vedeliktermomeetri raske valik
#1

vene aja lõpus sai haingitud millalgi kaks kraadusnikku, üks sai tuppa, teine õue. siiamaani polegi nagu sellele tähelepanu pööranud, kas need ka enamvähem täpselt näitavad, kuni sinnamaani, et vaja oleks nagu lisajõude. paraku on selgunud tõsiasi, et kõik nüüdisaegsed näitavad kindlasti aiateibaid. kes paneb kraad 2 mööda, kes lausa 5 kraadi. kas on mõtet nendega enam jamada? ehk on digitaalsed täpsemad, hinna poolest peaks nagu olema.
Vasta
#2

Kodus on köögi mõlema akna taga erinevat tüüpi termomeeter. Ühe taga on vana vene elavhõbeda termomeeter. Teise akna taga on digitaalne termomeeter. Näitavad +- 2 kraadi kõikumisega. Sünkroonis nad vist ei näitagi. Aga eks see tuleneb sellest ka, et üks on ühel seinal, teine teisel. Päike paistab erinevalt peale jne. Kuigi tundub, et elavhõbeda termomeeter on täpsem. Mis sinna tänapäeval sisse pannakse, seda ei tea. Siiani olen selle näitudega rahule jäänud. Aga elavhõbe peaks ju näitama päris täpselt. Kuigi pole kunagi kontrollinud, kas see nii ka on...

Almost Again
Vasta
#3

Valimine on tegelikult suht lihtne. Võtad riiulist kuus tükki, need, mis näitavad täpselt sama temperatuuri paned korvi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4

(23-01-2014, 20:41 PM)Marko Kirjutas:  Valimine on tegelikult suht lihtne. Võtad riiulist kuus tükki, need, mis näitavad täpselt sama temperatuuri paned korvi.
Mina soovitan ikka nii: kui iga riistapuu näitab isemoodi, tuleb valida endale meelepäraseim näit! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#5

Mul näitab hetkel outside: -24.2, homme lähen otsin poest ka parema näiduga aparaadi Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#6

(23-01-2014, 20:13 PM)kolos Kirjutas:  ...
paraku on selgunud tõsiasi, et kõik nüüdisaegsed näitavad kindlasti aiateibaid. kes paneb kraad 2 mööda, kes lausa 5 kraadi.
...

Kehtib vaid odavaimate ersatsasjade puhul. Ning nendegi hulgas on täpseid isendeid. Elektroonilised panevad samamoodi võssa...Sad

Elavhõbedaga on head ja täpsed, kuid neid uuena enam ei liigu.

Üldiselt ei tasu meil osta termomeetrit, mille miinusosa -50ni ei ulata, kuna termomeeter on täpsem skaala keskosas.

Termomeetrit ei tohi paigaldada lõunapoolsele seinale, kuna seal rikub suvine päike ka hea mõõteriista kiiresti.
Suvalisse kohta pandud termomeeter on igal juhul vaid indikaator skaalal soe-külm. Mõõteriist paikneb ikka stabiliseerivas kapis...Big Grin
Vasta
#7

Pigem soovitan (mitte näkku lüüa, räägin lihtsalt oma kogemusest) objektiivse näidu saamiseks otsida meelepärane elektrontermomeeter, mida saab majast kaugemale paigutada ja siis meeldivalt arvutiaknast raadioside teel jälgida.(Või siis teha varahommikune võimlemine õues ilmavaatluse eesmärgil)
Endal putka lihtsalt nii hõre, et täpset näitu köögiaknast ei saa, kütab liiga hästi välis õhku.
Väljas oli hommikul -24c minu junn naljalt alla -15c ei lange.
Poest ostetud (bimetall) termomeetri olen lasnud sõbral TÜ-s vesikeskonnas kalibreerida.

huvitav, miks alati autot lahti võttes ja kokku tagasi pannes nii palju juppe üle jääb...?
Vasta
#8

Vedeliktermomeetrit annab üldjuhul väga lihtsalt kodusel teel enam-vähem õigeks seada: http://aikesehuvilised.eu/showthread.php...631#pid631

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne