Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(09-01-2018, 16:46 PM)Laanekas Kirjutas:  .....
Kaalud-võimsused:
FS450: 8,0kg, 2,1kW
FS460: 8,5kg, 2,2kW
FS490: 9,1kg, 2,4kW

Oled ise reaalselt kaalunud ka Big Grin . Stihl fs 410 8,5kg paberite järgi reaalselt oli miski 10,.... kg . Sai kaalutud päris mitut huvipärast. Uutel stihlidel reduktorid suht jama, mehed kes igapäevaselt valgustust teevad vahetavad 2x aastas laagreid. Kuna stihl on siiski tänaseks "Hiinakas" siis on tema kvaliteet suht s... võrreldes varasemaga. PS olen ise ligemale 20a järjest stihli kasutanud ja kasutan ka praegu ,aga jah.....kas osta hiinakas 200€ või 1000€ ....... vanemad kestsid ja kestavad kui vähegi hooldad.
Vasta

Kaalunud pole, andmed Mehka lehelt. Eks see on ilma kütuseta kaal.
Aga eks vahed jäävad umbes samaks ka reaalses elus. Samas on FS490 paak suurem, kui 460nel. (aga täistuuridel tööd tehes saavad paagid sama ajaga tühjaks- suurem võimsus ei tule õhust ja armastusest Big Grin  )
Vasta

Eelkõnelejatele ilmselt väike aga tekkis vahetuskaubana HQ 235R. Käivitub hästi,pöördesse läheb ja tühikäigul
käib ka. Välimus kõige kaunim ei ole aga kõige hullem ka mitte.Trakse kaasas pole.Trimmipea on küljes aga
katet mitte. Kui kellegil vaja siis 90 raha. 
5094230 või PS.
[Pilt: IMG_20180109_1856531.jpg]
[Pilt: IMG_20180109_1856201.jpg]
[Pilt: IMG_20180109_1855481.jpg]
Vasta

(08-01-2018, 21:56 PM)PSV Kirjutas:  
(08-01-2018, 18:24 PM)JaakH Kirjutas:  igaks juhuks hoia eemale https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-555fx/ mõtetu saast. Sõbrad on sellist vandunud nii et aitab, Läksid Echo peale üle ja on rahul. Stihl FS 480 ga puudub mul töökogemus aga arvata on et peab sarapuu jamas vastu Big Grin. Mul omal on Handymanni Espina võsakas ja peab ka vastu, ütleks et 4 korda on tagasi teeninud. ja veel käib. Hiinaka viga on see et kui küte lõpeb, siis enam käima ei saa, jahtub maha - läheb uuesti.
Kui suur saladus pole, siis mida vannutakse. Ostsin selle ja lasknud koos pojaga tükk tööd teha. Hea asi.

Mootoriprobleemid!!!! (lagunesid) Võib olla oli fekaal partii või ei teritatud korralikult tapeti saag ära. Kurat seda teab.

Veel pole maha löödud
Vasta

(09-01-2018, 23:53 PM)JaakH Kirjutas:  
(08-01-2018, 21:56 PM)PSV Kirjutas:  
(08-01-2018, 18:24 PM)JaakH Kirjutas:  igaks juhuks hoia eemale https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-555fx/ mõtetu saast. Sõbrad on sellist vandunud nii et aitab, Läksid Echo peale üle ja on rahul. Stihl FS 480 ga puudub mul töökogemus aga arvata on et peab sarapuu jamas vastu Big Grin. Mul omal on Handymanni Espina võsakas ja peab ka vastu, ütleks et 4 korda on tagasi teeninud. ja veel käib. Hiinaka viga on see et kui küte lõpeb, siis enam käima ei saa, jahtub maha - läheb uuesti.
Kui suur saladus pole, siis mida vannutakse. Ostsin selle ja lasknud koos pojaga tükk tööd teha. Hea asi.

Mootoriprobleemid!!!! (lagunesid) Võib olla oli fekaal partii või ei teritatud korralikult tapeti saag ära. Kurat seda teab.

555fx'il lagunes algul reduktor enne kui korralikku võsa nägi Big Grin aga hiljem vist olukord paranes, mootoriga pole veel probleeme kuulnud.
Vasta

(09-01-2018, 18:57 PM)Inri Kirjutas:  Oled ise reaalselt kaalunud ka Big Grin . Stihl fs 410 8,5kg paberite järgi reaalselt oli miski 10,.... kg . Sai kaalutud päris mitut huvipärast. Uutel stihlidel reduktorid suht jama, mehed kes igapäevaselt valgustust teevad vahetavad 2x aastas laagreid. Kuna stihl on siiski tänaseks "Hiinakas" siis on tema kvaliteet suht s... võrreldes varasemaga. PS olen ise ligemale 20a järjest stihli kasutanud ja kasutan ka praegu ,aga jah.....kas osta hiinakas 200€ või 1000€ ....... vanemad kestsid ja kestavad kui vähegi hooldad.

Kaal on tühjalt ja ilma saekettata. 
Dolmar 4510 on tühikaal 7,9kg kettaga koos 9,0 jõudu erinevatel andmetel 2,2 või 2,3kw, käin lõikan oma tarbeks võsa ka, kuid tunda on, et kuubikuid valgustus raies jääb väheks aga vaikselt nokitsedes teeb ära ja võtab kõik puud maha nii palju kui ketas ulatab saagima.
 Suurte sarapuu puhmaste puhul on tõhusam mootorsaag kasutusele võtta
Vasta

mõnedest siinsegi foorumi teemadest on apuri langetuskäepide läbi käinud.
võib-olla oleks lahendus?
huviline koogelmoogeldab näiteks apuri kaatokahva või midagi alternatiivset või teeb ise ja hoopis paremini.
Vasta

See "apuri kaatokahva" on küll igavesti lahe aparaat, jämeda võsa või suurte põõsaste jaoks ideaalne.
Võsalõikurile võiks ju saelati ja keti panna, kuid mingit sellist pead pole kuskil näinud. Ainult sirget
Võib ju druzba osta...

Sarapuu on igavene nuhtlus küll... Kui võsalõikuri ostaks siis jah kas Dolmar või Echo. Stihl ei kesta nii nagu vanasti. Paljud hädas.
Echol on väänet nagu rohkem kuigi võimsust vähem ja saeb kiiremini, saab 315mm saeketta panna ka ilma, et sidur kannataks, puitunud heina ja muud sodi niidab umbes sama kiiresti kui 2.1kW Stihl. Echo ise ainult 1.6kW. Lagunenud esimese aastaga veel pole...
Sarapuu teeb latile otsa peale. Kui päris palju on seda võsa siis soovitaks mingi vana lati ja keti panna...
Vasta

See apuri kaatokahva paneb mötlema. Huvitav kas Eestis keegi seda katsetanud on? 026 jääb 
apurile vist raskeks? Proovisin servast saega tunnikese teha ketti nüris küll korralikult ja selja peale hakkas ka. Echo ja Dolmar kuidas nendega töötada on? Töömugavus sama?
Vasta

Dolmar on täiesti tavaline emotsioonitu masin, pole mingeid ime vidinaid ja elektrilisi karburaatoreid aga oma töö teeb ära ja mingeid ulme probleeme pole esinenud, oma tarbeks on seda küll. Käepide tahab sättimist, minul pole see tehase seades vaid võimalikult vasakule viidud klambris, siis on minu jaoks mugav, saadaval on ka prohvi pidemega variant, aga eestis peab seda eraldi mainima, et sellist tahad, profi pide on selline nagu stihli võsakatel on ja pildi järgi tundub parem, kuid proovida pole saanud  http://www.dolmar.de/produkte/sensen_tri.../1082.html
Ja muidugi traksid täiesti algelised odavkomplektiga, kui mugavust tahad siis- http://www.dolmar.de/produkte/sensen_tri.../7176.html Aga sobivad ka husqvarna traksid jne
Vasta

Kas sellist asja on keegi enne näinud?


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Hüdromootor suudab ju lausa mitukümmend kW üle kanda, Kuidagi aeglane keti kiirus on muidugi...
Juu siis sellepärast, et ketipidur puudub
Vasta

(09-01-2018, 20:48 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Eelkõnelejatele ilmselt väike aga tekkis vahetuskaubana HQ 235R. Käivitub hästi,pöördesse läheb ja tühikäigul
käib ka. Välimus kõige kaunim ei ole aga kõige hullem ka mitte.Trakse kaasas pole.Trimmipea on küljes aga
katet mitte. Kui kellegil vaja siis 90 raha. 
5094230 või PS.
see on lausa võsalõikaja - tehasekomplektis on kaasas veel ka saeketas ja metall-rohulõikaja.
mul sama riist ja olen rahul - kuigi on veel lärmakast 2T ajastust...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Leiunurgake - kultusobjekt juppideks Smile

http://soov-ee.postimees.ee/5229206-moot...tails.html

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tervist! Keegi Husqvarna 40 kohta oskab midagi kosta? Mulle pakuti üks selline saag 70 euri eest. Saag olevat üsan vähe kasutust leidnud. Aga ei tööta. Säde olemas aga käima ei lähe. Omanik arvas, et karpa umbes aga ise arvan millegipärast et küünal ei anna surve all sädet. Kas tollele saele varuosi ka saada on? Ebayst leidsin sellele osi küll aga ei tea mis kvaliteediga need on ka. Ise toda saagi kasutama ilmselt ei hakkaks. Pigem teeks korda ja müüks maha. Kuigi kas selline äri tänapäeval üldse tulus on enam? Ja palju üks kasutatud Husqvarna 40 maksta võiks ka tänasel päeval?
Vasta

Töökorras husqvarna 136 maksis just Salo kirpparis 40€....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

40-le on jupid tavaliselt letikaup (vähemalt kilulinnas)
Väga paljud kuluosad on ristkasutatavad sama põlvkonna Jonseredi/Partneriga
Kuna antud sae ehitus on lihtne ja loogiline, siis olen näinud ka erinevaid külaseppade aretusi
(suvalised süütepoolid, karburaatorid, õhupuhastid jne)
Ise oma 40-et olen ainult niipalju "tuuninud", et ostsin profiseeria siduri (eemaldatava tähikuga)
Hea odav tulevikus ainult tähikut vahetada (Oregoni oma maksab 10-ka kandis)
Väga mõistlik ost, kui endal on sellist pool-profi saagi majapidamises vaja, aga rikkaks selle äriga ei saa  Big Grin
See on nagu vana diisel Golfi ostmine. Kui sõita vaja ja tehniliselt korralik masin odavalt kätte satub, siis kõik posiktiivne
(mootor ökonoomne, juppe ei kulu (kui midagi vaja siis need on odavad), ehitus on lihtne- saab kodus parandada, kui ise ei viitsi, siis suvaline jorss on kohe nõus ette võtma, kuna mõistus hakkab peale. Elekroonikat pole, tarkvarauuendusi pole vaja teha jne, jne.
Aga äriliselt mõttetu, automüügi platsidel selliseid "häid" autosi ei müüda.
Vasta

Pole küll saag, vaid võsakas ehk Partner B407B. Probleem hakkas tegelikult juba eelmine aasta võsa lõigates, aga eks sai kuidagi
ära lõigatud. Nimelt kui lasta gaas põhjas minna ja siis järsku lahti lasta, sureb välja. Hoides ise tühipöörete asendis enam-vähem, jääb pikapeale käima. Kui sureb ära ja siis uuesti käima tõmmata, tahab vahetevahel gaasi saada, vahel mitte ja jääb ilusti tööle. Tühikäik normaalne, siis kui käima jääb. Küünal ja õhufilter uus, paagis olev küttefilter puhtaks tehtud. Mulle tundub nagu ujutaks üle.
Mida arvab üldsus? Smile

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

Husgu 40 aastat 95 kuni siiani koduses majapidamises kasutuses olnud,paar kuud kunagi ammu ka elatist teeninud sellega endale.Eks neid kulu osi ikka tuleb vahetada.
Seega mina julgeksin küll soovitada!
Vasta

2015 aastal müüdi hq 40 oktsionil maha 60euro eest ja tegu oli töötava masinaga.
Mittetöötavat masinat ei julgeks küll osta 70euro eest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne