Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(12-03-2018, 23:29 PM)hulgus Kirjutas:  ...
Mis valesti läks? Kas seda nööri ka mitmes mõõdus saada, äkki sai liiast jäme ja ei kerinud korralikult peale?
...

Päris saagidel on jämmum pael, kui minusuguste popside saagidel. Big Grin

Esimese asjana pakuks, et pael pani käepidemest jooksu ja edasine oli puhas füüsika. Selle hüpoteesi lükkaks ümber korraliku sõlmega käepideme leidmine Cool

Mina oma pisisnärilistel olen edukalt pruukinud muruniidukite paela - seda tekib piisavalt ja muruniidukil katkenud paelast saab 2 juppi mootorsae peale.
Vasta

Kipub nii tegema kui nööri eelpingutus on ebapiisav.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-03-2018, 10:57 AM)Daff Kirjutas:  Kipub nii tegema kui nööri eelpingutus on ebapiisav.

Palju oleks piisav? Ma olen ka ühe ringi peale tõmmanud ja pole veel hätta jäänud. Palju kogenumad soovitavad siis?
Vasta

(12-03-2018, 23:29 PM)hulgus Kirjutas:  Keegi oskaks kommenteerida Stihl MS280-ga juhtunut.

Starteri nöör rebenes, nagu ikka 5cm käepidemest.
Poest uus nöörijupp, natuke pusimist ja asendatud. Poolile tiir-poolteist eelpingeks peale ja kokku. Käis kenasti, prooviks paar tõmmet tühjalt, keris korralikult kõik nööri sisse ja tundus ok.
Lõikamise rõõmu jagus hetkeks, tuli mingi kilin sisse, jätsin seisma ja... starteri käepide kadunud.
Ja see oli jäämäe tipp, seest kaane alt kõik sodi, kaas ise katki, poolist-kutsikatest ainult räbalad, vedrul ots maas, nöörist ainult villatuust, hiljem selgus, et isegi süütepool/juhe pihta saanud, säde kadunud.
Neid nööre ennegi vahetatud, siiani edukalt, aga sellist fataalset laksu pole enne näinud.
Mis valesti läks? Kas seda nööri ka mitmes mõõdus saada, äkki sai liiast jäme ja ei kerinud korralikult peale?
Mul vedeleb komplektne ms280 kui tahad teeme vahetust, ahjukola mulle-saag sulle?
Vasta

Minema võis lennata ka stopper mis hoiab kinni nööripooli ja liigutab kutsikat.
Igatahes nööripool käis mingil hetkel koos hoorattaga ringi.
Vasta

(13-03-2018, 10:27 AM)v6sa Kirjutas:  
(12-03-2018, 23:29 PM)hulgus Kirjutas:  ...
Mis valesti läks? Kas seda nööri ka mitmes mõõdus saada, äkki sai liiast jäme ja ei kerinud korralikult peale?
...

Päris saagidel on jämmum pael, kui minusuguste popside saagidel. Big Grin

Esimese asjana pakuks, et pael pani käepidemest jooksu ja edasine oli puhas füüsika. Selle hüpoteesi lükkaks ümber korraliku sõlmega käepideme leidmine Cool
Käepide leiti, nöörijupp täpselt nii pikk, et ulatuks hoorattani...
Tõenäoselt siis ikkagi stopperseib mis jooksu pani ja kutsikad jm mudru segi tõmbas...
Päris korralik põnts eelarvesse arvestades, et kogu mudru ainult tellimisel. Olla juba vana mudel...
Vasta

Võib mulle pakkuda Dolmar 112 kettsae juppe või tervet mitte töötavat.[Pilt: Dolmar112-2.jpg]

Ja teiseks otsin ma ikkagi sellist 
McCulloch Titan 40
[Pilt: s125002619232648050_c79_i1_w640.gif]

Vabalt võib olla kokku jooksnud ja Võib pakkuda Titan 70-t

Veel pole maha löödud
Vasta

Otsin husq.254 õhuklapi hooba , gaasihooba( karbussist sangani) ja tuulekoda starteri alla.Võin mône teise 254 osa vastu vahetada või osta.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(22-03-2018, 22:40 PM)diselist Kirjutas:  Otsin husq.254 õhuklapi hooba , gaasihooba(  karbussist sangani) ja tuulekoda starteri alla.Võin mône teise 254 osa vastu vahetada või osta.

Õhuklapi hooba peaks saama igast HQ juppidega kauplevast butiigist.Maksis vist mingi 4 raha sentidega.
Paar aastat tagasi oli ka tuulekoda letikaup, täna ei oska öelda aga usun,et võimalik saada.
Vasta

Kui suure läbimõõduga päris võsakate "lenks" on? Mul on 50cm3 hiinakas mis muidu päris hästi töötab, aga lenks on kahest tükist kokku pandud alumiiniumtorust, häirivalt vedel ja vajab sagedast pingutamist. Äkki mõne surma pealt saaks jäigema toru peale sobitada.
Vasta

dolmari lenks on 22mm
Vasta

[Pilt: IMG_20180328_205849_zpsink2j7g2.jpg?t=1522173466]

Hiinlane Husqvarnaga abielus!!! Gaasitross ja kaabel jäi varna oma, võsasaeks Espina

Veel pole maha löödud
Vasta

(20-06-2017, 10:48 AM)Kult Kirjutas:  
(17-04-2017, 14:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Nüüd edasi saab "nalja" ja eks varsti on selge, kuidas asi lõikab. Kas töötab või sai ~75 euri (99-10kast-12kett-võti) lihtsalt "maha visatud". Metsakuivad ootavad nii omal kui Alwaro juures Wink Lisaks siis muud metsad...
[Pilt: R-aBzXeIVRPko5dNodkJ-WFdvb6Mkm9ug_uqrlD7...36-h920-no]

Kuidas on saag vastu pidanud ja ennast õigustanud.

Sai siis Suurel Reedel ja Vaiksel Laupäeval vähe tõsisemalt küttepuid tehtud. Ja olen saega sigarahul! Kindlasti on kallid kuulsate kaubamärkidega saed veel paremad aga olematu raha eest soetatud tšehh teeb ka töö ära. Bensu kulutab, lasin 5 liitrit läbi, aga metsakuivade saarte ja jalakate saagimine on ka tõsine ettevõtmine! Kokku sai langetatud, saetud, lõhutud ja isegi riidastatud talgukorras kahes kohas Sõprade maakodudes jäme 9 ruumi küttepuid 8 täiskasvanuga. Ja ajakulu oli kokku tööpäeva jagu - efektiivsus on ikka kambakesti tehes suur! 

Selliseid metsakuivi saari sai mitmeid tükeldatud + üks suur jäme haab, mõned jalakad ja üks vana pärnapuu oks, mis ise oli ruumi jagu puid Big Grin Seda kuiva asusin saagima õhtuhämaruses ja päris äge on, kuidas saekett tuld lööb!  Nagu kivi saeks... Nähtavad kaks 3-meetrist jätsime alles Alwarole pinkide või mille iganes tegemiseks. 
[Pilt: 3hXczMu79NofJLVz8eq7K3yLdTpwLmCpXVRqiOrw...26-h919-no]
Vasta

On keegi ostnud a'la aliexpressist vms. kohast saele kolbi ja silindrit? Vaja husqule. Jookseb/paisub see komplekt kohe kinni või töötab ka mõnda aega?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Võib saada sealt nii head kui kehva varianti olen mõlemat kohanud.Ise üldiselt kasutaks originaal või nt.meteori juppe,mis aga mõnel vanal sael end ilmselt majanduslikul ei õigusta.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Tellisin MS260'le ebayst kolvi,silindri,vända,laagrid ja simmerid. Töötab. Ainuke häda on jõupuudus, palki saagides võtab hinge kinni. Üks simmer sai paigaldades kahjustada, võibolla selles häda. Ainuke viga mis tuvastasin on see, et küünla ava on silindrile veidi vale nurga all puuritud.  Big Grin Kui küünalt maha keerata siis võti on vasta sae korpust.  Aga need vead hetkel ei häiri kuna teine saag on olemas.

Edit: Esinduses pakuti remondi hinnaks 200+ eurot aga made in china juppidega sai umbes 40-ga hakkama.
Vasta

Töötavad küll. Stihl FS 450 silindril olid kruviaugud puurimata ununenud.Kodukasutuse masinatel võib katsetada,leivateenimise riistadel ei julgeks.Jutt siis Aliexpressi kaubast.
Vasta

Olen tellinud siit:
https://www.huztl.net/
 Tellisin ühele väiksele Husqvarnale silindrikomplekti ja uue korpuse. Visuaalselt tundus silindri kvaliteet väga hea. Igatahes kokku ta läks ja on natuke tööd ka juba teinud. Kolvisõrme stopperrõngad on ainult jamad, aga need võib vana kolvi pealt ka võtta. Korpus oli samuti täiesti OK. Kõik kruviaugud klappisid ja originaal husqu plastid istusid samuti ümber. Raha need jupid suurt midagi ei maksnud, rohkem huvi pärast tellisin ja remontisin.
Kodus tegemiseks telliks igal juhul uuesti.
Vasta

Ühele Jonseredile sai tellitud sae poe kaudu Hiinast kolvikomplekt. Ja ei vingu ega nurise. Käib ja oma kulutused on vist juba 200x tagasi teeninud
Oleneb ka kohast kust tellid? ma pole suur tellija, nii et rohkem ma nagu ei targuta

Veel pole maha löödud
Vasta

Njah, minu nimetul pilusilmsel sõbral on lenks 19mm jämedusega vaid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne