Virtsu jäätmejaama leid.
#1

Millise Husqvarna mudeliga on tegu?Tänud ette.

[Pilt: P1010115.JPG]

[Pilt: P1010116.JPG]

[Pilt: P1010117.JPG]

[Pilt: P1010118.JPG]

[Pilt: P1010119.JPG]

[Pilt: P1010120.JPG]

[Pilt: P1010121.JPG]
Vasta
#2

http://www.cykelhistoriska.se/cyklarh2.htm
http://mo-ped.se/bike/b_hq2.htm
Vasta
#3

kuna on teada, et rattad on 26", siis ehk Herr cykel 117 vms. Kas enam seenemetsast ei tule rattaid, et peab juba jäätmejaamast tooma?
Ja kas selle loo, kuidas ja millal ratas Eestisse sattus said ka j. jaamast kaasa? Rolleyes
Vasta
#4

Mis küll inimestel arus on et selliseid asju ära viskavad!Cool
Vasta
#5

Kui sa vaid teaksid mida kõike vanametalli tänased tühjate taskutega I-Phone noored toovad, kuna vanad lahkuvad siit ilmast ja kõik mis saab see kohe rahaks... Sõnatuks võtab.. kirjutada saan veel...Sad

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#6

Tore leid siis. Aga imestada pole midagi,sest hetel käibki nii,et mis jalus see minema prügimäele.
Ma tõesti loodan,et see põlvkond kes vana vihkab ja oma esivanemate asjad ära peenestavad,saavad kunagi ka nälga ja viletsust tunda.....vähemalt ise tahaks küll selle aja ära näha...sest mind huvitab,et kui kaua see läbu veel kestab...Big Grin
Alles eila helistas üks vanaproua ja ütles,et sugulased olla kõik vanakeste asjad prügimäele viinud.....isegi saksa aegsed load olid olnud ja muu kraam.....aga noored ei tundvat isegi huvi kadunukeste piltide järgi...plats puhtaks siis..... Ja üks memm oli enne surma sättinud albumeid ja korjanud omale armsad pildid kokku ja palunud need hauda kaasa panna,sest keegi teine ei tundvat huvi asjade vasta,olevat siis ainuke kindel koht ....oligi siis nii tehtud,sest kadunukese soov oli püha. Kurb. Aga unustagem hetkeks kõik kurva ja ajame omi asju edasi.
Vasta
#7

Ära viskamine ja utiliseerimine ning jäätmejaam ning prügimägi on tunnetuslikus ja vaimses mõttes veidi erinevates kategooriates. Tore on muidugi jälle sobivas teemas oma muret ja südamevalu välja setitada, aga üldiselt peaks olema teada, et ksf! Onumeelis ja ksf! Willem kasutavad meelsasti iga võimalust, et teisi ksf!-e tillitada ja lollitada.
Kass niimoodi ei käitu, kas on tõsine ja morn teadusmees ning teab, et siin on mängus jällegi salapärase Virtsu-Tommi pikk ja karvane...käsi, muidugi!
Vasta
#8

Mina ei tea midagi! Aga õõvastavaid lugusid Virtsu-Tomist ja sellest kuidas ta tuhatoosi täis suitsetab ja tühjad kohvitassid Türile maha jätab olen minagi kuulnud. Uhhh...! Vahel ei julge õue pissilegi minna...
Vasta
#9

(18-02-2014, 00:13 AM)willem Kirjutas:  Uhhh...! Vahel ei julge õue pissilegi minna...

Õue pissile??? Kas Sul siis liivakasti toas ei olegi? Sad
Vasta
#10

(18-02-2014, 09:39 AM)kass Kirjutas:  
(18-02-2014, 00:13 AM)willem Kirjutas:  Uhhh...! Vahel ei julge õue pissilegi minna...

Õue pissile??? Kas Sul siis liivakasti toas ei olegi? Sad

Liivakast on olemas küll, aga selles on ammu juba kolvirõngad, hammasrattad, niplid, kärnid, vanad värvid, torujupp ja traadikera-liiv ei mahu enam äraBig Grin
Vasta
#11

eeem, kes see virtsu-tom on? esimest korda kuulen. ja teiseks, kus kurat see virtsu jäätmejaam on? ja kolmandaks, millisest virtsust jutt ültsegi käib? neid eestis ju 2
Vasta
#12

Ühel naesel oli kott virtsu...jäänud.

Tervitab Veteran.
Vasta
#13

(18-02-2014, 11:56 AM)moskiito Kirjutas:  eeem, kes see virtsu-tom on? esimest korda kuulen. ja teiseks, kus kurat see virtsu jäätmejaam on? ja kolmandaks, millisest virtsust jutt ültsegi käib? neid eestis ju 2
Jaa...! Virtsu-Tom...! Ilmselt Eesti vanatehnikaringkonna salapärasem tegelane... Kuuldavasti on ainult paar valitud lätlast tema kollektsiooni näinud.
Vitsu-Tom ise ennast neile ei näita, istub teises toas punase sametiga kaetud tugitoolis ja jälgib monitorist kõrvaltoas toimuvat. Kui midagi öelda tahab, helistab hõbekellukest ja kutsub lakei. Suhtlemine käibki kõik tema kaudu.
Kuulsin seda naiselt kes oma koti kogemata Virtsu unustas...
Vasta
#14

(18-02-2014, 14:07 PM)willem Kirjutas:  
(18-02-2014, 11:56 AM)moskiito Kirjutas:  eeem, kes see virtsu-tom on? esimest korda kuulen. ja teiseks, kus kurat see virtsu jäätmejaam on? ja kolmandaks, millisest virtsust jutt ültsegi käib? neid eestis ju 2
Jaa...! Virtsu-Tom...! Ilmselt Eesti vanatehnikaringkonna salapärasem tegelane... Kuuldavasti on ainult paar valitud lätlast tema kollektsiooni näinud.
Vitsu-Tom ise ennast neile ei näita, istub teises toas punase sametiga kaetud tugitoolis ja jälgib monitorist kõrvaltoas toimuvat. Kui midagi öelda tahab, helistab hõbekellukest ja kutsub lakei. Suhtlemine käibki kõik tema kaudu.
Kuulsin seda naiselt kes oma koti kogemata Virtsu unustas...

Jaa, Virstu Tom, legendaarne tegelane, minu arvates isegi veidi üle müstifitseeritud... Aga arvasin, et kõik on temast vähemalt kuulnud, näinud, muidugi, on ainult vähesed.
Aga tema on ikka sealt Põlvamaa Virtsust. Ja sedakorda on ksf! Willemil õigus, minagi sain just nende lätlaste käest tema kohta esimese info. Need lätlased on nimelt meil Türil tööl, rendikeevitajad. Virtsu Tom oli nad üldse ainult seepärast jutule võtnud, et ta vanaema olla Bauskast pärit.
Mina ise pole ka Virtsu Tommi näost näkku näinud, tema suhtleb minuga ainult läbi telefoni, muidugi salastatud numbriga, annab juhtnööre ja korraldusi. Ma kindlalt ei tea, vb on see hääl telefonis ka hoopis selle hõbekellukese-lakei oma... Lätlased olid teda ikkagi lahkudes läbi akna kardina vahelt korraks silmanud, olla olnud hiiglama pikk ja turske mees, leekivpunaste juuste ja krussis habemega. Samas olen kuulnud jutte, et ta on hoopis täis-albiino, päikesekiirgust absoluutselt ei kannata ja seepärast tegutseb ainult pimedas. Räägitakse ka, et olla päratu rikas mees ja rikkusele olla pannud aluse rublaaja lõpus kellelegi ameerika juudile mingi Tiger-tanki müümisega. Räägitakse, et oli olnud ikka päris Kuning-Tiiger ja väga heas korras, ainult veidi pinnaroostet. Mingi versioon on, et tõmbas selle Virtsu järvest välja aga räägitakse ka, et see oli hoopis Bauska sugulastel rehielamu otsas olevasse lambalauta maha maetud ja viidi minema Ventspilsi sadama kaudu, ühesõnaga - räägitakse igasuguseid asju! Saladusi on palju, aga maailm on väike! Nimelt tean minagi seda kotiga naist, kellest siin juttu oli. Ta käis meil Türil NSU näitusel ja pärast tuli millalgi veel ja uuris, ega ta oma kotti meile maha ei unustanud. Meie muidugi ei teadnud sellest mitte emmidagi. Aga kui see naine on Viljandi kandist, siis vb Virtsu Tom saaks selle meile millagi pimeduse katte all Türile libistada, meie omakorda edasi ksf! Armexile Võhma ...
Aga olgu, see Virtsu Jäätmejaam peaks olema suhteliselt Virtsu järve ääres, sanatooriumi ja lennuvälja vahel, kui Võru poolt tulla, siis kohe peale Maksimarketit vasakule.
Vasta
#15

selge millise virtsuga siis tegemist, ma siin hakkasingi imestama kus kurat see jäätmejaam virtsu saarel on, kuna ametlikel andmetel lähim jaam on lihulas Big Grin
Vasta
#16

(19-02-2014, 14:52 PM)moskiito Kirjutas:  selge millise virtsuga siis tegemist, ma siin hakkasingi imestama kus kurat see jäätmejaam virtsu saarel on, kuna ametlikel andmetel lähim jaam on lihulas Big Grin
See Virtsu saar on veel saladuslikum asi , kui Virtsu-Tom. Tomi on mõni mees näinud, kaugelt. A Virtsu saarest pole enamus kuulnudki.
Vasta
#17

(19-02-2014, 15:14 PM)sass Kirjutas:  
(19-02-2014, 14:52 PM)moskiito Kirjutas:  selge millise virtsuga siis tegemist, ma siin hakkasingi imestama kus kurat see jäätmejaam virtsu saarel on, kuna ametlikel andmetel lähim jaam on lihulas Big Grin
See Virtsu saar on veel saladuslikum asi , kui Virtsu-Tom. Tomi on mõni mees näinud, kaugelt. A Virtsu saarest pole enamus kuulnudki.

ametlikult on "virtsu poolsaar" kuigi tegelikuses on teine saar mis kahe tammiga mandri külge klammerdatud
Vasta
#18

(18-02-2014, 12:13 PM)Veteran Kirjutas:  Ühel naesel oli kott virtsu...jäänud.

Oli jah... pärast oli selle koha peal ainult üks sinine kott olnud... Naine ise oli aga Pärnu Surakale läinud.

Diagnoos: ahvivaimustus. Sümptomid: põhjendamatu optimism.
Vasta
#19

Jaa, nii sünnivad müüdid ja legendid! Kangesti tundub mulle, nagu oleks keegi kusagil kirjutanud, et nägi Virtsu-Tommi selle rootsi Husqvarnaga kusagil sõitmas ... aga ilmselt on see mu oma haiglase fantaasia sünnitis või alateadvuse viperus. Pealegi ei saa see olla tõsi, sest Virtsu-Tommi kohta olen kuulnud räägitavat, et ta kahte asja silma-otsaski ei salli, need on rootsi jalgrattad ja metssead!
Imestasin ma seda rootsi rataste vaenamist (mulle väga meeldivad, sõidan igapäevaseltki) aga hiljuti läksib mul nö otsad kokku! Jällegi need läti geenid ja Bauska vanaema! Nimelt hiljuti mainis läti jalgrattamuuseumi looja Janis, et Lätis (erinevalt Eestist) rootsi jalgrattaid ei hinnatud ega usaldatud, tundusid olevat liiga õblukesed ja õrnad karmi Läti tingimustes pedaalimiseks.
Metssigade kohta kindlalt ei tea (peaks vist igaks juhuks ka meie läti rendikeevitajate suhtumist uurima) aga kaldun arvama, et põhjuseks võib olla nende poolt sooritatavad sigadused käpaliste sugukonda kuuluvate taimede mugulate kallal?
Aga vb polegi Virtsu-Tommi reaalselt üldse olemas, on ainult rahva poolt loodud kangelane nagu Kalevipoeg või admiral Pitka, keda tegelikult ei eksisteerinudki, aga erinevad inimesed väidavad, et on teda näinud ühel ja samal ajal erinevates eesti nurkades? Rolleyes
Vasta
#20

Mis selle ratta raaminumber on? Tundub olevat sõjaaegne või vahetult sõjajärgne asi, aga pead ei anna, et ka juba 1940 mõni selline valmis ei tehtud.

Kuna ma veidi tean, millisel aastal milliseid raaminumberid Husqvarna kasutas, siis selle teadmine oleks parajaks lisa-abiks identifitseerimisel.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne