Teema on suletud

"Nutumüüri" teema poolitus: magnetlüliti ja teema-arendused
#1

Tervist
On ehk siin kellelgi nõukaaegset magnetlülitit üle, näeb välja umbes sarnane: https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_18717232.jpg
Tavalises elumajas on see, võrgul kadus null ära ja peale seda lüliti ei tööta enam.

-edit-
Kõik olemas ja korras.
#2

Oehoeh...neid on ju 220V mähistega ja 380V mähistega...
Vene asjad on ju kõik lahti lahatavad ja mähise peal kiri, mis soost ja kui vana. Lihtsam oleks mähis vahetada, kui Sul just 10 pöialt ei ole. Rolleyes

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
#3

(18-02-2014, 17:48 PM)ert Kirjutas:  Tervist
On ehk siin kellelgi nõukaaegset magnetlülitit üle, näeb välja umbes sarnane: https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_18717232.jpg
Tavalises elumajas on see, võrgul kadus null ära ja peale seda lüliti ei tööta enam.

Kui võrgul on null kadunud, siis ilmselt on 220V mähisega ja enne nulli leidmist ei tööta midagi.Sad

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
#4

nulli kadumisega vast ikke pool maha ei kärssa.
pigem jah otsi null üles ja asi käib jälle.
või siis kui ikka käivitit vahetada tahad, siis näiteks balta turul on neid laialt. põle küll väga uurind, kas nõnna rammusaid on, a teise gabariidi omi sai küll ja vene kilpidega mässajaile ka näituseks ap ja ae automaate ja mida iganes. kui aega laialt, siis sügise kurtna laadalt saab ka suures valikus ilmselt.
ja poolid peaks ka eraldi leitavad olema vajaduse korral. suht standardkaup ja pruugiti miljonis kohas.
#5

Tere, tänan nõu ja abi eest. 0 sai em poweri poolt juba samal õhtul taastatud, kuid seadmed, mis antud magnetlüliti ahela taga asuvad, peale seda enam ei tööta. Kui lüliti ise kinni suruda, hakkavad asjad jälle tööle. Ehk siis lüliti ei lülita.
Ja kärsahaisu oli kapi juures kõvasti tunda toona. Kui nüüd mälu ei peta, siis kõige rohkem oli ühel faasil 383v sees, ehk siis ilmselt on see magnetlüliti 220.
Kümmet pöialt kah ei ole, kuid elektriga üleliia kodus ka ei ole.
#6

Järjekordne näide sellest, kui foorumlane on kodutu-sootu telefonitu...Oleks Sul telefon või eesti osariik kirjas, siis oleks teadnud, kas tasub Sulle pikalt seletama hakata, kus asub "Keemiakaubanduse As" ja et seal ka veneaegsest "Elektrosbõt"´ist palju veneaegset kaupa järel. Aga noh mida ma seletan Kagu osariigi mehele-naisele et Tallinnas selline koht on olema, kui ta Tallinnas käib korra 2 aasta jooksul 21. sajandi kiirem kontakteerumisvõimalus on ikkagi mobiil... Kui aga tahate pimedas küünlavalgel toimetusi teha edasi, siis laske aga minna,kui
aeg on t a s u t a

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
#7

(18-02-2014, 23:04 PM)h2rra Kirjutas:  Järjekordne näide sellest, kui foorumlane on kodutu-sootu telefonitu...Oleks Sul telefon või eesti osariik kirjas, siis oleks teadnud, kas tasub Sulle pikalt seletama hakata, kus asub "Keemiakaubanduse As" ja et seal ka veneaegsest "Elektrosbõt"´ist palju veneaegset kaupa järel. Aga noh mida ma seletan Kagu osariigi mehele-naisele et Tallinnas selline koht on olema, kui ta Tallinnas käib korra 2 aasta jooksul 21. sajandi kiirem kontakteerumisvõimalus on ikkagi mobiil... Kui aga tahate pimedas küünlavalgel toimetusi teha edasi, siis laske aga minna,kui
aeg on t a s u t a

No nt mina tean kus selline koht asub ja olen ka kagust pärit. Nii et väga üldistada ei tasu.
#8

(18-02-2014, 22:10 PM)ert Kirjutas:  Tere, tänan nõu ja abi eest. 0 sai em poweri poolt juba samal õhtul taastatud, kuid seadmed, mis antud magnetlüliti ahela taga asuvad, peale seda enam ei tööta. Kui lüliti ise kinni suruda, hakkavad asjad jälle tööle. Ehk siis lüliti ei lülita.
Ja kärsahaisu oli kapi juures kõvasti tunda toona. Kui nüüd mälu ei peta, siis kõige rohkem oli ühel faasil 383v sees, ehk siis ilmselt on see magnetlüliti 220.
Kümmet pöialt kah ei ole, kuid elektriga üleliia kodus ka ei ole.
Kuna tegelen ise elektritöödega, siis las süüdlased maksavad sinu jama kinni. Kui ühte faasi niipalju volte tuli siis puhtalt jama selles et elektrimehed tegid kuskil tööd ja ajasid faasi nulliga segi. See põletaski sinu mähised läbi.
Selliseid asju juhtub kahjuks üsna tihti. Sul on kõvasti vedanud kui pääsesid ainult selle lülitiga. On ennegi kogu elamise elektroonikat ja elektriseadmeid kinni makstud. Big Grin
#9

0 peaks minu arusaamist mööda iga kliendi oma asi olema, sest uue skeemi järgi võrgust nulli ei tule. Tuleb kaitsenull ehk siis see rohe-kollane. Nulli tekitab igaüks ikka ise oma maandusega. See, et null ja kaitsenull ühes kohas kokku on ühendatud, ei muuda asja sisu.
Ka veidi elektrist mööda käinud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#10

Mismoodi see liiva sisse susatud maandusvarras kaitseb, kui kaagid faasi 380V lasevad? Sellest võib siis abi olla, kui liini null katkeb, ehk hoiab võrgu ebasümmeetriast tingitud pingetõusu tagasi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#11

Postitused lähevad üha keerulisemaks ja hullemaks! Mida, Te mehed, joote, et nii targad olete?
#12

Nii palju kui mina aru sain, kui elektrik külas käis (mitte segi ajada laulu sõndega) , siis tema toonitas mulle, et nulli ja kaitsenulli ei tohi kokku panna. Need peavad algusest lõpuni eraldi ahelasse jääma. Vastasel juhul näiteks rikkevoolu kaitset kasutada ei saa. Posti otsast tuleb tuppa ikkagi null. Kaitsenull on maja või objekti sisene liin mis eraldi ära maandatakse.
Parandage mind kui ma asjast valesti aru sain.

Aquila captas non muscas.
#13

http://et.wikipedia.org/wiki/TN-s%C3%BCsteem
Veidi selgitust, see kolmas variant on mille poole meil eestis püütakse liikuda. Igal pool see pole õnnestunud veel.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#14

(18-02-2014, 17:48 PM)ert Kirjutas:  Tervist
On ehk siin kellelgi nõukaaegset magnetlülitit üle, näeb välja umbes sarnane: https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_18717232.jpg
Tavalises elumajas on see, võrgul kadus null ära ja peale seda lüliti ei tööta enam.

miks just seda nõukaagset taga ajad ?
misk mitte uut ?
#15

(19-02-2014, 14:10 PM)Daff Kirjutas:  Nii palju kui mina aru sain, kui elektrik külas käis (mitte segi ajada laulu sõndega) , siis tema toonitas mulle, et nulli ja kaitsenulli ei tohi kokku panna. Need peavad algusest lõpuni eraldi ahelasse jääma. Vastasel juhul näiteks rikkevoolu kaitset kasutada ei saa. Posti otsast tuleb tuppa ikkagi null. Kaitsenull on maja või objekti sisene liin mis eraldi ära maandatakse.
Parandage mind kui ma asjast valesti aru sain.


Jutt õige! Enamustel elektripaigaldistel see ka nii on! Kuid on ka teisi variante, aga selleks võiks teha äkki eraldi teema, kus elektri asju lahata??

vabal ajal painutan kaablit...
#16

(19-02-2014, 13:12 PM)kass Kirjutas:  Postitused lähevad üha keerulisemaks ja hullemaks! Mida, Te mehed, joote, et nii targad olete?
lugupeetud kass meil ju kõrgeste koolitet särtsuspets. võiksid ehk võtta vaevaks harida pisut targaks joonuid ja muidu taipamatuid. ma ei nori, jutt on tõsine.
#17

Jah, aga muidugi! Just see siit foorumist veel ongi puudu! Elektrotehnika teoreetilised alused, kõrgemate harmooniliste teke ja aatomiku uskumatud seiklused 330 kV liinis!
Aga palun - alguses lõi Jumal taeva, päikese ja tähed, seejärel .....
Homme skänneerin sisse ja riputan üles oma kalli diplomi, hinnetelehe ja kehtiva pädevustunnistuse kujutised... õudne, täna öösel ei saa jälle magada, kogu elu jooksis silme eest läbi ja kõik tuli jälle meelde! Sad
#18

Kass tundub olevat tark mees. Kõrgemate harmooniliste mainimisega on võimalik nii mõnigi endast muidu hästi arvav kodanik segadusse ajada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#19

See foorum ongi viimasel ajal läinud lahmivalt laialivalguvaks. Oluline vahe on sellel kas inimene teab või arvab. Kui siia foorumisse tuleks ainult postitused nendelt kes konkreetset teemat teavad ja valdavad, mitte ei arva, siis oleks see üks hariv, abistav ja kasulik foorum kõigile. Paraku on ca 30% postitusi küll sisult nö " tule taevas appi"
#20

(20-02-2014, 07:19 AM)andres21 Kirjutas:  See foorum ongi viimasel ajal läinud lahmivalt laialivalguvaks. Oluline vahe on sellel kas inimene teab või arvab. Kui siia foorumisse tuleks ainult postitused nendelt kes konkreetset teemat teavad ja valdavad, mitte ei arva, siis oleks see üks hariv, abistav ja kasulik foorum kõigile. Paraku on ca 30% postitusi küll sisult nö " tule taevas appi"

No taevast ei tule keegi......esialgu. Aga on ka väga hea lugeda nende tekste kes asjast midagi ei tea. Tähtis on ka see,et kes ei tea,see ka räägiks asjast. Muidu oleme täitsa infosulus....Big Grin Ja arvamine on ka omaette asi. Näiteks kui vaatan kahe posti vahelist kaugust ja arvan,et on vast 50 m. .......ju siis on,minu arvamus siis.....Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne