1990 Subaru Justy 1.2 lirtsune karpa 4WD
#41

Mingiaeg sai sipsikule varutud ports doonortükke, siinkohal sügav kummardus ASTrossile. Eriti nummid on arbuusikirjadega porimatid sünteetilisest kautšukist.

[Pilt: 1]
[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#42

(18-04-2014, 21:44 PM)Audi100C2 Kirjutas:  
(17-04-2014, 22:30 PM)90Deville Kirjutas:  ...c4 lihtsalt igav sitakast
Ehk siis aparaat mis töötab ja sõidab sõltumata riigikorrast ja ilmastikuoludest. Saabki audiklubis uut moodi nimega C4-ja kutsuda. Big Grin

Täitsa nõus aga mõnikord pole lihtsalt pääsu sellest sitakastist, millel neli tükki kraabivad ja mis ise sittagi ei maksa (nagu sitakastile kohane, kuigi tegelikult on tegu ikkagi ühe suurepärasema Autoga, mis ilmas toodetud...): terve suure kuuma nädalavahetuse sai teist tõsiselt transpordil ja metsaveol tarbitud. Suisa proovisin burnoutida paplivõsa väljaveol haagisega sellisel aastakümneid vanal heinamaal ja laperzeetki! Pold vaja isegi diffrit blokkida... Muuseas, seal taustal paistab üks värske samasugune kroomsangadega sitakast: Disco käimakoti remont on kallim, kui Tartust 700 tugrikuga R5-pajaga kvattro tuua, mil aasta jagu ülevaatust olemas Wink Kuidagi on vaja ju põdrad metsast ära tuua. Ahjah, Disco vahepealne aseaine oli kullakarvaline sinepivärvi Fiesta ja vaat see on selline väikeauto, mis on igast otsast vastik! Esiteks on see kurbsilmne morda... MORDA .., siis õgib see kabioliiti kui kädiläkk ja kõige selle juures on see roostetav ebamugav ja eriti sita juhitavusega käkerdis! Ehk kõik väikeautod-punnid ikkagi ei ole toredad ja nauditavad.
PS: unustasime seekord oma Sitika lihtsalt Sauele maha. Harjud sellise suure õõtsuva pukser+pargas asjaga ära ja siis kodus "avastad", et sportauto jäi "kuhugi" Big Grin

Editeering, mis ennist jäi kirjutamata: kukkusin väsimusest voodisse Wink
(17-04-2014, 14:05 PM)TeeTL Kirjutas:  Aga teatud eestimaiste eripärade tõttu ei ole väikeauto pruukimine ei noobel ega praktiline. Eriti kui rääkida pere ainsa kasutusesoleva liikuri võtmes. Pooltel peredel on ju pool elamist linnas ja pool maal. Ei saa ju iga kord, kui sõiduks läheb, käru sappa võtta, et kogu pere ja kodinad peale mahuks.
Sellegipoolest - väikekoleautoharrastuse edendamise algatus siin on muljetavaldavalt positiivne.
Just põhimure ongi see NOOBEL: enamusel meesterahvastel ja paljudel naisterahvastel "kärbuvad" hetkega etteulatuvad sootunnuslikud kehaosad tegelase enda aju jaoks olematuks, kui peaksid väikeautoga sõitma. Samas on asi siiki väga praktiline aga muidugi sõltuvalt pere suurusest: kui ikka peres on tõesti 3 last, siis pole pääsu väga suurest pereautost. Aga pooltel Eesti peredel pole mingit maakodu ega suvilat, parimal juhul veerandil, kui sedagi... Samas oleme meie oma 3-liikmelise perega, mis sisuliselt suvekodu tarbimise kontekstis muutus iidammu 2-liikmeliseks, sest tänapäeva noored ju vihkavad kohta, kus tuleb tööd teha aga pole elektrit ega seega interneedust, näoraamatut, "sõpru" etc, täiesti ideaalselt hakkama saanud kärukonksu ja katuseraamideta 2-ukselise putukaga! Tõesti, väga suuri asju sellega transportida ei saa ja eks on tulnud siis muid masinaid või suvitama tulevaid sõpru kasutada aga muruniikud, mootorsaag, trimmer, nende bensud-õlid, tööriistad, jahi mootor, purjekotid, toidu- ja riidekotid ning humalamaitselised karastusjoogid on alati lõdvalt autokesse ära mahtunud! Me oleme sellega vedanud grillimaja jagu katusematerjali, tsementi, kohapeal kive ja metsa - jah, see kõik on autokest rõvedalt kurnanud aga asi on siiani ikkagi elus oma 230K läbisõidu juures. On sellega veetud ka mööblit, Rootsist ära toodud purjeka sisemootor koos käimakastiga etc - selge, et 100 aastat vana 2X3X0,7 meetrit tammekummut või MOPARi bigblock 727'ga on enamuse sõiduautode jaoks liig, rääkimata siis VÄIKEautost!

Lisaks on siis ju seesinane putukas teinud Teile tuhandeid kilomeetreid talviseid ralliradasid oludes, millest paljud pole omal rattail läbi pääsenud ehk meie pere oleme arvatavalt Eesti väikeautonduses kõige radikaalsem pere ja tulla meile rääkima, kuidas väikeautot ei saa kasutada - ei ole mõtet! Meie Sitikas on sõitnud absoluutselt KÕIGIS võimalikes ilmastikuoludes ja isegi keskkondades, kus üldse siinsel 45-tuhandesel maalapil võimalik on!
Kui, siis ainult kas seesinane Justy või Panda 4X4 mk.I puhul oleksime veel hullematesse kohtadesse roninud ja siis juba kindlasti pidanud kaugele traktori järele minema.
Üks maailma universaalsematest autodest Justy on nüüd projektina automotolastel olemas, jääb üle siis see kandiline blokksillaga pandaator, uuem oli/on vähemalt Jutulinnul olemas ja ka imekohtades sõitnud Wink Väikeseks jäi see siis, kui "tekkis" 2 titte ja nendega eurodebiilsusega koos käiv kohustuslik rõvekola "turva"sita näol. 23 aastat tagasi "viskasime" poisi külili baikatekiga mässitult Mosse dermantiinile ja kogu lugu. Elus siiani... ja ka Mosse on tänases mõõtkavas oma mahult väikeauto.
PS: eks elus on ka igasuguseid teste tehtud ja nelikraapijast õlipõletajaga autokesega ka paate sadu kilumeetreid katusel veetud! Ning selles autokeses oli sel hetkel sees nii kogu meresõiduvarustus koos aerude, mootori jms kui ka meie pere jaanipäevavarustus! Pakkida peab oskama (ning paadi asemel saab kasutada ju katuseboksi, lisaks siis näide tõesti tegelikult ülimugavast autost poekott 406, millega sai sellisel kombel ~10 000 km sõidetud!))... ja sellesse kohta mere ääres pääseb ka praegu vaid kas ATV, traktor, tõsimaastur või selline nelikraapijast kergpunn! Muud masinad sinna ei pääse. Ehk väikeautode REAALSEST kasutamisest võin ma pikalt rääkida/kirjutada...
Vasta
#43

Jah Priit, hvord fiasko on töesti väga jälk asi, rüvetab väikeauto head nime.
Järgnev ei ole möeldud audide mahategemiseks vaid lihtsalt mina arvan nii
Niipalju kui ma ka tahaks, mina ei suuda c4ja heaks autoks nimetada. Ma näen oma silmaga ja tean, et see peaks köikide märkide järgi olema hea vanakooli auto-lihtne ja vastupidav. Aga kurat, ma ei leia selles autos mugavat istumisasendit, rool on armatuuri külge keevitatud mingisse perversesse asendisse, iste on pask, köik on kohe vale minujaoks.
Ma toonitan, et ilmselt on probleem minus, olen end oma 94devillega liigselt ära hellitanud, seal ma istun nagu kodus diivanil ja vahepeal tegelen ka autojuhtimisega ajaviiteks, väsimust ei tekita, peatuma peab vaid tankimiseks pikaotsa korral.
Ilmselt on mul valearvamus et suur auto peab ka mugav olema mitte lihtsalt suur köikide muude keskpäraste omadustega
Audiga olen siit haapsalust ühe korra tallinnas käinud, rohkem ei lähe enam kunagi(mul naine söidab sellega tegelikult, enda igapäevaliikur on endiselt 406, ausalt 100x parem auto minuarust)
Olen nöus et quattro on kindlasti parem asi ja talvel omalkohal, see minuperes olev isend on monovedu ja 2.0 bensiin niiet 100kmh söites on 3000rpm ja siis on küll selline tunne et wtf

Teemasse kah, vahepeal on supsikul vahetatud termostaat ja mingi umbes kuues vale sumpsitihend on paigaldatud ning eile sai endale alla ka otse alumiiniumist valatud veljed, vägailusad.
Pole välistatud peatne üv külastus.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#44

(21-04-2014, 09:20 AM)90Deville Kirjutas:  Niipalju kui ma ka tahaks, mina ei suuda c4ja heaks autoks nimetada. Ma näen oma silmaga ja tean, et see peaks köikide märkide järgi olema hea vanakooli auto-lihtne ja vastupidav. Aga kurat, ma ei leia selles autos mugavat istumisasendit, rool on armatuuri külge keevitatud mingisse perversesse asendisse, iste on pask, köik on kohe vale minujaoks.


Sellise sisukooslusega nagu all oleval pildil mu C4 salongist näha, pole minul, seljahädadega spordiinimesel veel kordagi ka 600km ots selga ära väsitanud. Idamaade parketimaasturid ja muud uuemad (rõhutatult uuemad) tarbesõidukid muudavad aga sellised otsad piinarikkaks ja see on ka üks põhjustest, miks C4-ja peale kindlaks olen jäänud. Aga eks ta ole muidugi individuaalne.
Pilt: http://static3.nagi.ee/i/p/927/67/2319188939c96f_m.jpg

Pisike ei tähenda ilmtingimata s*tta tõesti, ja kompleksivabalt sõita võin vabalt sarnase liikuriga nagu see Subaru, peaasi, et endal hea meel ja mugav oleks.

Ja et täitsa OT poleks - kas võluveljed pildile ka jäid?

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta
#45

Sipsiku võluveljed:

[Pilt: 1]

Sipsiku jalamatid:

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#46

Vanarahvas teab rääki, et Sipsik läbis ülivaatluse puhaste papritega.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#47

Sipsik osales kunagi külarallil ühistardis koos teiste autodegaRolleyes
[Pilt: 0143706355d4f6.jpg]
[Pilt: IMG_1806.JPG]
[Pilt: 014884503163c7.jpg]
Vasta
#48

Sipsiku Racing heritage pole muidugi häbiasi nõnnavõimsa sportautu puhul, päevapildid ka puha ilusad (pori ja nokk lennus). A täna suutsin end sedapalju kokku võtta, et korjasin kaubandusvõrgust üles täiusliku tihendikamplekti. Lihtsalt mälu varundamiseks: Payen GR561

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#49

Täna sai varutud Sipsikule talvevõluveljed. Peal olevad pastlad kõlbavad kartulimardikatele kaelariputamiseks.

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#50

Paar niisma toredat pilti Sipsiku siseelunditest:

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#51

Saadaval on midagi sarnast> http://www.auto24.ee/used/1762606
Vasta
#52

Selgesti on see hind headele inimestele liiast - avariiline + pärast veel arvelevõtt jne. Pool oleks õiglasem. Eeldusel, et tehnika toimib.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#53

Pool millisest hinnast? Viiesajast või tuhandest?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#54

Viiesajast, mõistagi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#55

Täna sai tehtud Sipsikuga esimesed pikemad sõidud ja emohhuun on pelgalt positiivne. Sõidab, saadanas, nigut mõõt suurem ja 15-20 aastat noorem autu. Vana-Haapsalu maantee on säändsele suisa loodud.

Niisama ila kah - sain taaskord kinnitust, et pimedat kujurit ei tohi kunagi alahinnata:

[Pilt: 1]
[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#56

Tsiteerides klassikuid: "Tule taevas appi!" Pimedaid ma ei kahtlustaks – halva või olematu nägemisega on loodud palju märkimisväärset. See kujur siin aga oli üsna ilmselt selle a̶u̶t̶o̶ toote vormimisel lihtsalt teadvuseta olekus.
Vasta
#57

(17-07-2014, 19:47 PM)Tom Kirjutas:  See kujur siin aga oli üsna ilmselt selle a̶u̶t̶o̶ toote vormimisel lihtsalt teadvuseta olekus.
...või on tal lihtsalt suurepärane huumorimeel. Värvivaliku põhjal arvaks ma, et tal on lihtsalt sigahea huumorimeel Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#58

(17-07-2014, 23:00 PM)13piisab Kirjutas:  ...või on tal lihtsalt suurepärane huumorimeel. Värvivaliku põhjal arvaks ma, et tal on lihtsalt sigahea huumorimeel Wink

Värvivalik on tõepoolest kümnesse (või pigem – sajasse). Lepiks sõbralikult kokku, et suurepärase huumorimeelega kujur lõi teadvusetus olekus sigahea värvilahendusega taiese?
Vasta
#59

Õnneks väikese googeldamise peale selgus, et tegemist ei ole tööstusliku taiesega, vaid pime kujur on tegelenud tuuninguna täiesti eraviisiliselt ja omatarbeks.
Vasta
#60

Võibolla on kellegil oma väärakale atv-le miskit vaja...

http://www.auto24.ee/used/1762606

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne