütlus, et nüri kett tapab saagi. Ütleksin, et nüri kett ei tapa midagi, tapab laisk kasutaja, kes mingil põhjusel ketti õigel ajal ei terita. Big Grin Ise kasutan praegu kõvasulamhammastega ketti (u. 2x kallim kui "tavaline" kett e. minul u. 15 eur asemel 30 eur) ja sellega on küll nii, et ikka mitu korda kauem aega saab saagida võrreldes "tavalise" ketiga ja võib ka saagida kändusid mulla seest. Loomulikult mingi aja pärast kett läheb nüriks, aga siiski päris tuntav vahe on sellel nüril ketil ja "tavalisel" nüril ketil- sellega võid veel päris pikalt edasi saagida, loomulikult tootlikkus on väiksem, aga siiski saagimise kvaliteet on oluliselt pikemat aega stabiilsem! Muidugi arvestama peab sellega, et seda ketti kodus ise viiliga ei terita. Smile Kokkuvõttes oli ikka üllatus küll, et kui harilikult korraks kogemata kivi/metalli saagides oli vaja ketti kohe teritada, siis kõvasulamketiga võis päeva lõpuni saagida, tootlikkus veidi langes, aga siiski saagis päris normalselt edasi, ei hakkanud kiskuma viltu, nagu harilikult.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: roland22, 1 külali(st)ne