Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Elusalt ei pruugi vist saada jah. Aga Sul pole ju elusalt kätte saada vaja.

Hortulus ka ei paku?
Vasta

Öeldi nii, et eraldi ei ole saada esinduses. Kui varuosa diagrammis ei olegi seal eraldi laagrit olemas siis vaevalt hortulus ka pakub. Plaan on võtta kõik asjad ära niita, siis on vahepeal kuu aega tegutseda ja proovida laagrit kätte saada ning laagriga moduatoris ära käia, võibolla on ikka mingi sobiv mõõt kuskil kataloogis olemas ja kui kätte ei saa või laagrit ei ole, siis uus sidurikoda tuleb nädalaga kohale. 
Muidu kannataks vana laagriga ka võibolla aasta niita veel, aga mulle ei meeldi nii kui võib ära laguneda just kõige suurema töö ajal. 
Kui leian mõne sobiva laagri, siis annan ka teistele teada mis sellest jamast sai ja mis laager senna sobib
Sama lugu on toru sees olevate võlli laagritega, neid eraldi ei ole, saab koos toruga ainult. Justkui olen kuulnud, et ikka neid vahetatakse eraldi ka, aga juu siis ikkagi mitte
Vasta

Ma arvan, et otsi veel, kasvõi sellesama Hortulusega võta ühendust.
Mulle kunagi niidukimüüja esinduse sellid ütlesid ka ühe Partner muuruniiduki vedava võlli laagri küsimise peale, et seda ei saavatki vahetada. Koukisin karmanist tuksiläinud eksemplari välja ja arvasin, et kui ma ta koduste vahenditega kätte sain, saan uue asemele ka pandud. Siis jutt muutus: nujahh saab küll vahetada, aga eraldi ei müüda, ainult koos rattaregulaatoriga.
Tänaseks on seesinane laager Hortuluses kenasti müügis ja tolle esindusega ei ole viitsinud rohkem jaurata.
Vasta

Partner Formula 400-le on kellelgi juppe? Tarvis keti hammasratta peal käivat kaant, mille küljes ka ketipinguti mehhanism.

Do'nt panic
Vasta

(21-08-2017, 16:58 PM)giordanobruno Kirjutas:  Partner Formula 400-le on kellelgi juppe? Tarvis keti hammasratta peal käivat kaant, mille küljes ka ketipinguti mehhanism.

tõenäoliselt mul on!!!!  Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

Siin kõik saetargad koos Smile  Mure selline-Stihl MS230 2005a oma ,soojalt ei taha käia ja kipub pidevalt välja surema. Lisaks käib kehvalt külili asendis saagides. Millest alustada? Külmalt käivitub hästi ja töötab ilusti.
Vasta

Vaheta küünal, süütepool ning pinguta silindri ja karpa kruvisid.
Vasta

(28-08-2017, 12:26 PM)volvo Kirjutas:  ...soojalt ei taha käia ja kipub pidevalt välja surema. Lisaks käib kehvalt külili asendis saagides. Millest alustada? 

Mis värvi on küünal? Palju on sae tööpöörded?

Kas väntvõlli pikilõtk on selgelt tunda või kergelt aimata?
Vasta

(28-08-2017, 12:50 PM)v6sa Kirjutas:  
(28-08-2017, 12:26 PM)volvo Kirjutas:  ...soojalt ei taha käia ja kipub pidevalt välja surema. Lisaks käib kehvalt külili asendis saagides. Millest alustada? 

Mis värvi on küünal? Palju on sae tööpöörded?

Kas väntvõlli pikilõtk on selgelt tunda või kergelt aimata?
Lisan küünlast pildi. Millega pöördeid mõõta? Käib kergelt lõpuni pöördesse. Lõtku pole veel katsunud.
   
Vasta

Vända otsasimmerid kontrollida.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Segu on lahja. Minu mõte käib ka lekkivate simmerite suunas.
Vasta

Mingi ajastu stihlid on hädas kulunud kiirenduspumbaga. Tõmbad käima, käib tühikäigul, pöördesse ei lähe, lämbub.
Minu 250-l (2006) vahetati ka vändatihendeid jms, aga lõpuks läks kiirenduspumbale pime ette ja käib jälle kui kell. Mingit vahet töös ei märka.
Vasta

(28-08-2017, 22:00 PM)hulgus Kirjutas:  Mingi ajastu stihlid on hädas kulunud kiirenduspumbaga. Tõmbad käima, käib tühikäigul, pöördesse ei lähe, lämbub.
Minu 250-l (2006) vahetati ka vändatihendeid jms, aga lõpuks läks kiirenduspumbale pime ette ja käib jälle kui kell. Mingit vahet töös ei märka.

Kusjuures kuldaväärt idee on see. Olen ise ka päris mitmele pimeda ette pannud - kellasepa töö Big Grin
Minu arust oli kõige rohkem probleeme Zama karpadega. 
 
Olen ka proovinud ainult O rõngast vahetada kolvil kuid mingit kasu ei tekkinud. Alumiiniumist pesa kulub samuti ära.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(28-08-2017, 12:26 PM)volvo Kirjutas:  Siin kõik saetargad koos Smile  Mure selline-Stihl MS230 2005a oma ,soojalt ei taha käia ja kipub pidevalt välja surema. Lisaks käib kehvalt külili asendis saagides. Millest alustada? Külmalt käivitub hästi ja töötab ilusti.

1) Paagituulutus  - see väike kummilutt läheb umbe. 

2) Implulssi voolik

3) Karburaatori flants

4) kütusevoolik+ filter

Ja kui sul on MS230C mis on selle nö easy stardiga siis minu arust oli seal veel käsi kummilutt pump ka. Ning mäletamist mööda omamoodi tuulutus tehtud.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(28-08-2017, 23:15 PM)Gravity Kirjutas:  
(28-08-2017, 12:26 PM)volvo Kirjutas:  ...Lisaks käib kehvalt külili asendis saagides. Millest alustada? Külmalt käivitub hästi ja töötab ilusti.

...
3) Karburaatori flants

4) kütusevoolik+ filter

...
Tuulutused ja impulsi voolik ei ole suunatundlikud, karburaatori flantsi võiks küll kontrollida. Loperdav väntvõll on vägagi suunatundlik.

Kütusevooliku ja filtri probleem võiks olla ühtepidi tunda, kui need kuivale jäävad. Teistpidi jälle peaks kütust küll olema. Kuidas isand volvo saega on, kas ühtviisi nigel mõlemal küljel?
Vasta

Kui sae keerate üksõik kuhu poole külili ja pöörded muutuvad siis pole ju viga vaja kaugelt otsida. Väntvõllidel on ikka olnud mingisugune telglõtk. Ja kui nüüd otsatihendid kehvad,annab kohe tunda.
T.
Vasta

Tänud vihjete eest, teen katsetused ära ja siis vaatan edasi mis saab.
Vasta

Kuidas saada kinni pildil olevat polti? Ehk siis, on ta Jonsered 2137 turbo mootori küljes. Aga ei taha saadanas kinni jääda. Olen proovinud keermeliimi, kuid peale 5 minutilist saagimist on ta jälle lahti. Päris epoksiliimi ka ei taha panna sest jonseredidel läheb vedrusid hunnikus ning siis ei pruugi seda enam lahti saada.

   

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

Kui see on veel osalise keermega eripolt, siis need ei jäägi peale paari korda enam kinni. Ma ei tea, kuidas õigem oleks, aga oma partnerinimelisel saelaadsel tootel (sama fekaal, teine pakend) keerasin M6 peale keermed üle ja rohkem probleeme ei olnud. Kannatas täitsa pingutada.
Vasta

Sellise logiseva asja asemele on vaja teha lihtsalt pisut ülemõõdus polt. No näiteks 5.3 mm. Wink 

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne