Stationaarmootor?
#1

Sõbra kunagine metsaleid, mille mina leidsin tema vanarauahunnikust. Loodan, et ehk suudetakse tuvastada täpsemad andmed. Hooratta välisdiameeter on 38cm.
Lisan, et lähimal vaatlusel ei leidnud ma mingeid numbreid või embleeme peale suure nr 3.
Tänud ette!
[Pilt: 23261437be606d_l.jpg]
[Pilt: 23261439034b1e_l.jpg]
[Pilt: 232614412f5497_l.jpg]
[Pilt: 23261443ef5c1d_l.jpg]
Vasta
#2

Ikka on antud mootor tuvatamata. Otsingud viitasid Seileri toodangule, kuid kindel pole. Seega palun ikka veel targemate abi.
Vasta
#3

Ei ole nii suur asjatundja, et julgeks miskit arvata. Küll aga on varasemast ajas kellegi polt üles seatud üks arhiivist pärit filmitükk (kahjuks küll juba natsionaliseeritud Pärnu masinatehasest)- algab 1 min ja 22 sek.

link ka; vabandan
http://www.filmi.arhiiv.ee/fis/index.php...1305118374
Vasta
#4

Pole minagi Seileri mootoritega eriti kokku puutunud, aga seda tegu see jäänus tõesti mõneti on, 3 hj variant oli vist tootmises ka mingil ajal. Kui on viitsimist, võiks silindriaugu ja kinnituspoltide asetsuse mõõdud lisada, klappide tõukurite asetsuse mõõdud ka mingid. On mul üks Seileri silinder, samasuguses nukras seisus vedelemas, ei mäleta küll, mis võimsusega aga ka selline suhteliselt tagasihoidliku suurusega, vaatan homme, palju jõude sildil on. Ksf! Illi123 on siia foorumisse pannud ka ühe pisukese pildi mu endise töökaaslase 1-pütasest väikesest Seilerist, oma haugimälu ei ole selle tegumoodi ja ehitusnüansse kuhugi kurdude vahele salvestanud, nii palju mäletan, et oli Wiko tõmbemagneeto...
Mõned tegelased ja lugejad üeaks ju ikka Seileri tegemistega mõneti rohkem kursis olema???
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne