Särtsusuits
#1

Paljud teist e-suitsu kimuvad?

Ma ise alustasin juba 2008 või 2009, ei mäletagi enam täpselt. Läbi on proovitud enam vähem kõik lahendused, mis siiani tehtud on. Paras hobi on sellest saanud. Aga noh, tehnika on tehnika Smile

Lahe on jälgida selle võidukäiku. Alguses vaadati mind ka kui segast, tõmbab mingit pulka. Polnud vist ühtegi inimest kes oleks sellest midagi teadnud. Nii kui taskust välja võtsid, pidid seletama hakkama. Mõnes mõttes meenutab el autot.

Siis hakkasid maailmas tekkima ka esimesed iseehitused ja uute konstruide ning materjalide proovimised. See tegevus käib siiani ja see on ka kõige huvitavam osa. Otsid, ehitad, loed, proovid, ostad. Kusjuures, tänu nendele iseehitajatele, särtsusuitsude maailm nii kirju ja kiirelt arenev ongi.

Tänagi siia poole teel kaks uut süsteemi. Ei jõua ära oodata millal saabuvad Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#2

On aimu ka, mida need täidised päriselt sisaldavad?
Padrunid või kassetid, kuis neid nimetatakse...
Kaunike lugulaul on siin:
http://et.wikipedia.org/wiki/Elektrooniline_sigaret
aga kas ikka on nii?
Vasta
#3

Mul on ka, vahest pahvin aga ega ta päristubakat ei asenda. Pealegi imbus kusagilt läbi, et auru moodustamiseks kasutatakse mingit põnevat keemiat.

Marko @ poolteist pakki/päev

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#4

Ise ma üldse ei suitseta, aga mõned mu sõbrad tarbivad seda E-sigareti.
Vasta
#5

Väga hea asi siseoludesse. Baaris/pubis, rongis, laevas vms, kus tavalist suitsu teha ei tohi on hea abimees, nii et hea kui kellegil seltskonnast olemas on. Samuti autosse ei teki tavalise suitsu lõhna, koniauke, kollast lage jne. Samas kindlasti suitsetab e-pläru rohkem kui tavalist suitsu, sest igal pool ja iga kell saab teha. Pikas perspektiivis väga paljud tuttavad, kes on e-sigaretti mõnda aega tarvitanud, on tavalise suitsu peale tagasi läinud. Need, kes tutvusringkonnas siiani kasutavad on peamiselt ca. 50% ajast just roolis.

Üldjuhul peaks ka aurustite ja vedelike varu olema, muidu väga suur tõenäosus enne uue saamist poest tavasuitsu ostma minna.
Vasta
#6

(07-02-2014, 17:23 PM)Janka Kirjutas:  On aimu ka, mida need täidised päriselt sisaldavad?
Padrunid või kassetid, kuis neid nimetatakse...
Kaunike lugulaul on siin:
http://et.wikipedia.org/wiki/Elektrooniline_sigaret
aga kas ikka on nii?

Ikka on aimu. enamjaolt nad sisaldavad propüleenglükool või glütseriini, ning näpuotsaga vett, alkoholi ja essentsi. Vajadusel lisatakse sinna ka nikotiini.
propüleenglükool on aine mida diskodel tossuna sisse hingate, glütseriini ahmate söögiga igapäevaselt alla. Mõlemad ained on täiesti kahjutud.

(07-02-2014, 17:48 PM)Marko Kirjutas:  Mul on ka, vahest pahvin aga ega ta päristubakat ei asenda. Pealegi imbus kusagilt läbi, et auru moodustamiseks kasutatakse mingit põnevat keemiat.

Marko @ poolteist pakki/päev

Mingit põlemist ei toimu. Traat pannakse akuga kuumenema, mille tulemusena vedelik (glütseriin näiteks) muutub auruks.


....................................................


Suurim häda on nende Eestis müüdavate komplektidega. Inimene ostab selle, seejärel paneb sinna siit ostetud sita maitsega mahla (ilma nikotiiniga), seejärel hakkab padrun lekkima või kärssama, ning maitse muutub halvaks. Kuna teadmised puuduvad, minnakse ja ostetakse parimal juhul veel üks samasugune aurusti, proovitakse veel korra ja siis visatakse asi nurka, kuna ta ei tööta või lekib või ei saa suitsu isu täis.

Tegelikult on nii, et kui sa õiget asja proovid, ning õiget vedelikku tõmbad, ei taha sa suitsu enam näha. Selle pasaga mis meil siin müügil on, võib lutsu visata.

Väljapoolt tellides saab asjad kätte mitmeid kordi odavamalt. Eestis müüdavad EGO mudelid on ajast ja arust.

Ma toon mõned näited. Mulle on momendil teel sellised asjad:

Aurusti või Tank nagu mina seda kutsun Smile ...Taifun GT
   

Teine aurusti veel. Neid kahte loetakse momendil maailma parimateks...Kayfun Lite
   

Alumine ots...Innokin itaste SVD
   

Ja siin räägitakse natuke neist kahest aurustajast. Mida nad endast kujutavad, kuidas neid ehitatakse, ning kuidas nad töötavad.


Ning siin räägib sama vend Innokin itaste SVD'st

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#7

Viskan siia teemasse ka natike puid lõkkesse.

Miks inimesed suitsetavad? Mis mõnu sellest saab? Kui palju raha selle jura peale kulub? Big Grin

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#8

(07-02-2014, 21:29 PM)phyl Kirjutas:  Viskan siia teemasse ka natike puid lõkkesse.

Miks inimesed suitsetavad? Mis mõnu sellest saab? Kui palju raha selle jura peale kulub? Big Grin

Mulle küll meeldib suitsetada. Ma ei ole kunagi tahtnud maha jätta. Õlu meeldib ka. Mõtetud sõidud autoga ja emotsioonidest tekkinud ostud. Raha kulub ju kõige peale. Miks sa enda riideid pesed? Raha kulub aga hakkama saaks ka teisiti Smile Neid näiteid võiks jäädagi tooma, kuid eks me elame ikka nii nagu soovime.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

(07-02-2014, 21:29 PM)phyl Kirjutas:  Miks inimesed suitsetavad? Mis mõnu sellest saab?

Sest kurilkas liigub parim informatsioon.

(07-02-2014, 21:29 PM)phyl Kirjutas:  Kui palju raha selle jura peale kulub? Big Grin

Vahet pole, nagunii ostad.
Vasta
#10

Läksin ükskord Prismasse. Minu ees sammus üks jorss, hallikad pahvakud tulid üle tema õlgade mulle näkku. Ärge palun hakake mulle rääkima, et e-sigaret ..noh, ma olen nõus, et ei haise. Aga oma lõhn tal siiski on ja paljudele ei pruugi see üldse meeldida. Ja ma ei usu ilmaski, et see ei sisalda ümbritsevatele kahjulikke ...aineid, rääkige must valgeks või siiruviiruliseks.
Olen ise olnud suitsetaja üle 15 aasta. Tavaline taks oli 30 tükki päevas ehk poolteist pakki, vahel ka kaks pakki, tavaliselt "Rumba" ja mittetavaliselt teistsugustesse pakenditesse pandud sama "vene mahorka". Maha jätsin 92 aastal, õnnestus see suht kerge asi teostada päevapealt.
Ma ei vihka suitsetajaid, vahel on isegi meeldiv hea tubaka lõhna tunda, kuid nina all tolgendavat larhvi, vinduv pläru suunurgas pikalt küll ei talu.
Minu isiklik arvamus e-sigaretist - tubakas on tubakas., minu jaoks ei ole vahet, elektrooniline või mitte ja e-sigaret peaks võrduma tavalise tubakaga. Sõltuvus on see nagunii. Ok, mõnele hobi ja mõnele niisama lõbu, aga minu elamisse ja autosse, samuti kinos ja bussis või mujal ühiskondlikus ruumis minu ees olev e-sigaret saab võmmu kuklasse, vabandan juba ette. Cool


Vasta
#11

Minu kogemus selle E-toruga on selline. Meil müügimees imes seda 24/7 ja sõltus ma ei tea millest oli mõningate täiteainete puhul minu keel mõru nagu jooks islamisambliku teed. Viibisin teamaga samas ruumis mõned tunnid päevas vast aga rohkem polnud vaja.

Ise sain suitsetamise varakult selgeks(paar kolm pläru lapseeas) ja aina imestan mida siin veel harjutada on nii pikalt.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#12

(07-02-2014, 23:06 PM)Tift Kirjutas:  Läksin ükskord Prismasse. Minu ees sammus üks jorss, hallikad pahvakud tulid üle tema õlgade mulle näkku. Ärge palun hakake mulle rääkima, et e-sigaret ..noh, ma olen nõus, et ei haise. Aga oma lõhn tal siiski on ja paljudele ei pruugi see üldse meeldida. Ja ma ei usu ilmaski, et see ei sisalda ümbritsevatele kahjulikke ...aineid, rääkige must valgeks või siiruviiruliseks.
Olen ise olnud suitsetaja üle 15 aasta. Tavaline taks oli 30 tükki päevas ehk poolteist pakki, vahel ka kaks pakki, tavaliselt "Rumba" ja mittetavaliselt teistsugustesse pakenditesse pandud sama "vene mahorka". Maha jätsin 92 aastal, õnnestus see suht kerge asi teostada päevapealt.
Ma ei vihka suitsetajaid, vahel on isegi meeldiv hea tubaka lõhna tunda, kuid nina all tolgendavat larhvi, vinduv pläru suunurgas pikalt küll ei talu.
Minu isiklik arvamus e-sigaretist - tubakas on tubakas., minu jaoks ei ole vahet, elektrooniline või mitte ja e-sigaret peaks võrduma tavalise tubakaga. Sõltuvus on see nagunii. Ok, mõnele hobi ja mõnele niisama lõbu, aga minu elamisse ja autosse, samuti kinos ja bussis või mujal ühiskondlikus ruumis minu ees olev e-sigaret saab võmmu kuklasse, vabandan juba ette. Cool

Selles suhtes nõus, et igal pool seda "pastakat" kindlasti imeda ei tohi.

Samas - näiteks soomlaste idiootset radikaalsust ma ka ühestki otsast ei tolereeri. Kuni juunini 2013 olid neil rongides suitsuruumid ja siis päevapealt tuli igasugune suitsukeeld. K.a. E-suits. Ja kituvad raisad nii jubedalt, et ainult peldikus saabki tõmmata.

Ma endale pole seda vidinat veel ostnud, aga plaanis on. Autos sai tuhatoos täis ja kontorist on ka kole külm väljas käia.
Vasta
#13

(07-02-2014, 23:06 PM)Tift Kirjutas:  Läksin ükskord Prismasse. Minu ees sammus üks jorss, hallikad pahvakud tulid üle tema õlgade mulle näkku. Ärge palun hakake mulle rääkima, et e-sigaret ..noh, ma olen nõus, et ei haise. Aga oma lõhn tal siiski on ja paljudele ei pruugi see üldse meeldida. Ja ma ei usu ilmaski, et see ei sisalda ümbritsevatele kahjulikke ...aineid, rääkige must valgeks või siiruviiruliseks.

Loomulikult on neil oma lõhn. Kirss või õun või ploom või mis iganes lõhn. Pole olemas sellist lõhna, mis kõigile meeldiks. Mina näiteks jälestan vanilje lõhna. Mind ajaks oksele, kui keegi seda mu ees tossaks. Samuti tekitab iiveldust higi ja pesemata juustu hais. Vaevalt et sokid ainult kasulikke aineid eritavad. Aga kusagil tekib ka piir, mille vastu võidelda ja mille vastu mitte.

Ka õhk, mida sa sisse hingad sisaldab mürkaineid. Aga see pole see. Asi ei ole kusagil halli ala peal kõikumises, vaid üsnagi must-valge. tavaline suits sisaldab üle 4000 keemilise elemendi, millest üle 40'ne on otseselt vähki tekitavad. Särtsusuitsus need puuduvad.

Tänaseks on proovinud suitsudega tegelevad suurtootjad asja ka kohtu kaudu lahendada. Õnneks pole suudetud midagi tõkestada aga kaigaste kodaratesse loopimine jätkub. Nende lobi käib palju kõrgemal, kui minu kribamine siin foorumis. Aga ohtu nad juba tunnevad ja päris paaniliselt. Õnneks on nende jaoks rong juba läinud.

Juhtusin kuulama üht saadet, kus särtsukast rääkis üks ravimiameti tegelane. Saade oli üsna pikk. Algas asi totaalse maha tegemisega. Seejärel tuli jutuks turvalisus tervisele ja kõige lõpuks käis propaganda teemal, et kui e-sigaret maksustada võrdeliselt tava suitsuga, siis oleks kõik korras ja nemad õnnelikud.

Kus see loogika on? Et kui maksud on makstud, võib rahvas endale kasvõi arseeni ninna tõmmata, kuid sinna maani on e-suits kahjulik ja selle peaks ära keelama. Millegipärast on just ravimiamet ristiretkele läinud. Miks?

Kahjuks on meedia millegi pärast suitsutootjate ja ravimiameti poolel. Uskuge või mitte, kuid õigete faktidega, süviti minevat artiklit pole veel ilmunud, või on aga üsna pealiskaudsena. Paljud artiklid ja saated meedias on kallutatud või põhinevad otseselt valedel faktidel.

Ja lõpetuseks soovitaks lugeda ühte artiklit, sealt saab igaüks oma uurimistööd edasi ajada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#14

(08-02-2014, 03:36 AM)viplala Kirjutas:  ... suits sisaldab üle 4000 keemilise elemendi, millest üle 40'ne on otseselt vähki tekitavad. Särtsusuitsus need puuduvad.

45+ aasta tagustes reklaamides näidati ju sigarette ka ühemõtteliselt helget heaolu ja õdusat õnne toovatena, vähe jäi puudu, et neid oleks hakatud tervislikuks nimetama. Cool

Valik näiteid http://www.vintageadbrowser.com/tobacco-ads
Vasta
#15

(08-02-2014, 03:36 AM)viplala Kirjutas:  Kus see loogika on? Et kui maksud on makstud, võib rahvas endale kasvõi arseeni ninna tõmmata, kuid sinna maani on e-suits kahjulik ja selle peaks ära keelama. Millegipärast on just ravimiamet ristiretkele läinud. Miks?

Riigiässad teenivad maksude pealt, ravimiamet haigete pealt.
Igaüks tahab oma rahakotti täita ja üle võimete elada.
Mõni tüüp on lausa tubakatööstusega otseselt seotud (Eestis vaevalt, sest meie tubakatööstus parseldati maha ja varastati ära).

Üks väga hea dokumentaal tubakatööstusest, milles on vägagi hästi ära näidatud, mis sitta me tegelikult päevast päeva sisse kimume.
Ma olen seda ise kaks korda vaatanud ja teades mingilgi määral sigarettides sisalduvate lisandite kohta tekkiski mul eelpool küsimus, et mida need padrunid tegelikult sisaldavad.
Mul millegi pärast on aimdus, et see keemia lihtsalt glütseriini, aroomiessentsi, vee ja propüleenglükooliga ei piirdu. Tahate öelda, et te pole sõltuvuses E-sigaretist täpselt samuti nagu tavalisest? Mis selle sõltuvuse siis ikkagi tekitab? Mis te temast siis kimute?

Vaadake ja teadvustage, kes pole näinud:
http://youtu.be/QARO16qdOYQ
Vasta
#16

(08-02-2014, 01:19 AM)zazik Kirjutas:  ...
Ja kituvad raisad nii jubedalt, et ainult peldikus saabki tõmmata.
...

Huvitav suhtumine oma õiguste eest seisjatesse...Rolleyes

E- või e-vaba suits, mittesuitsetajale ühtviisi jälgid mõlemad. Hea sigari jäägid heas seltskonnas on veel kuidagi talutavad, kuid meil tavapäraselt igal pool leviv lehk ajab südame pahaks. Kahjuks on meil teistele päheistumine inimõigus ja sellega peab keskmise suitsetaja arvates leppima...

Või seltskonda valimaToungue

Märkate vast isegi, et ka mul on suitsetamine ammu selge, mistõttu mul ajab saamatute pidev harjutamine harja punaseks.

Selles mõttes on eeesuits talutavam, et ei aja südant kohe pahaks ja riideid haisema. Aga tunda on ka see ja mitte meeldival viisil.Sad Plussiks ka see, et välitingimustes piisab paarist sammust lehkavast pilvest pääsemiseksBig Grin

Eks sõltuvushaigustest rääkimine on alati valus teema ja inimestele tuleb kaasa tunda. Haigus pole naljaasi.

Pealegi tuleb neid tunnustada: ilma teieta ei saaks riik pooltki nii hästi ärmatada ega kulka purkisittujaid toetada.Toungue Seega, pange aga edasi.Big Grin

Aga palun, mitte rahva seasCool
Vasta
#17

(08-02-2014, 09:00 AM)v6sa Kirjutas:  
(08-02-2014, 01:19 AM)zazik Kirjutas:  ...
Ja kituvad raisad nii jubedalt, et ainult peldikus saabki tõmmata.
...

Huvitav suhtumine oma õiguste eest seisjatesse...Rolleyes

E- või e-vaba suits, mittesuitsetajale ühtviisi jälgid mõlemad. Hea sigari jäägid heas seltskonnas on veel kuidagi talutavad, kuid meil tavapäraselt igal pool leviv lehk ajab südame pahaks. Kahjuks on meil teistele päheistumine inimõigus ja sellega peab keskmise suitsetaja arvates leppima...

Või seltskonda valimaToungue

Märkate vast isegi, et ka mul on suitsetamine ammu selge, mistõttu mul ajab saamatute pidev harjutamine harja punaseks.

Selles mõttes on eeesuits talutavam, et ei aja südant kohe pahaks ja riideid haisema. Aga tunda on ka see ja mitte meeldival viisil.Sad Plussiks ka see, et välitingimustes piisab paarist sammust lehkavast pilvest pääsemiseksBig Grin

No krt, sa peaksid jäljekoerana tööle minema kui nii tundlik nina on Big Grin

Tegelikult olen ma üsna kindel, et kui keegi ntx rongis su selja taga e-piipu kimub, siis vaevalt see sind väga häirib. Kui sa ei näe.

Tehku rongidesse kasvõi e-suitsu vagunid. Pole erilist ventilatsioonigi vaja (erinevalt tubakakambrist), lihtsalt sildid peale, et igasugu vingatsid eemal hoida.
Vasta
#18

E-sigaret jätab samamoodi pilvekese maha nagu tavaline lihtalt teise koosluse ja lõhnaga. Ma loodan et pole nii kahjulik kõrvalseisjale.

Kui ma veel suitsetain siis ei tundnud kodusgi suitsulõhna, nüüd tunnen ka seda kui keegi on pärast suitsetamis koridoris käinud ja endast rämedalt lehkava pilve maha jätnud. E-sigareti suitsetava inimese järgi käies on isegi tänaval imelik lõhn üleval ja mitte meeldiv. Nii et minu pinnal seda lägu keegi aurutama ei hakkam.
Vasta
#19

Eks ta ole, millegi pärast tekitavad uued asjad alati vastuseisu, olenemata sellest, kui head või halvad nad on. See on vist inimloomuses. Ma olen kokku juhtunud inimestega, kes koni hambus, proovivad mulle suisa vihaselt selgeks teha särtsusuitsu kahjulikkusest. Ksf hr Tift lubas kohe peksa anda Big Grin. Samas istume me iga päev autorooli, käivitame mootori, sumpsist paiskumas haisvat tossu, milles sisalduv vingugaas surmab inimese kui hingata poole tunni vältel õhku, mis sisaldab vaid 0,3% vingugaasi. Ja seda kõike avalikus ruumis.

Eestis suitsetab 26 protsenti elanikkonnast. Suitsetas enne meid ja hakkavad suitsetama ka meie lapsed. Särtsukas on esimene reaalne süsteem, mis seda süsteemi muuta suudaks. Ma usun, et te näeksite parema meelega tulevikus 50% elanikkonda e-suitsetamas, kui 30% tavalist tõmbamas. Mida vähem sellele kaikaid kodaratesse loopida, seda tõenäosem on, et tavaline suits tõrjutakse tulevikus nišitooteks.

Et sellist asja oleks võimalik saavutada, peaks just lubama kõikjal tõmmata. Mida rohkem on kasutajaid, seda suurem on võimalus ja seda vähem on jõudu sigaretitootjatel oma jõupositsioonilt survestada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#20

Kas ksf! viplalal mingitsorti isiklikud huvid seoses tootega, et lõikude kaupa propagandistlikku kiidukõne selle kohta peab? "Igal pool peab lubama e-sutsetamist!", "vähem ühendeid!", "rohkem kasutajaid!" jne. Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne