Ketaslõikur ja tema tarvikud/otsikud
#41

https://youtu.be/nmnNd0c4zWU
Vasta
#42

(21-11-2016, 01:24 AM)linnuke Kirjutas:  Sellise aine lõikamiseks rendi,laena vähe kabedam riist,ja töö oleks tehtud ruttu ja ohutumalt,kui kettaid vägistada(pigem rellakat) Smile
PS Mis kandi mees oled.Kas ehitad tankerit. Rolleyes

Oskan arvutada ja minu jaoks oli see kõige kiirem ja odavam lahendus. Hitachi relakas ei läinud isegi soojaks selle peale. Tankerit ei ehita aga täna käisin kepstomis ning haarasin sealt hunniku odavaid kettaid. Vaja natuke veel sama materjali lõigata, ning mõtlesin teha korraliku mõõduvõtu 0.44€ vs 1.40€ ketas.
Vasta
#43

(21-11-2016, 20:57 PM)tanel. Kirjutas:  
(21-11-2016, 01:24 AM)linnuke Kirjutas:  Sellise aine lõikamiseks rendi,laena vähe kabedam riist,ja töö oleks tehtud ruttu ja ohutumalt,kui kettaid vägistada(pigem rellakat) Smile
PS Mis kandi mees oled.Kas ehitad tankerit. Rolleyes

Oskan arvutada ja minu jaoks oli see kõige kiirem ja odavam lahendus. Hitachi relakas ei läinud isegi soojaks selle peale. Tankerit ei ehita aga täna käisin kepstomis ning haarasin sealt hunniku odavaid kettaid. Vaja natuke veel sama materjali lõigata, ning mõtlesin teha korraliku mõõduvõtu 0.44€ vs 1.40€ ketas.
Aga anna tulemustest teada.Siin kasutajaid palju Rolleyes
Vasta
#44

venelaste 230mm kõvasulam-kiviketast kiidan minagi - hind on (hobiehitajale) hea ja mul on nad ka kestnud. Tõsi - hiljaaegu soetasin juba kolmanda: kui ketas papsile jäänud on, olen tagasi saanud kas nüri või laperdava isendi. Võimalik, et ka nn profikettad oleksin sarnastena tagasi saanud - venelase puhul pole seda kahju nn kuluks lugeda.
Bauhofis nägin hiljuti ka sarnase hinnalipikuga Ukraina tooteid.

huvitav, kas venelased-ukrainlased ka pehmemale kivile sobivaid kõvasulam-augufreese teevad? Ma neid viimasel ajal mõned soetanud ja nt 127mm maksis pealt 50eur: tundub paljuvõitu ja ehk on ka ses vallas ca poole odavamaid idamanaabri / selle naabri analooge?

edit: "tanel." katse tulemused on otseloomulikult huvitavad ja ootan neid minagi Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#45

(22-11-2016, 01:28 AM)13piisab Kirjutas:  venelaste 230mm kõvasulam-kiviketast kiidan minagi - hind on (hobiehitajale) hea ja mul on nad ka kestnud. Tõsi - hiljaaegu soetasin juba kolmanda: kui ketas papsile jäänud on, olen tagasi saanud kas nüri või laperdava isendi. Võimalik, et ka nn profikettad oleksin sarnastena tagasi saanud - venelase puhul pole seda kahju nn kuluks lugeda.
Bauhofis nägin hiljuti ka sarnase hinnalipikuga Ukraina tooteid.

huvitav, kas venelased-ukrainlased ka pehmemale kivile sobivaid kõvasulam-augufreese teevad? Ma neid viimasel ajal mõned soetanud ja nt 127mm maksis pealt 50eur: tundub paljuvõitu ja ehk on ka ses vallas ca poole odavamaid idamanaabri / selle naabri analooge?

edit: "tanel." katse tulemused on otseloomulikult huvitavad ja ootan neid minagi Smile

230 mm.tahaks juba jahutust saada.Tavalisel rellakal joonkiirus liiga suur ,et betooni,graniiti kuivalt lasta.
Vasta
#46

TV
Kuskilt kõrva jäänud, et see nn.venelaste kiviketas on siiski hiinas valmistatud, nagu enamus nende kirjadega töö mängimise riistu. centroinstrument lihtsalt kleebib oma kirjad ja küsib vaheraha. üldiselt vahendavad paska, olen isegi odavuse tõttu selle margi asju ostnud, tööriista neist tavaliselt ei saa aga hiljem mingi muu kasutuskoha on teinekord ikka välja mõelnud sellele pahnale, osad lihtsalt minema visanud.

Vahepeal sai proovitud makita, boschi, metabo, luga jne diske. Aga käsi haarab ikkagi esimese valikuna tyroliti või pferdi, kuigi odavad nad just ei pole.
Vasta
#47

(22-11-2016, 19:50 PM)alfredo Kirjutas:  TV
Kuskilt kõrva jäänud, et see nn.venelaste kiviketas on siiski hiinas valmistatud, nagu enamus nende kirjadega töö mängimise riistu. centroinstrument lihtsalt kleebib oma kirjad ja küsib vaheraha. üldiselt vahendavad paska, olen isegi odavuse tõttu selle margi asju ostnud, tööriista neist tavaliselt ei saa aga hiljem mingi muu kasutuskoha on teinekord ikka välja mõelnud sellele pahnale, osad lihtsalt minema visanud.

Vahepeal sai proovitud makita, boschi, metabo, luga jne diske. Aga käsi haarab ikkagi esimese valikuna tyroliti või pferdi, kuigi odavad nad just ei pole.

Ega pferdi kettale vastast eriti pole küll Rellakaid kalleid enam ei osta mölemad boschid pidasid ainult kuu aega
Kirpu turult kasutatud hiinlased käivad kordades kauem mul ca 10 tk pole ühestki veel päris jagu saand
vahest vahetan harjasid ,kaableid ......Muidugi kui töötada möistusega,,,,,,,,

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#48

(23-11-2016, 00:56 AM)impreza Kirjutas:  
(22-11-2016, 19:50 PM)alfredo Kirjutas:  TV
Kuskilt kõrva jäänud, et see nn.venelaste kiviketas on siiski hiinas valmistatud, nagu enamus nende kirjadega töö mängimise riistu. centroinstrument lihtsalt kleebib oma kirjad ja küsib vaheraha. üldiselt vahendavad paska, olen isegi odavuse tõttu selle margi asju ostnud, tööriista neist tavaliselt ei saa aga hiljem mingi muu kasutuskoha on teinekord ikka välja mõelnud sellele pahnale, osad lihtsalt minema visanud.

Vahepeal sai proovitud makita, boschi, metabo, luga jne diske. Aga käsi haarab ikkagi esimese valikuna tyroliti või pferdi, kuigi odavad nad just ei pole.

Ega pferdi kettale vastast eriti pole küll Rellakaid kalleid enam ei osta mölemad boschid pidasid ainult kuu aega
Kirpu turult kasutatud hiinlased käivad kordades kauem mul ca 10 tk pole ühestki veel päris jagu saand
vahest vahetan harjasid ,kaableid ......Muidugi kui töötada möistusega,,,,,,,,
Sama siin.Minul küll tegu Biltemaga.Aasta jooksul vahetavad suvalise riista välja,teinekord küsimata,milles viga.Sama Julas Smile
Vasta
#49

(22-11-2016, 19:50 PM)alfredo Kirjutas:  TV
Kuskilt kõrva jäänud, et see nn.venelaste kiviketas on siiski hiinas valmistatud, nagu enamus nende kirjadega töö mängimise riistu. centroinstrument lihtsalt kleebib oma kirjad ja küsib vaheraha. üldiselt vahendavad paska, olen isegi odavuse tõttu selle margi asju ostnud, tööriista neist tavaliselt ei saa aga hiljem mingi muu kasutuskoha on teinekord ikka välja mõelnud sellele pahnale, osad lihtsalt minema visanud.

Vahepeal sai proovitud makita, boschi, metabo, luga jne diske. Aga käsi haarab ikkagi esimese valikuna tyroliti või pferdi, kuigi odavad nad just ei pole.

Ma olen kasutanud juba aastaid neid centroinstrument ja muid venelaste kivikettaid klinker ja täismass plaatide lõikamiseks. Kuluvad aeglaselt ja siiamaani pole ühtegi viskavat ka juhtunud. Olen ka Tyroliti ning ka muid nö "brändi tooteid" kasutanud aga ei näe kusagilt nende 10 kordset paremust nagu nende hinnast eeldada võiks. Viimati proovitud, pealt 40 euri maksev 115mm x1,0 mm kärgsegmentidega Tyroliti ketas tahtis relakat pooleks väristada.
Vasta
#50

(23-11-2016, 01:39 AM)r.i.h.o Kirjutas:  Ma olen kasutanud juba aastaid neid centroinstrument ja muid venelaste kivikettaid klinker ja täismass plaatide lõikamiseks. Kuluvad aeglaselt ja siiamaani pole ühtegi viskavat ka juhtunud. Olen ka Tyroliti ning ka muid nö "brändi tooteid" kasutanud aga ei näe kusagilt nende 10 kordset paremust nagu nende hinnast eeldada võiks. Viimati proovitud, pealt 40 euri maksev 115mm x1,0 mm kärgsegmentidega Tyroliti ketas tahtis relakat pooleks väristada.

Jah, võis tunduda, et tegin vene-hiina kivikettaid maha, aga ei seda, neid kasutan isegi. Põhjused nimetasid juba ise ilusti ära. Kuigi ühe sooduka ajal sai ostetud ka üks ameerikamaa päritolu segment, mis küll siiamaani katsetamata, hind oli lähedane eelnimetatuile, silma järgi hinnates aga sisaldab "teemandipuru" rohkem.

Pigem sai omast kogemusest maha tehtud igasugu centroinstrumendi kirjadega käsitööriistu ja kõiki muid abrasiivkettaid võrreldes pferdi ja tyrolitiga.
Vasta
#51

Tsentroinstrumendi 125mm kiviketast kasutan praegugi ja kodukasutuses kestab pagana hästi. Brändikettaga võrrelda ei oska, kuna neid pole raatsinud osta, aga suvalisest odavast noname sõnnikust ikka märgatavalt parem. Ei tea küll kas kõik partiid ühesugused on, võib olla joppas lihtsalt.  Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#52

(07-03-2014, 08:35 AM)uko Kirjutas:  Proovige M3 Cubitroni,kui kusagilt saate.

Kasutan ka Cubitroni 3M-i omad. Kuluvad küll tunduvalt aeglasemalt kui ülejäänud. Hinda ei oska kommenteerida kuna arve läheb otse raamatupidajale.
Vasta
#53

cubitroni 230mm ketas 2mm paks maksis 16,60eur väiksemate hinda ei suutnud välja googeldada
Vasta
#54

(23-11-2016, 00:56 AM)impreza Kirjutas:  Rellakaid kalleid enam ei osta mölemad boschid pidasid ainult kuu aega

Tahad sa sellest lähemalt rääkida? Millised Boschid, miks kuu aega ja mis garantii kostis?
Vasta
#55

(23-11-2016, 00:56 AM)impreza Kirjutas:  ... Rellakaid kalleid enam ei osta mölemad boschid pidasid ainult kuu aega
Kirpu turult kasutatud hiinlased käivad kordades kauem mul ca 10 tk pole ühestki veel päris jagu saand
vahest vahetan harjasid ,kaableid ......Muidugi kui töötada möistusega,,,,,,,,

90,- Makita pea aasta käigus, lihvinud (sh betooni), traatharju tükki 5 sirgeks lasknud, lõikekettaid pea 60-70tk, lihvkettaid hulgim ja väsimuse märke ei näita.
Eelmine Metabo suri tolmu kätte, oma viga, 9 aastat kodukasutust.

2003-04 katsetasin händimanni relakatega, 3x vahetasin mõne kuu jooksul surnuid, siis sattus pädev isend, mis hea mitu aastat käis, enne kui sisse peidetud suits effektselt välja pääses. Oli 3x odavam küll, kui Metabo, aga see poe vahet käimise vaev, aeg ja tegemata asjad maksid rohkem.

mis on siis odav ja mis mitte?


Vasta
#56

Mul on kaks relakat olnud üldse, mölemad selliselt firmalt nagu Flex. Esimese sain kasutatult, toimis vast ligi 10a, harjasid sai vahetatud, löpuks kärssas ankur sisse. Nüüd olen möned aastad sama firma uut relakat kasutanud ja ka korra harju vahetanud. Vatti saavad igapäevaselt, plekitöö ja vahel rauasemat kah
Ei oska kurta kvaliteedi üle, hind jäi ka alla saja jeeriku

Koju ostsin mingi paarikümneeurose Skili, juba käivitusnupp on selline värdjas et tapa ära...kuuenda korraga jääb tööle vms, lihtsalt ei lukustu

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#57

Kaitsesin siin kunagi neid venelaste metalli kettaid ja nüüd võtan oma sõnad tagasi. Kunagisi kettaid mäletan... lõikasid, odavad, vastupidavus enam vähem. Nüüd aga ei lõika, vastupidavus on suur null, paska ja tolmu ainult lendab ning selle kõige juures pole enam isegi hinnal tähtsust. Midagi seal on muutunud. Viimane kord ostsin paarsada ketast. Nendega võib lutsu visata rsk.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#58

Relakaid peab olema töötoas ikka kolm tükki: suur 230 mm, siis kestvat marki 125 lõikekettaga, metabo mutriga ja odavam lamelli või terasharjaga.
Vasta
#59

Ärgem unustagem käepärast akukat. Kuigi jah, mis väga käepärased nad nüüd on aga see maksab ka midagi, kui saad ilma juhtmetesse takerdumata väiksemaid lõikamisi korraldada..
Vasta
#60

(20-11-2016, 23:28 PM)tanel. Kirjutas:  3m pikkuse ja 14mm paksuse terase lõikamiseks kulub flexovit pro kettaid(125mm;1,0mm) 19tk.
Järgmine nädal proovin teise nimega ketast, äkki kulub vähem.

Proovisin 125x1.0 Luga kettad ära. Diameeter tegelikult 123 kõigil. Keskava oli 2 kettal viiest liiga väike, aga polnud nii jube kui ehituspoe omadel.  Tolmu ja sädemete kogusel eriti vahet ei teinud. Lõikamiskiirus oli kindlasti suurem. Katki ükski ei läinud. Meetri peale kulus 3 ketast. Jämedalt arvutades 2x vähem kulus ja 3x vähem maksis. 

Samast asutusest võtsin ~1€ kettaid ka, Sait nimeks vist, made in Italy. Ketta mõõdud õiged aga relaka küljes laperdab ning sirget joont alustada võimatu. Lõikesoon jäi ka laiem kui peaks.

3M Cubitron on proovimata,  aga ma natuke kahtlen, et ta ligi 6x kauem kestab(2.45€/tk)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne