Gazel varuosade saadavus eestis?
#21

Sellised pumbad veel WW Caravellel,MB Sprinteritel jne nendel käib pump koos salongiahjuga.Talupoja tegemisele lisaks väike sorts suruõhku ka siis lööb pasa liikuma,aga survega tuleb olla ettevaatlik,üle 1,5atm ei tohi ja ikka vastuvoolu.Mul üks MB oma on kasutatud.
Vasta
#22

(22-01-2014, 12:24 PM)ahtos Kirjutas:  ... jne nendel käib pump koos salongiahjuga.
...

Täpsustus on õige: pump käib siis, kui on vajadus vedelikku soojendusradikast läbi pumbata. Kui ventilatsioonisüsteem ei toimi või puudub vajadus jahutusvedeliku ringluseks pumbale voolu ei anta.
Vasta
#23

(22-01-2014, 00:05 AM)genn Kirjutas:  Olen kasutanud sellist Gaselli pumpa oma autol juba kolm aastat.Mure oli algselt selles,et auto ei tahtnud soojaks minna,uue salongi radika oleks saanud ainult esindusest ja "raske" raha eest.Nii sai mindud lihtsamat teed Pärnust nii-nimetatud"Vene varuosade"poest sain selle pumba 400kr eest(analoogne MB kasutatav pump maksis 1500kr)Efekt polnud küll suur kuid auto sain soojemaks,seda just mootori tühikäigul töötamisel.

Gaselli pumbal on pump elektrimootori võlli otsas jäigalt,seega suurem takistus torustikus võib põhjustada pumba purunemise.MB pumbal on pump mootoriga ühendatud läbi"magnet siduri"seega sellist ohtu pole.

Kus Pärnus see "Vene varuosade" pood on või oli?
Ei teagi seda. Vist isegi pole olemas enam.

(21-01-2014, 21:18 PM)peeter11 Kirjutas:  Mis autol sul on radikaga probleem?Arvan,et mõtekam on siiski uus paigaldada,enne tee muidugi kindlaks kas termostaat ning veepump autol korrektselt toimivad.

Autoks on Dodge ja radikaks on salongiradikas. Noh pikalt sõites, kohe hästi pikalt, kümneid ja sadu km, siis tuleb enam vähem sooja. Kohapeal seistes ka vahest hakkab tulema.Aga nii muidu tuleb ainult külma.
Mootori temp on OK seieri järgi.

Kahju, et seda infrapuna (vms) termomeetrit pole. Võrdleks voolikute temperatuure. Käega eriti ei julge.

Uus salongiradikas maksab 100+ EURi, see umbkaudne hind. võib isegi kallim olla. Niiet läbipesu proovin igatahes.


Firma Rebella juhatab gaz.ee kodukale. See firma pole mu kirjale veel vastanud. Vist kirjutasin sinna. Pole kindel.
Vasta
#24

Savi tänaval, kui Tallinna poolt sisse sõita siis just ennem autolammutust paremas tänava servas, on ka vene autode juppe müüv pood. Vähemalt hiljuti oli...
Vasta
#25

Kle vist midagi meenub. Kui see on see sama koht.
Kas KEKi majas? Noh see suur valge maja.

Lähen teen tiiru ja vaatan.

EDIT: gaz.ee vastas, et on olemas, 48EURi.
Lammutuses oli lääne oma 30 koos pistikuga.

Vaatan veel ringi. Kiiret pole otsusega.
Vasta
#26

Käega eriti ei julge.
Kui radikas umbes,siis temperatuuri vahe lõdvikuid katsudes kohe tunda ja katsu alguses ühe näpuga(sellega mida kõige vähem vaja)seal pole see värk nii kuum,aga enne katsumist pane vendikas täiega puhuma.Seal võib ka luukide või kraaniga olla mingi jama.
Vasta
#27

Nu olen lugenud, et kui üks voolik mis radikasse läheb on kuum ehk siis sisseminev on kuum ja väljaminev leige või külm, siis radikas umbes.

Aga eks ma proovin. Kuidas tehakse vahet voolikutel nii kergesti, et see on sisend ja see teine väljund?
Vasta
#28

(22-01-2014, 18:30 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Nu olen lugenud, et kui üks voolik mis radikasse läheb on kuum ehk siis sisseminev on kuum ja väljaminev leige või külm, siis radikas umbes.

Täitsa vale......


Vaata,kui mootoris vesi juba tuline,liigub siis soendusradikasse. Sealt jookseb läbi ja (ventikas muidugi töötamas )juhul,kui radikas umbes,tuleb teiselt poolt voolikust sama tuline vesi kolinal läbi.
Kui ventikas töötab ja radikas oleks ka ideaalselt puhas siis tuleb teiselt poolt hulga jahedam vesi voolikut mööda...... käega saab ju katsuda voolikuid ja võrrelda. Ja kui soe tuppa ei tule....siis on radikas lihtsalt umbes. Muidugi sõltub ka palju termostaadist,kui see õhtal,ei lähe mootor soojaks ja siis ei tule ka soe nii kergesti tuppa....
Vasta
#29

See on siis,kui radikas katlakivi täis,aga tänapäeval ju keegi veega ei sõida,aga mine tea äkki ämeerikast toodud relvBig Grin.
Vasta
#30

(22-01-2014, 19:25 PM)ahtos Kirjutas:  See on siis,kui radikas katlakivi täis,aga tänapäeval ju keegi veega ei sõida,aga mine tea äkki ämeerikast toodud relvBig Grin.
Vahet pole kas vesi või tosool. See oli näiteks toodud. Minupärast pange või puhast piiritust.......asi jääb samaks. On seal radikas katlakivi,kalts või mõni muu asi takistuseks,kui sisseminev ja väljaminev vedelik on pea-aegu ühesuguse temperatuuriga.....siis on asi jama.....
Vasta
#31

Radikad ei lähe katlakivist umbe, vaid mingist mustast ollusest, mis on nagu plastiline löga. Eks see tekib ajajooksul kõikjalt mootorist, nii mootori detailide pinnakihtidest. Näiteks alumiiniumi jäägid ja tema korrosioon, rooste, kummi jäägid, veepumba kulumisest tekkivad ning mootori remondi jäägid, kuid ka jahutusvedelike enda materjali jääkidest. Sellest kõigest tekib selline paras kompott, mida tihtilugu isegi ei ole võimalik ainult ühe puhastusainega lagundada, ning terve see kompott sadestub kõige kitsamatesse kohtadesse, milleks ongi radiaatorite kärgede sisemus.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#32

(22-01-2014, 17:46 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Kus Pärnus see "Vene varuosade" pood on või oli?
Ei teagi seda. Vist isegi pole olemas enam.
Endises KEKi hoones, Savi tn küljest sisse minna. Uks on just seal, kus algab kaldtee katusele. Ei ole ta kadunud kuhugi, käisin tänagi sealt läbi. Vanamees nagu raudnael alles. Saadaval ka vene traktorite mõningaid osi, lisaks igasugu vajalikke pisividinaid, nagu õhutus- ja tavotiniplid, igasugu tihendid, lõikekettad jne. Hinnad üldiselt paremad kui mujal.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#33

Selge, tean seda poodi siis. Olen mööda sõitnud, aga pole kordagi asja sisse olnud, isegi ei teadnud, et seal vene juppe müüakse. Olen vist paljust ilma jäänud.


Kui auto on aastaid vana jahutusvedelikuga sõitnud, ehk siis eelmine omanik on hooletu olnud, siis võib seal vabalt igasugu venivat "tatti" ja kivi olla.
Ka katlakivi vabalt. Vana jahutusvedelik, niiskus, kondens, erinevad vedelikud kokkusegatud jne.

Kui ma vedelikku vahetasin oli see pruunikas hall vms. Mis torude seintel olla võib, ei kujuta ettegi. Peab lahti kiskuma kõik ja vaatama kevadel.
Niikuinii plaanis suurem korrastus ette võtta. Hetkel ei saa ilmade ja kraadide tõttu, pole garaazi.

Aga põhimõtteliselt peale seda jah. vedeliku vahetust soojus kadus ka.
Valmissegu sai ostetud.

Sügisel oli see, sooja tuli OK, isegi palav hakkas kohati. Nüüd koguaeg külm põhimõtteliselt.


Mootor soojeneb ja jääb norm, temperatuuri koguaeg. Ka sõidu ajal. Salongisoojus mootori temp. alla ei vii. Osuti seisab normis koguaeg.

Kui läbipesu ei aita, loomulikult ostan uue radika. Enne peab proovima lihtsamaid asju. Kui radikas OK ja läbipesu aitab, siis 100 euri mujalegi panna sel autol.
Vasta
#34

Võib juhtuda, et õhk jäi radikasse. Sellisel juhul ei taha ka soojaks minna. Ma olen mõnda sellist isendit kohanud.
Võid proovida ka radika/voolikute sisendi ja väljundi omavahel ära vahetada. Saab kiirelt proovida ja teinekord isegi aitab.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#35

[quote='A.V.S.K' pid='331852' dateline='1390404631']
Nu olen lugenud, et kui üks voolik mis radikasse läheb on kuum ehk siis sisseminev on kuum ja väljaminev leige või külm, siis radikas umbes.

Minu loogika ütleb et jahutusradikast väljuv vedelik peabki olema tunduvalt jahedam. Miks muidu üldse radikat vahele panna. Masinatel on asi pandud paika konkreetsete kraadidega mida regullib termostaat. Kui mootorile ette nähtud töö temp. Läheb üle termostaadile ette antud temperatuurist termostaat avaneb ja jahutusvedelik läbib radika jahutuse eesmärgil. Kui termostaat on "surnud" avatud asendis ei ole ilma vatitekita (radika ette topitult) võimalustki töötemperatuuri saavutada mootoril. Salongi soojendus töötab üldjuhul jahutussüsteemi "väikese ringi pealt" mis korras termostaadi korral soojeneb kiiremini ja talvehommikul saad ruttu aknad jääst puhtaks. (Sellises olukorras on termostaat suletud ja radikas ise külm kui koera nina). Mida aeg edasi mootor soojeneb ja "väikeses ringis" temp tõuseb, termostaat avaneb järjest rohkem ja jahutusvedelik hakkab ka radikat läbima ja temp süsteemis langeb. Kogu asja reguleerib termostaat ja enne kui kogu süsteemi lammutama ja läbi puhuma-pesema hakata tuleks tegeleda "termostaadt keetmisega". Kui süsteem umbes siis pigem probleemiks mootori ülekuumenemine.
Vasta
#36

Siin siis pilt ja tegin nooled.
Torud tulevad salongiradikast.
[Pilt: torud.jpg]


Kuidas kogenud mehed oskavad kohe öelda, kumb on sisend, kumb väljund?

Kas pakun õieti, kui ütlen et ülemine nool on sisend?
Vasta
#37

(22-01-2014, 22:43 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Kas pakun õieti, kui ütlen et ülemine nool on sisend?

Ülemine peaks jah sisend olema.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

Vahemärkusena. Infrapuna termomeetrid on juba nii odavad, et tasub kindlasti osta. Otse hiinast koos transpordiga 12.54€:
http://dx.com/p/1-2-lcd-digital-infrared...uAo69JaTGh

Jääb veel osta.ee ja mõned kohalikud kauplused. Võib arvata, et see asi töötab kodukasutuses ka kahekümne aasta pärast ja selle aja sisse mahub kindlasti igasuguseid soojuslekete ja külmasildade otsimisi elamises +palju muud. Hetkehindadega kindel ost ja ei kahetse enda puhul ka ammust 1700 EEKU, kuna on hulga abi olnud.
Vasta
#39

(22-01-2014, 23:05 PM)viplala Kirjutas:  
(22-01-2014, 22:43 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Kas pakun õieti, kui ütlen et ülemine nool on sisend?

Ülemine peaks jah sisend olema.
Soe tõuseb üles,külm alla....nii see asi käib.
Vasta
#40

(22-01-2014, 23:29 PM)Alts Kirjutas:  Vahemärkusena. Infrapuna termomeetrid on juba nii odavad, et tasub kindlasti osta. Otse hiinast koos transpordiga 12.54€:
http://dx.com/p/1-2-lcd-digital-infrared...uAo69JaTGh

Jääb veel osta.ee ja mõned kohalikud kauplused. Võib arvata, et see asi töötab kodukasutuses ka kahekümne aasta pärast ja selle aja sisse mahub kindlasti igasuguseid soojuslekete ja külmasildade otsimisi elamises +palju muud. Hetkehindadega kindel ost ja ei kahetse enda puhul ka ammust 1700 EEKU, kuna on hulga abi olnud.

veel vahemärkuse OT:
infrapuna ja odavus ei käi hästi kokku
sai soetatud Oomipoest üks selline natuke üle 20.- riistapuu
sellega konkreetselt saab mõõta vaid selles keskkonnas mis temperatuuriga on relv ise.
nt. kasutusjuhendis on toodud, et kasutus temp on vist kuni 0C (madalaim keskkonna temp) ma siis võtsin soojast autost relva ja sihtisin maad teades, et on kindlasti + kraad aga sain -9 Big Grin ja seda ~+3kraadise ilma juures.
peale korduvaid testimisi sai selgeks, et sooja relvaga külmemasse keskkonda minnes ajab selliseid aiateibaid, et tuleb riist vääääga kaugele visata.

ehk siis minuarust pole ka kallimatel need miinused väga suured mis keskkonnas neid võiks kasutada aga kunagi sai ühte kallimat omatud ja sellel sellist kõikumisest tulenevat valetamist ei olnud.
praeguses teemas oleval juhul ei pruugi ka -10 ilmaga saada pädevat tulemust. kindlasti ei saaks seda mina oma odava termomeetriga.

peaks proovima mida ta näitab kui +20...22 toast tulnud seade viia täna õue sinna -15..20C juurde Rolleyes

teemasse kah
kui radikas on 100.- ja pesuks pump maksab juba pea poole sellest ning siis tuleb ju ka lisa vahendite ja töö näol jne.
samas kui on teada, et radikas on juba vana siis mina küll ei mõtleks ja ostas uue radika
peale pesu saad ehk parema tulemuse aga kindlasti mitte uue väärset tulemust.
samuti ei ole termostaat nii kallis vidin ja selle vahetusest tulenev kindlus ei jookse mööda külge maha.

(22-01-2014, 19:22 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(22-01-2014, 18:30 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Nu olen lugenud, et kui üks voolik mis radikasse läheb on kuum ehk siis sisseminev on kuum ja väljaminev leige või külm, siis radikas umbes.

Täitsa vale......


Vaata,kui mootoris vesi juba tuline,liigub siis soendusradikasse. Sealt jookseb läbi ja (ventikas muidugi töötamas )juhul,kui radikas umbes,tuleb teiselt poolt voolikust sama tuline vesi kolinal läbi.
Kui ventikas töötab ja radikas oleks ka ideaalselt puhas siis tuleb teiselt poolt hulga jahedam vesi voolikut mööda...... käega saab ju katsuda voolikuid ja võrrelda. Ja kui soe tuppa ei tule....siis on radikas lihtsalt umbes. Muidugi sõltub ka palju termostaadist,kui see õhtal,ei lähe mootor soojaks ja siis ei tule ka soe nii kergesti tuppa....

ei saaks öelda kohe üheselt et vale.

kui radika torud on mustad (seest) siis radikad läbiv vee kogus on väike ja õhk jahutab selle vähese maha
samas kuna vee kogus oli väike siis ei saa õhk sealt piisavalt sooja kätte.

selleks, et saada aimu radika ummistumisest peaks ikka torud lahti võtma ja trassiveega läbi uhtuma

vaadates pilti siis on tegu väga mugava tööga võrreldes paljude teiste autodega kus nii mugavalt üldse ligi ei pääse.

ja ei usu, et peab ka kogu salongi juppideks võtma radika vahetuseks
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne