Robot-tolmuimeja ja pesur
#41

no nii hukas vast rahvas ikka pole veel, et seieritega kella poleks näind.
Smile
Vasta
#42

Kiirelt tehtud loomkatse andis tulemuseks 50% oli kaks osalejat.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#43

(01-05-2015, 21:32 PM)Marko Kirjutas:  Lihtsalt üks mõte: "kella kümne suunas" ei pruugi kõigile arusaadav olla Smile
no hard feelings!
Arusaamatu vihje asendatud väriseva käega joonistatud punaste nooltega. Tänud viitamast!  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#44

Roomba nühib "randomil" küll ühte kohta miljon korda aga on sellest siis tolku ka? Neato kasuks räägib võimsus. 
Vasta
#45

Virtuaalseinast ei osanud ma varem suurt midagi arvata. Kavatsesin naisele sünnipäevaks kinkida Roomba 620, millel virtuaalseina kaasas ei ole. Lohutasin ennast, et vajadusel saab kasutada "analoogseina" lauajupi näol. Küllap nii ka oleks läinud, aga juhuslikult avastatud 6x odavam Roomba kloon, mis poes ka viimane oli, sundis tegutsema. Ennäe imet, virtuaalsein oli sellel ka kaasas! Keerutasin seda kopsikut käes ja vaatasin nagu imelooma, kuid ostsin siiski sinna patareid sisse. Eks ma muidugi teoreetiliselt teadsin, milleks see on ja kuidas töötab. Selgus et tegu on üsna vajaliku ning mugava vidinaga. Kui on tarvis mingi ruumi osa kiiresti puhtaks teha, siis on hea ta virtuaalseina kiirega sinna kinni panna nagu loom aedikusse. Või jääb robot kusagil alati kinni ja on tarvis ta sealt eemale hoida. Virtuaalseinal on kaks saatjat - väikese raadiusega poolringi kujuline ja teine pika suundkiirega. Laia nurgaga saatja hoiab roboti umbes 30-40 cm kaugusel, suunatud kiir ulatub üle toa. Peal on lüliti, millega valida toa suurust, jällegi S-M-L. Peale seda kui lapsed olid lülitit näppinud ja L asendisse pannud, läks robot koos kopsikuga väikeses ruumis olles lolliks, arvatavasti peegeldustest. Tema nimelt eemaldub virtuaalseinast alati kindlas suunas. Kui signaal tuleb lainurk saatjast, siis kopsikust eemale, kui satub kiire teele, siis jätab kiire enda selja taha. Kui signaale tuleb ümberringi igalt poolt, siis jääbki koha peal keerutama.
----------
Kokkuvõtteks:
Kindlasti on neid, kelle arvates on kõike parem ise teha ja küllap on ka majapidamisi, kuhu robot ehk ei sobigi. Või ei ole korteri-inimestel niikuinii kodus midagi mõistlikku teha. Meie oleme rahul!
Põrandad pole kunagi nii puhtad olnud. Kes see jõuab neid iga päev nühkida! Robot aga jõuab, see tema ainus amet ju ongi. Varem hommikupäikeses sädelev tolmune õhk on kadunud. Lapsed olid alguses pöörases vaimustuses. Mõtleks, PÄRIS robot askeldamas nende toas!!! Ühtlasi pole enam probleemi mänguasjade koristamisega, ütled et asjad kokku, robot tuleb! Ja tehakse ruttu tuba korda. Vajadusel jätan lastest kellegi igaks juhuks robotit karjatama. Kadedaks teeb, mina nägin robotit lapsepõlves ainult pildi pealt ja multikast, nende jaoks on tegemist juba igapäevase tarbeasjaga. Jah, elu on edasi läinud, 100 aastat tagasi saadeti sellised jõnglased sea- ja lehmakarja. Nüüd on 21. sajand ka minu jaoks kätte jõudnud, lapsed karjatavad roboteid! Cool 
Naine on asjade käiguga väga rahul. Küsis, kas sellist pole, mis riiuleid jms puhastaks.  Big Grin
Mõttes on ka pesurobot ja kaugemas tulevikus mururobot...  Wink
Nonii, selline oli minupoolne ülevaade. Just sellist infot oleksin ise vajanud, enne kui kodutööd hakkasin tegema ja riskisin enda jaoks tundmatu eluka osta. Ehk on nüüd teistel kergem!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#46

(02-05-2015, 18:06 PM)moto-onu Kirjutas:  Roomba nühib "randomil" küll ühte kohta miljon korda aga on sellest siis tolku ka? Neato kasuks räägib võimsus. 
On küll tolku. Testides on Roomba olnud üks parimatest. No vähemalt võrreldes kollaste mehikeste tehtutega. Põhiliselt on tegemist ka sileda põrandaga. Neato on minu andmetel väga hea tolmurobot, paraku lihtsalt kallivõitu. Kellel on raha osta, ei tohiks pettuda. Suurte vaipade omanikel tasuks kindlasti arvestada roboti "vaibavõimekusega". Roombalised paistavad olevat rohkem isesõitvad prügikühvlid, mis tõsi küll teevad üllatavalt head tööd. Pealegi ei asenda robot 100% inimest ja käsitolmuimejat. Lihtsalt ei pea enam nii tihti ise jamama.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#47

Eks iga ... kiidab oma, kuid eelnäidatud Bomanni tegevust iseloomustab tema hind. Imestama pani tema dokkimise abitus ja tegutsemise selgusetus. Tean, et viimast peetakse ka vooruseks lõpuks, kuid ise sellist endale tänu toa sopilisusele lubada ei saa. Oleme väga rahul oma kolm aastat tagasi soetatud LG Homebotiga. Enne ostu vaatasin kõik kallimad ja odavamad konkurendid üle nii netis kui ka elus. Ostetu eeliseks oli kahe külgharja olemasolu, intelligentne koristamine, vaikne mootor ja fiiberlapi olemasolu. Järgmiseks oleks olnud pingereas Neato ja siis Samsung. Neatol polnud sel ajal harjasid, oli väga tugev müra ja katsetusel isepärane liikumisviis seinte lähedal. Ei näinud lubatud teadlikku käitumist. Samsungil oli tarkvara probleemid, kippus hanguma ja ei teinud süstemaatilist tööd. Roomba jäi valikust välja just ruumide kuju poolest,  lihtsama ja tühjema toa pool oleks kõne alla tulnud.
Vasta
#48

(03-05-2015, 11:12 AM)PSV Kirjutas:  Oleme väga rahul oma kolm aastat tagasi soetatud LG Homebotiga... Roomba jäi valikust välja just ruumide kuju poolest,  lihtsama ja tühjema toa pool oleks kõne alla tulnud.
Selles videos on LG üllatavalt abitu. Muidu pidavat tõesti päris hea pill olema. Testides üsna hea koht.

Samsungi kohta olen kuulnud ainult kirumist. Ka testides on see põrunud.
Ega ma väitnudki et Bomann kõikseparem tolmukas oleks. Kaugel sellest. Lihtsalt üllatas, mida selle raha eest sai. Samas hinnaklassis on iseliikuvad tolmulapid, mis AA patareidel töötavad.   

Toad on mul väikesed ja suht lihtsad. Ka vaipa praegu kusagil maas ei ole. Seega erilist väljakutset masinale ei paku. Kui lastetuppa jälle vaiba maha saab, teen loomkatseid ja annan teada. Dokkimine on Bomannil tõesti hädine, aga mind see ei häiri. Muide, esimesed dokkimised olid üsna kiired ja edukad, siis hakkas veits vasakule kiskuma ja mööda panema. Küllap annab tunda rataste kiiruse andurite puudumine. Mootorid pisut erineva karakteristikuga või ühel ajamitest midagi ümber kerinud ja korras - tasakaal läinud. Võib olla on asi ka selles et IR vastuvõtja "nupp" on vastu malmradikat matiks nühitud ega paista enam nii hästi läbi.
Igatahes on huvitav lugeda teistegi kogemusi. Tänud, PSV!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#49

See Basilio viimane video näis üsna asjalik olevat Big Grin lükkab lihtsalt tolmu suvaliselt mööda tuba ringi. Muidugi põrand oli enne läikima ilusti löödud.  Ise veel ühtegi ratastega prügikühvlit ei oma aga siiamaani tehtud "uurimustööd"(loe: aja surnuks löömine) kisuvad Neato poole. Võiks selle uue Neato veel vana halli korpuse sisse saada. Huvitav militaar tige robot näeb välja, kuigi militaar sugemed on just i-robotil. Ja võimsuse tõttu suurem lärm mind ka ei häiri kuna olen tihti kodust ära. Las lammutab. Ongi rohkem põhjust vähem asju kuskile vedelema jätta nagu siiamaani on kombeks olnud.
Vasta
#50

Lastetoas on mul praegu üks lambanahk maas hetkel. Ei tea kaugele jõuaks enne kinni jäämist Big Grin
Vasta
#51

(03-05-2015, 22:10 PM)moto-onu Kirjutas:  Lastetoas on mul praegu üks lambanahk maas hetkel. Ei tea kaugele jõuaks enne kinni jäämist Big Grin
Ei nad jõuaks vist ükski. Kas peaksidki jõudma? Enne autopesulasse minekut võtad ka katuselt jalgratta maha, mitte ei rammi jõuga sisse, et masin peab kurat nii ka töötama! Samuti ehk tühjendad taskud katusekruvidest enne, kui tööriided pesumasinasse topid. Smile 
Võib olla on viiekümne aasta pärast robotite ametühingud, kus kaeveldakse ebarobotlike töötingimuste üle ning algatatakse ülemaalisi streike.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#52

Tekkis küsimus dielektri kohta. Selle suure udjamise peale keskküttega kuiva õhuga toas peaks plastkorpus nii elektrit täis olema, et kogu tolm väliskesta külge kleebib. Kas siis kogujasse ka miskit satub? Võimalik, et tuleb enne tööd pihustiga õhk niiskeks teha.

Selle koha peal küsiks nõu sellise tolmuimeja kohta, mille purgis tolm ringi keerutab (robotieellane). Vat see on küll dielektrit täis ja tolmu väljutamine on tolmune tegevus. Mida targad soovitavad? Iseennast maandada? Mingit antistaatilist vedelikku kanda tolmukogurile? Lasta 3D printerist terasmahuti printida? Alumiiniumteipi välispidiselt kasutada?
Robotist veel ei unista.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#53

(03-05-2015, 22:26 PM)Basilio Kirjutas:  
(03-05-2015, 22:10 PM)moto-onu Kirjutas:  Lastetoas on mul praegu üks lambanahk maas hetkel. Ei tea kaugele jõuaks enne kinni jäämist Big Grin
Ei nad jõuaks vist ükski. Kas peaksidki jõudma? Enne autopesulasse minekut võtad ka katuselt jalgratta maha, mitte ei rammi jõuga sisse, et masin peab kurat nii ka töötama! Samuti ehk tühjendad taskud katusekruvidest enne, kui tööriided pesumasinasse topid. Smile 
Võib olla on viiekümne aasta pärast robotite ametühingud, kus kaeveldakse ebarobotlike töötingimuste üle ning algatatakse ülemaalisi streike.

Kurat sellepärast mul ongi üks jalgrattas kadunud. Mina veel sõimasin naabrimeest.
Vasta
#54

(03-05-2015, 22:42 PM)aavu Kirjutas:  Selle suure udjamise peale keskküttega kuiva õhuga toas peaks plastkorpus nii elektrit täis olema, et kogu tolm väliskesta külge kleebib. Kas siis kogujasse ka miskit satub? 
Suuremjagu läheb kogujasse ikka, aga tõepoolest - korpus on pärast tööd tomukihiga kaetud küll. Alumine pool paksult, ülemine õhukeselt. Ise lasen peale iga sessiooni roboti suruõhuga üle. Korteri-inimesel peaks piisama korra rõdul PUHH! teha. Tundub tülikas, aga ütleks et tavatolmuimeja puhastamine on tülikam!
Nendest "kotivabadest" keerisega kopsikuga tolmuimejatest ei arva ma midagi. Endalgi vedeleb üks kuuri all. Kui keegi tahab, võin ära kinkida. Mark oli vist Severin. Filter läheb ruttu täis ja selle puhastamine suruõhuga tülikas ja vaevaline. Praegu on majapidamises kotiga Scarlett ja sinna mahub ikka kordades rohkem rämpsu. Tõsi küll, robot haaras lõviosa tema tööst endale ja nüüd kössitab seegi töötuna kamorkas. Autot ja eriti räpaseid abiruume koristan veneaegse Šmeliga, mis töötab siiamaani ja on tõestuseks, et tolmuimeja ei pea olema mitmekilovatise mootoriga vaid 140W ajab asja ära. Boonusena töötab see päikeselisel päeval rahumeeli ka inverteri otsas.
Kui juba tolmufiltritest juttu tuli, siis üks asi millest odava roboti puhul puudust tunnen on HEPA filter. Kallimatel on see olemas.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#55

Nonii, esimene tõrge ka robotil. Hakkas keset põrandat nähtamatu vastasega võitlema. Pöörles ja tõmbles edasi-tagasi. Arvatavaks põhjuseks osutusid tolmuseks läinud esipamperi andurid. Need on nimelt optilised ja üsna lahtised. Ligi pääseda aga kehvavõitu. Esimese hooga tõmbasin masina laiali ja ajud välja. 
       
Mainitud andurid asuvad nimelt kontrolleriga samal plaadil.
   
Järgmisel korral saab ehk vähema kruvimisega hakkama ja proovib mingi peene kõrrega sinna suruõhku lasta. Sama probleem olla kuulu järgi ka muudel roombalistel. Paneb vanduma, kas tõesti ei saanud sinna midagi muud anduriteks panna? Hea küll, mehaanilise lüliti kolgib vastu seina kiiresti sodiks, aga Halli andur ja magnet peaks töötama ka tolmus ja seni kuni muu masin ümbert ära kulub! Kui seda tõrget liiga tihti peaks juhtuma hakkama, tuleb sinna ise Halli sensorid aretada.
Kogu tarkus asub massinal selles "sitikas"     
Natuke võttis juba näpud sügelema, et aretaks sinna peale midagi muud, aga las see jääb tulevikuprojektiks. Praegu käib küll.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#56

Tehasega vaidlema? Tubli, nii peabki!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#57

(25-05-2015, 21:11 PM)Marko Kirjutas:  Tehasega vaidlema? Tubli, nii peabki!
Eks tehas vaatab kuidas iga asja pealt kasvõi sent kokku hoida. Ise ehitades vaatab kuidas võimalikult vinge asja saaks tehtud. See vahe ongi.  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#58

Tehas, raip, on ikka kõvemini kokku hoidnud kui asjale hea oleks. Robot sai harjade-halvatuse ja läbis Basilio poolt kirurgilise ravikuuri. Kuna tolm oli tunginud igale poole ajamitesse, läks töö raskeks ja vool suureks ning kõrbes läbi üks väljundtranssidest. Muidu täitsa kobe transs, andmete järgi pidada 60A kannatama, aga ainult koos korraliku jahutusega. Hiinlased panid ilma radikata ja sellisesse kohta et radikat lisada pea võimatu. Esialgu läks asemele 100A kannatav transs. Kui see ka peaks koolema, tuleb järgmine juba juhtmete otsas eemale viia, kus saab talle korraliku jahutuse organiseerida. Ajamid puhastasin muidugi ka seest ära. Kui mahti saan, panen ka pildid üles.
Minu robotikasutamise kogemus kipub sellest teemast juba "AMF nokitseb nina" teemasse üle kolima!  Big Grin Sellest hoolimata on meie pere muutunud robotisõltlaseks. Kui robot paar-kolm päeva rivist väljas on, kisub põrand prahiseks. Kõik on harjunud, et põrand ise "havi käsul" puhas seisab.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#59

ise juhtuvate asjadega harjub kiirelt.
kohe väga kiirelt.
ja põhjalikult.
külastan koju söögikraami soetamiseks enamasti paari poodi.
neis mõlemis läevad uksed ise urvakile kui keegi ligineb.
täna just juhtusin üht muud toidupoodi külastama.
no üsna suur ja asjalik pood.
ja mina seisan ukse ees ja astun edasi-tagasi, vehin kätega ja teen lolli nägu,
aga uksed ei kõssagi.
õnneks tuli järgmine poekülastaja, vaatas mind natsa juhmi näoga ja siis
avas ukse nigu vanasti ja saime mõlemad sisse.
krt, piinlik oli.
ja see pole mul sugugi esimene kord.

et kas miskine moraal ka on?
ikke on.
robotile tasub sisse progeda oma pühapäe ja siis ise luuda liigutada.
mudu võib ka harjumusest probleeme tekkida.
Vasta
#60

diesel, ten points!
Ma harjusin iseremontivate autodega ära. Pikka aega sai lukksepp vahest ülesande otsida platsilt parim toorik ja keerata sinna parimad maja taga vedelevad jupid külge Big Grin
Praegu sõidan poja mahakantud bemmiga...
Siin on muidugi muid nüansse ka aga see ümberharjumine on suht keeruline.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne