SKIF M1 1987 telkhaagis
#21

Tänud info eest Smile
Rataste mõte tekis mul sellest et kui haagistelk garaazi asendisse tõsta kas siis autoga mahub sisse või mitte..  Et ehk käivad küljest lihtsalt nagu Don paat-telkhaagisel.. Skifil põhi pole lapik kah nii et sellest kasu eriti poleks vist kah, 10 rattad kõigest ju..

Tekkis ka huvitav ja meie kliimas aktuaalne küsimus, et kuidas vett peab? Eriti peale aastaid seismist/kasutamist... 80'ndate toode ikkagi..

Aga ahvatlev asi on küll... Olen piilunud ka UK ja Saksas müüdavaid telkhaagiseid, valik on päris suur seal ja hinnad magusad ainult kaugel on...
Huvitavaid lahendusi on kah aga mulle Skifi puhul meeldib just see et plastik? kaane teed lahti ja sellest saab magamiseks alus ja teises osas istumiskohad ja panipaik. Ja kokkupakituna on ilus kompaktne Smile
Suht kerge vaevaga saaks selle tänapäeva tuua kah, tagavararatta juurde kast kuhu sisse aku, eemaldatav led valgustus ja el. õhusoojendus selle pealt, pisike päikesepaneel telefoni laafimiseks jne.. Ja võibki nädalaks ennast kusagile ilusasse kohta ära parkida Toungue
Vasta
#22

liiga roosiline oled. Ega seda ilmaasjata väga ilusate ilmadega ja kui tõesti mitte midagi teha pole kasutatakse. Enda oma peale kah hooaega seisab samamoodi. Plasti pole seal midagi, luugi lahtitegemiseks ikka head jõudu vaja, kui tuulekäes ka siis lõppvinge, lisaks kätepaare vaja igaksjuhuks mitu, et neid krdi jalgu sättida. Jalgade kõrguse fiksaatorig aga üsna pehmed ja voodis üle naise keerata ei julge, kord kukkus alla ja kadusime mõlemad kaanevahelt välja.
Üheks õhtuks üles seada on idiootne. Ostsin maksimast 10eurose telgi ühekordseks kasutamiseks, kasutan seda juba teist aastat. Ei vöta ruumi, ei pea maja vedama kaasas jms. Kui sellel skifil kõik telgikola sisseladuda koos eesruumiga, siis sinna haagisesse vblla üks korralikum spordikott mahub sisse, mitte rohkem.



Vasta
#23

Ega ma ei arvanudki et see on nagu need isepüstitavad telgid, sõidad kohale tõmbad nöörist ja ongi loss püsti  Big Grin 
Ma ise mingi juski telgiga aastaid hakkama saanud aga kui tahad ka pere kaasa võtta siis selline asi on hea alternatiiv haagissuvila ja suure kalli telgi vahel. (hotellid jms jätaks hetkel kõrvale)
Muidugi kasutanud ma seda pole nii et see kõik puht teoreetiline Smile 
ega kõige parem ja mugavam ööbimine on ju ikka kodus Smile
Vasta
#24

Eks see üles-sättimine vötab natukse aega. Kuid kui varem teinud, siis käib kiirelt.
Kui üheks ööks panna, siis eeskoda nagu ei hakka kokku panema. Pargid sileda maa peale ning 10 min ja vöib magama minna haagisesse. Kui aga nädalaks paika jääda, siis tasub eeskoda ka kokku panna.
Haagise jalgade sättimise kohapealt ma küll ei kurda, need sai üksi paika, haagis looditud ja tökiskingadega fikseeritud (kui haakesse ei jäta). Ning mingit kartust köikumise kohalt ei olnud. 
Tuule puhul  tuleb telk nööridega nurkadest fikseerida, selleks nad ja olemas on.
Kui eeskoda haagisesse pakitud, siis mahub sinna veel köik muu haagisega seotu ka vabalt (köögi"kohver", voodipesud, padjad, tekid, laud, toolid, jne). Selle nn diivani all on pakkeruum, ja muud asjad kokku pannes tuleb ka sättida, päris niisama loopida ei saa, nii lahvelt seda ruumi pole.
Ja siis oleneb pakkimise oskusest, kas lisavarustusele jääb ruumi vöi mitte (telekas, söögimant, priimus, jne), ma suutsin ära pakkida küll.

Veekindlus: Otseselt sellist asja, et sisse lekiks, ei ole tähendanud, ka siis mitte, kui mitmeid nädalaid öues oli ja vihma ka sai. Köik vee äravoolamise süsteemid peavad olema öieti, ehk telgi ääred on ülekattega, kui need tähelepanuta jätta vöi lohakalt panna, siis vihmavesi jääb sinna seisma ja vöib löpuks sisse saada.
Kondents tekib sisse siiski, seda peab jälgima ja vastavalt vöimalusele tuulutama sisu.

Aga kf motamees teab sellest täpsemalt kirjutada, kuidas selle pakkimisega on, ja köik muu veekindlus. Ma pole omaga Hiiumaalt kaugemal käinud, kuid motamees on sellisega palju ringi vurand nöuka ajal, Musta Mere ääres korduvalt.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#25

Nõukaajast omalgi kodus mõned sellised suuremad sinisest plastist pudelid, mõni suurem, mõni väiksem (8-10l). Kasutan ka vee kaasa vedamiseks. Minumeelest omapärane seetöttu, et ei jäta veele "plastiku" maitset...
Kas ka mõnest skifist pärit need, ei tea õelda Big Grin
Vasta
#26

Sain nyyd kah Skif-i endale  Toungue
M2 kolme pika pingiga variant, ilma eeskojata ja suure madratsita. Kaks kaane tugijalga ja 2 veel mingit kah kaasas, lauda, treppi ega toole pole. Nii et kui kellelgi on üle originaal laud ja trepp võib mulle pakkuda, muidu mõtlesin ise valmis meisterdada midagi sobivat..
Kaks asja jäi kohe silma, et kaas on päris raske üksi avamiseks ja pinkide originaal vineer-madratsialune tundub liiga õhuke et isegi normaalkaalus inimene saaks seal istuda..  Smile

Igatahes kevadel juba plaan ühtteist sättida ja ümberehitada Smile
Vasta
#27

(21-03-2016, 22:20 PM)nuffik Kirjutas:  ... kaas on päris raske üksi avamiseks ja pinkide originaal vineer-madratsialune tundub liiga õhuke et isegi normaalkaalus inimene saaks seal istuda..  Smile ...

Normaalkaalus inime saab kaanega kenasti hakkama ja vineergi katki ei lähe. Nuffik tundub olema alakaalus, et kaan raske Sinul pole istumisega üldse vaja karta.
Vasta
#28

Pole ma mingi kärbes Big Grin  samas vaal kah mitte aga istuda diivani vineeril pole veel julgenud jah. autopoolne vineer on palju laiem kui teised, samas sama õhuke.. Aga kui lp kaasfoorumlased väidavad et ok siis lähen millalgi hüppan seal peal ja vaatan mis juhtub Big Grin
Eelmine omanik vedas jalgrattaid kaane peal ja selleks otstarbeks oli sinna kinnitused külge nikerdamud. Kahtlustan et lisas mingi plaadi sellele tugevduseks.. Ehk kui haagise ette võtan piilun ka kaane sisse..
Vasta
#29

(22-03-2016, 00:49 AM)nuffik Kirjutas:  ...  Aga kui lp kaasfoorumlased väidavad et ok siis lähen millalgi hüppan seal peal ja vaatan mis juhtub Big Grin...

No suguühet ei maksa õhukse vineeri peal just sooritada, võib pooleli jääda. Tavareisimise aga pidas vastu küll. Tabureti koha peale panin paksema vineeri. Ukse alla just, sest sinna astuti peale. Teatavasti on ju jalajälg alati suurema erikaaluga, kui tagumiku oma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne