Ketaslõikur ja tema tarvikud/otsikud
#61

lõikaks  ikka  o,75-ga , hädakorral o,8-ga  , kulu  kindlasti  väiksem , nii ajas  kui  materjalis .
Vasta
#62

(26-11-2016, 14:46 PM)tanel. Kirjutas:  
(20-11-2016, 23:28 PM)tanel. Kirjutas:  3m pikkuse ja 14mm paksuse terase lõikamiseks kulub flexovit pro kettaid(125mm;1,0mm) 19tk.
Järgmine nädal proovin teise nimega ketast, äkki kulub vähem.

Proovisin 125x1.0 Luga kettad ära. Diameeter tegelikult 123 kõigil. Keskava oli 2 kettal viiest liiga väike, aga polnud nii jube kui ehituspoe omadel.  Tolmu ja sädemete kogusel eriti vahet ei teinud. Lõikamiskiirus oli kindlasti suurem. Katki ükski ei läinud. Meetri peale kulus 3 ketast. Jämedalt arvutades 2x vähem kulus ja 3x vähem maksis. 

Samast asutusest võtsin ~1€ kettaid ka, Sait nimeks vist, made in Italy. Ketta mõõdud õiged aga relaka küljes laperdab ning sirget joont alustada võimatu. Lõikesoon jäi ka laiem kui peaks.

3M Cubitron on proovimata,  aga ma natuke kahtlen, et ta ligi 6x kauem kestab(2.45€/tk)

Kõik sõltub töövõtetest. Kui otsast üritada kogu aeg läbi lõigata, siis on ka 19 ketast hea tulemus. Ketas mitte ei kulu vaid suisa pudiseb kui ta materjali sisse istutada. Nagu katusepleki lõikamisel. Mõni mees lõikab kettaga terve päeva kui teine saab vaevalt tahvlilt jupi maha. Ja tipuks peab ikka kätt ka olema. Nagu ketta külg hakkab hõõrduma vastu lõigatud materjali serva, siis on varsti ketas läbi ka.
Vasta
#63

(26-11-2016, 21:14 PM)Meistrimees Kirjutas:  Ja tipuks peab ikka kätt ka olema. Nagu ketta külg hakkab hõõrduma vastu lõigatud materjali serva, siis on varsti ketas läbi ka.

noneh, mul värisevad käed ja seega iga vähegi rauamoodi asja lõikamiseks võtan ikka min 1,6 mm, parem aga 2 mm ketta. 1 mm ja õhemad tükivad värisevates kätes puru minema, vaid mingi õhukese pleki lõikamiseks kasutan.
Vasta
#64

Sellise katse võid teha ka täiesti valede töövõtetega. Tähtis on, et sa teeks iga kettaga täpselt sama. Samas võib keegi mind õpetada kuidas lõigata 14mm terast nii, et ketast materjali sisse ei istuta Big Grin
Vasta
#65

(26-11-2016, 22:47 PM)tanel. Kirjutas:  Sellise katse võid teha ka täiesti valede töövõtetega. Tähtis on, et sa teeks iga kettaga täpselt sama. Samas võib keegi mind õpetada kuidas lõigata 14mm terast nii, et ketast materjali sisse ei istuta Big Grin

Jutt on sellest, kas töös on kettast väline osa kuni 14 mm või istutad ketta sisse kuni kinnitusmutrini.
Vasta
#66

neliteis  pole  ju  miskit erilist . keegi siin  hiljuti  pani  lingi  venemeeste  huvitavatele tegemistele , sealt  kindlasti  hargneb ka palju rellakaratsimise nippe . erikülgedel on  käepideme avad üldjuhul vasak/parem , kaheksane keere . sealt  hakkad kasvatama , midagi tikksae talla sarnast , serv telgjoonega paralleelne ilusti , edasi delo tehniki .  neljateistmest  peab saama isegi kausikujulise kettaga (tyrolit näiteks) reipalt nüsida , kusjuures võib alustada eelmisekorra  poolikutega ja värskega lõpud . kindlasti  mitte  lõigata risti materjali  .
Vasta
#67

Kettad kuluvad kiiremini ka valede töövõtete pärast. Kui õhukest plekki lõigates ketas liiga sisse lükata,näete ise,et tolmu tuleb rohkem. Samuti kõik teravad nurgad....  Ei tohi ka liiga palju peale suruda. Suruda tuleb niipalju,et ikka ketas jõuab vabalt ja kergelt toimetada. Teinekord on mõni kehvem ketas parem,kui kallis ja kõva. Mida pehmem ketas,seda paremini lõikab. Nende kallite suurte ketastega olen olnud ka vahest hädas. Paned uue ketta otsa ja natike lõikab.... ja kohe nagu kitib kinni ja ei lõika midagi. Siis tuleb rahulikult lasta senikaua,kuni hakkab jälle võtma. Nende eriti õhukeste ketastega olen ka loperdamist näinud ja see on sellepärast,et ketas liiga õhuke ja hea.... peale suruda ei kannata. Ja kannatust peab selle tööga olema. Tuleks ka tuule suunda vaadata. Kui tuul soodne siis viib selle ketta ja rauahaisu nina alt minema. Üldiselt ei nurise,saan hakkama. Big Grin
Vasta
#68

Ketast lammutab kõige rhkem õhukese materjal vale lõikamine. Lõkketünnile pilude tegemine võib võtta terve ketta (sulane lõikab) või siis väheneb läbimõõt uuel kettal 5 - 6 millimeetrit (mina lõikan) erinevus on ilmselt selles, kas kasutada õhukese materjali läbimiseks edasi või tagasiliikumist. Kui ketas õhukest materjali tõstab, siis rebib ka rohkem puru struktuurist välja. Pleki lõikamisel liikuge edasi!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#69

(26-11-2016, 21:19 PM)honkomees Kirjutas:  noneh, mul värisevad käed ja seega iga vähegi rauamoodi asja lõikamiseks võtan ikka min 1,6 mm, parem aga 2 mm ketta. 1 mm ja õhemad tükivad värisevates kätes puru minema, vaid mingi õhukese pleki lõikamiseks kasutan.

+1.
1mm kettaga on sirget-lihtsat lõiget hea lasta, aga kui peab mingeid keevitusi lahti lõikama, pinges detaili lammutama jms, siis 1,6 säästab  tervist, alla millimeetri on juba kellasepa töö...


Vasta
#70

(27-11-2016, 00:23 AM)Marko Kirjutas:  Ketast lammutab kõige rhkem õhukese materjal vale lõikamine. Lõkketünnile pilude tegemine võib võtta terve ketta (sulane lõikab) või siis väheneb läbimõõt uuel kettal 5 - 6 millimeetrit (mina lõikan) erinevus on ilmselt selles, kas kasutada õhukese materjali läbimiseks edasi või tagasiliikumist. Kui ketas õhukest materjali tõstab, siis rebib ka rohkem puru struktuurist välja. Pleki lõikamisel liikuge edasi!

Jällegi sõltub koolkonnast. Kui on mees sellisest koolkonnast, kes lõikab sädemed endapoole nii et püksid auklikud, siis peab jah edasi liikuma. Mina lõikan sädemed endast eemale ja liigun seega tagasi. Teiseks kasutan siledal pinnal  kettakaitset lõikamisel toena. Vajaliku lõikesügavuse jaoks kallutan relaka tagaosa.
Vasta
#71

Samas võib lõigata ka nii nagu viidatud, et püksid auklikud, kuid kasutades kettakaitset toena vastu materjali, siis suunab kaitse sädemed ette poole ja auke pükstesse ei teki Smile  
Mina näiteks ei oska relakat kasutada nii, et kinni kiiludes see lendab omale makku. Minul kipub koguaeg kinni pooma ketast, kuid püksipõletusmeetodil kulub ketast vähem ja kinni ei poo niimoodi.
Vasta
#72

Kasutage võimalusel nn.koonuskettaid.Tsentri poole õhenevad.Tüki paremad.
Vasta
#73

Ei ole olemas mingeid erinevaid relaka koolkondasid. On inimesed kes kasutavad tööriista õigesti ja on need kes seda ei tee.

Mes need koonuskettad on? Pole kohanudki kusagil.
Vasta
#74

(27-11-2016, 18:10 PM)tanel. Kirjutas:  Ei ole olemas mingeid erinevaid relaka koolkondasid. On inimesed kes kasutavad tööriista õigesti ja on need kes seda ei tee.

Mes need koonuskettad on? Pole kohanudki kusagil.

Noh,midagi sarnast(paksus tsentri poolt alati õhem kui lõikekohal)St.ketta küljed ei poo.

[Pilt: 2000019665]
Vasta
#75

Väga hea teema, inimestele meeldib, üle 12000 korra vaadatud, hulgaliselt postitusi... Ise olen ilmselt rohkem neid ketaslõikureid käes hoidnud ja näinud, kui kümme kirjutajat kokku, aru aga ei ole midagi saanud, lõiganud, tõsi küll, ka eriti ei ole. 
Kas selle teema fenomen on see, et puudutab paljusid ja paljudel on sel teemal midagi kaasa rääkida? Kas sellest teemast on midagi kasulikku õppida, peaks midagi kõrva taha panema, loob see mingit uut väärtust? Vähendab mingeid foorumlaste sisepingeid, loob ühtekuuluvustunnet, laseb mingisugust auru välja või on lihtsalt üks tore teema, kedagi ei solva ega riiva ja kus kõik saavad kaasa rääkida? 
Mind, kui poeeti ja filosoofi jätab l see teema küll pigem ükskõikseks. (Olen vist küll kõik postitused igaks juhuks läbi lugenud, mine tea...)
Pagan, ksf! Linnuke, Sina ei ole küll siin süüdi, vaatasin, et viimane postitus oli Sinu poolt!
Vasta
#76

Inimestel mure,eks ikka püüan kuidagi nõu anda.Aga üldiselt on see riistapuu ikka väga universaalne asi.Kui ise ei kasuta ,siis raske seletada.(ka nende postituste ülelugemine ei aita,sic.) Rolleyes ST.Las igaüks jääb oma liistu juurde.
Vasta
#77

Kolme sõnaga:
See on infopank.
Kui ma nüüd midagi kasulikku ka ei kirjuta, siis kleebitakse jälle loomavihkaja silt seljale Sad
Midagi tegelikult on. Kunagi ammu õpetasin ühte lootustandvat noormeest autoremontijaks. Tema tiba pelgas rellakat vist ja kõik selle riistaga toimetamised olid sellised poolkobamisi, mutrivõtmeid samal perioodil tema näpu vahel inimsilm enam jälgida ei jõudnud. Soovitasin tal ette kujutada, et rella on pliiats, oletame vildikas/marker misiganes. Nädala pärast ma hakkasin kahetsema juba, kadedus tuli peale tema toimetamisi vaadates Smile
Kõik on mõtlemises kinni.
Üks tore lugu veel. On sellised toredad autod, mille käigukasti ülemiste poltida kättesaamine nõuab padruni pikenduste vahele kahte kardaaniristi. Mingi baieri teema Smile
Tuttav lukksepp lõikas need poldipead KETASLÕIKURIGA maha. Vinged vennad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#78

Sai siin tyroliiti kiidetud eelnevalt ja nojah, aga täna sattus aparaadi otsa sihuke, mis vibas ja katkus ja lõige jäi selline nagu oleks mul käed värisenud. Kuigi täna ei värisenud. Ja ei ostnud ostast, vaid hoopis espakist kalli raha eest. No juhtub ikka. Kui mõni inime näiteks tyroliidi tehasest seda hinnangut lugema juhtub, siis võiks vast kompensatsiooniks mõned korralikud vastu saata.
Vasta
#79

Täna, Linnuke ja Marko! Üht-teist hakkab selgemaks saama - üks kirjutab, et infopank ja teine, et nende postituste ülelugemine edasi ega tagasi ei aita! Jah, ei ole kerge olla Endel Kellapi ema, konstanteerin ma selle peale!
Aga ärge laske end sellest häirida! Ma saan aru, et inimesed on erinevad, huvid ja vajadused on samuti seinast seina, keegi siin alles mossitas, et bussilugemise teema pandi kinni (kas mossitaja ise ka seda jama siin ja tollal jälgis?), saan aru, et vanade jalgrataste teemad normaalseid inimesi ei puuduta, aga et see "mittemidagiandev" teema isuga edeneb, seda ma aru ei saa. Aga mida kokkuvõtteks kosta - ka mina postitan siia, loen ja imestan, järelikult vajalik ja asjalik teema!  Cool
Ah ja, mul ka täna käed ei värise, homse kohalt jään hetkel teile info vel võlgu!  Wink
Vasta
#80

Eks ma siis kaksan Linnukesel järgmisel kohtumisel ühe sabasule ära eksitava kirjutise trahviks Big Grin
Elu ei pea ainult surmtõsine olema (asjalike nägudega tegelased tammumas ümber vanade jalgrattaraamide kuhja näiteks), on ka tiba lõbu ja kasuliku info jagamist kasvõi nendesamade velopededega. Järgmine kord kahest raamist ühte teed, siis otsid mu kirjutise üles ehk?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne