Peugeot 205 GTI 1.9 '89
#21

Ah v6sa ära targuta igas teemas lihtsalt mingeid metafakte, stiilis "taevas on sinine sest ta on sinist värvi" ja "katkiste istmetega autol on istmed katki". Tüütu on.

See on lihtsalt selle margi pöidlareegel, et 300k-ni jõuab ilma reanimatsioonita väga valitud ja vähesearvuline grupp autosid. Iga Peugeoti omanu (inimgrupp mille väärikatesse ridadesse mul on au kuuluda) teab seda, solvangust on asi kaugel. Põlluralli, külakrossi jms seltskond teeb lihtsalt loomuliku surma lähedastele eksemplaridele lõpliku otsa peale, mitte ei lõhu korralikke autosid. Teema esimesest postitusest võib lugeda et eelmine omanik tegi ajapikku sellest praktiliselt uue auto, ja see ongi ainuõige viis Peugeoti pikemalt pidamiseks - vähimagi kahtluse korral kotitäis uusi juppe külge. Säästmiseks ja jupivahetuse edasi lükkamiseks on teised autod, nagu MB ja Volvo Smile

Mis mind hirmsasti häirib on see lõputu nutt ja hala täisjõus meeste esituses, kui raske ja ilmvõimatu on hankida ja taastada ja pidada 89nda aasta massautot. Nagu ma ei tea, kui 205 ei ole lihtne auto, misasi siis üldse lihtne on? Kodus diivani peal perse lapikuks istumine on praktiliselt suurem pingutus kui 205 mootori kapremont uute osadega for gaadz seik, absoluutselt iga vidin on poest saada jne. Ja erinevalt paljudest teistest klassikutest on 205-ga ka väljaspool talverallit hea sõita.
Vasta
#22

(02-04-2014, 12:35 PM)Jesper Kirjutas:  Ah v6sa ära targuta igas teemas
...
Mis mind hirmsasti häirib on see lõputu nutt ja hala täisjõus meeste esituses, kui raske ja ilmvõimatu on hankida ja taastada ja pidada 89nda aasta massautot. Nagu ma ei tea, kui 205 ei ole lihtne auto, misasi siis üldse lihtne on? Kodus diivani peal perse lapikuks istumine on praktiliselt suurem pingutus kui 205 mootori kapremont uute osadega for gaadz seik, absoluutselt iga vidin on poest saada jne. Ja erinevalt paljudest teistest klassikutest on 205-ga ka väljaspool talverallit hea sõita.

Millistes teemades ma sõna võtta tohin?

Kuigi ma põhjusmõtteliselt nõustun kriitikaga sisutu hala kohta julgen siiski märkida, et enamus neid "sobib taastamiseks, originaalosad terved" autodest siiski seda ei ole. Küll on plastid katki rebitud, küll mõni oluline pisividin puudu. Kuluosade surm on selle kõrval köömes (kuigi võib olla üsna kulukas selline). Mis muidugi ei tähenda, et autod oleks liikumisvõimetud või muidu utiil - kaugel sellest. Piisava enesekindluse olemasolul on säärastel liikuritel väikese raha eest tarbimisväärtust veel palju.

Ning TAHTMISE korral saab igast toorikust taas viisaka voolida.Cool

Teemasse tagasi, siis kaheksakümendate autodest on just prantslastel märkimisväärses koguses seda "midagi", mis paneb autot armastama või vihkama. Üheksakümnendatel suutsid raamatupidajad ka crossantisööjate loomingust selle eemaldadaSad
Vasta
#23

No sa räägid mingit ümmargust advokaadijuttu stiilis "enamikul on katkirebitud plastid", millest ei saa sõna-sõnalt kinni hakata, aga see on 205 kontekstis siiski aiaaugust jahumine. Umbes kui ma väidan et "linnatingimustes lehmapidamisel on suureks probleemiks parkimiskohtade puudus" siis see ei ole kindlasti vale, aga näitab teatud eluvõõrust. Jah, põhimõtteliselt on vaja salongile, plastidele jne tähelepanu pöörata, aga see on üllatavalt väike probleem ja hästihoitud detailid on pigem reegel kui erand - nendel autodel, kus ustesse kõlariaugud tehti, stangele laiendid kruviti jne, on juba aed ümber. Kui 205 täna aastal 2014 oma auru all liigub, siis ta ongi "kirikuõpetaja auto" või siis tõsise fänni oma, sest ülejäänutel on juba aed ümber. Ja nii edasi.

Anyway, kui keegi siiski tahab endale korralikku 205 osta, siis soovitan 1500€ kõrvale panna ja kuu-kaks blocketit kammida - suht häid pakkumisi viskab aegajalt sisse. Ei ole see asi veel nii lootusetu midagi.
Vasta
#24

PS. Ma olen täiesti kindel, et kõik need Aspelundi poolt viidatud sõidukid on läbinud 150 tuhande ringis. 200 tuhande ligi jõudnud Peugeoti on kerge ära tunda, sest tema ümber on aed ja aia peal silt "Kuusakoski".
[/quote]
Mul on majal aed ümber aga seda va kuusankoski silti pole. Ja aias sees saaksid näha Peugeoti millel odol 406000 km ja teenib mulle igapäevaselt raha. Peale tavapäraste kulujuppide pole miskit mu käest tahtnud ka.
Vasta
#25

Küsiks pigem et mitmel Peugeoti sõimaval inimesel on endal olnud selline auto ?
Ja kui arvatakse et külakross teeb autole lõpu siis on see väga vale arvamus , kuna olen ise Külakrossi sarjaga rohkem kursis siis võin kindlalt väita et seal ehitatakse ja hoolitaske autodest rohkem kui paljud oma igapäeva liikuri eest , seda on ka näha et need autod on ka teistes sarjades väga edukad . Külakross ja romuralli on väga erinevad asjad paluks mitte segi ajada . Loomulikult kontaktne ala tekitab autodele kulumist . Kuid 205 on autospordiks ehitatud oma algideelt ! Seega see masin tunneb end rajal võistlusel vägagi koduselt ja hästi
Vasta
#26

Teeb nüüd nii, et edaspidised lahingud toimuvad väljaspool konkreetse projektipäeviku raame.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#27

Ega sõbralikult vesteldud ei saa ikka jah ma vaatan.
Ega see olegi peugeoti viga viga ikka peremehes endas.Enamus autodel ei tehta seda mida tehasest nõutakse alates määrimisest korrosioonitõrjest jne siis mida enamat tahta.
Konkreetne pesukaru on igati äge liikur, neid liigub vähe aga on liikvel ja mõni ka maarjamaal müügis.Tean 2 isendit seisavad autoaias.
Omal ajal olid 205 306 testi võitjad parima juhitavusega autod ilmselt torsoonide olemasolu pärast.Muidugi MB vennad ju teist marki ei tunnista ja opel on saast kuigi korduvalt aasta parimaks autoks tituleeritud mõned isendid.Mingi egolaks vist mõnel neil ja klotsi ilma pangaliisinguta rariteetsema isendi ostmiseks ju ei ole.
Kui mõistus elektripoole peal kokku jookseb võid ühendust võtta.
Vasta
#28

Ei taha keegi? http://www.soov.ee/raplamaa/Peugeot_205_...m?ca=1&w=3
Vasta
#29

(02-04-2014, 12:35 PM)Jesper Kirjutas:  Mis mind hirmsasti häirib on see lõputu nutt ja hala täisjõus meeste esituses, kui raske ja ilmvõimatu on hankida ja taastada ja pidada 89nda aasta massautot.

Päris hea lause - Ise omasin ju 79 aasta Datsuni kastikat mida tänapäeval isegi varuosa kataloogides ei leidu. Mida ei saanud tellida originaal koodi järgi tuli ise teha. Probleem lahendatud. Vähe kisa ja rohkem villa. Jõudu masina korda tegemisel.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta
#30

Niisiis, täna oli lõpuks see kauaoodatud päev kui käisin ja tõin Peugeot' töökojast ära, kus tehti keretööd, auto sai uue läikivmusta kuue ja korda said aetud veel mõned väiksemad asjad, mõned murdunud poldid välja puuritud ja radiaator vahetatud. Pärast koju jõudmist asusin kohe jälle auto kallal tööle- uksepolstrid külge tagasi, ette läksid uued esituled koos Osram Nightbreaker pirnidega, esistange käisin kuumapuhuri ja silikooniga üle ja esiistmed vahetasin korralikumate vastu välja. Kahjuks pilte ei jõudnud teha, aga nüüd näeb Peugeot juba üsna korralik välja. Lähiajal üritan auto ära vahatada ning salongi ja veljed ära puhastada, siis saab pilt veelgi parem. Ah jaa, käisin ka ARKis ja tellisin uued numbrimärgid, mis peaks juba homme õhtuks valmis saama. Ei uskunudki, et selles asutuses asjaajamine nii kiiresti käia võib, arvasin, et kuskil nädal läheb vast ikka.

Siiski tekkisid ka mõned probleemid. Need Osrami pirnid olid uued ja ilusti ühes pakendis, aga pärast paigaldamist nägin, et üks tuli valgustab korralikult ja on valget värvi, teine aga ei valgusta praktiliselt üldse ja on kollane. Milles asi, kas võib olla, et üks tuli saab miskipärast vähem voolu? Pirnides ei saa ju asi olla ometi.
Ja nüüd lõpus viskas auto veel sellise vimka, et jälle kord ei läinud lihtsalt tööle enam. Starterit keerates kostub selline hääl, nagu ajaks ta mingit ventilaatorit või elektrimootorit ringi, aga käivituda isegi ei luba ka mitte. Milles asi võib olla? Tahaks ikka nüüd ringi sõita, saaks ehk mõne pildigi teha. Toungue
Vasta
#31

Mina oleksin jätnud vanad reg. numbrid, nad ju fotode peal päris kenakesed veel.Ajastutruud.
Vasta
#32

Ehk siis starter käib aga pendiks ei lülitu. Starter maha ja pendiks laiali, vahest aitab määrdega kostitamine.
Vasta
#33

Pirnidega võib vabalt mingi jebenn olla, defekteerimiseks piisab pirnid omavahel ringi loopida ja eeldatavasti saad märgata, kuidas sedapuhku hoopis teine tuli paremini näitab. Ja numbreid saab ka Dorpatis mingist käitisest suisa ootetööna.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#34

lampide kohta niipalju , alustuseks ikka kontrolli juhtmed üle ...mass. -juhtmete kinnitused ja ühendused kere küljest ,need suht rumalalt tehtud sel autol , ja loomulikult vaata kriitiliselt tulepistikutes olevad klemmid ja juhtme otsad klemmidel üle.
Vasta
#35

Ja vahatamisega oota umbes kuu või nii, lõppkokkuvõttes värvile kasulikum...
Vasta
#36

Võtsin siis starteri maha ja homme uurib, mis tal viga on. Aga igaks juhuks uuriks seda, et kuidas see jahutusvedelik seal mootoris ringleb. Starteri eemaldamiseks võtsin muuhulgas maha ka sisselaskekollektori ja seal taga, mootori sees klappide(?) juures paistis jahutusvedelikku olevat. See on mingil kombel sinna lekkinud ega tohiks seal olla, või olen ma millestki valesti aru saanud?
Vasta
#37

Kas sinu masinal on paisupaak otse radika küljes otsavanniga üks tykk?Mingid nightbrakerid näitavadki kord kollased valged varjundiga suht imelikud pirnid.
Philips silverstare olen ise kasutanud peenema hõõgniidiga annab rohkem natuke välja aga kui el.pool mass vms kehva lööb läbi pirni.Kui head tulede klaasid reflektorid on?Klaase saab 205 ka eraldi vahetada?
Ilmselt käib jahutusvedelik läbi sisselaske jala ma ise ei ole saanud seda 205 põhjalikumalt uurida.
Peugeot service box lehelt saad vin koodi alusel infot.Seal joonised skeemid kõik olemas ja enamus asju kui regad tasuta vaadata.Varuosanumbrid poldid mutrid selgitused juures...Asjalik leht julgen soovitada.Ehk saad jahutussüsteemi skeemi ka sealt.
Vasta
#38

Mul oli kord selline isend nagu fiat brava 1,6l, sellel ka jahutusvedelik käis läbi sisselaskekolektori.
Vasta
#39

Mul sisselaskekollektori küljes on jahutusvedeliku voolik küll, aga kuidas saab jahutusvedelik pihustitega sama augu kaudu mootorisse minna, kas ta kuskil eraldi kanalites ei peaks jooksma?
Vasta
#40

mul läks voolik sisse ja tuli välja ka, sul võibolla läheb kolektorist otse mootoriplokki tagasi muud midagi, kui see koos küttega oleks seal ja mootorisse läheks, oleksid kepsud pooleks juba.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne