Riga 13 sõidab, kiirust ega jõudu pole
#21

Karbussil, kui õhipuhasti ära keerata,peaks all servas väike auk olema,selle pehme traadiga oled läbi torganud,teine variant ,et praegused bensiinid pole sama kütteväärtusega mis veneajal(oleks vaja suurema augu läbimõõduga düüsi),omal ei tahtnud riga mopeed kuidagi liikuda kui sai düüs vahetatud,aga mis mina ka tean.SmileSõiduaeg kui minna ei jõua ,hoia karbussi uputus nuppu all,kas mõjub minekule.
Vasta
#22

see jõuetus puhas lisaõhu teema, vöta õhupuhasti ära
pane käima, kui käima saad siis hoia sörme seal augu ees, kui käima jääb siis järelikult saab ta kuskilt körvalt...



Vasta
#23

Rattarumm, polegi veel see augukene silma jäänud, ometigi olen karbussi iga nurga pealt uurinud Big Grin. Mul oli varem sama düüs peal ja siis sõitis ilusti.
Jossu, väga hea nõuanne. Eks homme proovin. Smile
Vasta
#24

See uputus proovi ka kindlasti järgi,kui hakkab paremini edasi minema,järelikult ei saa mingil põhjusel bensiini kätte(karbussis).
Vasta
#25

Eks homme saab proovida Smile
Vasta
#26

Täna siis proovisin uputuse ka ära. Ei teinud midagi, sõitis sama kiiresti edasi. Karbussis puhastasin ka selle pisikese augu ära. Muutusi ei ole. Vahetasin siis silindri ära, panin süüte paika ja nüüd ei tee popsugi. Proovisin süüded paar milli siia-sinna kruttida, kuid tulutult. Säde on olemas ja hea.
Vasta
#27

ja mida õhupuhasti trikk tulemuseks andis?



Vasta
#28

kontaktivahe? kui liiga suur,siis saavad mingil hetkel pöörded otsa,kuna kontaktid ei jõua enam õigeks ajaks sulguda
Vasta
#29

kui popsugi ei tee , siis mida küünal näitab , kuiv v märg , sealt siis lähed edasi , kas süüde või toide .
Vasta
#30

Küünal ei olnud märg ega ka tahmane, selline nagu olema peaks. Säde oli vägev.

Jossu, Panin mootori käima, võtsin õhupuhasti ära ja panin näpu sinna ette. Suri suht kohe ära.
Vasta
#31

siis nagu järelduks , et bena ei jõua lõppjaama .
Vasta
#32

Tere,

Kui vana on bensiin millega püütakse käivitada. Vedelikud teadupärast vananevad kiiresti. eriti kehtib see kahetaktilise kohta. omal läbielatud kogemus, et kõik vahetatud ja kontrollitud, lõpuks aitas bensiini uuendamine.
Vasta
#33

Bensiin sai alles ostetud ja valmis segatud. Kahtlen, et asi saab selles olla.
Vasta
#34

Kolvirõngad ikka panid? Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

Aga tegelikult..kytusest rääkides,ei saa seda kuidagi alahinnata.Mul suurema rattaga oli juhus,kus bensiin sõi ära paagi .kraani .vooliku ja karburaatori sisu!Sellest aastaid tagasi kyll.Seekordsest kytte ja happe segust oli meedias pikalt ka juttu tollel ajal.
Ja murutraktor just värske kyttega lihtsalt peale 5 minutit töötamist keeldus edasisest koostööst!Kuid auto sõitis sellega kyll.
Ehk tasub katsetada teise tankla bensiini?
Parimat!

(16-03-2014, 13:30 PM)OliverJuurik Kirjutas:  Bensiin sai alles ostetud ja valmis segatud. Kahtlen, et asi saab selles olla.
Vasta
#36

Eks ma teen proovi Smile
Vasta
#37

Eks ta selline kapriisne mootor ju on,võiks muuta küünla vahet ,kontaktide vahet,see manuaalis kirjas olev kontakti vahe, pole alati see ,millega mootor kõige paremini veaks.Mõni võrr sõidab väga hästi ka 3mm vahega.
Vasta
#38

(16-03-2014, 17:18 PM)rattarumm Kirjutas:  Eks ta selline kapriisne mootor ju on,võiks muuta küünla vahet ,kontaktide vahet,see manuaalis kirjas olev kontakti vahe, pole alati see ,millega mootor kõige paremini veaks.Mõni võrr sõidab väga hästi ka 3mm vahega.

Hetkeks.......... kõige tähtsam on hoopis see,et kontaktid peavad avanema õigel ajal! Kas vahe on 0.3 või 3 mm ,see ei mängi rolli. Kui vahe on väike või liiga suur,mõjub see pigem kontaktide elueale. Liiga väike vahe mängib rolli siis kui väntvõlli tapp on valesti töödeldud ja avab kontakte ühe ringi ajal kaks korda......siis mootor ei tööta. Sellist olukorda olen täheldanud paaril Druzba väntvõllil. Seal ei aidanudki muu,kui sai pandud suur kontaktivahe. Nüüd vanema mehena ütleksin nii,et oleks pidanud selle kõrgema koha käia peal lihtsalt maha laskma......Smile
Vasta
#39

Nagu eelnevalt kirjas on süüdet reguleeritud korduvalt,on olnud mul d-4 mootor mille süüdet võis liigutada ühest servast teise,minek ikka ühesugune pidune.Väntvõlli otstest tõmbab lisaõhku,hammasratta poolt saab proovida ilmselt käivitusabiga.
Vasta
#40

Ma lootsin,et ei pea sõna võtma aga vist ikka tuleb,sest asi läheb tegelikust veast jube kaugele.
Probleem on ilmselt palju lihtsam,kui vale kontaktivahe või kulunud kontakt.
Kui õhupuhasti ära võtsid ja töötas aga näpp ette surudes kadus see viimanegi töötamine,kahtlustan,et magneeto taga olev kaelustihend võtab sul lisaõhku juurde ja selletõttu ei saagi see mootor töötada.See on ka muudel kaua seisnud kahetaktilistel mootoritel, tüüphäda,et kaelustihendid(ASK tihendid) muutuvad kivikõvaks ja sellest piisab,et lisaõhk tuleb sinna,kus seda vaja pole.
Mul on vähemalt 2 võrri mootoril sama nali olnud. Õnneks seda tihendit saab vahetada vaja on vaid süütemäng maha võtta koos magneetoga ja 4 kruviga plaat vabastada.
Edasine peaks juba lihtne olema tegutseda.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne